Powrót   Forum CDRinfo.pl > Edycja, konwersja i kompresja audio/video > DivX, Xvid, Matroska i inne

DivX, Xvid, Matroska i inne Dział poświęcony enkodowaniu i zrzucaniu DVD-Video, BDMV-Video i UHD BDMV-Video na format stratny



Witaj Nieznajomy! Zaloguj się lub Zarejestruj

Zarejestrowani użytkownicy mają dostęp do dodatkowych opcji, lepszej wyszukiwarki oraz mniejszej ilości reklam. Rejestracja jest całkowicie darmowa!

Dyskusja zamknięta
 
Opcje związane z dyskusją Ocena dyskusji Tryby wyświetlania
Stary 20.12.2002, 14:16   #31
januszp
Wyjadacz ;)
 
Data rejestracji: 11.08.2002
Lokalizacja: Rybnik
Posty: 395
januszp niedługo stanie się sławny ;) <50 - 149 pkt>
"ps.) 25min filmu robiło mi ok 35~38min"
Powiem że ten wynik jest już całkiem znośny .
Wychodzi nam średnio iz film 2 godzinny skompresuje się nam nawet nieco ponizej 3 godzin z dźwiekim MP2 160kbit .

" czy tym programmem da sie tak ustawic aby zrobił film na 2cd i sam obliczył wszystkie parametry zeby sie zmiesciło?"

Niestety ten soft nie ma w sobie takiego kalkulatra .Mozna sciagnąć takie marzędzie (do obliczania) ,jednak trzeba pamiętać iż :
1.Soft musi obsługiwacć kodek DivX5 (w przeciwnym wypadku nastapią przekłamania w obliczeniach).
2.Te programy (calc-DivX)maja sklonnosci do pomyłek .

W miarę tworzenia nowych DivX-ów nabierzesz wprawy i sam na oko z dokładnością do ok. 100MB okreslisz rozmiar pliku końcowego wraz z odpowiednimi parametrami kodeka - gwarantuję .

Radzę takze zaopatrzec się w program "Flask" ,gdyż Vidomi ma niestety problemy z "wyćiąganiem tekstu" z "vob-ów" .Flask potrafi wyciągnąć tekst i automatycznie umiescić go w kompresownaym materiale .W ten sposób oszczedzamy sobie :
1.Marnych tłumaczeń
2.Problemów z synchronizacją .

Gratuluję udanego eksperymentu oraz wytrwałości w konfigurowaniu kodeka .jaro
januszp jest offline  

  #ads
CDRinfo.pl
Reklamowiec
 
 
 
Data rejestracji: 29.12.2008
Lokalizacja: Sieć globalna
Wiek: 31
Posty: 1227
 

CDRinfo.pl is online  
Stary 20.12.2002, 16:05   #32
Sniper
Member of Blokers.net
 
Avatar użytkownika Sniper
 
Data rejestracji: 23.04.2002
Lokalizacja: Zawiercie
Posty: 939
Sniper niedługo stanie się sławny ;) <50 - 149 pkt>
to ja dziekuja za cierpliwość - musze teraz popróbowac na jakims zwykłym filmie . ale mam juz podstawy do prób

pozdro
Sniper jest offline  
Stary 11.01.2003, 00:27   #33
Sniper
Member of Blokers.net
 
Avatar użytkownika Sniper
 
Data rejestracji: 23.04.2002
Lokalizacja: Zawiercie
Posty: 939
Sniper niedługo stanie się sławny ;) <50 - 149 pkt>
Nareszcie miałem okazje zrobic poważny juz nie test ale robote na warsztat wszedł Das Boot wersja reżyserska 208min (!!!) 720x520

Zastosowałem sie do wszystkich zaleceń Januszp i zauwazyłem ze mam właczone Deinterlace po wyłaczeniu tej pocji film z 18fps skoczył nawet do 28fps - niestety zrobił mi film na 2cd a 3 cd zajał 64mb
postanowiłem pogrzebac - zdziwiło mnie ze zmiana bitrate nie wpłyneła na długosc pliku () zrobiłem skalowanie na 90% no i zrobił bajera obraz tyle ze 1cd jest full a 2cd zrobił mi na niecałe 500mb )

ustawie rano na 95% acah jeszcze zrobiłem optymalizacje audio do 100% bo dzwiek strasznie cicho.

