Powrót   Forum CDRinfo.pl > Edycja, konwersja i kompresja audio/video > DivX, Xvid, Matroska i inne

DivX, Xvid, Matroska i inne Dział poświęcony enkodowaniu i zrzucaniu DVD-Video, BDMV-Video i UHD BDMV-Video na format stratny



Witaj Nieznajomy! Zaloguj się lub Zarejestruj

Zarejestrowani użytkownicy mają dostęp do dodatkowych opcji, lepszej wyszukiwarki oraz mniejszej ilości reklam. Rejestracja jest całkowicie darmowa!

Odpowiedz na post
 
Opcje związane z dyskusją Ocena dyskusji Tryby wyświetlania
Stary 05.04.2011, 14:44   #1
Shirokuma
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 04.04.2011
Posty: 4
Shirokuma w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Wypalanie plików avi, a zgodność kodeków w odtwarzaczu

Witam.
Mam nadzieję że trafiłem do odpowiedniego działu.
Mam dwa odtwarzacze DVD. Jedno starsze (tanie), które obsługuje wiele formatów (RMVB, AVI, MPEG-4) i drugie z jakimiś bliżej nie określonymi kodekami DivX, XviD (połączone z odtwarzaczem VHS). Mam do wypalenia kilka plików AVI, które mają różne rozdzielczości, obsługują różne kodeki itd. Raz już wypalałem płytkę i większa część plików jest odtwarzana poprawnie, ale przy części z nich odtwarzacze wyświetlają komunikat, że brak kodeków lub rozdzielczość jest nie obsługiwana.
Obiło mnie się o uszy jakieś magiczne hasło, o wypalaniu dowolnych plików AVI na płytce, w formie PAL DVD np. poprzez Nero którego używam. Ponoć w ten sposób, prawie każdy odtwarzacz z DivX'em, XviD'em, będzie odtwarzał praktycznie każdy format AVI. Proszę o wskazówki dot. z czym to się je, w jaki sposób to wypalać i czy może istnieje inny sposób?
Pozdrawiam.

Ostatnio zmieniany przez Shirokuma : 05.04.2011 o godz. 14:51
Shirokuma jest offline   Odpowiedz cytując ten post

  #ads
CDRinfo.pl
Reklamowiec
 
 
 
Data rejestracji: 29.12.2008
Lokalizacja: Sieć globalna
Wiek: 31
Posty: 1227
 

CDRinfo.pl is online  
Stary 05.04.2011, 14:59   #2
Reetou
Zarejestrowany
 
Data rejestracji: 18.05.2004
Posty: 9,590
Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>
Ale chaos

Odtwarzacze DVD odtwarzają standard DVD-Video. Obsługę plików avi do nich dołożono i to stosunkowo niedawno. Nie widziałem jeszcze odtwarzacza który pociągnie rmvb - typowo obsługują właśnie divx i xvid. Albo przerobić te rmvb do tego standardu właśnie, albo wszystko na DVD-Video. Ale tu jest mały problem - na płytę DVD wejdzie ok. jednego standardowego filmu w formacie DVD-Video.
Reetou jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 05.04.2011, 21:05   #3
Shirokuma
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 04.04.2011
Posty: 4
Shirokuma w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
No tak, każdy tu przychodzi, z mniejszą, bądź większą znajomością tematu, bądź umiejętnością formułowania pytań i jest to jakieś wyzwanie dla adminów i modów, czasem by w pierwszej kolejności dowiedzieć się o co właściwie chodzi.
Mam nadzieję że wyrażam się dostatecznie jasno, pomimo braku znajomości tematu.
Odnośnie RMVB, to sam się zdziwiłem że odtwarzacz obsługuje, te inne nietypowe formaty, ale moje obecne pytanie nie dotyczy tego konkretnego formatu.
Hmm, mógłbyś opisać to szerzej? Może jest w tym metoda, by dało się to wypalić?
Szukałem info nt. PAL DVD, ale nie znalazłem nic prócz jakiegoś zarysu tematu. Konkretniej, interesuje mnie jakie button'y, pierdzielniki, należy klikać, znaleźć np. w Nero i na jakiej zasadzie to działa. Wspomniałeś coś o metodzie, która pochłania całą płytkę na jeden plik. Hmm, może gdybym poszedł na łatwiznę, nie pytał dalej i miał zaledwie kilka plików avi do wypalenia, to miało by to sens. Hmm, o ile się orientuje, wypalanie kilku plików na płytce, w formie PAL DVD, jest możliwe. Tylko tak jak mówiłem, pewności nie mogę mieć żadnej, na chwilę obecną.

