Powrót   Forum CDRinfo.pl > Edycja, konwersja i kompresja audio/video > DivX, Xvid, Matroska i inne

DivX, Xvid, Matroska i inne Dział poświęcony enkodowaniu i zrzucaniu DVD-Video, BDMV-Video i UHD BDMV-Video na format stratny



Witaj Nieznajomy! Zaloguj się lub Zarejestruj

Zarejestrowani użytkownicy mają dostęp do dodatkowych opcji, lepszej wyszukiwarki oraz mniejszej ilości reklam. Rejestracja jest całkowicie darmowa!

Odpowiedz na post
 
Opcje związane z dyskusją Ocena dyskusji Tryby wyświetlania
Stary 22.12.2004, 15:28   #1
radzikus
Bywalec
 
Avatar użytkownika radzikus
 
Data rejestracji: 22.12.2004
Posty: 39
radzikus w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
jak zintegrowac do jednego pliku napisy i plik filmmowy?

Siema!!! Mam pytanko-mam kilka filmow ktore mja zintegrowne napisy z filmem tzn;jest tylko jeden plik a nie jak najczesciej 2--jeden z filmem a drugi z napisami. Jak sie robi takiego divixa aby mial zintegrowane napisy z filmem?
radzikus jest offline   Odpowiedz cytując ten post

  #ads
CDRinfo.pl
Reklamowiec
 
 
 
Data rejestracji: 29.12.2008
Lokalizacja: Sieć globalna
Wiek: 31
Posty: 1227
 

CDRinfo.pl is online  
Stary 22.12.2004, 20:03   #2
Maciej
.:Esin Member:.
CDRinfo VIP
 
Avatar użytkownika Maciej
 
Data rejestracji: 31.12.2002
Lokalizacja: PL
Posty: 7,665
Maciej niedługo stanie się sławny ;) <50 - 149 pkt>Maciej niedługo stanie się sławny ;) <50 - 149 pkt>
http://www.divx.howto.pl/modules.php...owpage&pid=108
__________________
Jak mądrze zadawać pytania
Maciej jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 23.12.2004, 06:25   #3
nimal
Author
Zlotowicz
 
Avatar użytkownika nimal
 
Data rejestracji: 29.03.2003
Lokalizacja: The World
Posty: 16,809
nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>
napisz z rozpedu co chcesz poem zrobic z takim plikiem, bo wiele rzeczy mozna wykonac w jednym przebiegu zamiast w kilku - w ten sposob oszczedzasz czas i jakosc (kazda rekompresja to strata jakosci!)
nimal jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 23.12.2004, 13:33   #4
radzikus
Bywalec
 
Avatar użytkownika radzikus
 
Data rejestracji: 22.12.2004
Posty: 39
radzikus w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
no chce potem taki mfilm przerobis z powrotem do divixa
radzikus jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 24.12.2004, 01:48   #5
VidoBas
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 23.12.2004
Posty: 9
VidoBas w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Cytat:
Napisany przez radzikus
Siema!!! Mam pytanko-mam kilka filmow ktore mja zintegrowne napisy z filmem tzn;jest tylko jeden plik a nie jak najczesciej 2--jeden z filmem a drugi z napisami. Jak sie robi takiego divixa aby mial zintegrowane napisy z filmem?
Warto poszukać informacji dotyczących oprogramowania:
***8226; SubRip_1.17.exe = konwerter wieloformatowy plików dialogowych do filmów, np. można pliki .TXT przekształcić do .SSA
***8226; SubStationAlfa (SSAinstall.exe) = generator i edytor plików .SSA do VirtualDub
***8226; subtitler-2_4 = plugin do VirtualDub, reenderujący napisy dialogowe z plików .SSA

No i można sobie poradzić. Takie "scalenie plików AVI z tekstem", czyli wbudowanie tekstu w grafikę filmu, pozwoli na prawidłowe wyświetlanie polskich znaków na każdym odtwarzaczu...
VidoBas jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 24.12.2004, 07:17   #6
nimal
Author
Zlotowicz
 
Avatar użytkownika nimal
 
Data rejestracji: 29.03.2003
Lokalizacja: The World
Posty: 16,809
nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>
za to strasznie wqr&#^$a ludzi ktorzy maja fantazje obezjrzec film w orginale albo nalozyc inne napisy - bo tych usunac juz sie w zaden sposob nie da...
mozna tez latwiej (co nie znaczy lepiej ani nie znaczy tez gorzej):
ffdshow z wlaczonym nakladaniem napisow i puszczasz konwersje filmu w jakims progsie uzywajacym filtrow (np nero vision expres jesli bys przerabial na dvd albo ponoc - nie testowalem - GordianKnot czy avi.converter jesli ma z tego wyjsc avik)
nimal jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 24.12.2004, 23:14   #7
VidoBas
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 23.12.2004
Posty: 9
VidoBas w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Na początku padło pytanie - jak robić filmy "ktore mja zintegrowne napisy z filmem tzn;jest tylko jeden plik"...
Ale dobrze, że można tu od razu wpaść na trop innych sposobów konwersji...
Pozdrawiam

Ostatnio zmieniany przez VidoBas : 28.12.2004 o godz. 23:53
VidoBas jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 29.12.2004, 16:01   #8
antchuck
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 29.12.2004
Posty: 1
antchuck w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Jeżeli plik ma być potem odtworzony na komputerze (tzn. nie jest przygotowywany do konwersji na DVD itp.) to wcale nie trzeba nakładać napisów na stałe na obraz. Istnieją przecież takie kontenery (zgadza się, kontenery, nie kodeki) jak Ogg Movie albo Matroska (odpowiednio z rozszerzeniami ".ogm" oraz ".mkv").