Z wszystkimi tymi ustawieniami film 208min (3h28min) robił mi

.
..
...
..
.
tadammmm 4h38min ( robił mi ok 18 fps )
zastanawiam sie ile zjamie robienie mi jakiego filmu panoramicznego,bo ten panoramy nie posiada niestety.

No i jeszcze raz wielkie dzieki dla kolegi JanuszaP ( i jezeli pozna/odkryje kolega cos fajnego w tym temacie jestem 1 która byłaby wdzieczna za info ))
Sniper jest offline  
Stary 11.01.2003, 00:54   #34
woitas
αρχή
 
Avatar użytkownika woitas
 
Data rejestracji: 16.06.2001
Lokalizacja: Θεσσαλονίκη, Ελλάδα
Posty: 4,907
woitas wyróżnia się na forum <450 - 549 pkt>woitas wyróżnia się na forum <450 - 549 pkt>woitas wyróżnia się na forum <450 - 549 pkt>woitas wyróżnia się na forum <450 - 549 pkt>woitas wyróżnia się na forum <450 - 549 pkt>woitas wyróżnia się na forum <450 - 549 pkt>
osobiscie korzystalem z porad na stronie: http://divx.pl

na moim athlonie xp 1700+ film 90 min kompresuje max 2,5 godziny. ostatnio kompresowalem wladce pierscieni (wersja z lektorem) divixem na podwojnym przebiegu. trwalo to wieki, ale efekt byl swietny.
__________________
Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym terminie.
Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów bez podawania przyczyny.
pozdrawiam


Ostatnio zmieniany przez woitas : 11.01.2003 o godz. 00:59
woitas jest offline  
Stary 11.01.2003, 01:27   #35
Sniper
Member of Blokers.net
 
Avatar użytkownika Sniper
 
Data rejestracji: 23.04.2002
Lokalizacja: Zawiercie
Posty: 939
Sniper niedługo stanie się sławny ;) <50 - 149 pkt>
i jak poczytasz tego posta to z takim prockiem 1,5h film powinienes zrobic w 1~~1,5h z jakoscia bajera - serio
Sniper jest offline  
Stary 11.01.2003, 17:52   #36
januszp
Wyjadacz ;)
 
Data rejestracji: 11.08.2002
Lokalizacja: Rybnik
Posty: 395
januszp niedługo stanie się sławny ;) <50 - 149 pkt>
Nie ma dwóch zdań ,DivX5 jest obecnie najlepszym kodekiem do komprsji materiału Video do urzytku ogólnego .
Dobrze "zrobiony" DivX deklasuje obecnie format MPEG1 ,a poprawiając co nieco może praktycznie zrównac się z MPEG2 .
Dziwi cały czas fakt ,że do tej pory nie można nabyć hardware-owego kodeka DivX w postaci np. karty PCI .Prawdopodobnie pod koniec roku firma ATI wypuści na rynek kartę graficzną ,która będzie wspomagać kompresję DivX .Według ATI karta ta przyśpieszy kodowanie plików Video do formatu DivX o ok.50% ,czyli cos zapewne na rynku pod tym kątem drgnie .
Dużym minusem formatu DivX (i nie tylko) jest tutaj czas potrzebny do skompresowania materiału video .
Zwiekszanie szybkości procesora ,chociaz daje efekty nie jest niestety wprostproporcjonalne do szybkości kompresji .
Real-time osiągnięty za pomoca kompresji YV12 + szybki procesor przestał być już celem nieosiągalnym .Apetyt rośnie w miarę jedzenia ,dlatego też pogoń za fps-ami dosiągła równiez tą dziedzinę "zabawy" komputerowej .Tak więc jak na rzaie tylko moc procesora jest w stanie zmniejszyć czas kompresji materiału Video .

