Powrót   Forum CDRinfo.pl > Napędy optyczne i nagrywanie CD, DVD, Blu-ray, HD DVD > Napędy optyczne CD

Napędy optyczne CD Tematy poswięcone nagrywarkom i nagrywaniu płyt CD-R/RW



Witaj Nieznajomy! Zaloguj się lub Zarejestruj

Zarejestrowani użytkownicy mają dostęp do dodatkowych opcji, lepszej wyszukiwarki oraz mniejszej ilości reklam. Rejestracja jest całkowicie darmowa!

Dyskusja zamknięta
 
Opcje związane z dyskusją Tryby wyświetlania
Stary 10.07.2004, 17:18   #1
RZDR
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 10.07.2004
Posty: 2
RZDR w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
10 lat?? 100 lat??

Witam wszystkich
Wpisuje sie na tym forum po raz pierwszy, a to dlatego ze chcialbym uzyskac informacje, czy to prawda, ze plyty czarne (i czy wszystkie), te z barwnikiem niebieskim (azo, metal azo) itp. "z gornej polki" maja 100 lat trwalosci, natomiast te zwykle (silver itp.) tylko 10... (tego typu podobna informacja znajdowala sie kiedys na stronie cdrinfo.pl)

I czy chodzi o 10 czy 100 lat uzwywania bez przerwy - wtedy kiedy dziala na nie laser, czy tez moze np. 10 lat lezenia gdzies w kacie w szafce
RZDR jest offline  

  #ads
CDRinfo.pl
Reklamowiec
 
 
 
Data rejestracji: 29.12.2008
Lokalizacja: Sieć globalna
Wiek: 31
Posty: 1227
 

CDRinfo.pl is online  
Stary 10.07.2004, 18:02   #2
grzeniu
XV1100
 
Avatar użytkownika grzeniu
 
Data rejestracji: 19.02.2002
Posty: 31,870
grzeniu ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>grzeniu ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>grzeniu ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>grzeniu ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>grzeniu ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>grzeniu ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>grzeniu ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>grzeniu ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>grzeniu ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>grzeniu ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>grzeniu ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>
Coz, pozyjemy zobaczymy ale jak na razie najgorsze szajse i miesiaca czasami nie wytrzymuja.
__________________
Pozdr./Grzeniu
grzeniu jest offline  
Stary 10.07.2004, 18:31   #3
Remix
Capo di tutti capi
 
Avatar użytkownika Remix
 
Data rejestracji: 24.09.2002
Lokalizacja: Wrocław
Posty: 3,100
Remix niedługo stanie się sławny ;) <50 - 149 pkt>
Witam!

Jakie to ma znaczenie skoro za 100 lat nie bedzie takich nosnikow, bo pewnie informacje beda zapisywane w zywej tkance
__________________
Pozdrawiam
Remix aka Wielki M
Remix jest offline  
Stary 10.07.2004, 18:46   #4
pawelblu
Recydywista - Wielokrotny
Zlotowicz
CDRinfo VIP
 
Avatar użytkownika pawelblu
 
Data rejestracji: 17.01.2003
Lokalizacja: Wawa
Posty: 5,265
pawelblu niedługo stanie się sławny ;) <50 - 149 pkt>pawelblu niedługo stanie się sławny ;) <50 - 149 pkt>
Wiesz, podejrzewam ze to jest jakos NOMINALNIE liczone, czyli daleko temu REALNYCH wartosci (tak jak np. z dziura buzdzetowa ktora zalezy od tego jak sie ja liczy jednym wychodzi 38 mld, drugim 100 mld - podobnie jest z tym).

Watpie zeby dane na tych plytach wytrzymaly 100 lat "normalnego" uzytkowania, to jeszcze zalezy jaka to plyta, bo czarna esperanza watpie zeby wytrzymala tyle co metal azo. Jakby ktos mnie juz zmusil do strzelania do dalbym odpowiednio 10 (czarna espera) i 20 lat (metal azo) realnego uzytkowania, ale to czysty strzal.
pawelblu jest offline  
Stary 10.07.2004, 23:29   #5
SEBAW
Stary użytkownik
Zlotowicz
 
Avatar użytkownika SEBAW
 
Data rejestracji: 09.06.2002
Lokalizacja: W-ń
Posty: 3,916
SEBAW jest klejnotem wśród średnio znających się "w temacie" <250 - 349 pkt>SEBAW jest klejnotem wśród średnio znających się "w temacie" <250 - 349 pkt>SEBAW jest klejnotem wśród średnio znających się "w temacie" <250 - 349 pkt>SEBAW jest klejnotem wśród średnio znających się "w temacie" <250 - 349 pkt>
Ja posiadam płytki 6 letnie. Niektóre juz dawno odpadły, a mniesza część jest do tej pory. Nie chce mi się wieżyć, że płyty wytrzymają do 100 lat - te stwierdzenie jest teoretyczne, a nie praktyczne. Jak wytrzymają 10 lat, to już będzie coś... !!!
Co do czarnych nośników, to mogę powiedzieć, że to nie prawda, że czarne płyty są lepsze od zwykłych CD-R.
SEBAW jest offline  
Stary 11.07.2004, 06:23   #6
Maciej
.:Esin Member:.
CDRinfo VIP
 
Avatar użytkownika Maciej
 
Data rejestracji: 31.12.2002
Lokalizacja: PL
Posty: 7,665
Maciej niedługo stanie się sławny ;) <50 - 149 pkt>Maciej niedługo stanie się sławny ;) <50 - 149 pkt>
W płytach Black stosuje się poliwęglan czarny ,i ogólnie się przyjeło że on zatrzymuje promieniowanie UV które niszczych dane zapisane na nośniku,i dlatego uważa się ,że czarne płyty są bardziej trwałe od innych płyt CD.
Ale to nie prawda ...tak samo promieniowanie ultrafioletowe przenika przez czarne płyty jak i te zwykłe.
__________________
Jak mądrze zadawać pytania

