Powrót   Forum CDRinfo.pl > Edycja, konwersja i kompresja audio/video > DivX, Xvid, Matroska i inne

DivX, Xvid, Matroska i inne Dział poświęcony enkodowaniu i zrzucaniu DVD-Video, BDMV-Video i UHD BDMV-Video na format stratny



Witaj Nieznajomy! Zaloguj się lub Zarejestruj

Zarejestrowani użytkownicy mają dostęp do dodatkowych opcji, lepszej wyszukiwarki oraz mniejszej ilości reklam. Rejestracja jest całkowicie darmowa!

Odpowiedz na post
 
Opcje związane z dyskusją Ocena dyskusji Tryby wyświetlania
Stary 18.04.2004, 19:02   #1
rekin
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 17.04.2004
Posty: 17
rekin w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Jak zrobić film DivX z AC3 przy pomocy Gordiana

Witam! Czy mógłby mi ktoś objaśnić jak się kompresuje ścieżkę dźwiękową do AC3 w Gordian Knocie? Tzn. co oznacza wpis bitrate w Audio1 - czy jest to ilość kilbitów dla jednego kanału, czy już dla 6 oraz czym się różni 1x AC3 cbr mp3 od 1x vbr mp3 i co oznacza liczba klatek w okienku obok tego pierwszego oraz rozmiar w MB obok obu i jeśłi chodzi o kompresję AC3, to gdzie w Gordianie mam wybrać, żeby mi się to konwerterowało na AC3. Czy to nie jest opcja "just mux"?
rekin jest offline   Odpowiedz cytując ten post

  #ads
CDRinfo.pl
Reklamowiec
 
 
 
Data rejestracji: 29.12.2008
Lokalizacja: Sieć globalna
Wiek: 31
Posty: 1227
 

CDRinfo.pl is online  
Stary 18.04.2004, 19:54   #2
Mirek-1977
Pentium4ever
 
Avatar użytkownika Mirek-1977
 
Data rejestracji: 06.12.2003
Lokalizacja: Ostróda
Posty: 601
Mirek-1977 zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Witaj.

Aby zamontować ścieżkę AC3 w DivXie nie trzeba jej poddawać jakimkolwiek dodatkowym obróbkom. Dźwięk w takiej postaci jest w filmie DVD i wystarczy go po prostu demuxować z filmu.
Podczas wykonywania projektu d2v w DVD2AVI można ustawić demux ścieżki tej która Cie interesuje. Napewno tak właśnie robiłeś bo co innego mógłbyś przerobić na MP3 aby mieć dźwięk w filmie.
Ów bitrate audio dotyczy wszystkich kanałów (dla AC3 6-cio kanałowego jest do czasem 384 a czasem 448 kb/s). Ten bitrate jest wskazany również w nazwie pliku AC3, który tworzy DVD2AVI. I taki bitrate należy w części Audio A uwzględnić.

1x AC3/CBR MP3 - oznacza pojedynczą ścieżkę dźwiękową AC3 lub MP3 ze stałym bitrate
1x VBR-MP3 - pojedyncza ścieżka dźwiękowa MP3 ze zmiennym bitrate

a te klatki to INTERVAL (przerwy) dla AC3 wybiera się 2 (co daje 80 ms) a dla MP3 - 5 (200 ms) ma to związek z synchronizacją dźwięku z obrazem. w nazwie pliku AC3 który uzyskasz za pomocą DVD2AVI podawany jest również interwal i jest on na poziomie 0 ms lub 80 ms, ale ustaw tak jak to podałem.

to okienko z MB wskazuje ile zajmą miejsca dodatkowe informacje związane z tym właśnie INTERVALem. jeśli klatki są ustawione na 2 (80 ms dla AC3) takich informacji związanych z synchronizacją audio i video jest więcej jeśli 5 (dla MP3) takie punkty zaczepienia występują co 5 klatek więc informacji jest mniej.

A jeśli chodzi o łączenie AC3 z filmem to po wczytaniu ścieżki należy właśnie zaznaczyć 'just MUX' (tylko połącz - bo tak możnaby było to przetłumaczyć).
Zwróć uwagę bo po wczytani AC3 automatycznie przeskakuje na jedną z opcji MP3 więc zmień tak jak być powinno - just mux.

możesz sobie zmienić język na polski (zakładka Options). o ile używasz jedną z najnowszych wersji GKnot. ja pracuję na 0.28.7 do versji 0.28.8 skoku nie robiłem bo siedzę przy kodowaniu w DivX 5.1.1 a najnowsza versja ma poprawki względem XviD

