Powrót   Forum CDRinfo.pl > Edycja, konwersja i kompresja audio/video > DivX, Xvid, Matroska i inne

DivX, Xvid, Matroska i inne Dział poświęcony enkodowaniu i zrzucaniu DVD-Video, BDMV-Video i UHD BDMV-Video na format stratny



Witaj Nieznajomy! Zaloguj się lub Zarejestruj

Zarejestrowani użytkownicy mają dostęp do dodatkowych opcji, lepszej wyszukiwarki oraz mniejszej ilości reklam. Rejestracja jest całkowicie darmowa!

Odpowiedz na post
 
Opcje związane z dyskusją Ocena dyskusji Tryby wyświetlania
Stary 15.01.2007, 17:02   #1
rybek
Nowy na forum
 
Avatar użytkownika rybek
 
Data rejestracji: 16.12.2006
Posty: 15
rybek w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
VirtualDubMod i problem z plikiem avi

Witam
Chcę wykonać pewne czynności w VirtualDubMod lecz przy próbie otworzenie pliku avi pojawia mi się taka informacja:

Czy muszę naprawić plik avi? Jeśli tak to jak?
Lub muszę coś innego wykonać by otworzyć bez problemów ten plik? Tylko co?

Z góry dziękuję za wszelkie przejawy pomocy.
rybek jest offline   Odpowiedz cytując ten post

  #ads
CDRinfo.pl
Reklamowiec
 
 
 
Data rejestracji: 29.12.2008
Lokalizacja: Sieć globalna
Wiek: 31
Posty: 1227
 

CDRinfo.pl is online  
Stary 15.01.2007, 17:17   #2
joujoujou
Ͼ Ͽ
Zlotowicz
 
Avatar użytkownika joujoujou
 
Data rejestracji: 15.05.2004
Lokalizacja: W domu.
Posty: 37,456
joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>
Na pocz***261;tek wczytaj film do Gspota, dowiemy si***281; jakich kodek***243;w ten film wymaga, ewentualnie te***380; dowiemy si***281;, czy je masz, czy te***380; nie.
__________________
Pozdrawiam i zapraszam na www.joujoujou.com - całkiem nową galerię zdjęć z Irlandii.
Moje filmy są tutaj.
Forum ZielonaIrlandia.
Problemy i porady wyłącznie na forum.
Prywatne wiadomości lub przez komunikatory będą ignorowane.
joujoujou jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 15.01.2007, 17:35   #3
rybek
Nowy na forum
 
Avatar użytkownika rybek
 
Data rejestracji: 16.12.2006
Posty: 15
rybek w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Wszystkie potrzebne raczej mam skoro w odtwarzaczu mogę obejrzeć ten materiał filmowy. Tutaj screen z Gspota (nie wiem czy wszystkie informacje jak coś proszę o wskazówki co mam robić) http://www.rybek.fasthost.pl/video/2.gif
rybek jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 15.01.2007, 17:54   #4
joujoujou
Ͼ Ͽ
Zlotowicz
 
Avatar użytkownika joujoujou
 
Data rejestracji: 15.05.2004
Lokalizacja: W domu.
Posty: 37,456
joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>
Czy mi si***281; zdaje, ***380;e masz ffdshow?

Je***347;li tak, pozw***243;l mu dekodowa***263; DV.
__________________
Pozdrawiam i zapraszam na www.joujoujou.com - całkiem nową galerię zdjęć z Irlandii.
Moje filmy są tutaj.
Forum ZielonaIrlandia.
Problemy i porady wyłącznie na forum.
Prywatne wiadomości lub przez komunikatory będą ignorowane.
joujoujou jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 15.01.2007, 17:57   #5
Maciej
.:Esin Member:.
CDRinfo VIP
 
