Powrót   Forum CDRinfo.pl > Edycja, konwersja i kompresja audio/video > DivX, Xvid, Matroska i inne

DivX, Xvid, Matroska i inne Dział poświęcony enkodowaniu i zrzucaniu DVD-Video, BDMV-Video i UHD BDMV-Video na format stratny



Witaj Nieznajomy! Zaloguj się lub Zarejestruj

Zarejestrowani użytkownicy mają dostęp do dodatkowych opcji, lepszej wyszukiwarki oraz mniejszej ilości reklam. Rejestracja jest całkowicie darmowa!

Odpowiedz na post
 
Opcje związane z dyskusją Ocena dyskusji Tryby wyświetlania
Stary 04.07.2003, 09:17   #1
lukiluki
Bywalec
 
Data rejestracji: 12.05.2003
Lokalizacja: Warszawa
Posty: 36
lukiluki w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Soft Encode 5.1 - co dalej

Mam pytanie (pewnie odpowiedź otrzymam od Cobry ale do rzeczy.
Mam Divixa ze ścieżką ac3 5ch (przynajmniej tak pokazuje mi GSpot).
Chciałbym w jakiś spodób wciągnąc taka ścieżkę do SoftEncode ale jak ją wyciądnę nandubem to już jest tylko 2ch. Poza tym SE obrabia jedynie wav czym przekonwertować ścieżkę ac3 lub mp3 do multichanel wave? Pomocy
W tutorialu jest niby opis jak wykorzystać SE ale jakoś to nie działa albo ja coś żle robię (pewnie to drugie).

Prosze o pomoc-ną wiadomość
lukiluki jest offline   Odpowiedz cytując ten post

  #ads
CDRinfo.pl
Reklamowiec
 
 
 
Data rejestracji: 29.12.2008
Lokalizacja: Sieć globalna
Wiek: 31
Posty: 1227
 

CDRinfo.pl is online  
Stary 04.07.2003, 10:55   #2
CobraVerde
KONKWISTADOR
 
Avatar użytkownika CobraVerde
 
Data rejestracji: 26.03.2002
Lokalizacja: Konstancin-Jeziorna
Posty: 1,506
CobraVerde zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
najpierw wyciągasz AC3 z filmu Nandubem, poprawnie zapisujesz itd.
potem wciągasz plik AC3 do BeeSweet (poprzez BeSweetGUI) i zapisuejsz jako "Six Waves" czyli sześcio-kanałowy *WAV. przy okazji możesz robić zmianę FPS. po zapisaniu pliku możesz go wczytać do SoftEncode i powiewnieś mieć 6 osobnych ścieżek. podobną operację można zrobić chyba w AC3Machine tzn. zapisać AC3 jako AC3-WAV ale nie wiem jak to wyjdzie bo nie próbowałem.
nie wiem co chcesz zrobić ale takie przygotowywanie ścieżki audio do filmu to strata czasu i jakości (rekompresja) bo przecież skoro masz już gotową i dobrą ścieżkę 5.1 - nie warto jej dodatkowo obrabiać... chyba że robisz coś nowego
__________________
www.cobraverde.net - moja strona o VIDEO/DVD: porady, napisy, pliki itp.
CobraVerde jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 04.07.2003, 11:15   #3
lukiluki
Bywalec
 
Data rejestracji: 12.05.2003
Lokalizacja: Warszawa
Posty: 36
lukiluki w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
??

Ale jak wyciągne nandubem scieżkę audio to juz jest tylko 2ch. W tym cały dramat
lukiluki jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 04.07.2003, 11:28   #4
CobraVerde
KONKWISTADOR
 
Avatar użytkownika CobraVerde
 
Data rejestracji: 26.03.2002
Lokalizacja: Konstancin-Jeziorna
Posty: 1,506
CobraVerde zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
ale Nandubem przecież wyciągasz AC3 - zapisujesz wprawdzie plik najpierw jako WAV ale trzeba potem to poprawić (zmiana rozszerzenia i nagłowku pliku) jak napisałem w tutorialu. potem dopiero po konwersji w BeSweet AC3->WAV powstaje 6-kanałowy plik audio. chyba, że Gspot się myli i masz stereo w filmie
__________________
www.cobraverde.net - moja strona o VIDEO/DVD: porady, napisy, pliki itp.
CobraVerde jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 04.07.2003, 14:20   #5
lukiluki
Bywalec
 
Data rejestracji: 12.05.2003
Lokalizacja: Warszawa
Posty: 36
lukiluki w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
CD

a czy mógłyś krótko raz jeszcze napisać o tej zmianie bo nie do końca kumam z tutarial'a jak to trzeba zrobiś z ta zamianą. Sorka że marudzę
lukiluki jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 05.07.2003, 20:52   #6
CobraVerde
KONKWISTADOR
 
Avatar użytkownika CobraVerde
 
Data rejestracji: 26.03.2002
Lokalizacja: Konstancin-Jeziorna
Posty: 1,506
CobraVerde zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Powtórka
Żeby wyodrębnić audio z divxa, używamy Nanduba. Wczytujemy film , przechodzimy do pozycji Audio, na górnym pasku programu i sprawdzamy czy jest zaznaczona opcja ***8222;AVI audio***8221; (jak nie ma to zaznaczamy) i przechodzimy do File i wybieramy pozycję zapisu ***8222;Save WAV***8221; ***8211; czyli zapisujemy nasze audio jako plik *wav. Po paru minutach mamy zapisaną ścieżkę i teraz trzeba zmienić jej rozszerzenie na prawidłowe (np. ac3) bo oczywiście to nie jest *wav i dlatego musimy sprawdzić jaki rodzaj ścieżki audio ma nasz film. Robimy to za pomocą Gspot***8217;a (pozycja Audio format) albo po prostu patrzymy w Nandubie: File ***8211; File Information.Jeżeli mamy dźwięk w formacie AC3 (Dolby Digital) to w Gspot będzie taka informacja: codec: ***8222;ac3 (0x2000) "Dolby Laboratories, Inc". Ilość kanałów 6 itd.
Wtedy zmieniamy rozszerzenie naszego pliku audio na prawidłowe i za pomocą programu BeSliced (http://DSPguru.doom9.net) korygujemy zapis o formacie w nagłówku pliku: odpalamy BeSliced, pojawia się śmieszna ikonka ze starszym facetem i przenosimy nasz plik na tą ikonkę, i klikamy ***8222;Fix file***8221; ***8211; po chwili mamy nowy, poprawny plik *ac3 w naszym folderze roboczym. Następnie musimy zmienić framerate audio z 23.976 na 25 Fps, chyba że szczęśliwie nasz divx miał od razu 25 Fps, co niestety się rzadko zdarza. Do tej operacji użyjemy AC3Machine (http://DSPguru.doom9.net), które między innymi potrafi zmienić framerate plików audio a także przy okazji zrobić AC3 z plików *wav/mp3
__________________
www.cobraverde.net - moja strona o VIDEO/DVD: porady, napisy, pliki itp.
CobraVerde jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz na post

Opcje związane z dyskusją
Tryby wyświetlania Oceń tę dyskusję
Oceń tę dyskusję:

Twoje uprawnienia:
Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz umieszczać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB codeWłączone
EmotikonkiWłączone
Kody [IMG]Włączone
Kody HTML są Wyłączone

Teleport


Wszystkie czasy w strefie CET. Aktualna godzina: 23:27.


Powered by vBulletin® Version 3.8.11
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions Inc.