Ostatnio zmieniany przez Maciej : 11.07.2004 o godz. 06:58
Maciej jest offline  
Stary 12.07.2004, 17:28   #7
RZDR
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 10.07.2004
Posty: 2
RZDR w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Hmmm ale czy wy mowicie o uzytkowaniu typu "aaa nie chce mi sie chowac do pudelka to wezme i gdzies rzuce na biurko a jutro se schowam", po czym nastepnego dnia na ta plytre zostaje wylana kawa, jest kilkukrotnie porysowana itd.itp.?? Bo ja tu mowie o takiej rzeczy ze powiedzmy cos nagram, bedzie to w sumie caly czas lezec w szafie i powiedzmy raz na 2 lata sie uzyje powiedzmy tego CD.

Ja mam plyty na PSX ktore maja juz ponad 7 lat i dzialaja, choc to zwykle silverki.

Ale z drugiej strony mam tez plyty audio niektore okolo 10-11 lat i tez bez zarzutow chodza... A propo: jaki barwnik maja plyty audio i jak nalezy je traktowac (klasyfikowac)?
RZDR jest offline  
Stary 12.07.2004, 18:14   #8
Mily_
Formatowiec...
 
Avatar użytkownika Mily_
 
Data rejestracji: 03.08.2003
Lokalizacja: PO
Posty: 1,878
Mily_ zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
No na pewno te lepsze płytki będą dłuże wytrzymywać ale nie 100 lat. Bez przesady. Ja mam płyte która ma z jakieś 10 lat i śmiga dobrze w nagrywarce a nawet w cd-romie którego nie używałem (do dzisiaj) przez jakieś 2 latka. Pozdro
__________________
"Usuń ze swojego słownika słowo problem
i zastąp słowem wyzwanie.
życie stanie się nagle
bardziej podniecające i interesujące"
Donna Watsonon
Mily_ jest offline  
Stary 12.07.2004, 19:05   #9
nimal
Author
Zlotowicz
 
Avatar użytkownika nimal
 
Data rejestracji: 29.03.2003
Lokalizacja: The World
Posty: 16,809
nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>
a co komu po pltach 100 letnich skoro za 10 lat nie bedzie cdromow poza muzeami? a tak na serio - wazne zeby plyta byla wysokiej jakosci (czyli produkcji TY lub Riteca) a nie jej kolor no i nagrywac z glowa a przechowywac w pudelku a nie od kwiatkami (ktos pamieta jeszcze zamieszczone przez Sida skany podstawek pod kwiatki )
nimal jest offline  
Stary 13.07.2004, 08:09   #10
KIKA
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 03.07.2004
Posty: 15
KIKA w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
nimal ma prawie racje - nagrywanie z glowa i obchodze sie z plyta - to podstawa ich dlugowiecznosci; najdrozsze i najlepsze plytki padac beda jak muchy, kiedy bedziemy traktowac je z buta
KIKA jest offline  
Stary 16.07.2004, 00:44   #11
baku
Bywalec
 
Avatar użytkownika baku
 
Data rejestracji: 13.07.2004
Lokalizacja: Częstochowa
Posty: 64
baku zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Ja także uważam że zdecydowanie ważniejszy jest sposób w jaki płyta była nagrana i warunki w jakich płyta jest przechowywana od tego jakiej jest firmy... SZANUJMY PŁYTY
__________________
baku jest offline  
Stary 16.07.2004, 07:55   #12
SEBAW
Stary użytkownik
Zlotowicz
 
Avatar użytkownika SEBAW
 
Data rejestracji: 09.06.2002
Lokalizacja: W-ń
Posty: 3,916
SEBAW jest klejnotem wśród średnio znających się "w temacie" <250 - 349 pkt>SEBAW jest klejnotem wśród średnio znających się "w temacie" <250 - 349 pkt>SEBAW jest klejnotem wśród średnio znających się "w temacie" <250 - 349 pkt>SEBAW jest klejnotem wśród średnio znających się "w temacie" <250 - 349 pkt>
Cytat:
Napisany przez Maciej
W płytach Black stosuje się poliwęglan czarny ,i ogólnie się przyjeło że on zatrzymuje promieniowanie UV które niszczych dane zapisane na nośniku,i dlatego uważa się ,że czarne płyty są bardziej trwałe od innych płyt CD.
Ale to nie prawda ...tak samo promieniowanie ultrafioletowe przenika przez czarne płyty jak i te zwykłe.
Chciałbym jeszcze dodać, że promieniowanie UV zatrzymuje również szybka (okno).
SEBAW jest offline  
Stary 16.07.2004, 14:19   #13
epol
przeciętny zjadacz...piwa
Zlotowicz
 
Avatar użytkownika epol
 
Data rejestracji: 12.04.2002
Lokalizacja: śląsk
Posty: 4,869
epol niedługo stanie się sławny ;) <50 - 149 pkt>
Ja dodam od siebie tylko tyle, że tak samo używane płyty marki BTC wytrzymały mi AŻ CAŁY ROK a plyty Verbatim służą mi do dziś tj chyba około 5-6 lat.
__________________
epol jest offline  
Dyskusja zamknięta


Twoje uprawnienia:
Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz umieszczać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB codeWłączone
EmotikonkiWłączone
Kody [IMG]Włączone
Kody HTML są Wyłączone

Teleport


Wszystkie czasy w strefie CET. Aktualna godzina: 18:38.


Powered by vBulletin® Version 3.8.11
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions Inc.