Avatar użytkownika Maciej
 
Data rejestracji: 31.12.2002
Lokalizacja: PL
Posty: 7,665
Maciej niedługo stanie się sławny ;) <50 - 149 pkt>Maciej niedługo stanie się sławny ;) <50 - 149 pkt>
Cytat:
Napisany przez rybek Podgląd Wiadomości
Wszystkie potrzebne raczej mam skoro w odtwarzaczu mogę obejrzeć ten materiał filmowy. Tutaj screen z Gspota (nie wiem czy wszystkie informacje jak coś proszę o wskazówki co mam robić) http://www.rybek.fasthost.pl/video/2.gif
masz dekoder, a nie masz kodeka.
__________________
Jak mądrze zadawać pytania
Maciej jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 15.01.2007, 18:42   #6
rybek
Nowy na forum
 
Avatar użytkownika rybek
 
Data rejestracji: 16.12.2006
Posty: 15
rybek w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
W ffdshow próbowałem tutaj przestawić wszystko możliwe i nic nie poskutkowało



Macieju
Którego kodeka nie mam ?
rybek jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 15.01.2007, 18:44   #7
Maciej
.:Esin Member:.
CDRinfo VIP
 
Avatar użytkownika Maciej
 
Data rejestracji: 31.12.2002
Lokalizacja: PL
Posty: 7,665
Maciej niedługo stanie się sławny ;) <50 - 149 pkt>Maciej niedługo stanie się sławny ;) <50 - 149 pkt>
a w jakim formacie jest ten film, czym jest skompresowany.
__________________
Jak mądrze zadawać pytania
Maciej jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 15.01.2007, 19:23   #8
sobrus
Jukebox Hero
 
Avatar użytkownika sobrus
 
Data rejestracji: 17.09.2004
Lokalizacja: Back for the Attack
Posty: 10,800
sobrus ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>sobrus ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>sobrus ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>sobrus ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>sobrus ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>sobrus ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>sobrus ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>sobrus ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>sobrus ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>
Film jest w DV. Kolega ma filtr DirectShow ale nie ma kodeka VfW dlatego nie moze odczytac.
Sprobuj zainstalowac kodek Cedocida.
Albo mozesz podac plik VirtualDubowi poprzez AviSyntha.

Ostatnio zmieniany przez sobrus : 15.01.2007 o godz. 19:42
sobrus jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 15.01.2007, 20:11   #9
joujoujou
Ͼ Ͽ
Zlotowicz
 
Avatar użytkownika joujoujou
 
Data rejestracji: 15.05.2004
Lokalizacja: W domu.
Posty: 37,456
joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>
Cytat:
Napisany przez sobrus Podgląd Wiadomości
Film jest w DV. Kolega ma filtr DirectShow ale nie ma kodeka VfW dlatego nie moze odczytac.
Sprobuj zainstalowac kodek Cedocida.
Albo mozesz podac plik VirtualDubowi poprzez AviSyntha.
Pewnie jest tak, jak piszesz (Twoje rady nieraz mi pomog***322;y).

Zastanawia mnie dlaczego koledze rybek nie idzie - ja osobi***347;cie nie mam VfW, mam w***322;***261;czone jego dekodowanie w ffdshow i ***347;miga.
__________________
Pozdrawiam i zapraszam na www.joujoujou.com - całkiem nową galerię zdjęć z Irlandii.
Moje filmy są tutaj.
Forum ZielonaIrlandia.
Problemy i porady wyłącznie na forum.
Prywatne wiadomości lub przez komunikatory będą ignorowane.
joujoujou jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 15.01.2007, 21:04   #10
sobrus
Jukebox Hero
 
Avatar użytkownika sobrus
 
Data rejestracji: 17.09.2004
Lokalizacja: Back for the Attack
Posty: 10,800
sobrus ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>sobrus ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>sobrus ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>sobrus ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>sobrus ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>sobrus ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>sobrus ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>sobrus ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>sobrus ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>
Postaram sie to wyjasnic ale bedzie to zakrecone :

VirtualDub do otworzenia pliku bezwzglednie wymaga zainstalowanego kodeka typu VfW, jednak kodek ten wcale nie jest potrzebny do ogladania filmow - media player praktycznie nigdy z niego nie korzysta, chyba ze nic innego nie znajdzie. Po prostu jest to juz stara technologia i wszyscy od niej odchodza.