Zabawa w DivX zdaje się powoli wkraczać na rynek nie tylko komputerowy .Od kilku miesiecy na rynku polskim mozna już nabyć przenośny (stacjonarny) odtwarzacz DivX pod nazwą : "Kiss" .
Odtwarzacz ten radzi sobie z DivX5 ,DivX4 ,XVid,DVD,VCD,SVCD,MP3 bez problemu .Problemem jest jednak brak obsługi plików tekstowych (subtitles) ,który to według producenta po zmianie biosu zostanie pod koniec tego roku zlikwidowany .
Cena jednak jest dość drogą alternatywą zestawu PC ,gdyż oscyluje w granicach 1600zł .

Co sie tyczy samego kodeka DivX5 to oczywiście w fazie "1 Pass" obniżenie tzw. "bitrate" na nic sie tutaj przyda .Na wielkosc pliku wynikowego ma wpływ parametr : "minimum quantizer" .To właśnie on ma przy takim sposobie największy wpływ na wielkośc a co za tym idzi na jakosc pliku końcowego .
Można jeszcze poeksperymentować z ustawieniem "one pass quality based" ,wtedy to parasmetr "bitrate" będzie parametrem podstawoawym ,jeśli chodzi o wielkośc pliku .
Osobisci odradzam jednak taka konfigurację DivX-a - z mojego doświadczena generuje on gorszą jakość i jest bardziej nieobliczalny ,jeśli chodzi o obliczenie wielkości pliku .

Myślę iż obecna cena nośników CDR nie powinna sprzyjać zbytniej oszczędności ,film 2-godzinny powinien mieścić się na dwóch płytach jeśli zalezy nam na jakości .
Większy monitor ,wiekszy odbiornik telewizyjny może mankamenty filmów 1-płytowych jeszcze bardziej uwypuklić .

Kilka słów do "Sniper" :

Jakość .
Widzę iz połknąłeś bakcyla i masz uzasadniona satysfakcję z własnego dzieła .
Ciesze się iż stawiasz na jakość i potrafisz rozpoznać różnice (wierz mi iż nie wszyscy to potrafią - dla wielu "DivX" a Divx to to samo) .
Dziwi fakt iż mając takie zaplecze (dobry kodek,szybki procesor)mozna jeszcze spotkac się z prawdziwymi karykaturami DivX-a .Efekty pixelozy ,zgrywanie (z niewoadomych mi przyczyn? - bo chyba nie chodzi tutaj o zmniejszczenie pliku ? ,bo jeśłi tak to ja wysiadam...) z 24 klatkami/s ,kompresja na maximum itp. itd. Ogladanie takiej pseudo-pracy to prawdziwa męka i koszmar .
Masa ludzi eksperymentuje na kodekach XVid ,stosuja dwu-przebiegowa kompresję aby zaoszczędzić 100MB i zmieścic kiepskiej jakości film na 1CDR - bez sensu .
Katowanie sie dwu-przebiegową kompresją i mówiąc że robi sie to dla uzyskania lepszej jakości jest śmieszne .Prawda jest taka iż ludzie są w stanie poświecić na kompresję 2 dni pod warunkiem iz materiał zmieści się na jednej płycie CDR .
Oczywiście przy tak niskim bitrate (1CDR-film 2godzinny) dwu-przebiegowa kompresja pozwala w nikłym stopniu poprawienie jakości wzgledem jedno-przebiegowej kompresji ale tak czy inaczej taka jakość to nóż w plecy DivX-a .

Panorama .
Obcięcie "panoramy" w znacznym stopniu skaraca proces kompresji .
Nie ma on żadnego wpływu na końcową jakość materiału DivX .

