Powrót   Forum CDRinfo.pl > Edycja, konwersja i kompresja audio/video > DivX, Xvid, Matroska i inne

DivX, Xvid, Matroska i inne Dział poświęcony enkodowaniu i zrzucaniu DVD-Video, BDMV-Video i UHD BDMV-Video na format stratny



Witaj Nieznajomy! Zaloguj się lub Zarejestruj

Zarejestrowani użytkownicy mają dostęp do dodatkowych opcji, lepszej wyszukiwarki oraz mniejszej ilości reklam. Rejestracja jest całkowicie darmowa!

Odpowiedz na post
 
Opcje związane z dyskusją Ocena dyskusji Tryby wyświetlania
Stary 23.07.2009, 16:48   #1
--TeoN--
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 02.08.2005
Posty: 16
--TeoN-- w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Arrow tuner TV do przechwytywania obrazu VHS

Witam,

Szukam wewnętrznego tunera TV aby przegrać analogowe video na cyfrowy format (stare VHS). <- Tutaj zależy mi na jak najlepszej jakości przechwytywanego obrazu

Tuner dobrze gdyby był hybrydowy, czyli taki który obsłuży analogową TV jak i nadchodzącą cyfrową DVB-T (po zakończeniu zgrywania VHSów będę używał go jako normalny tuner tv).

Tuner musi mieć sterowniki pod Vistę (i perspektywę na wydanie sterowników pod win7). <- Tutaj myślę że WinFasty będą działać poprawnie

Cena jaką chce przeznaczyć to ok 150zł (nowa lub używana).

Wstępnie myślę nad WinFast DTV2000 H http://www.allegro.pl/item692434802_...kie_opcje.html

Co polecacie?


Pozdrawiam i z góry dziękuje za zainteresowanie
--TeoN-- jest offline   Odpowiedz cytując ten post

  #ads
CDRinfo.pl
Reklamowiec
 
 
 
Data rejestracji: 29.12.2008
Lokalizacja: Sieć globalna
Wiek: 31
Posty: 1227
 

CDRinfo.pl is online  
Stary 23.07.2009, 17:37   #2
joujoujou
Ͼ Ͽ
Zlotowicz
 
Avatar użytkownika joujoujou
 
Data rejestracji: 15.05.2004
Lokalizacja: W domu.
Posty: 37,479
joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>
Osobiście z winfastami nie miałem żadnych problemów.

Ale troszkę wypadłem z obiegu, więc mogę się nie znać.

Pewnie znajdzie się ktoś bardziej obyty.
__________________
Pozdrawiam i zapraszam na www.joujoujou.com - całkiem nową galerię zdjęć z Irlandii.
Moje filmy są tutaj.
Forum ZielonaIrlandia.
Problemy i porady wyłącznie na forum.
Prywatne wiadomości lub przez komunikatory będą ignorowane.
joujoujou jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 23.07.2009, 18:16   #3
Reetou
Zarejestrowany
 
Data rejestracji: 18.05.2004
Posty: 9,590
Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>
Też wypadłem z obiegu, ale wcześniej nie znalazłem tunera który by się do tego nadawał. Najlepszą jakość uzyskałem wykorzystując przetworniki analogowo-cyfrowe kamery cyfrowej soniaka.
Reetou jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 23.07.2009, 18:25   #4
nimal
Author
Zlotowicz
 
Avatar użytkownika nimal
 
Data rejestracji: 29.03.2003
Lokalizacja: The World
Posty: 16,809
nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>
moze sie cos zmienilo, ale tunerem to mozna bylo co najwyzej dla zabawy cos zrzucic, no, moze do prezentacji wstawic jezeli jakosc nie byla wazna... na pewno nie do archwizacji
dac sie da kazdym, ale na super jakosc nie licz

aby bylo super, trzeba kupic sprzet konkretnie do tego
stare VHS najlepiej kupic na DVD a jezeli to priv filmy to dac to firmie (zalezy, ile ich jest...)
nimal jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 23.07.2009, 18:29   #5
--TeoN--
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 02.08.2005
Posty: 16
--TeoN-- w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
czyli za taką kase nie kupie sprzętu który dawałby zadowalającą jakość (nie koniecznie mówie teraz o tunerze tv)?
--TeoN-- jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 23.07.2009, 18:44   #6
Reetou
Zarejestrowany
 
Data rejestracji: 18.05.2004
Posty: 9,590
Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>
Może coś się poprawiło, choć nie sądzę.

Ale ludzie polecali video grabbery http://www.allegro.pl/search.php?sg=...=video+grabber - nie są w jakiś koszmarnych cenach. Nie wiem, sam nie testowałem.

Popytaj też znajomych, może który ma do pożyczenia kamerkę cyfrową.
Reetou jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 23.07.2009, 18:49   #7
--TeoN--
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 02.08.2005
Posty: 16
--TeoN-- w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Kamera cyfrowa na wielkie kasety VHS?

Mam teraz akurat w domu kamere ale na te małe kasety.

Czy taki grabber na USB będzie miał lepszą jakość od tunera tv?