Zdecydowanie polecam ten drugi. Aby dołączyć napisy do filmu i zapisać je w tym kontenerze wystarczy mieć VirtualDubMod (poszukać na SourceForge), tam w menu streams można je dodać do filmu (napisy muszą być w formacie ".srt") i zapisać jako ".mkv" z opcją "direct stream copy", żeby nie rekodować filmu.

Do filmu można tym sposobem dołączyć wiele różnych napisów (np.: polskie, angielskie + wersje dla niesłyszących, tzn. z onomatopejami i zaznaczeniem, kto co mówi) oraz kilka różnych ścieżek dźwiękowych (np.: angielska + polski rektor + polski dubbing).

Można tak również zrobić z plikiem ".avi" jednak wiele osób będzie miało problemy z odtwarzaniem napisów w takim pliku, ponieważ z reguły nie włączają się domyślnie, przez co często nie wiadomo nawet, że w ogóle tam są . Do tego ".avi może posiadać tylko jedną ścieżkę z napisami (o ile mnie pamięć nie myli) oraz max dwie ścieżki dźwiękowe.
antchuck jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 29.12.2004, 19:18   #9
VidoBas
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 23.12.2004
Posty: 9
VidoBas w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Ktoś inny zapytał (radzikus), a przy okazji, dzięki podpowiedziom, można się podszkolić.
Dziękuję za te podpowiedzi w imieniu własnym i nie tylko.
Pozdrowienoa
VidoBas jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 07.01.2005, 18:58   #10
DjSeler
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 07.01.2005
Posty: 1
DjSeler w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
mam taki patent do zrobienie ale nie wiem jak się d tego zaprac, chcem nagrac film na svcd, ale do tego jakoś ztreba dograć text tylko jak? ewentualnie moze jak bedzie prosciej/szybciej zamiast svcd moze byc dvd-video
DjSeler jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 07.01.2005, 19:09   #11
nimal
Author
Zlotowicz
 
Avatar użytkownika nimal
 
Data rejestracji: 29.03.2003
Lokalizacja: The World
Posty: 16,809
nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>
przeczytaj mojego posta (nr 6 w tym topicu)
nimal jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 08.01.2005, 01:57   #12
larry_2004
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 07.01.2005
Posty: 1
larry_2004 w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Witam mam odtwarzacz DVD stacjonarny yamaha z możliwością odtwarzania divx
mam problem z napisami nie chce mi ich odtwarzac które są w formacie txt.
Słyszałem ze trzeba przerobić na format smi. Ale nie wiem czym i jak? Pomóżcie.
Z GÓRY DZIĘKUJE.
larry_2004 jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 08.01.2005, 11:42   #13
smolik
8 Samuraj
 
Avatar użytkownika smolik
 
Data rejestracji: 23.03.2004
Lokalizacja: Ciemna strona Księżyca
Posty: 1,248
smolik zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Cytat:
Napisany przez larry_2004
Witam mam odtwarzacz DVD stacjonarny yamaha z możliwością odtwarzania divx
mam problem z napisami nie chce mi ich odtwarzac które są w formacie txt.
Słyszałem ze trzeba przerobić na format smi. Ale nie wiem czym i jak? Pomóżcie.
Z GÓRY DZIĘKUJE.
Możesz to zrobić za pomocą SubEdit-a.
__________________
Miłość to czekanie na szelesty, listy, na pukanie do drzwi...

Reputkowym skrytożercom mówimy nie!!!
smolik jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 08.01.2005, 12:43   #14
Maciej
.:Esin Member:.
CDRinfo VIP
 
Avatar użytkownika Maciej
 
Data rejestracji: 31.12.2002
Lokalizacja: PL
Posty: 7,665
Maciej niedługo stanie się sławny ;) <50 - 149 pkt>Maciej niedługo stanie się sławny ;) <50 - 149 pkt>
lub Subtitle Workshop.
__________________
Jak mądrze zadawać pytania
Maciej jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz na post


Twoje uprawnienia:
Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz umieszczać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB codeWłączone
EmotikonkiWłączone
Kody [IMG]Włączone
Kody HTML są Wyłączone

Teleport


Wszystkie czasy w strefie CET. Aktualna godzina: 17:36.


Powered by vBulletin® Version 3.8.11
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions Inc.