Powrót   Forum CDRinfo.pl > Edycja, konwersja i kompresja audio/video > DivX, Xvid, Matroska i inne

DivX, Xvid, Matroska i inne Dział poświęcony enkodowaniu i zrzucaniu DVD-Video, BDMV-Video i UHD BDMV-Video na format stratny



Witaj Nieznajomy! Zaloguj się lub Zarejestruj

Zarejestrowani użytkownicy mają dostęp do dodatkowych opcji, lepszej wyszukiwarki oraz mniejszej ilości reklam. Rejestracja jest całkowicie darmowa!

Odpowiedz na post
 
Opcje związane z dyskusją Ranking: Ranking dyskusji: głosów 3, średnio 4.33. Tryby wyświetlania
Stary 13.07.2003, 20:23   #46
Sniper
Member of Blokers.net
 
Avatar użytkownika Sniper
 
Data rejestracji: 23.04.2002
Lokalizacja: Zawiercie
Posty: 939
Sniper niedługo stanie się sławny ;) <50 - 149 pkt>
a połaczenie potem plików bedzie ciezkim tematem i zwykle na łaczeniu powstaja uszkodzone klatki wszadz na kompresje w nocy przez cała noc powinien skonnczyc bez problemów
Sniper jest offline   Odpowiedz cytując ten post

  #ads
CDRinfo.pl
Reklamowiec
 
 
 
Data rejestracji: 29.12.2008
Lokalizacja: Sieć globalna
Wiek: 31
Posty: 1227
 

CDRinfo.pl is online  
Stary 14.07.2003, 10:26   #47
Robs
Yoda
CDRinfo VIP
 
Avatar użytkownika Robs
 
Data rejestracji: 01.06.2003
Lokalizacja: Dagobah
Posty: 2,040
Robs zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Taki mały komentarz odnośnie Vidomi i jego możliwości (analog. z cyt. DrOOcika - divx.pl):

Z kompresją to, [...] wiesz... to jak z seksem. Można "po bożemu" i będzie git, ale świat należy do odważnych! Należy próbować wszystkiego, a nuż będzie lepiej...
---
Tak off topic:
Można "po bożemu", taki VIDOMI (czy Flask) - partnerka (wynik końcowy) całkiem nie najgorszy, może być.
Można "nieco finezji", taki GordianKnot, jest o wiele lepiej, partnerka jest very zadowolona, ale sama nie wie, że można jeszcze lepiej.
Można doskonale? Partnerka jest zszokowana, że tak można... A można... Tak mniej więcej bym nazwał efekt pracy przy wielu narzędziach do kompresji, filtrów, kombinacji, etc. (DVD2AVI, AviSynth, VirtualDubMod, BeSweet - jazda bez trzymanki) Zbyt wiele? Jak chcecie... Ja wolę seks na całego.


więcej w temacie ...
__________________
pozdrawiam Robs
Robs jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 01.11.2003, 11:02   #48
neko1
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 27.10.2003
Lokalizacja: Londyn
Posty: 10
neko1 w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Kilka dni temu kupiłem sobie nagrywarkę dvd i zacząłem zabawę w to wszystko. Przyznam, że jestem kompletnie zielony, a czytając te posty niestety nie bardzo mi to pomaga zmniejszyć zieleń w sobie.
Część opisów jest już nieaktualna, ponieważ jest już np. divx 5.1 i ustawienia w nim są zupełnie inne.
Co robić w takim przypadku. Wrócić do wersji opisywanych i porzucić doskonalenie się (mam nadzieję) kodeka? Czy próbować z nową wersją?
Ale... czy ktoś może mi powiedzieć, co tutaj poustawiać, skoro za bardzo nie ma czego?
Próbowałem ostatnio przekonwertować dvd bazując na ustawieniach janusza, ale ... oczywiście wyszedł mi ogromny plik (ok 25min. filmu na 700mb) bardzo dobrej jakości, zamiast mniejszego równie dobrej jakości.
Próbowałem też eksperymentować z kodekiem xvid, ale tutaj po 8 godzinnej konwersji stworzył mi dobrej jakości około 20 filmu, przy pliku 25mb... Nie byłoby źle, ale przewidywany czas do zakończenia był około 22 godzin, więc wyłączyłem program.
Z Waszych opisów powinno trwać to znacznie krócej...
Sorry, za prostackie pytania, ale dopiero zaczynam...
__________________
uczę się...
neko1 jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 05.11.2003, 15:16   #49
Robs
Yoda
CDRinfo VIP
 
