Powrót   Forum CDRinfo.pl > Edycja, konwersja i kompresja audio/video > DivX, Xvid, Matroska i inne

DivX, Xvid, Matroska i inne Dział poświęcony enkodowaniu i zrzucaniu DVD-Video, BDMV-Video i UHD BDMV-Video na format stratny



Witaj Nieznajomy! Zaloguj się lub Zarejestruj

Zarejestrowani użytkownicy mają dostęp do dodatkowych opcji, lepszej wyszukiwarki oraz mniejszej ilości reklam. Rejestracja jest całkowicie darmowa!

Odpowiedz na post
 
Opcje związane z dyskusją Ocena dyskusji Tryby wyświetlania
Stary 02.02.2009, 18:52   #1
edzio323
Bywalec
 
Data rejestracji: 01.02.2009
Posty: 36
edzio323 w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Problem z kompresją

Witam ,czytam i jakoś nie potrafię znaleźć recepty

Mam taki problem , chcę skompresować wesele swoje , koleś moim zdaniem to spartolił , bo mam 5 płyt dvd i na każdej płycie nagrane mam 1h wesela

Nagrane to mam w formacie Mpeg-2 720X576 zrozdzielczość

chcę to walnąć do Xvida i wszystko ładnie na kompie wygląda , ale jak wypale płytke to na Tv jest kiszka mam krawędzie na rysach twarzy i wszystkim tym co jest ostre, nie potrafię sobie poradzić z tym przeplotem...

Prubuje teraz na virtual dub , na temeg 3.0 Xpess i 4.0 i dalej to samo

problem ten wychodzi na moim telewizorze LCD

na zwykłych TV 100hz jest ok

Może mi ktoś pomóc jak sobie z tym mam poradzić ?

gdzie i co jak mam ustawić
edzio323 jest offline   Odpowiedz cytując ten post

  #ads
CDRinfo.pl
Reklamowiec
 
 
 
Data rejestracji: 29.12.2008
Lokalizacja: Sieć globalna
Wiek: 31
Posty: 1227
 

CDRinfo.pl is online  
Stary 02.02.2009, 19:32   #2
salawalas
Minarchista
 
Avatar użytkownika salawalas
 
Data rejestracji: 20.09.2005
Lokalizacja: CK City
Posty: 121
salawalas zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Możesz gdzieś wrzucić próbkę tego mpeg-2? Jakieś 10-15 sekund materiału?
salawalas jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 02.02.2009, 19:39   #3
sobrus
Jukebox Hero
 
Avatar użytkownika sobrus
 
Data rejestracji: 17.09.2004
Lokalizacja: Back for the Attack
Posty: 10,800
sobrus ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>sobrus ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>sobrus ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>sobrus ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>sobrus ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>sobrus ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>sobrus ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>sobrus ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>sobrus ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>
Skoro na TV wygląda OK to problemu nie ma
Może postprocessing w LCD czyni takie cuda.

Facet który nagrywał wesele znał się na rzeczy, bo w kwestii kompresii cudów nie ma. Wybrał jakość i kiedyś mu podziękujesz za to. I się napracował na authoring pięciu płyt, a mógł to olać i dać jedną.

Materiał z kamery niestety ciężko się kompresuje. Nie wciśniesz 5 płyt DVD na jedną, żeby nie stracić jakości. Nawet do H264.
To co widzisz to też mogą być artefakty z kompresji, których po prostu nie widać na zwykłym TV.
sobrus jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 02.02.2009, 21:21   #4
edzio323
Bywalec
 
Data rejestracji: 01.02.2009
Posty: 36
edzio323 w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Powiem ci co do jakości jego to nie powiedziałbym że na tV LCD jest ona super.... wręcz przeciwnie ... obraz w jednych momentach się rozmywa kratki się czasem pojawiają ...

to co on zrobił to jest dobre na TV starego typu ... sprawdzałem na kilku LCD i to samo jest

Ja chce to zmieścić na dwóch płytach dvd z dobrą jakością i to powinno być możliwe bo jakość mam dobrą , tylko z tym przeplotem sobie nie radze :/

1 h orginalnie zajmuje 3,5 gb ja chce to do dać do 1.8
edzio323 jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 02.02.2009, 22:07   #5
sobrus
Jukebox Hero
 
Avatar użytkownika sobrus
 
Data rejestracji: 17.09.2004
Lokalizacja: Back for the Attack
Posty: 10,800
sobrus ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>sobrus ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>sobrus ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>sobrus ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>sobrus ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>sobrus ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>sobrus ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>sobrus ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>sobrus ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>
DVD nigdy na LCD super wyglądać nie będzie i nic na to nie poradzisz. 720x576 to nie HD. A jeżeli chodzi o rozmycie to poszperaj w ustawieniach telewizora, a konkretnie wyłącz temporalne odszumianie.
Możliwe też że gość użył słaby encoder MPEG2 albo coś sknocił - ale wtedy raczej nic już nie poprawisz.
Ponadto materiał z kamery nie jest łatwy do kompresowania, XVid pewnie też będzie miał z tym problem.

