Powrót   Forum CDRinfo.pl > Edycja, konwersja i kompresja audio/video > DivX, Xvid, Matroska i inne

DivX, Xvid, Matroska i inne Dział poświęcony enkodowaniu i zrzucaniu DVD-Video, BDMV-Video i UHD BDMV-Video na format stratny



Witaj Nieznajomy! Zaloguj się lub Zarejestruj

Zarejestrowani użytkownicy mają dostęp do dodatkowych opcji, lepszej wyszukiwarki oraz mniejszej ilości reklam. Rejestracja jest całkowicie darmowa!

Odpowiedz na post
 
Opcje związane z dyskusją Ocena dyskusji Tryby wyświetlania
Stary 31.03.2008, 23:45   #1
kn8
Nowy na forum
 
Avatar użytkownika kn8
 
Data rejestracji: 15.02.2008
Posty: 11
kn8 w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Unhappy Problem z odtwarzaniem RMVB

Jestem laikiem w tych tematach,niedawno zrobiłem wymianę kodeków,odinstalowałem(chyba wszystkie)stare z polecenia(programy-dodaj-usuń)wyczyściłem rejestr,zainstalowałemivX,Xvid,FFdshow,AC3Filter i na koniec Real Alternative ze względu na RMVB problem polega na tym że odtwarzacz Media Player Clasic źle odtwarza pliki RMVB tz.(obraz rozmazany-pomarańczowo zielony to samo z innymi filmami w innch formatach.Wcześniej miałem też kodeki Real Alter.i nie było takich problemów z Media Player Clasic, ściągnełem Cristala też to samo nie sposób ustawić obrazu,ALLPlayer odtwarza dobrze,gdzie tkwi przyczyna proszę o odpowiedz.
POZDRAWIM!!!
kn8 jest offline   Odpowiedz cytując ten post

  #ads
CDRinfo.pl
Reklamowiec
 
 
 
Data rejestracji: 29.12.2008
Lokalizacja: Sieć globalna
Wiek: 31
Posty: 1227
 

CDRinfo.pl is online  
Stary 01.04.2008, 02:38   #2
crowbme
Stały bywalec ;)
 
Avatar użytkownika crowbme
 
Data rejestracji: 16.02.2006
Posty: 110
crowbme zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
[QUOTE=kn8;915304]Jestem laikiem w tych tematach,niedawno zrobiłem wymianę kodeków,odinstalowałem(chyba wszystkie)stare z polecenia(programy-dodaj-usuń)wyczyściłem rejestr,zainstalowałemivX,Xvid,FFdshow...


Ja mialem podobny problem. Przyczyna byl najnowszy zestaw kodeckow FFDshow. Sprobuj zmienic je na jakas wczesniejsza wersje.
Pozdrawiam
crowbme jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 01.04.2008, 05:33   #3
Placio74
VideoAudio
 
Avatar użytkownika Placio74
 
Data rejestracji: 10.04.2005
Lokalizacja: Elbląg
Posty: 218
Placio74 niedługo stanie się sławny ;) <50 - 149 pkt>
[QUOTE=crowbme;915308]
Cytat:
Napisany przez kn8 Podgląd Wiadomości
...
Ja mialem podobny problem. Przyczyna byl najnowszy zestaw kodeckow FFDshow. Sprobuj zmienic je na jakas wczesniejsza wersje.
Pozdrawiam
Nie byłbym taki pewien... jakoś nigdy nie udało mi się zmusić ffdshow do dekodowania RealVideo (przy czym dotyczy to tylko rzadko spotykanych RV10 i RV20, bo nowsze nie są obsługiwane).
Oczywiście ffdshow nie jest zestawem kodeków.

Jako że obraz jest poprawny w ALLplayer, nie wydaje się by problemem były dekodery.

Jaka jest konfiguracja w Media Player Classic:
View > Options... > Playback > Output
?
Placio74 jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 01.04.2008, 15:15   #4
kn8
Nowy na forum
 
Avatar użytkownika kn8
 
Data rejestracji: 15.02.2008
Posty: 11
kn8 w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
[QUOTE=Placio74;915313]
Cytat:
Napisany przez crowbme Podgląd Wiadomości
Nie byłbym taki pewien... jakoś nigdy nie udało mi się zmusić ffdshow do dekodowania RealVideo (przy czym dotyczy to tylko rzadko spotykanych RV10 i RV20, bo nowsze nie są obsługiwane).
Oczywiście ffdshow nie jest zestawem kodeków.

