Powrót   Forum CDRinfo.pl > Edycja, konwersja i kompresja audio/video > DivX, Xvid, Matroska i inne

DivX, Xvid, Matroska i inne Dział poświęcony enkodowaniu i zrzucaniu DVD-Video, BDMV-Video i UHD BDMV-Video na format stratny



Witaj Nieznajomy! Zaloguj się lub Zarejestruj

Zarejestrowani użytkownicy mają dostęp do dodatkowych opcji, lepszej wyszukiwarki oraz mniejszej ilości reklam. Rejestracja jest całkowicie darmowa!

Odpowiedz na post
 
Opcje związane z dyskusją Ocena dyskusji Tryby wyświetlania
Stary 17.03.2007, 00:08   #1
mossad_attack
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 16.03.2007
Posty: 1
mossad_attack w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Odtwarzanie divx w stacionarnym - dziwny problem

Otóż wszedłem w posiadanie pewnego serialu na kilkunastu płytkach dvd, w którym odcinki zakodowane są w divx(jeszcze wersja 5). Problem występuje z pierwszym sezonem, nośniki których użyto należą do tych tańszych i jak sądzę zostały nagrane na maksymalnej szybkości(x8), do tego faktu należy doliczyć ogólne zabrudzenia (czyli patowa sytuacja). Gdy próbuję odtworzyć płytkę w stacjonarnym odtwarzaczu(panasonic s-295) ukazuje się całkowita "pikseloza" i nakładanie się obrazów na siebie. Na komputerze tego nie ma lecz występuje złośliwe skakanie obrazu, zamrażanie niektórych scen - ale już bez artefaktów. Ponowne skopiowanie czy odtwarzanie z dysku nic nie daje(kopiowałem nagrywarką lite-on 1656s). Najlepsze jest, iż ostatnio na drugim komputerze skopiowałem tę samą płytę(nagrywarka samsung shw-162c) na dysk.. i o dziwo wszystko było w porządku, żadnych zamrożeń... ani artefaktów. Niezmiernie mnie to ucieszyło, lecz jak okazało się na krótko, bowiem nagranie teoretycznie poprawnych/działających plików z dysku twardego na inną płytkę (używam TDK/Verbatim 16 r+ - nagrywane na x4) skutkowało tymi samymi błędami co w przypadku oryginalnego źródła...a nie mam zamiaru oglądać tego na komputerowym monitorze z wypalonym luminoforem. Jeśli ktoś ma jakiś pomysł rozwiązania problemu będę wdzięczny za pomoc.
mossad_attack jest offline   Odpowiedz cytując ten post

  #ads
CDRinfo.pl
Reklamowiec
 
 
 
Data rejestracji: 29.12.2008
Lokalizacja: Sieć globalna
Wiek: 31
Posty: 1227
 

CDRinfo.pl is online  
Odpowiedz na post


Twoje uprawnienia:
Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz umieszczać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB codeWłączone
EmotikonkiWłączone
Kody [IMG]Włączone
Kody HTML są Wyłączone

Teleport


Wszystkie czasy w strefie CET. Aktualna godzina: 23:28.


Powered by vBulletin® Version 3.8.11
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions Inc.