Ostatnio zmieniany przez --TeoN-- : 23.07.2009 o godz. 18:51
--TeoN-- jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 23.07.2009, 18:51   #8
Reetou
Zarejestrowany
 
Data rejestracji: 18.05.2004
Posty: 9,590
Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>
Nie na wielkie. Kamerki, a przynajmniej ta soniaka, ma rewelacyjne przetworniki a-c. Podłączam magnetowid pod wejście A/V kamery, kamerę do kompa przez firewire i zrzucam na kompa w rewelacyjnej (jak na vhs ) jakości...
Reetou jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 23.07.2009, 18:57   #9
--TeoN--
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 02.08.2005
Posty: 16
--TeoN-- w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
O! Też mam akurat soniaka. Tylko nie wiem czy ma odpowiednie wejscie na wideo.

Edit
Niestety nie ma żadnych wejść audio ani video

Ostatnio zmieniany przez --TeoN-- : 23.07.2009 o godz. 19:02
--TeoN-- jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 23.07.2009, 19:18   #10
joujoujou
Ͼ Ͽ
Zlotowicz
 
Avatar użytkownika joujoujou
 
Data rejestracji: 15.05.2004
Lokalizacja: W domu.
Posty: 37,479
joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>
To może pożycz (jeśli nie masz) stacjonarną nagrywarkę DVD?

Nie powinno być źle.
__________________
Pozdrawiam i zapraszam na www.joujoujou.com - całkiem nową galerię zdjęć z Irlandii.
Moje filmy są tutaj.
Forum ZielonaIrlandia.
Problemy i porady wyłącznie na forum.
Prywatne wiadomości lub przez komunikatory będą ignorowane.
joujoujou jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 01.11.2009, 15:01   #11
magisterek
Bywalec
 
Avatar użytkownika magisterek
 
Data rejestracji: 07.02.2005
Lokalizacja: Polska
Posty: 52
magisterek w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Cytat:
Napisany przez --TeoN-- Podgląd Wiadomości
czyli za taką kase nie kupie sprzętu który dawałby zadowalającą jakość (nie koniecznie mówie teraz o tunerze tv)?
Nie wiem czy już rozwiązałeś ten problem ale nie potrzebujesz dużych pieniędzy żeby zgrać sobie tych kaset.

Posiadam zwykły VIDEO GRABBER na USB 2.0 za 30zł (ALLEGRO) i radzi sobie bardzo dobrze. Zeby osiągnąć obraz b.dobrej jakości wystarczy pamiętać o kilku szczegółach.

1. VideoGrabber musi być podłączony bezpośrednio do portu USB 2.0 płyty głównej, ponieważ wszelkie przedłużacze (przedni panel) powodują zakłócenia w postaci zygzaków i falowania na obrazie

2. Użyć do podłączenia magnetowidu z VideoGrabberem dobrych kabli, nie muszą być z najwyższej półki, wystarczą np. HAMA, ważne żeby były ekranowane ale zwykłe też będa O.K.

3. Do zgrania lepiej użyć WinDVR 3.0 - prosty programik, ale daje duże możliwości (załączone są podmatwane)

4. Do kompresji w locie używamy kodeka MPEG-2 (żadnych xvid, divx, etc...) i około 15Mbit/s (wiem że dużo, WinDVR na to pozwala, a różnica jest zauważalna, a ja to później koduje do x264), jesli chcesz wypalać na płycie od razu to 8Mbit/s wystarczy (więcej i tak nie pójdzie na stacjonarce)

5. Audio zgrywa się albo z videograbbera (jeśli tam podłączych kabelki) lub z karty dzwiękowej wejście liniowe (na pewno czyściej, zapodaje kodeka MP2 320kbit/s)

6. Końcowy plik wynikowy .mpeg wrzucam do MeGUI, obcinam czarne paski (zawsze będą, bo jest to informacja dodatkowa obrazu VHS), dostosowuje rozdzielczość dla moich potrzeb i koduje do .mkv (kodekiem AVC x264)
magisterek jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz na post

Tagi
przechwytywanie, tuner tv, vhs


Twoje uprawnienia:
Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz umieszczać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB codeWłączone
EmotikonkiWłączone
Kody [IMG]Włączone
Kody HTML są Wyłączone

Teleport

Podobne dyskusje
Dyskusja Autor Forum Odpow. Ostatni Post
jak podłączyć magnetowid VHS do tunera TV w PC ??? Grzegorz_n Domowy sprzęt Audio/Video (nagrywarki, odtwarzacze DVD, Blu-ray, odtwarzacze sieciowe, TV) 17 20.09.2007 09:20
Nagrywanie (!RCA Composite!) za pomocą Avermedia A169 PCI Dual Tuner Analogue TV Card stepbreaker Off topic 2 11.07.2007 16:58
drgania obrazu przy odtwarzaniu w tv lessie DVD-Video 5 20.09.2005 05:54
Karta tv - zakłócenia podczas przechwytywania obrazu! kg Napędy optyczne DVD 2 29.01.2005 17:20
Z kamery VHS przez tuner TV na dysk toivio DVD-Video 5 26.08.2004 17:26


Wszystkie czasy w strefie CET. Aktualna godzina: 18:30.


Powered by vBulletin® Version 3.8.11
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions Inc.