Powrót   Forum CDRinfo.pl > Edycja, konwersja i kompresja audio/video > DivX, Xvid, Matroska i inne

DivX, Xvid, Matroska i inne Dział poświęcony enkodowaniu i zrzucaniu DVD-Video, BDMV-Video i UHD BDMV-Video na format stratny



Witaj Nieznajomy! Zaloguj się lub Zarejestruj

Zarejestrowani użytkownicy mają dostęp do dodatkowych opcji, lepszej wyszukiwarki oraz mniejszej ilości reklam. Rejestracja jest całkowicie darmowa!

Odpowiedz na post
 
Opcje związane z dyskusją Ocena dyskusji Tryby wyświetlania
Stary 31.08.2005, 17:22   #1
KaPi
Zaprenumerowany
 
Avatar użytkownika KaPi
 
Data rejestracji: 16.09.2003
Lokalizacja: 49° 41' 43,2" N 22° 01' 10,7" E
Posty: 410
KaPi zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Odtwarzanie filmów DivX z dźwiękiem AC3

Jakim programem najlepiej odtwarzać takie filmy? Najlepiej, żeby była możliwość przetworzenia sygnału AC3 na stereo. I do tego żeby można było dodać do filmu napisy (z pliku .txt). Próbowałem odtwarzać w BESTplayerze, ALL Playerze i Winampie, ale wszędzie słyszę tylko muzykę! Dialogi ledwo co! Mimo, że mam system 6-głośnikowy przy komputerze! Do tego skręciłem nawet w systemie w ustawieniach, że ma stereo, ale nic to nie pomogło! Muzyka za głośno, dialogi za cicho. Od razu powiem, że nie mam możliwości podgłośnienia każdego głośnika z osobna, wszystkie nadają jednakowo. Czy ktoś wie co z tym zrobić? Polećcie mi dobry program do odtwarzania filmów DivX z AC3 lub taki, który z AC3 zrobi mi stereo, żebym mógł normalnie pooglądać film!

Dzięki za odp.
__________________

ZPAV, SafeDisc 3/4 and WinOnCD 6
KaPi jest offline   Odpowiedz cytując ten post

  #ads
CDRinfo.pl
Reklamowiec
 
 
 
Data rejestracji: 29.12.2008
Lokalizacja: Sieć globalna
Wiek: 31
Posty: 1227
 

CDRinfo.pl is online  
Stary 31.08.2005, 17:42   #2
sc0rpi0
Kibic żużla :)
 
Avatar użytkownika sc0rpi0
 
Data rejestracji: 07.12.2004
Lokalizacja: Rzeszów
Posty: 775
sc0rpi0 zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Aby podgłośnić dialogi wejdź w panel sterowania -> AC3 Filter i podgłośnij to...
Dołączone obrazki (kliknij, aby powiększyć)
-ac3.jpg  
__________________
sc0rpi0 jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 03.09.2005, 12:22   #3
KaPi
Zaprenumerowany
 
Avatar użytkownika KaPi
 
Data rejestracji: 16.09.2003
Lokalizacja: 49° 41' 43,2" N 22° 01' 10,7" E
Posty: 410
KaPi zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Czy mógłbyś podesłać mi plik z zapisanymi poprawnymi konfiguracjami? I powiedzieć, gdzie go wrzucić, żeby wczytać później jego ustawienia.

Aha, a tak w ogóle to mam inną wersję AC3 Filter niż Ty, i nie mogę się doszukać wszystkich opcji***8230;
__________________

ZPAV, SafeDisc 3/4 and WinOnCD 6
KaPi jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 03.09.2005, 14:07   #4
grzeniu
XV1100
 
Avatar użytkownika grzeniu
 
Data rejestracji: 19.02.2002
Posty: 31,844
grzeniu ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>grzeniu ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>grzeniu ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>grzeniu ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>grzeniu ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>grzeniu ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>grzeniu ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>grzeniu ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>grzeniu ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>grzeniu ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>grzeniu ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>
Jesli uzywasz filtra ffdshow to szukaj odpowiednio w jego ustawieniach, bo on zdaje sie domyslnie przejmuje obsluge ac3.
A w ogole poczytaj temat w linku: http://www.searchengines.pl/phpbb203...=0&#entry51844
__________________
Pozdr./Grzeniu
grzeniu jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 11.09.2005, 10:18   #5
Don Laser
laser nieskalibrowany
 
Avatar użytkownika Don Laser
 
Data rejestracji: 31.08.2004
Lokalizacja: Wielkopolska
Posty: 303
Don Laser zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
grzeniu z całym szacunkiem dla Twego dorobku, ale ffdshow nie przejmuje tak do końca wszystkiego.
sc0rpi0 to też nie jest dobra metoda.
Wystarczy w w wywołanym oknie ustawień AC3 w zakładce mixer odptaszyć Normalize matrix i dialogi będą takie jak być powinny - aha ten suwak Voice trzeba zaptaszyć z powrotem w zakładce Main
Don Laser jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 11.09.2005, 10:31   #6
grzeniu
XV1100
 
Avatar użytkownika grzeniu
 
Data rejestracji: 19.02.2002
Posty: 31,844
grzeniu ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>grzeniu ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>grzeniu ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>grzeniu ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>grzeniu ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>grzeniu ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>grzeniu ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>grzeniu ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>grzeniu ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>grzeniu ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>grzeniu ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>
Co do normalize matrix to masz przeciez dokladnie opisane w linku ktorego podalem, nie bylo sensu przepisywac gotowca.

Z tym ffdshow to widocznie roznie bywa, u mnie musialem to wszystko ustawic wlasnie w ffdshow bo normalne nastawy w ac3 nie skutkowaly. Mozliwe ze to, czy domyslnie przejmuje obsluge ac3 zalezy od wersji ffdshow, a jest ich masa.
Uznalem ze warto podpowiedziec ten wariant, w razie przypadku jaki byl u mnie.
__________________
Pozdr./Grzeniu
grzeniu jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 13.09.2005, 19:25   #7
Don Laser
laser nieskalibrowany
 
Avatar użytkownika Don Laser
 
Data rejestracji: 31.08.2004
Lokalizacja: Wielkopolska
Posty: 303
Don Laser zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Cytat:
Napisany przez grzeniu
Co do normalize matrix to masz przeciez dokladnie opisane w linku ktorego podalem, nie bylo sensu przepisywac gotowca.
No ...fakt, nie klikałem na link - podałem ze swoich ustawień , kiedyś i mnie ten problem dopadł .
Don Laser jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz na post


Twoje uprawnienia:
Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz umieszczać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB codeWłączone
EmotikonkiWłączone
Kody [IMG]Włączone
Kody HTML są Wyłączone

Teleport


Wszystkie czasy w strefie CET. Aktualna godzina: 00:17.


Powered by vBulletin® Version 3.8.11
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions Inc.