Ostatnio zmieniany przez Mirek-1977 : 18.04.2004 o godz. 19:57
Mirek-1977 jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 19.04.2004, 15:18   #3
rekin
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 17.04.2004
Posty: 17
rekin w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Dzięki za wyczerpującą odpowiedź. Dużo mi się dzięki temu rozjaśniło w głowie. Nie zgodziłbym się jednak z tym:
Cytat:
w nazwie pliku AC3 który uzyskasz za pomocą DVD2AVI podawany jest również interwal i jest on na poziomie 0 ms lub 80 ms, ale ustaw tak jak to podałem
Według mnie czym innym jest Interval, a czym innym to, o czym napisałeś wyżej. To, co możemy właśnie odczytać z nawy pliku AC3, to chyba opóźnienie "delay" - czyli właśnie to odpowiada za synchronizację audio z video. Interval jest chyba po to, żeby obraz nie "skakał" tj. żeby się nie zatrzymywał na chwilkę po to, aby otrzymać "paczkę" audio - tak mi się wydaje tzn. wydaje mi się, że gdzieś o czymś takim przeczytałem, ale głowy sobie nie dam uciąć, bo w żaden sposób tego nie sprawdzałem i nie udowadniałem, więc mogę się mylić.
rekin jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 19.04.2004, 18:18   #4
Mirek-1977
Pentium4ever
 
Avatar użytkownika Mirek-1977
 
Data rejestracji: 06.12.2003
Lokalizacja: Ostróda
Posty: 601
Mirek-1977 zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
może i masz rację
Mirek-1977 jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 20.04.2004, 20:08   #5
rekin
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 17.04.2004
Posty: 17
rekin w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
HEj... fatalna sprawa z tym AC3. Połączyłem je z avi na dwa sposoby (przy użyciu Gordiana i ręcznie przy pomocy VirtualDub) i okazało się, że kiedy plik AC3 był osobno, to wszystko było ładnie słychać na wszystkich 5 głośnikach i na SUbW., ale kiedy połączyłem te pliki, to nie wiem dlaczego, ale głos jest stereo - dochodzi tylko z dwóch głośników. Dlaczego tak się dzieje. Nie mam jakiegoś kodeka, który wychwytywałby AC3 z pliku avi, czy coś innego? W każdym razie avi odtwarzałem za pomocą trzech programów (ALLPlayera, PowerDVD i Creative MediaSource, w którym można odtwarzać AC3) niestety nie dało to żadnego rezultatu.
rekin jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 20.04.2004, 20:11   #6
rekin
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 17.04.2004
Posty: 17
rekin w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Ja już nie wiem... Może po prostu Virtual Dub źle łączy obraz z dźwiękiem AC3...
Pomóżcie mi.
rekin jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 20.04.2004, 21:02   #7
rekin
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 17.04.2004
Posty: 17
rekin w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Dobra, znowu wykazałem się głupotą. Kodeka miałem, ale nie ustawiłem w nim opcji na 6 głośników. Teraz już jest wszystko jasne. Temat można zamknąć. I dzięki za pomoc Mirku-1977.
rekin jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 20.04.2004, 23:21   #8
Mirek-1977
Pentium4ever
 
Avatar użytkownika Mirek-1977
 
Data rejestracji: 06.12.2003
Lokalizacja: Ostróda
Posty: 601
Mirek-1977 zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
no problemo
Mirek-1977 jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 21.04.2004, 13:05   #9
DiMENTiON
Zarejestrowany
 
Avatar użytkownika DiMENTiON
 
Data rejestracji: 29.12.2003
Posty: 56
DiMENTiON zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Cytat:
Napisany przez Mirek-1977
może i masz rację
Z całą pewnością ma racje:

Przykładowy wygląd ścieżki AC3:
C3 T01 3_2ch 448Kbps DELAY 146ms.ac3 <-- wlasnie wspomniane DELAY odpowiada za synchronizację audio i video. Po chłopsku informuje o ile jest ewentualne opóźnienie lub wyprzedzanie audio w stosunku do samego video.
INTERLEAVE odpowiada za czestotliwosc "dostarczania" audio.
O ile na "mocnych" komputerach możemy się "przejechać" z ustawieniami o tyle na słabszych złe ustawienia szybko wyjda w postaci "czkawki" filmu. Czkawka filmu to nie tylko zle ustawienia audio ale i kodeka ale to post na inny wątek :-)
DiMENTiON jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 10.06.2004, 20:16   #10
widmo82
Bywalec
 
Avatar użytkownika widmo82
 
Data rejestracji: 04.03.2002
Lokalizacja: Radom
Posty: 76
widmo82 zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
polecam:
http://www.divx.howto.pl/modules.php?name=Content
tam wszystkiego sie nauzylem co potrafie
__________________
GG: 863979
Zeby nie miec pecha, pije LECHA
widmo82 jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 10.06.2004, 21:21   #11
Weron
All Eyez On Me
 
Avatar użytkownika Weron
 
Data rejestracji: 29.09.2001
Posty: 3,568
Weron niedługo stanie się sławny ;) <50 - 149 pkt>Weron niedługo stanie się sławny ;) <50 - 149 pkt>
Cytat:
Napisany przez widmo82
polecam:
http://www.divx.howto.pl/modules.php?name=Content
tam wszystkiego sie nauzylem co potrafie
Tez bym sie chetnie cos z tamtej strony "nauczyl"
Ale aktualnie wole korzystac z innych serwisow*


*czytaj nie platnych
__________________
Benq DW1650
Weron jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz na post


Twoje uprawnienia:
Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz umieszczać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB codeWłączone
EmotikonkiWłączone
Kody [IMG]Włączone
Kody HTML są Wyłączone

Teleport


Wszystkie czasy w strefie CET. Aktualna godzina: 08:02.


Powered by vBulletin® Version 3.8.11
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions Inc.