Do odtwarzania filmow wykorzystywane sa zamiast VfW dekodery (filtry) DirectShow (to taki nastepca VfW sluzacy do odtwarzania) - takim filtrem jest wlasnie FFDShow, ktory pozwala ogladac praktycznie wszystko przy pomocy Media Playera. Ale VirtualDub z tego nie skorzysta.

Dlatego jest nam potrzebny jest kodek DV typu VfW, np Cedocida, lub AviSynth ktory otworzy plik przy pomocy filtra FFDShow i "poda go dalej" do VirtualDuba.

Nawiasem mowiac to FFDShow jest nie tylko filtrem DirectShow ale tez kodekiem WDM (to taki nastepca VfW sluzacy do "nagrywania"). Kodek ten jest widoczny na drugim screenshocie kolegi rybek (rybka?) i pozwala kodowac filmy do roznych formatow przy pomocy aplikacji korzystajacych z kodekow WDM (np VirtualVCR). Zeby bylo smieszniej kodek ten ma wrapper WDM-->VfW, ktory sprawia ze VirtualDub go widzi - ale oczywiscie tylko do "nagrywania" . Mozemy cos zakodowac VDubem ale juz tego nie odtworzymy, chyba ze Media Playerem .


@joujoujou
Niedawno spotkalismy sie na topicu o x264 . Tam byl ten sam problem - x264 od pewnego czasu nie wychodzi w wersjach VfW tylko WDM i dlatego VirtualDub juz go nie widzi. Tam napisales ze masz kodek DV panasonica - pewnie dlatego Tobie smiga
sobrus jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 15.01.2007, 21:46   #11
joujoujou
Ͼ Ͽ
Zlotowicz
 
Avatar użytkownika joujoujou
 
Data rejestracji: 15.05.2004
Lokalizacja: W domu.
Posty: 37,456
joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>
Heh, ten kodek mia***322;em przed formatem, teraz jestem kilka dni po formacie, a mia***322;em k***322;opot nast***281;puj***261;cy (w***322;a***347;nie po formacie) - po zainstalowaniu starej wersji x.264 (VfW), dzi***281;ki kt***243;rej przed formatem za pomoc***261; VDM kodowa***322;em filmy, VDM nie chcia***322; wczyta***263; przekonwertowanego przez siebie wcze***347;niej (tym samym kodekiem) do x.264 filmu!

Pomog***322;o ustawienie libavcodec w VfW na ffdshow, dlatego przypuszcza***322;em, ***380;e u kolegi rybek per analogiam mo***380;na by spr***243;bowa***263; zrobi***263; to samo dla DV - jak wida***263;, by***322;em w b***322;***281;dzie.

@Sobrus, nie jestem pewien, czy Ci***281; dobrze zrozumia***322;em, ale (znowu analogicznie do problemu kolegi), skoro u mnie by***322; dok***322;adnie taki sam komunikat przy pierwszej, nieudanej pr***243;bie wczytania filmu, przestawienie kodowania x.264 w ffdshow nie powinno wp***322;yn***261;***263; na VDM?
__________________
Pozdrawiam i zapraszam na www.joujoujou.com - całkiem nową galerię zdjęć z Irlandii.
Moje filmy są tutaj.
Forum ZielonaIrlandia.
Problemy i porady wyłącznie na forum.
Prywatne wiadomości lub przez komunikatory będą ignorowane.
joujoujou jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 15.01.2007, 22:22   #12
sobrus
Jukebox Hero
 
Avatar użytkownika sobrus
 
Data rejestracji: 17.09.2004
Lokalizacja: Back for the Attack
Posty: 10,800
sobrus ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>sobrus ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>sobrus ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>sobrus ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>sobrus ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>sobrus ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>sobrus ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>sobrus ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>sobrus ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>
No widzisz joujoujou czlowiek uczy sie przez cale zycie .
Sprawdzilem i jest rzeczywiscie tak jak piszesz - wrapper vfw FFDShow dziala w obydwie strony jesli go sie dobrze ustawi .

