Powrót   Forum CDRinfo.pl > Edycja, konwersja i kompresja audio/video > DivX, Xvid, Matroska i inne

DivX, Xvid, Matroska i inne Dział poświęcony enkodowaniu i zrzucaniu DVD-Video, BDMV-Video i UHD BDMV-Video na format stratny



Witaj Nieznajomy! Zaloguj się lub Zarejestruj

Zarejestrowani użytkownicy mają dostęp do dodatkowych opcji, lepszej wyszukiwarki oraz mniejszej ilości reklam. Rejestracja jest całkowicie darmowa!

Odpowiedz na post
 
Opcje związane z dyskusją Ocena dyskusji Tryby wyświetlania
Stary 18.10.2021, 15:54   #1
covo
Stały bywalec ;)
 
Avatar użytkownika covo
 
Data rejestracji: 19.08.2003
Posty: 97
covo w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Konwersja mkv (z napisami) --> mp4 (z napisami)

kontener mkv (strumienie: video + audio + napisy).
Jak/czym przekonwertować plik na mp4 (na przykład mp4, bo moze byc też np. dvd/mpeg), aby wkodować także napisy.
(wszelkie znane mi konwertery bez problemu dają plik wyjściowy w zasadzie w dowolnym formacie, ale zawsze bez napisów)
covo jest offline   Odpowiedz cytując ten post

  #ads
CDRinfo.pl
Reklamowiec
 
 
 
Data rejestracji: 29.12.2008
Lokalizacja: Sieć globalna
Wiek: 31
Posty: 1227
 

CDRinfo.pl is online  
Stary 18.10.2021, 23:49   #2
joujoujou
Ͼ Ͽ
Zlotowicz
 
Avatar użytkownika joujoujou
 
Data rejestracji: 15.05.2004
Lokalizacja: W domu.
Posty: 37,399
joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>
Szczerze? Właśnie doczytałem że mp4 może zawierać napisy w kontenerze (zawsze myślałem że nie). Przy czym nie udało mi się trafić na instrukcję JAK to zrobić. Wszędzie tylko piszą że można owe napisy wtopić na stałe w obraz, ale domyślam się że nie o to ci chodzi.

Edit: https://www.videohelp.com/software/Video-Updater-Tools

https://www.videohelp.com/software/HandBrake
__________________
Pozdrawiam i zapraszam na www.joujoujou.com - całkiem nową galerię zdjęć z Irlandii.
Moje filmy są tutaj.
Forum ZielonaIrlandia.
Problemy i porady wyłącznie na forum.
Prywatne wiadomości lub przez komunikatory będą ignorowane.

Ostatnio zmieniany przez joujoujou : 19.10.2021 o godz. 00:08
joujoujou jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 19.10.2021, 00:24   #3
covo
Stały bywalec ;)
 
Avatar użytkownika covo
 
Data rejestracji: 19.08.2003
Posty: 97
covo w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Cytat:
Napisany przez joujoujou Podgląd Wiadomości
Wszędzie tylko piszą że można owe napisy wtopić na stałe w obraz, ale domyślam się że nie o to ci chodzi.
dokladnie o to mi chodzi.
covo jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 19.10.2021, 15:45   #4
joujoujou
Ͼ Ͽ
Zlotowicz
 
Avatar użytkownika joujoujou
 
Data rejestracji: 15.05.2004
Lokalizacja: W domu.
Posty: 37,399
joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>
Słowa kluczowe - hardcoding subtitles.
__________________
Pozdrawiam i zapraszam na www.joujoujou.com - całkiem nową galerię zdjęć z Irlandii.
Moje filmy są tutaj.
Forum ZielonaIrlandia.
Problemy i porady wyłącznie na forum.
Prywatne wiadomości lub przez komunikatory będą ignorowane.
joujoujou jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 19.10.2021, 16:34   #5
covo
Stały bywalec ;)
 
Avatar użytkownika covo
 
Data rejestracji: 19.08.2003
Posty: 97
covo w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Cytat:
Napisany przez joujoujou Podgląd Wiadomości
Słowa kluczowe - hardcoding subtitles.
tak, wiem, wcześniej znalazłem coś w tym stylu, ale jeszcze nie przerobiłem mózgiem:
https://forum.videohelp.com/threads/...tles-hardcoded
swoja drogą... do licha, wolałbym jakąś prostszą maszynkę, tyle tego softu do konwersji (z 8 mam i znam),a nie działa skutecznie.
covo jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 19.10.2021, 16:57   #6
joujoujou
Ͼ Ͽ
Zlotowicz
 
Avatar użytkownika joujoujou
 
Data rejestracji: 15.05.2004
Lokalizacja: W domu.
Posty: 37,399
joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>
No niestety. Sam kiedyś na próbę skorzystałem z jakiegoś "wszystkomogącego" softu i efekt pod względem jakości pliku wynikowego był gorzej niż żałosny. Pozostaje cierpliwie się przeklikać.