Co do przeplotu to musisz go zostawić, zakoduj jako XVid interlaced. Sprawdz tylko czy jest BTT czy TFF.
sobrus jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 02.02.2009, 22:35   #6
salawalas
Minarchista
 
Avatar użytkownika salawalas
 
Data rejestracji: 20.09.2005
Lokalizacja: CK City
Posty: 121
salawalas zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Cytat:
Napisany przez sobrus Podgląd Wiadomości
Co do przeplotu to musisz go zostawić, zakoduj jako XVid interlaced. Sprawdz tylko czy jest BTT czy TFF.
Wybacz, ale się nie zgodzę. Jeśli chcesz zakodować do mpeg-4 powinno się usunąć przeplot.
Ja bym użył filtrów z avisyntha, ale to operacja bardzo czasochłonna, niezależnie od posiadanego sprzętu(proc, ram). Wszystko zależy od oczekiwanego efektu. Najlepiej wykroić próbkę z materiału, gdzie jest możliwie dużo klatek z szybko zmieniającym się obrazem, (jakieś tańce skoro to wesele) i się pobawić obserwując efekty.
salawalas jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 03.02.2009, 06:46   #7
sobrus
Jukebox Hero
 
Avatar użytkownika sobrus
 
Data rejestracji: 17.09.2004
Lokalizacja: Back for the Attack
Posty: 10,800
sobrus ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>sobrus ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>sobrus ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>sobrus ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>sobrus ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>sobrus ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>sobrus ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>sobrus ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>sobrus ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>
Możesz się nie zgadzać, ale to Twoja strata

Kamery (poza filmowymi i HD) nagrywają nie klatki na sekunde, ale półobrazy (fields) (w systemie PAL jest to 50 półobrazów na sekunde). Dokładnie takie same półobrazy generują konsole do gier.
Dwa półobrazy kodowane są przeplotem do jednej klatki. Jeżeli usuniesz przeplot - będziesz miał 25fps progressive i "płynność animacji" spadnie o połowę.
W każdym razie oglądać potem taki materiał to straszna katorga dla oczu.

Przeplot można bez problemu usunąć z filmów kinowych, które i tak mają oryginalnie 24fps, ale z kamery, konsoli czy relacji imprezy sportowej - nie polecam.

Możnaby użyć funkcji SeparateFields() z Avisyntha - wtedy otrzymamy materiał 720x288x50fps progressive. Płynność ruchu zostanie zachowana, ale odtwarzanie bedzie możliwe chyba tylko na komputerze.

Ostatnio zmieniany przez sobrus : 03.02.2009 o godz. 06:57
sobrus jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 04.02.2009, 17:58   #8
edzio323
Bywalec
 
Data rejestracji: 01.02.2009
Posty: 36
edzio323 w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Dzięki Panowie za porady , już sobie z tym poradziłem za pomocą Virtual duba

zadałem dwuprzebiegową kompresję Xvidem dodalem filtr deinterlace i resize ponieważ pomimo iż usunołem przeplot to i tak były minimalne krawędzie w dalszym tle , przy zmniejszeniu rozdzielczości problem zniknoł

ale teraz mam pytanie kolejne jak załadować całość do Dub-a ?

Po po skopiowaniu płyty Dvd decrypterem mam 4 pliki i mogę jedynie dodać jeden plik

Lub ewentualnie czy jak po obrabiam sobie te 4 pliki czy mogę je puźniej tylko połączyć w jedną całość , nie robiąc już żadnej kompresji i nie wnikając na jakość , same połączenie tylko ?
edzio323 jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 04.02.2009, 18:39   #9
joujoujou
Ͼ Ͽ
Zlotowicz
 
Avatar użytkownika joujoujou
 
Data rejestracji: 15.05.2004
Lokalizacja: W domu.
Posty: 37,458
joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>
File - append segment.
__________________
Pozdrawiam i zapraszam na www.joujoujou.com - całkiem nową galerię zdjęć z Irlandii.
Moje filmy są tutaj.
Forum ZielonaIrlandia.
Problemy i porady wyłącznie na forum.
Prywatne wiadomości lub przez komunikatory będą ignorowane.
joujoujou jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 04.02.2009, 18:55   #10
Reetou
Zarejestrowany
 
