Powrót   Forum CDRinfo.pl > Edycja, konwersja i kompresja audio/video > DivX, Xvid, Matroska i inne

DivX, Xvid, Matroska i inne Dział poświęcony enkodowaniu i zrzucaniu DVD-Video, BDMV-Video i UHD BDMV-Video na format stratny



Witaj Nieznajomy! Zaloguj się lub Zarejestruj

Zarejestrowani użytkownicy mają dostęp do dodatkowych opcji, lepszej wyszukiwarki oraz mniejszej ilości reklam. Rejestracja jest całkowicie darmowa!

Odpowiedz na post
 
Opcje związane z dyskusją Ocena dyskusji Tryby wyświetlania
Stary 08.05.2005, 21:34   #1
Racimir
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 06.05.2005
Posty: 1
Racimir w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Question VirtualDub-MPEG2 - problemy z DivX

Witam wszystkich. Właśnie dostałem kod aktywacyjny i zalogowałem się na forum. Wybaczcie, jeśli przeoczyłem gdzieś odpowiedź na moje pytanie, ale naprawdę starałem się ją znaleźć. Do rzeczy jednak. Używam VirtualDub-MPEG2 (http://fcchandler.home.comcast.net/stable/). W czasie kompresji z MPEG-2 do DivX wybieram kodek DivX lub Xvid (w obu przypadkach dzieje się tak samo). W konfiguracji kodeka określam pożądany rozmiar końcowy pliku (700 MB), jednakże VirtualDub "nie przejmuje się tym" i ustala swoją własną wielkość. W ten sposób z pliku MPEG-2 o rozmiarze ok. 4,6 GB powstaje plik o wielkości ponad 1 GB zamiast moje upragnione 700 MB. Dzieje się tak w VirtualDub, ale np. w Dr. DviX otrzymuję żądaną wielkość pliku co do bajta. Chciałbym jednak korzystać z VirtualDub, gdyż daje on fajne możliwości obróbki (szczególnie interesuje mnie przycinanie/usuwanie fragmentów nagrań-reklam). Będę wdzięczny za odpowiedź na pytanie: co robię źle? Dodam jeszcze tylko, że taki efekt uzyskuję po wyborze opcji 1-pass divixa. Wybór opcji multipass powoduje, że plik zostaje zamieniony na coś zupełnie nieczytelnego-czarna dziura i nawet późniejsze próby dodatkowej jego obróbki w Dr. DivX kończą się niepowodzeniem. Pozdrowienia.
Racimir jest offline   Odpowiedz cytując ten post

  #ads
CDRinfo.pl
Reklamowiec
 
 
 
Data rejestracji: 29.12.2008
Lokalizacja: Sieć globalna
Wiek: 31
Posty: 1227
 

CDRinfo.pl is online  
Stary 31.05.2005, 09:56   #2
DeyWies
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 31.05.2005
Posty: 2
DeyWies w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Na rozmiar 700MB także wchodzi dźwięk. Posprawdzaj te ustawienia.
DeyWies jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 31.05.2005, 11:11   #3
Mirek-1977
Pentium4ever
 
Avatar użytkownika Mirek-1977
 
Data rejestracji: 06.12.2003
Lokalizacja: Ostróda
Posty: 601
Mirek-1977 zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
sugeruję użyć jakiegoś zewnętrznego kalkulatora
X lat temu gdy kompresje DVD do AVI (DivX 3.11 Alpha) przeprowadzałem w programie FlaskMPG
używałem AVI Bitrate Calculator 2
ustalasz tam czas trwania filmu, ustalasz jakość ścieżki dźwiękowej (bitrate), wielkość nośnika
i ilość nośników (tak jak w dołączonym kalkulatorze do kodeka DivX 5.2 - ale ten może się jednak myli)
wynikiem jest wartość bitrate dla ścieżki wideo jaki należy ustawić ręcznie przy konfigórowaniu kodeka
w przypadku kompresji 1-pass kalkulator będzie się sprawdzał
w przypadku multi-pass już nie, a przynajmniej nie ten, może jakiś nowszy jest który poradziłby sobie poprawnie z takimi obliczeniami

a co do przeprowadzanej przez Ciebie kompresji multi-pass
kiedyś próbowałem w VirtualDub (nie MPEG-2 - zwykłym) kompresować w 2-pass
i rzecz wyglądała tak, że drugie przejście nie uruchamiało się automatycznie po zakończeniu pierwszego
najpierw uruchamiałem multipass 1-pass
a po zakończeniu, uruchamiałem multipas 2-pass ręcznie
a to co próbujesz uruchomić to efekt jednego przejścia dlatego jest czarno
dopiero po przejściu wszystkich pass plik zdatny byłby do obejrzenia
oczywiście to co powyżej piszę stosowałem w przypadku DivX 5.0.2
i po tych próbach szybko zrezygnowałem z takich operacji
zacząłem używać Gordian Knot

GK też opiera się o kodeki DivX/XviD i do kompresji używa m.in. Virtual Dub (w tym przypadku VDMod)
jedyne co wcześniej trzebaby było zrobić to w VD wyciąć interesujące elementy (pozbywając się reklam o których piszesz)
a następnie używając GK zaplanować (bo tym właśnie GK się zajmuje) zmianę rozdzielczości, przycięcie niepotrzebnych pasów (dolny i górny jeśli są) ustalić czas nagrania, ilość i wielkość nośnika a GK na tyle dobrze obliczy wielkość bitrate, że po kompresji multipas nawet, plik zachowa pożądane rozmiary
Mirek-1977 jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 02.06.2005, 05:52   #4
bubba
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 07.11.2003
Posty: 19
bubba w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Zrippuj DVD wybierając potrzebne pliki (pominięcie reklam i inn.), a potem FairUse (też ma możliwość wielu opcji dla video i audio, oraz ustawienie wielkości wynikowej pliku) i .... wszystko.
bubba jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz na post

Opcje związane z dyskusją
Tryby wyświetlania Oceń tę dyskusję
Oceń tę dyskusję:

Twoje uprawnienia:
Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz umieszczać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB codeWłączone
EmotikonkiWłączone
Kody [IMG]Włączone
Kody HTML są Wyłączone

Teleport


Wszystkie czasy w strefie CET. Aktualna godzina: 08:31.


Powered by vBulletin® Version 3.8.11
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions Inc.