A może tak?

https://forum.videohelp.com/threads/...ux#post2233204
__________________
Pozdrawiam i zapraszam na www.joujoujou.com - całkiem nową galerię zdjęć z Irlandii.
Moje filmy są tutaj.
Forum ZielonaIrlandia.
Problemy i porady wyłącznie na forum.
Prywatne wiadomości lub przez komunikatory będą ignorowane.
joujoujou jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 20.10.2021, 17:02   #7
misiozol
Moderator
 
Avatar użytkownika misiozol
 
Data rejestracji: 26.10.2008
Lokalizacja: Carnew
Posty: 6,686
misiozol jest wybitnie uzdolniony i zna sie rzeczowo na sprawach <1500 - 1999 pkt>misiozol jest wybitnie uzdolniony i zna sie rzeczowo na sprawach <1500 - 1999 pkt>misiozol jest wybitnie uzdolniony i zna sie rzeczowo na sprawach <1500 - 1999 pkt>misiozol jest wybitnie uzdolniony i zna sie rzeczowo na sprawach <1500 - 1999 pkt>misiozol jest wybitnie uzdolniony i zna sie rzeczowo na sprawach <1500 - 1999 pkt>misiozol jest wybitnie uzdolniony i zna sie rzeczowo na sprawach <1500 - 1999 pkt>misiozol jest wybitnie uzdolniony i zna sie rzeczowo na sprawach <1500 - 1999 pkt>misiozol jest wybitnie uzdolniony i zna sie rzeczowo na sprawach <1500 - 1999 pkt>misiozol jest wybitnie uzdolniony i zna sie rzeczowo na sprawach <1500 - 1999 pkt>misiozol jest wybitnie uzdolniony i zna sie rzeczowo na sprawach <1500 - 1999 pkt>misiozol jest wybitnie uzdolniony i zna sie rzeczowo na sprawach <1500 - 1999 pkt>
Zdecydowanie polecam MediaCoder x64, na poczatku wydaje sie byc nieco przerazajacy z iloscia opcji ale w miare obslugiwania dochodzi sie do wnisku ze jego mozliwosci sa ogromne a obsluga to typowy volkswagen wszystko tam gdzie byc powinno i jak powinno wygladac do tego obsluguje dodatkowo CUDA cores i uzywa GPU do renderowania co drastycznie przyspiesza proces .
__________________
Reballing, BGA, Reflow, Service of all consoles and devices. Based in IRELAND for all your needs.
misiozol jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 21.10.2021, 23:24   #8
covo
Stały bywalec ;)
 
Avatar użytkownika covo
 
Data rejestracji: 19.08.2003
Posty: 97
covo w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Cytat:
Napisany przez joujoujou Podgląd Wiadomości
Sam kiedyś na próbę skorzystałem z jakiegoś "wszystkomogącego" softu i efekt pod względem jakości pliku wynikowego był gorzej niż żałosny. [/url]
myślę, że ten soft był kiepskiej jakości (jako taki).
Albo - dramatycznie "nisko" skonfigurowany.
covo jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 21.10.2021, 23:27   #9
covo
Stały bywalec ;)
 
Avatar użytkownika covo
 
Data rejestracji: 19.08.2003
Posty: 97
covo w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Cytat:
Napisany przez misiozol Podgląd Wiadomości
Zdecydowanie polecam MediaCoder x64, .
jest dużo softu
(natomiast dlaczego mediacoder ma byc lepszy np. od xmediarecode, handbrake/vidcoder.... - nie mam pojecia)
covo jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 21.10.2021, 23:46   #10
covo
Stały bywalec ;)
 
Avatar użytkownika covo
 
Data rejestracji: 19.08.2003
Posty: 97
covo w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
sukces polega na tym, że f.factory wykonał w koncu robotę (wynikowa mp4 ma wtopione napisy).
praca na dwóch plikach: mkv (pozbawione strumienia napisów) i srt wyeksportowane wcześniej z tego mkv.
Udało się w f.factory, bowiem w ustawieniu konwersji DODATKOWE NAPISY > TYP dałem "AUTOMATYCZNIE" (zdaje się, że mało przykładałem sie do tego akurat ustawienia...)
Ale:
szkoda że np. z handbrake nie udało się, presety dla handbrake mam bowiem wyznaczone optymalnie, a f.factory zdecydowanie nie daje aż takich mozliwości, ergo - jakości kodowania, ale powiedzmy, że jest ok.
covo jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz na post

Tagi
konwersja, mkv, mp4, napisami, napisami;

Opcje związane z dyskusją
Tryby wyświetlania Oceń tę dyskusję
Oceń tę dyskusję:

Twoje uprawnienia:
Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz umieszczać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB codeWłączone
EmotikonkiWłączone
Kody [IMG]Włączone
Kody HTML są Wyłączone

Teleport


Wszystkie czasy w strefie CET. Aktualna godzina: 21:58.


Powered by vBulletin® Version 3.8.11
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions Inc.