Avatar użytkownika Robs
 
Data rejestracji: 01.06.2003
Lokalizacja: Dagobah
Posty: 2,040
Robs zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Powiem tylko tyle, nie obrażając nikogo pomysł z zabawą z Vidomi jest wielką pomyłką,
krótko - zmień soft chociażby na GordianKnot'a i jazda,
więcej w temacie na Forum.Divx.Pl oraz Tutaj
__________________
pozdrawiam Robs

Ostatnio zmieniany przez RobsYoda : 05.11.2003 o godz. 15:20
Robs jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 05.11.2003, 17:37   #50
neko1
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 27.10.2003
Lokalizacja: Londyn
Posty: 10
neko1 w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
GordianKnot'a posiadam, więc dziękuję na skierowanie mnie na ten program. Oprócz tego ściągnąłem masę programów typu... :
1st DVD Ripper v4.7
NO1.DVD.Ripper.v1.2.03
Moviejack
Czy jest sens z nich korzystać, czy oprzeć się raczej na pakiecie GordianKnot'a?
I ostatnie pytanie, co do kodeków... zostać przy 5.02, czy jednak próbować na werjsach nowszych?
__________________
uczę się...
neko1 jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 05.11.2003, 19:11   #51
Robs
Yoda
CDRinfo VIP
 
Avatar użytkownika Robs
 
Data rejestracji: 01.06.2003
Lokalizacja: Dagobah
Posty: 2,040
Robs zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Zdecydowanie zostań przy GK,
co do kodeków, na pewno nie nizej jak 5.02, ale nie zaszkodzi spróbować ostatniego dzieła 5.1, ma kilka nowych opcji do wyboru jesli chodzi o dopasowanie jakości obrazu w zalezności od posiadanego materiału źródłowego.
__________________
pozdrawiam Robs
Robs jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 14.11.2003, 09:16   #52
kraluk
Guru
 
Avatar użytkownika kraluk
 
Data rejestracji: 13.02.2003
Lokalizacja: Kraków
Posty: 4,500
kraluk jak się przyłoży ma szansę zostać specem <150 - 249 pkt>kraluk jak się przyłoży ma szansę zostać specem <150 - 249 pkt>
Bardzo fajny FAQ!!!
Dzięki!
Pozdro
__________________
"Być zwyciężonym i nie ulec - to zwycięstwo!"
kraluk jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 02.01.2004, 01:10   #53
ptr
Bywalec
 
Avatar użytkownika ptr
 
Data rejestracji: 31.05.2003
Lokalizacja: lublin
Posty: 59
ptr w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Czy program Flask umożliwia odrazu pocięcie filmu na dwa pliki, jeżli film ma być na 2 CD? Jeśli nie to jaki jest do tego najlepszy program?
__________________
"Wszyscy wiedzą, że czegoś nie da się zrobić, i przychodzi taki jeden, który nie wie, że się nie da, i on to właśnie robi." - A.Einstein
ptr jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 02.01.2004, 10:55   #54
Robs
Yoda
CDRinfo VIP
 
Avatar użytkownika Robs
 
Data rejestracji: 01.06.2003
Lokalizacja: Dagobah
Posty: 2,040
Robs zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Powtórze, z pakietów zdecydowanie GordianKnot - bije wszystkich pod wzgledem jakości,
jeśli chodzi o podział avi na części to VirtualDubMod (jest także w pakiecie GK).
__________________
pozdrawiam Robs
Robs jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz na post


Twoje uprawnienia:
Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz umieszczać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB codeWłączone
EmotikonkiWłączone
Kody [IMG]Włączone
Kody HTML są Wyłączone

Teleport


Wszystkie czasy w strefie CET. Aktualna godzina: 12:30.


Powered by vBulletin® Version 3.8.11
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions Inc.