Powrót   Forum CDRinfo.pl > Edycja, konwersja i kompresja audio/video > DivX, Xvid, Matroska i inne

DivX, Xvid, Matroska i inne Dział poświęcony enkodowaniu i zrzucaniu DVD-Video, BDMV-Video i UHD BDMV-Video na format stratny



Witaj Nieznajomy! Zaloguj się lub Zarejestruj

Zarejestrowani użytkownicy mają dostęp do dodatkowych opcji, lepszej wyszukiwarki oraz mniejszej ilości reklam. Rejestracja jest całkowicie darmowa!

Odpowiedz na post
 
Opcje związane z dyskusją Ocena dyskusji Tryby wyświetlania
Stary 09.01.2004, 21:34   #1
misiek.strefa.p
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 09.01.2004
Posty: 6
misiek.strefa.p w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
wypalanie filmu divx

Witajcie.
Zupełnie jestem zielony w waszych dyskusjach.
Przeszukałem troche forum, ale odniosłem wrażenie, że wszystkie pytania o nagrywanie płyt dvd odnosza sie do filmów formatu dvd, a ja chcę zrobic cos zupełnie innego.
Mam troche filmów formatu divx i teraz chcę je przenieść na nośnik dvdR-. Chce je po prostu spakowac po trzy na jednej płytce dvd. I tutaj zdażył mi się problem.
Byłem przekonany, ze wypalanie płytki dvd odbywa sie tak samo jak cd.
I wykonałem to tak samo w Nero5. Te same czynności. Przeciagnięcie plików do okienka i zapis (tylko nie wiedziałem jak nadać nazwe płytce, bo po kliknięciu na zapis nie pojawiło mi się okno z opcjami, gdzie między innymi nadaje sie nazwę w wypaku płytek cd). Ale niech to, grunt,że sie nagrywa. Test przeszedł ok, ale już w nagrywaniu wyskoczył błąd po 6 sek. Taka płytkę uznałem za spaloną. Pomyślałem, że po prostu sie naciąłem na marną płytkę.
Moje przypuszczenia w części potwierdziły się przy następnej płytce dvd.
Wypalała sie ok w prędkości 4x. Po 15 min.wyskoczył taki sam komunikat jak przy cd. Nagrywanie zakończyło sie pomyślnie, ble, ble, ble itd.
Wysunąłem płytkę z nagrywarki i przełożyłem ja do dvd Asus w celu otworzenia i sprawdzenia, czy da sie odtworzyc filmy.
Za kija nie chciał jej otworzyć. Pracował na zwiększonych obrotach jakby się miał zaciąć. Komp się zaciął i odblokował sie dopiero po wysunięciu dopiero co nagranej płytki dvd. Spróbowałem otworzyć ja w nagrywarce, ale ona w ogóle jej nie widziała.
I teraz juz doprawdy nie mam zielonego pojęcia o tym co robić.
Co z tym nagrywaniem jest?
Czy te filmy divx musze w jakiś sposób przerabiać na np. voby?
Czy może mam formatowć płytki dvd, ale przecież nie widziałem, żadnej takiej opcji.
No kurka postawie dobre piwko temu, który mnie oświeci.

ps. Mam nagrywarke BTC dvd+-rw
Pozdr. Misiek
misiek.strefa.p jest offline   Odpowiedz cytując ten post

  #ads
CDRinfo.pl
Reklamowiec
 
 
 
Data rejestracji: 29.12.2008
Lokalizacja: Sieć globalna
Wiek: 31
Posty: 1227
 

CDRinfo.pl is online  
Stary 09.01.2004, 23:13   #2
ideJ
I'd like to be a
CDRinfo VIP
 
Avatar użytkownika ideJ
 
Data rejestracji: 10.07.2003
Lokalizacja: Łódź
Posty: 1,181
ideJ zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Jesli uzywasz plyt dvd do przehowywania danych (np filmow w Divx) to nie musisz ich w zaden sposob przerabiac. Moze to kwestia nosnikow? (zerknij do przyklejonego watku na ten temat)
__________________
Jedi Knight from Tau'ri
Proud Lantians' descendant.
ideJ jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 10.01.2004, 19:42   #3
misiek.strefa.p
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 09.01.2004
Posty: 6
misiek.strefa.p w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Prosze sobie wyobrazić. Zupełnie nowa nagrywarka, spalila mi 6 płytek dvd, to juz po pierwszych dwóch pomyślałem, że może ja cos robie nie tak? Ale już trzecia wypaliła mi sie ok. Dalej to juz wiecie. Po tej szustej poleciałem do sklepu, wymieniłem i wszystko hula. A takie ma pierwsze doswiadczenie z nagrywarkami DVD. Jak pech to pech.
Pozdr. Misiek
misiek.strefa.p jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 10.01.2004, 21:03   #4
olo4you
Stały bywalec ;)
 
Data rejestracji: 30.12.2003
Lokalizacja: slask
Posty: 158
olo4you w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
to nie pech tylko BTC
olo4you jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz na post


Twoje uprawnienia:
Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz umieszczać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB codeWłączone
EmotikonkiWłączone
Kody [IMG]Włączone
Kody HTML są Wyłączone

Teleport


Wszystkie czasy w strefie CET. Aktualna godzina: 11:08.


Powered by vBulletin® Version 3.8.11
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions Inc.