Ostatnio zmieniany przez Shirokuma : 05.04.2011 o godz. 21:13
Shirokuma jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 05.04.2011, 21:34   #4
Reetou
Zarejestrowany
 
Data rejestracji: 18.05.2004
Posty: 9,590
Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>
A co to za odtwarzacz (ten od rmvb)?

Do tematu - to nie jest sposób wypalania, tylko rekodowanie pliku do innego formatu. Z pakietu Nero bodajże Recede to robiło. Dobrym rozwiązaniem jest też program ConvertXtoDVD. Jest możliwe kilka plików avi wcisnąć na 1 DVD-video, ale jakość będzie fatalna.
Reetou jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 08.04.2011, 08:17   #5
Shirokuma
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 04.04.2011
Posty: 4
Shirokuma w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Hmm, przyznam że nie wiem co to za odtwarzacz. Nie ja go kupowałem, dostałem go bez instrukcji, z drugiej ręki od znajomego, który kupował sobie nowy, jakieś 6-7 lat temu. Hmm, zdaje się że dał w jakimś markecie tylko 300 zł za niego. Też już zmieniałem odtwarzacze, ale tego wciąż używam, bo w tajemniczy sposób odtwarza więcej formatów. Z tym RMVB też byłem trochę zdziwiony, bo wyraźnie w menu odtwarzacza, można było się dowiedzieć, że czyta plik jako ten konkretny format. Chociaż wcześniej przestałem się dziwić że ma takie tajemnicze cuda. Zakładam że nie ma na to racjonalnego wytłumaczenia i tak mi dopomóż Boziu.
Hmm, mógłbyś mi powiedzieć coś więcej o Recede? Moja znajomość Nero, jest taka sobie. Od lat jedyne co używam to NeroStartSmart
Po prostu moja profesja i zainteresowania rozmijają się ze znajomością elektroniki czy związanego z nią software'u.

Ostatnio zmieniany przez Shirokuma : 08.04.2011 o godz. 08:19
Shirokuma jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 08.04.2011, 09:00   #6
Reetou
Zarejestrowany
 
Data rejestracji: 18.05.2004
Posty: 9,590
Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>
O Recode? Nic... Nie używam.
Reetou jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 09.04.2011, 17:08   #7
Shirokuma
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 04.04.2011
Posty: 4
Shirokuma w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Hmm, w takim wypadku, może mógłbyś mi wskazać kogoś z administracji, kogo mógłbym zapytać się na PW nt. temat, bądź na forum lub stronach o podobnej tematyce gdzie znalazł bym informacje o zastosowaniu Recode?
Wiem że zadając te pytania mogę jedynie liczyć na szczęście, bo to obszerna tematyka i trudno wymagać by każdy znał szczegóły każdego software'u czy hardware'u.
Shirokuma jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz na post

Tagi
wypalanie odtwarzacz pal dvd

Opcje związane z dyskusją
Tryby wyświetlania Oceń tę dyskusję
Oceń tę dyskusję:

Twoje uprawnienia:
Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz umieszczać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB codeWłączone
EmotikonkiWłączone
Kody [IMG]Włączone
Kody HTML są Wyłączone

Teleport

Podobne dyskusje
Dyskusja Autor Forum Odpow. Ostatni Post
nagrywanie plikow mpeg i avi na plyte klysek Napędy optyczne CD 1 11.02.2003 16:11
Wyciąganie dzwięku z plików AVI MacGyver DivX, Xvid, Matroska i inne 4 01.01.2003 15:18
łaczenie plikow mpg, avi makgajwer Off topic 1 03.07.2002 08:34
Odtwarzanie plików z rozszerzeniem dat lub zamiana ich na inny format np. avi ziut22 DivX, Xvid, Matroska i inne 1 27.06.2002 10:12
Laczenie plikow avi garfield Napędy optyczne CD 2 17.01.2001 01:59


Wszystkie czasy w strefie CET. Aktualna godzina: 23:45.


Powered by vBulletin® Version 3.8.11
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions Inc.