Powrót   Forum CDRinfo.pl > Edycja, konwersja i kompresja audio/video > DivX, Xvid, Matroska i inne

DivX, Xvid, Matroska i inne Dział poświęcony enkodowaniu i zrzucaniu DVD-Video, BDMV-Video i UHD BDMV-Video na format stratny



Witaj Nieznajomy! Zaloguj się lub Zarejestruj

Zarejestrowani użytkownicy mają dostęp do dodatkowych opcji, lepszej wyszukiwarki oraz mniejszej ilości reklam. Rejestracja jest całkowicie darmowa!

Odpowiedz na post
 
Opcje związane z dyskusją Ocena dyskusji Tryby wyświetlania
Stary 23.10.2013, 15:14   #1
rotel89
Zarejestrowany
 
Data rejestracji: 23.10.2013
Posty: 1
rotel89 w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Video Quality Control

Witam serdecznie,
Z przyjemnością od lat używam serwisu CDRinfo. Niestety po raz pierwszy nie znalazłem odpowiedzi na swoje pytanie. Założyłem więc konto i bardzo liczę na pomoc osób, które mają ode mnie większe doświadczenie w branży wideo. Mam nadzieję, że post dodałem w dobrym, dziale. W końcu chodzi głównie o kodowanie i sprawdzanie. A więc do rzeczy...

Poszukuję programu (niekoniecznie darmowego), który wykona tzw. kontrolę jakości wideo pod kątem audio oraz wideo. Mam tu na myśli dokładne sprawdzenie pliku w dowolnym formacie lub z płyty DVD/BluRay, czy plik nie posiada urwanej bądź przesterowanej ścieżki dźwiękowej, a także czy każda klatka w filmie nie jest w jakiś nietypowy sposób rozjechana, etc.

Owa aplikacja jest mi niezbędna w pracy do projektu, przy którym otrzymam sporą ilość filmów w postaci plików cyfrowych oraz płyt. Następnie muszę sprawdzić na wstępie czy otrzymany film jest w całości sprawny (właśnie pod kątem wizualnym jak i dźwiękowym aby nie kodować uszkodzonych treści). Później muszę film przekodować do odpowiednich formatów wideo i kodeków audio a następnie, ponownie sprawdzić pliki wyjściowe czy odpowiadają specyfikacji i czy nie zostały w jakiś sposób źle przekodowane.

Szukałem rozwiązań w takich programach jak Pro Tools, Avid, Sony Vegas czy nawet Final Cut Pro. Oczywiście nie wykluczam ww. aplikacji, ale w instrukcjach, które zdobyłem do powyższych programów nie znalazłem nic na temat sprawdzania Quality Control.

Idealnie by było gdyby taki program miał wbudowaną funkcję sprawdzania napisów. Tu szczerze przyznaję, nie mam pomysłu jak mogłoby to funkcjonować, ale mam nadzieję, że istnieje jakiś sposób na szybkie sprawdzenie czy napisy są dobrze dograne do filmu.

Czy ma ktoś z Was, drodzy forumowicze, jakiś pomysł?

Serdecznie pozdrawiam i dziękuję za każdą odpowiedź.
rotel89 jest offline   Odpowiedz cytując ten post

  #ads
CDRinfo.pl
Reklamowiec
 
 
 
Data rejestracji: 29.12.2008
Lokalizacja: Sieć globalna
Wiek: 31
Posty: 1227
 

CDRinfo.pl is online  
Stary 25.10.2013, 12:12   #2
sobrus
Jukebox Hero
 
Avatar użytkownika sobrus
 
Data rejestracji: 17.09.2004
Lokalizacja: Back for the Attack
Posty: 10,800
sobrus ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>sobrus ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>sobrus ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>sobrus ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>sobrus ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>sobrus ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>sobrus ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>sobrus ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>sobrus ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>
Może ten się nada:

http://www.vidcheck.com/

Jest do kupienia w PL, niestety nie przychodzi mi do głowy żadne darmowe rozwiązanie.

Tu coś jest ale chyba dużo prostsze:
http://www.kcsoftwares.com/?vtb
sobrus jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz na post

Opcje związane z dyskusją
Tryby wyświetlania Oceń tę dyskusję
Oceń tę dyskusję:

Twoje uprawnienia:
Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz umieszczać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB codeWłączone
EmotikonkiWłączone
Kody [IMG]Włączone
Kody HTML są Wyłączone

Teleport

Podobne dyskusje
Dyskusja Autor Forum Odpow. Ostatni Post
dvd z kamery rogmanmajkel DVD-Video 16 26.05.2007 18:48
Polecam!! Urządzenie do przechwytywania Video ConvertX PX-M402U MALIK27 Napędy optyczne DVD 0 14.03.2005 16:18


Wszystkie czasy w strefie CET. Aktualna godzina: 21:09.


Powered by vBulletin® Version 3.8.11
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions Inc.