Warto sprawdzić .
Jeśli dysponujemy mocnym procesorem (1.4GHz) i nie zależy nam na wielkości pliku mozna w pierwszej zakładce DivX Codec/MPEG4 Tools
oznaczyć "Use Quarter Pixel" i zastosować kompresję "1-Pass Quality Based" ,przy czym suwak "Quantizer" ustawic na pozycję "2" .
Po takim zabiegu osiągniemy praktycznie maksimum jakości DivX-a 5 ,jednak obciążenie procesora podczas odtwarzania będzie oscylowało w granicach 98% dla Athlona 1.4GHz .

Przypominam jeszcze ,iż ważnym parametrem dotyczącym jakości odtwarzanego pliku DivX jest tzw. "CPU Quality" ("Quality Level") mieszczący się we właściwościach kodeka (dekompresora) .
jaro
januszp jest offline  
Stary 11.01.2003, 17:57   #37
Weron
All Eyez On Me
 
Avatar użytkownika Weron
 
Data rejestracji: 29.09.2001
Posty: 3,568
Weron niedługo stanie się sławny ;) <50 - 149 pkt>Weron niedługo stanie się sławny ;) <50 - 149 pkt>
Cytat:
januszp napisa***322;(a)


Panorama .
Obcięcie "panoramy" w znacznym stopniu skaraca proces kompresji .
Nie ma on żadnego wpływu na końcową jakość materiału DivX .

A powiedz mi jak obciac panorame majac rozdzielczosc 800x600 w vidomi oczywiscie.
Ostatnio tak sprawdzalem wlasnie ten program polecany przez ciebie.
Jest calkiem przyzwoity i bardzo szybki.
Ale nie moglem obciac panoramy.
__________________
Benq DW1650
Weron jest offline  
Stary 12.01.2003, 19:27   #38
Sniper
Member of Blokers.net
 
Avatar użytkownika Sniper
 
Data rejestracji: 23.04.2002
Lokalizacja: Zawiercie
Posty: 939
Sniper niedługo stanie się sławny ;) <50 - 149 pkt>
dziwne w option/select sorce range
Sniper jest offline  
Stary 12.01.2003, 20:30   #39
Weron
All Eyez On Me
 
Avatar użytkownika Weron
 
Data rejestracji: 29.09.2001
Posty: 3,568
Weron niedługo stanie się sławny ;) <50 - 149 pkt>Weron niedługo stanie się sławny ;) <50 - 149 pkt>
Cytat:
Sniper napisa***322;(a)
dziwne w option/select sorce range
To nie jest dziwne.
Bo okno jest tak duze, ze nie widze dolnej czesci gdzie znajduja sie te przyciski
Mialem kiedys taki sam problem w virtualdub.
Gdybym mial wieksza rozdzielczosc to sprawa bylaby zalatwiona a tak nic z tego.
Wiec raczej nie dam rady.
__________________
Benq DW1650
Weron jest offline  
Stary 13.01.2003, 14:40   #40
ThanatoS
Silent Hunter ;)
 
Avatar użytkownika ThanatoS
 
Data rejestracji: 18.05.2002
Lokalizacja: Warszawa
Posty: 2,924
ThanatoS zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Prosze o dalsza dyskusje w dziale "DVD/VCD Forum". Przekopiowalem czesc tego topicu do Zrzucanie DVD na DivX w wymienionym przeze mnie dziale. Ten temat ustawilem jako Informacje.

Mam nadzieje ze to ulatwi dostep do danych jak przerabiac DVD na DivX.
Wiec w tym miejscu zamykam topic.

ThanatoS
__________________
Pozdrówka
--MODERATOR--
Opcja szukaj jest za darmo, ale nie na darmo
ThanatoS jest offline  
Dyskusja zamknięta


Twoje uprawnienia:
Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz umieszczać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB codeWłączone
EmotikonkiWłączone
Kody [IMG]Włączone
Kody HTML są Wyłączone

Teleport


Wszystkie czasy w strefie CET. Aktualna godzina: 13:05.


Powered by vBulletin® Version 3.8.11
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions Inc.