Powrót   Forum CDRinfo.pl > Edycja, konwersja i kompresja audio/video > DivX, Xvid, Matroska i inne

DivX, Xvid, Matroska i inne Dział poświęcony enkodowaniu i zrzucaniu DVD-Video, BDMV-Video i UHD BDMV-Video na format stratny



Witaj Nieznajomy! Zaloguj się lub Zarejestruj

Zarejestrowani użytkownicy mają dostęp do dodatkowych opcji, lepszej wyszukiwarki oraz mniejszej ilości reklam. Rejestracja jest całkowicie darmowa!

Odpowiedz na post
 
Opcje związane z dyskusją Ocena dyskusji Tryby wyświetlania
Stary 23.02.2004, 18:18   #1
budasty
Stały bywalec ;)
 
Data rejestracji: 09.02.2003
Lokalizacja: Opole
Posty: 94
budasty zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Uszkodzony początek filmu - jak naprawić??

Mam film, który ma uszkodzone 40s na początku (Power DVD odtwarza go OK od ok. 40 s), są to litery - w jaki sposób wyciąć ten początek??
Próbowałem obrobić film w Maestro (po wczesniejszym rozdzieleniu Vob-ow Vobeditem) ale ten mimo, ze pokazuje, ze plik *.m2v jest prawidłowy i go importuje pozniej nie pozwala z nim nic zrobić - nie działa takze podgląd.

p.s. z gory dzięki za odp. (...film to episode6 z SR, fajne menu Niemcy dorobili)

pozdrawiam, budasty
__________________
Dawniej DVD2DVD-R + DVD Verbatim x2 + Lg GMA 4020B = brak problemow howgh. Teraz Pioneer 111D@111L.
budasty jest offline   Odpowiedz cytując ten post

  #ads
CDRinfo.pl
Reklamowiec
 
 
 
Data rejestracji: 29.12.2008
Lokalizacja: Sieć globalna
Wiek: 31
Posty: 1227
 

CDRinfo.pl is online  
Stary 23.02.2004, 19:36   #2
Dragon.Heart
Bywalec
 
Avatar użytkownika Dragon.Heart
 
Data rejestracji: 09.12.2003
Posty: 29
Dragon.Heart w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
A gdzie takie Ciekawe pliczki dorwałeś

Pozdrawiam,
__________________
I know, that I know nothing. (Sokrates)

Daniel
Dragon.Heart jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 23.02.2004, 19:47   #3
Jimbeam1
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 24.01.2004
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Posty: 3
Jimbeam1 w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Maestr SBT - wolno działa??

Witam wszystkich grupowiczów
Bawię się od jakiegoś czasu programem Maestro SBT. Wydaje mi się że strasznie wolno konwertuje mi napisy do pliku .ssa, zjadliwego dla DVD Maestro. Tak z ciekawości napiszcie jak długo wam robi te bitmapy (bądź tiffy). Mojemu sprzętowi zajmuje to niespełna 5 minut - wydaje mi się że za długo. Konfig mojego sprzętu podany jest w stopce. Zaznaczam iż na celleronie 566 robi to o wiele szybciej. Zastanawiam się czy to nie wina win XP pro+ sp1 + wszelkie poprawki (na kompie z celeronem jest postawiona winda 98). Jeżeli mieliście podobne problemy i uporaliście się z nimi to powiedzcie jak ten temat ugryźć.
Pozdrawiam.
Jimbeam1

Ostatnio zmieniany przez Jimbeam1 : 23.02.2004 o godz. 19:55
Jimbeam1 jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 23.02.2004, 19:59   #4
budasty
Stały bywalec ;)
 
Data rejestracji: 09.02.2003
Lokalizacja: Opole
Posty: 94
budasty zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Panowie, może ktoś odpowie na temat??