Jako że obraz jest poprawny w ALLplayer, nie wydaje się by problemem były dekodery.

Jaka jest konfiguracja w Media Player Classic:
View > Options... > Playback > Output
?
DirectShow Video- Overlay Mixer
Real Media Video- System Default
Quick Time Video- System Default
UMR7/9(regular)offsreen plain surfaces- Use texture surfaces and render video in 2D
Resizer- Bilinear
Zachaczone pole- UMR9 mixer mode
kn8 jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 01.04.2008, 15:42   #5
Sunna
lołn łulf
 
Avatar użytkownika Sunna
 
Data rejestracji: 15.07.2005
Lokalizacja: Festung Breslau
Posty: 3,178
Sunna jest klejnotem wśród średnio znających się "w temacie" <250 - 349 pkt>Sunna jest klejnotem wśród średnio znających się "w temacie" <250 - 349 pkt>Sunna jest klejnotem wśród średnio znających się "w temacie" <250 - 349 pkt>
Jesli sie nie myleto wina lezy po stronie najnowszych kodekow reala.
http://www.free-codecs.com/download/...lternative.htm
Changes in Real Alternative 1.75 :

- Downgraded RealMedia components to version 6.0.12.1662, because the newest version (6.0.14.748) of the components does not work properly

Jesli nie to to polecam wywalenie wszystkiego w cholere i po resecie instalke tego http://www.free-codecs.com/download/...codec_pack.htm a potem tego co wczesniej podlinkowalem. Nie ma bata zeby nie zadzialalo.
Sunna jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 01.04.2008, 19:48   #6
kn8
Nowy na forum
 
Avatar użytkownika kn8
 
Data rejestracji: 15.02.2008
Posty: 11
kn8 w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Question

Cytat:
Napisany przez Sunna Podgląd Wiadomości
Jesli sie nie myleto wina lezy po stronie najnowszych kodekow reala.
http://www.free-codecs.com/download/...lternative.htm
Changes in Real Alternative 1.75 :

- Downgraded RealMedia components to version 6.0.12.1662, because the newest version (6.0.14.748) of the components does not work properly

Jesli nie to to polecam wywalenie wszystkiego w cholere i po resecie instalke tego http://www.free-codecs.com/download/...codec_pack.htm a potem tego co wczesniej podlinkowalem. Nie ma bata zeby nie zadzialalo.
SUNNA nie zabardzo ufam PACKOM,ale czy taki zestawik zaspokoi mnie podczas konwersji naprzykład rmvb na DVD
kn8 jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 03.04.2008, 20:48   #7
kn8
Nowy na forum
 
Avatar użytkownika kn8
 
Data rejestracji: 15.02.2008
Posty: 11
kn8 w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Cytat:
Napisany przez kn8 Podgląd Wiadomości
SUNNA nie zabardzo ufam PACKOM,ale czy taki zestawik zaspokoi mnie podczas konwersji naprzykład rmvb na DVD
Wczoraj wgrałem ten pakiecik jak mi radzłeś Sunna,efekt jest ten sam.Może przyczyna problemu jest w ustawieniach ALLPlayra,wcześniej eksperymentowałem z ustawieniami.
Proszę o pomoc!!!
POZDRAWIAM!!!
kn8 jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 03.04.2008, 21:09   #8
Sunna
lołn łulf
 
Avatar użytkownika Sunna
 
Data rejestracji: 15.07.2005
Lokalizacja: Festung Breslau
Posty: 3,178
Sunna jest klejnotem wśród średnio znających się "w temacie" <250 - 349 pkt>Sunna jest klejnotem wśród średnio znających się "w temacie" <250 - 349 pkt>Sunna jest klejnotem wśród średnio znających się "w temacie" <250 - 349 pkt>
A inny odtwarzacz ?
Np subedit ?
Albo bestplayer.
Ewentualnie VLC.
Sunna jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 03.04.2008, 21:57   #9
Placio74
VideoAudio
 
Avatar użytkownika Placio74
 
Data rejestracji: 10.04.2005
Lokalizacja: Elbląg
Posty: 218
Placio74 niedługo stanie się sławny ;) <50 - 149 pkt>
W Media Player Classic wypr***243;buj inne tryby nak***322;adki wideo - przede wszystkim VMR9 (renderless), Old Renderer oraz DirectX 9.
Po zmianie konfiguracji konieczne jest ponowne uruchomienie odtwarzacza.