A wiec tak (zeby dla wszystkich bylo jasne )
- w ustawieniach ffdshow video DECODER configuration jest konfiguracja filtra DirectShow i zadne zmiany tutaj nie maja wplywu na VirtualDuba (pierwszy screenshot). Tu grzebiemy jak film nie dziala nam w media playerze.
- ale za to w ustawieniach ffdshow video ENCODER configuration mamy o dziwo zakladke DECODER (jest widoczna na drugim screenshocie) i to co tam ustawimy bedzie dostepne dla VDuba poprzez wrapper ffdshowa.

Tak wiec kolega rybek musi prostu zaznaczyc libvacodec w polu DV w zakladce DECODER okna "ffdshow ENCODER configuration". I bedzie dzialac (sprawdzilem na DV, H264, FLV1 i SNOW). Efekt bedzie taki sam jak zainstalowanie cedocidy.

Nigdy bym nie przypuszczal ze mozna szukac drugich ustawien dekodera w oknie ustawien encodera . Reputka za wazne odkrycie

Ostatnio zmieniany przez sobrus : 15.01.2007 o godz. 22:26
sobrus jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 16.01.2007, 13:45   #13
rybek
Nowy na forum
 
Avatar użytkownika rybek
 
Data rejestracji: 16.12.2006
Posty: 15
rybek w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Na początku tego wpisu chcę wam podziękować.
Mój temat okazał się można powiedzieć odkrywczym, dobrze że joujoujou znalazł sposób poprzez zmianę w polu DV w zakładce DECODER okna "ffdshow ENCODER configuration". Ponieważ gdy chciałem zainstalwować cedocida podczas instalacji nie mógł skopiować pliku cedocida.dll i prosił o podanie ścieżki do niego lecz takowego pliku w archiwum nie było tak samo było gdy próbowałem zainstalwować nowszą wersje cedocida_0.1.7. Po zmianie na libvacodec w polu DV w zakładce DECODER. Program wczytuje plik avi lecz nadal pojawia się informacja związana z audio "Avi: Type-1 DV file detected-VirtualDub cannot......."(pierwszy screen inf. 2) przez co nie mogę oddzielić strumienia audio od obrazu. Proszę was tutaj o pomoc. Gdyż zamierzam znacznie zmniejszyć rozmiar plików korzystam z tego tutoriala http://www.videopedia.pl/forum/index.php?topic=206.0(nie traktować jako kryptoreklamę) lecz jeśli wszystko już będzie działać jak na leży a efekty będą mizerne założę na tym forum chyba nowy temat po to byście jeśli będziecie mieli oczywiście czas i chęci dokładnie podać przepis jak z pliku avi zajmującego np. 13GB(około 63 min) zrobić plik niebotycznie mniejszy przy niedużej stracie na jakości obrazu
rybek jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 16.01.2007, 14:24   #14
Reetou
Zarejestrowany
 
Data rejestracji: 18.05.2004
Posty: 9,590
Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>
Spr***243;buj zamiast VDMod u***380;y***263; Nandub'a.
Reetou jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 16.01.2007, 15:09   #15
rybek
Nowy na forum
 
Avatar użytkownika rybek
 
Data rejestracji: 16.12.2006
Posty: 15
rybek w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Spr***243;bowa***322;em, to samo co w VirtualDubMod.
rybek jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz na post


Twoje uprawnienia:
Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz umieszczać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB codeWłączone
EmotikonkiWłączone
Kody [IMG]Włączone
Kody HTML są Wyłączone

Teleport


Wszystkie czasy w strefie CET. Aktualna godzina: 08:27.


Powered by vBulletin® Version 3.8.11
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions Inc.