...a film ...napisałem skąd ("SR"), niestety nie jest dostępne oficjalne wydanie więc nie ma wyboru, jak Lucas wyda od razu znajdzie się w mojej kolekcji.
__________________
Dawniej DVD2DVD-R + DVD Verbatim x2 + Lg GMA 4020B = brak problemow howgh. Teraz Pioneer 111D@111L.
budasty jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 24.02.2004, 12:33   #5
Dragon.Heart
Bywalec
 
Avatar użytkownika Dragon.Heart
 
Data rejestracji: 09.12.2003
Posty: 29
Dragon.Heart w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Qrde... jak masz już m2v to może spróbować jeszcze raz konwersji w tmpgenc. Ja bym tak zrobił. Innymi słowy ustawienia takie jak przy normalnym mpeg2 i do dzieła.
Nie bardzo wiem na czym polega uszkodzenie pliku więc ponowna konwersja jeżeli nie zaszkodzi to jest szansa że pomoże.

Pytanie co znaczy "SR"

Pozdrawiam,

ps. ustawienia tmpgenc można wyszukać na stronie www.cobraverde.net
__________________
I know, that I know nothing. (Sokrates)

Daniel
Dragon.Heart jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 24.02.2004, 13:39   #6
budasty
Stały bywalec ;)
 
Data rejestracji: 09.02.2003
Lokalizacja: Opole
Posty: 94
budasty zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Nie uzywalem Tmpgenc ale sprobuje, do obrobki DVD uzywam Maestro (o ile są potrzebne napisy) lub DVD Workshop-a, uszkodzenie polega na trzaskach i zniekształconym obrazie a poza tym m2v nie mozna obrobic w w/w programach co jeszcze mi sie nie zdarzyło.

pozdrawiam, budasty
__________________
Dawniej DVD2DVD-R + DVD Verbatim x2 + Lg GMA 4020B = brak problemow howgh. Teraz Pioneer 111D@111L.
budasty jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 24.02.2004, 14:50   #7
CobraVerde
KONKWISTADOR
 
Avatar użytkownika CobraVerde
 
Data rejestracji: 26.03.2002
Lokalizacja: Konstancin-Jeziorna
Posty: 1,506
CobraVerde zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
obciąć kawałek możesz oczywiście w TMPGEnc ale też możesz spróbować takiej sztuczki w DVDMaestro: ustawiasz chapter zaraz po tej popsutej części a następnie robisz go jako First Play - wtedy film ci się zaczyna odtwarzać od dobrego miejsca. miałem też kiedyś zrąbany początek filmu i dzięki temu zabiegowi normalnie, bezbłędnie się odtwarzał na DVD...
__________________
www.cobraverde.net - moja strona o VIDEO/DVD: porady, napisy, pliki itp.
CobraVerde jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 26.02.2004, 14:12   #8
budasty
Stały bywalec ;)
 
Data rejestracji: 09.02.2003
Lokalizacja: Opole
Posty: 94
budasty zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Dzięki wszystkim za odp. THX , ciekawe ...po "przepuszczeniu" m2v przez TMPGEnc obraz na początku filmu jest już OK, jedynie dzwiek (trzaski) jeszcze wycisze i ReturnofTheJedi... (no jeszcze polskie napisy dorobię).
__________________
Dawniej DVD2DVD-R + DVD Verbatim x2 + Lg GMA 4020B = brak problemow howgh. Teraz Pioneer 111D@111L.
budasty jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 26.02.2004, 17:17   #9
Fafer
DVD Maniac
 
Data rejestracji: 02.02.2003
Posty: 211
Fafer zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Hmm, jesli TMPGEnc ci "naprawia" film to nie przepuszczaj całego filmu, tylko podziel go na dwie części.
Pierwasza część to 1 minuta filmu a druga to reszta filmu. Następnie przekoduj tylko pierwszą część i połącz ja z przekodowaną
Narzedzie do łączenia i dzielenia filmu jest w TMPGEnc File->MPEG Tools zakładka Merge & Cut.
__________________
Fafer
Fafer jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 26.02.2004, 19:42   #10
budasty
Stały bywalec ;)
 