Data rejestracji: 18.05.2004
Posty: 9,590
Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>
Cytat:
Napisany przez edzio323 Podgląd Wiadomości
zadałem dwuprzebiegową kompresję Xvidem dodalem filtr deinterlace i resize ponieważ pomimo iż usunołem przeplot to i tak były minimalne krawędzie w dalszym tle , przy zmniejszeniu rozdzielczości problem zniknoł
Tak... A jak będziesz zmniejszał do rozmiaru znaczka pocztowego, to w ogóle nie trzeba stosować deinterlace'a...
Reetou jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 04.02.2009, 19:09   #11
edzio323
Bywalec
 
Data rejestracji: 01.02.2009
Posty: 36
edzio323 w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Cytat:
Napisany przez Reetou Podgląd Wiadomości
Tak... A jak będziesz zmniejszał do rozmiaru znaczka pocztowego, to w ogóle nie trzeba stosować deinterlace'a...
he nie no obraz jest ok , bo dein... naprawdę nie radził sobie z tym musiałem deczko zmniejszyć i jest gitara , a już siedze tyle dni nad tym że już narazie pauzuje , chcę to zrobić na dwóch płytach te 5h i powysyłać komu mam wysłać

Ale teraz jak zastosować łączenie tych 4 plików bez kompresji ? żeby tylko mi połączył w jedną całość
edzio323 jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 04.02.2009, 19:23   #12
joujoujou
Ͼ Ͽ
Zlotowicz
 
Avatar użytkownika joujoujou
 
Data rejestracji: 15.05.2004
Lokalizacja: W domu.
Posty: 37,458
joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>
Napisałem wyżej - otwierasz plik, potem kolejny (append segment) i zapisujesz z opcją direct stream copy.
__________________
Pozdrawiam i zapraszam na www.joujoujou.com - całkiem nową galerię zdjęć z Irlandii.
Moje filmy są tutaj.
Forum ZielonaIrlandia.
Problemy i porady wyłącznie na forum.
Prywatne wiadomości lub przez komunikatory będą ignorowane.
joujoujou jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 04.02.2009, 19:25   #13
edzio323
Bywalec
 
Data rejestracji: 01.02.2009
Posty: 36
edzio323 w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Cytat:
Napisany przez joujoujou Podgląd Wiadomości
Napisałem wyżej - otwierasz plik, potem kolejny (append segment) i zapisujesz z opcją direct stream copy.
ok dzięki, i mam pytanko co do ostrości w dubie czy tylko filtr resize ma wpływ na to ? czy jeszcze jakiś jest ?
edzio323 jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 04.02.2009, 19:34   #14
joujoujou
Ͼ Ͽ
Zlotowicz
 
Avatar użytkownika joujoujou
 
Data rejestracji: 15.05.2004
Lokalizacja: W domu.
Posty: 37,458
joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>
O ile pamiętam - jest coś jeszcze.

Sprawdź:

http://virtualdub.republika.pl/3video.html#1
__________________
Pozdrawiam i zapraszam na www.joujoujou.com - całkiem nową galerię zdjęć z Irlandii.
Moje filmy są tutaj.
Forum ZielonaIrlandia.
Problemy i porady wyłącznie na forum.
Prywatne wiadomości lub przez komunikatory będą ignorowane.
joujoujou jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 04.02.2009, 19:50   #15
edzio323
Bywalec
 
Data rejestracji: 01.02.2009
Posty: 36
edzio323 w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Generalnie tak ogólnikowo jest tu opisane , nie znalazłem nic na temat specjalnego filtra co do ostrosci , dzięki tak czy siak

Jak ktoś wie jakiego filtra użyć do poprawy ostrości to proszę o radę

Bo tych filtrów jest w dużo że tak powiem, na forum znalazłem do ściągnięcia jeszcze 112
edzio323 jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz na post


Twoje uprawnienia:
Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz umieszczać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB codeWłączone
EmotikonkiWłączone
Kody [IMG]Włączone
Kody HTML są Wyłączone

Teleport

Podobne dyskusje
Dyskusja Autor Forum Odpow. Ostatni Post
Problem z kompresją wypalaniem audio EAC Cornholio Audio/Stacjonarne nagrywarki i nośniki CD-R Audio 6 11.03.2008 14:14
Tuner TV i nagrywanie (problem z kompresją) sawanb03 DivX, Xvid, Matroska i inne 7 18.02.2008 08:14
Rozwiązany Problem bluetooth HP nx6125 aeiouy Off topic 0 26.05.2006 13:35
Problem z kompresją i menu w DVDFab platinum BANITA78 DVD-Video 4 31.03.2006 15:07
Problem z kompresją w Canopus ProCoder 2 MAREK11 DivX, Xvid, Matroska i inne 5 06.03.2006 19:11


Wszystkie czasy w strefie CET. Aktualna godzina: 20:40.


Powered by vBulletin® Version 3.8.11
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions Inc.