Sprawd***378; odtwarzanie w MPlayer for Windows (Full-Package) lub SMPlayer + dodatkowe biblioteki kodek***243;w (trzecia pozycja downloadu).
MPlayer for Windows (Full-Package) zawiera MPlayer, MPUI, SMPlayer oraz dodatkowe biblioteki kodek***243;w.
MPlayer oczywi***347;cie nie korzysta z zainstalowanych w systemie kodek***243;w i filtr***243;w DirectShow (poza kilkoma wyj***261;tkami).

BTW... VLC nie obs***322;uguje RealVideo (odtwarzane b***281;dzie co najwy***380;ej tylko audio).


Sprawd***378; jeszcze (ewentualnie spr***243;buj skorygowa***263;) ustawienia nak***322;adki wideo w konfiguracji starownika karty graficznej.

Ostatnio zmieniany przez Placio74 : 03.04.2008 o godz. 22:00
Placio74 jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 04.04.2008, 21:25   #10
kn8
Nowy na forum
 
Avatar użytkownika kn8
 
Data rejestracji: 15.02.2008
Posty: 11
kn8 w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Smile

Cytat:
Napisany przez Placio74 Podgląd Wiadomości
W Media Player Classic wypróbuj inne tryby nakładki wideo - przede wszystkim VMR9 (renderless), Old Renderer oraz DirectX 9.
Po zmianie konfiguracji konieczne jest ponowne uruchomienie odtwarzacza.

Sprawdź odtwarzanie w MPlayer for Windows (Full-Package) lub SMPlayer + dodatkowe biblioteki kodeków (trzecia pozycja downloadu).
MPlayer for Windows (Full-Package) zawiera MPlayer, MPUI, SMPlayer oraz dodatkowe biblioteki kodeków.
MPlayer oczywiście nie korzysta z zainstalowanych w systemie kodeków i filtrów DirectShow (poza kilkoma wyjątkami).

BTW... VLC nie obsługuje RealVideo (odtwarzane będzie co najwyżej tylko audio).


Sprawdź jeszcze (ewentualnie spróbuj skorygować) ustawienia nakładki wideo w konfiguracji starownika karty graficznej.
Placio 74!!! jesteś WIELKI!!! po twoich radach wszystko śmiga aż miło!!!
Ustawienia to:VMR9(renderless), oraz DirectX9.
Lubię jak wszystko gra OK.już mi kodeki po nocach się śniły
WIELKIE DZIĘKI KOLEGO!!! za pomoc.
Serdecznie POZDRAWIAM!!! kn8
kn8 jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz na post


Twoje uprawnienia:
Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz umieszczać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB codeWłączone
EmotikonkiWłączone
Kody [IMG]Włączone
Kody HTML są Wyłączone

Teleport

Podobne dyskusje
Dyskusja Autor Forum Odpow. Ostatni Post
problem z odtwarzaniem filmów nagranych na stacjonarnej nagrywarce Tygrysek2000 Napędy optyczne DVD 6 09.01.2006 14:45
rmvb na dvd (mpeg) - problem: opóznienie dzwięku eyeore DivX, Xvid, Matroska i inne 2 14.11.2005 13:14
RMVB + TMPEG PLUS 2.51 - Problem ??? tengu DVD-Video 0 20.12.2004 12:55
Problem z odtwarzaniem Audio w DVD pchlewicki Napędy optyczne CD 3 10.02.2003 11:20
Mam problem z odtwarzaniem nagranych płyt karp Napędy optyczne CD 8 31.01.2002 21:49


Wszystkie czasy w strefie CET. Aktualna godzina: 21:12.


Powered by vBulletin® Version 3.8.11
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions Inc.