Data rejestracji: 09.02.2003
Lokalizacja: Opole
Posty: 94
budasty zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Fafer, moja wersja TMPGEnc nie umozliwia dzielenia plikow *.m2v a taki mam na wejsciu do obrobki... moze nowsze to potrafią, ale pomysł dobry , pokombinuję jeszcze.
__________________
Dawniej DVD2DVD-R + DVD Verbatim x2 + Lg GMA 4020B = brak problemow howgh. Teraz Pioneer 111D@111L.
budasty jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 26.02.2004, 21:43   #11
Fafer
DVD Maniac
 
Data rejestracji: 02.02.2003
Posty: 211
Fafer zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Może wystarczy zmiana rozszerzenia na mpg albo mpv
__________________
Fafer
Fafer jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 28.02.2004, 11:35   #12
budasty
Stały bywalec ;)
 
Data rejestracji: 09.02.2003
Lokalizacja: Opole
Posty: 94
budasty zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Hmm, co prawda uzyskałem "poprawny" mpg2 z poprawionym obrazem na początku filmu ale:
1. ani Workshop ani Pinnacle Video Studio 8 nie chcą go zaimportować

2. odnośnie wejściowego pliku m2v to Maestro pokazuje, ze plik jest OK ale czas odtwarzania 1 s - moze wystarczylo by w jakims ?? programie ustawić poprawnie czas odtwarzania...

Nic, szukam dalej ...
__________________
Dawniej DVD2DVD-R + DVD Verbatim x2 + Lg GMA 4020B = brak problemow howgh. Teraz Pioneer 111D@111L.
budasty jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 29.02.2004, 21:34   #13
Fafer
DVD Maniac
 
Data rejestracji: 02.02.2003
Posty: 211
Fafer zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Czasem po zabawie w TMPGEnc w dzielnie i łączenie trzeba plik wynikowy demuxować nawet jesli jest to samo video i korzystać z pliku zdemuxowanego.
__________________
Fafer
Fafer jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 20.03.2004, 17:19   #14
budasty
Stały bywalec ;)
 
Data rejestracji: 09.02.2003
Lokalizacja: Opole
Posty: 94
budasty zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Hmm, TMPGEnc nie dał rady, ale znalazłem rozwiązanie:
1. m2v i ac3 "zautoryzowałem" programem ReJig i hula, co prawda dzwiek sie rozjechał ale to juz nie problem, Maestro i all OK a jakosc Star Wars 6 rewelacja (do wrzesnia kawał czasu, kiedy to wyjdzie oficjalna wersja, od razu kupuję trzypak) ...a na marginesie to wczesnie "autoryzowałem" Maestro - wywalał się od razu, Ifoedit, Workshop co prawda ruszał ale początek płyty był "zjechany" ReJig dał radę, polecam ten program jesli inne programy do authoringu nie radzą sobie.
__________________
Dawniej DVD2DVD-R + DVD Verbatim x2 + Lg GMA 4020B = brak problemow howgh. Teraz Pioneer 111D@111L.
budasty jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 23.03.2004, 10:16   #15
Brenda
Bywalec
 
Data rejestracji: 07.11.2003
Posty: 27
Brenda w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
budasty:
Obrabiałem ten sam film (Krieg der Sternen VI) i również miałem kłopot z początkiem. Poradziłem sobie w taki sposób: DVDShrink, Re-Author, niemieckie audio przecz, start-end, zaznaczyłem start dokładnie w miejscu pojawiania sie tytułu filmu, end normalnie, na samym końcu. Shrink zapisał wszystko jako DVD (bez rekompresji, oczywiście) z pominięciem poczatku, który sprawiał kłopoty. Dalej z takim materiałem można zrobić wszystko. A menu i tak zawsze wywalam.
Pytanie do ciebie - bład na początku wykryłeś czymś (jakimś narzędziem) czy "na macanego"?

Brenda
Brenda jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz na post


Twoje uprawnienia:
Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz umieszczać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB codeWłączone
EmotikonkiWłączone
Kody [IMG]Włączone
Kody HTML są Wyłączone

Teleport


Wszystkie czasy w strefie CET. Aktualna godzina: 16:42.


Powered by vBulletin® Version 3.8.11
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions Inc.