Powrót   Forum CDRinfo.pl > Edycja, konwersja i kompresja audio/video > DivX, Xvid, Matroska i inne

DivX, Xvid, Matroska i inne Dział poświęcony enkodowaniu i zrzucaniu DVD-Video, BDMV-Video i UHD BDMV-Video na format stratny



Witaj Nieznajomy! Zaloguj się lub Zarejestruj

Zarejestrowani użytkownicy mają dostęp do dodatkowych opcji, lepszej wyszukiwarki oraz mniejszej ilości reklam. Rejestracja jest całkowicie darmowa!

Odpowiedz na post
 
Opcje związane z dyskusją Ocena dyskusji Tryby wyświetlania
Stary 03.09.2005, 12:50   #1
KaPi
Zaprenumerowany
 
Avatar użytkownika KaPi
 
Data rejestracji: 16.09.2003
Lokalizacja: 49° 41' 43,2" N 22° 01' 10,7" E
Posty: 410
KaPi zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Usuwanie wysokich dźwięków z filmu DivX

Mam film zgrywany z telewizji (sam tego nie robiłem). Wszystko byłoby ok, gdyby nie to, że przez cały film słychać jeden wysoki dźwięk, czyli takie piszczenie. To pewnie wynik złego zgrywania lub złego kabla. Czy ktoś wie jak to usunąć? Czy istnieją do tego specjalne programy, takie jak do czyszczenia muzyki? Czy moze mam oddzielić dźwięk od filmu i przepuścić go przez DePoppera w celu usunięcia pisku? Tylko z jakimi ustawieniami? Dzieki za wskazówki.
__________________

ZPAV, SafeDisc 3/4 and WinOnCD 6
KaPi jest offline   Odpowiedz cytując ten post

  #ads
CDRinfo.pl
Reklamowiec
 
 
 
Data rejestracji: 29.12.2008
Lokalizacja: Sieć globalna
Wiek: 31
Posty: 1227
 

CDRinfo.pl is online  
Stary 04.09.2005, 02:04   #2
Arepo
Guru
 
Avatar użytkownika Arepo
 
Data rejestracji: 30.09.2004
Posty: 3,430
Arepo jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>Arepo jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>Arepo jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>Arepo jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>Arepo jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>Arepo jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>
Cytat:
Napisany przez KaPi
Mam film zgrywany z telewizji (sam tego nie robiłem). Wszystko byłoby ok, gdyby nie to, że przez cały film słychać jeden wysoki dźwięk, czyli takie piszczenie. To pewnie wynik złego zgrywania lub złego kabla. Czy ktoś wie jak to usunąć? Czy istnieją do tego specjalne programy, takie jak do czyszczenia muzyki? Czy moze mam oddzielić dźwięk od filmu i przepuścić go przez DePoppera w celu usunięcia pisku? Tylko z jakimi ustawieniami? Dzieki za wskazówki.
Witam

Oczywiście, można to zrobić.

Polecam wyśmienity edytor audio Adobe Audition (dawny Cool Edit Pro), można go pobrać TU. Program jest w wersji Trayout, która działa przez okres 30 dni i w tym czasie możemy korzystać z jego wszystkich funkcji.

Jak tego dokonać :

1. Oddziel dźwięk od filmu i wczytaj go do Adobe-a.

2. Odszukaj w ścieżce audio fragment gdzie występuje wyłącznie sam pisk i zaznacz go (rys.1), nie powinno być to trudne jeśli jest to film z telewizji (np.: między dialogami). Od tego jak dokładnie to zrobisz zależy końcowy efekt, więc warto się trochę wysilić i odszukać najlepszy moment - bez żadnych innych dźwięków w tle.

3. Teraz wybierz [Effect]-[Noise Reduction]-[Noise Reduction...].


Rys.1

4. Kliknij przycisk Capture Profile (1) - jest on nieaktywny, jeśli zaznaczony fragment jest zbyt mały.


Rys.2

5. Po zrobieniu profilu pisku, zaznacz całego wav-a za pomocą przycisku Select Entire File (2).

6. Wpisz w polu Noise Reduction Level (3) powiedzmy 50, a w Reduce by (4) 20 dB, zaznacz Remove Noise (5) i kliknij Preview (6), jeśli wszystko dobrze (pisk zniknął a to co pozostało jest w porządku) to OK i po sprawie. Jeśli pisk jest nadal słyszalny lub dźwięk się zniekształcił to pobaw się w polach Reduce by lub Noise Reduction Level, aż do uzyskania zadowalającego efektu. Łatwo można sprawdzić to, co się usunie z pliku audio zaznaczając Keep Only Noise (7) i wciskając Preview ***8211; powinien być tylko pisk bez niczego więcej.

7. Pozostaje zapisanie wav-a, skompresowanie i połączenie na nowo z filmem.

To tyle.
Pozdrawiam
Dołączone obrazki (kliknij, aby powiększyć)
-rys1.gif   -rys2.gif  
__________________
Lite-On iHBS 212, Pioneer BDR-209EBK
Arepo jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz na post


Twoje uprawnienia:
Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz umieszczać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB codeWłączone
EmotikonkiWłączone
Kody [IMG]Włączone
Kody HTML są Wyłączone

Teleport


Wszystkie czasy w strefie CET. Aktualna godzina: 17:35.


Powered by vBulletin® Version 3.8.11
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions Inc.