Powrót   Forum CDRinfo.pl > Napędy optyczne i nagrywanie CD, DVD, Blu-ray, HD DVD > Napędy optyczne CD

Napędy optyczne CD Tematy poswięcone nagrywarkom i nagrywaniu płyt CD-R/RW



Witaj Nieznajomy! Zaloguj się lub Zarejestruj

Zarejestrowani użytkownicy mają dostęp do dodatkowych opcji, lepszej wyszukiwarki oraz mniejszej ilości reklam. Rejestracja jest całkowicie darmowa!

Dyskusja zamknięta
 
Opcje związane z dyskusją Tryby wyświetlania
Stary 11.09.2005, 23:32   #1
chriss15
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 19.03.2005
Posty: 13
chriss15 w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
2 pytania w sprawie nagrania audio cd

Witam!

Po pierwsze - chcialbym nagrac plyte cd audio, nagrywajac taka plyte programem nero, program ten dodaje miedzy utworami 2 sekund przerwy. Chcialem te przerwy zlikwidowac, albo skrocic do 1 sekund, lecz kompletna likwidacja jest mozliwa przy wszystkich utworach, tylko nie przy utworze nr 1. Jak to zrobic by z calej plyty zlikwidowac przerwy??

Po drugie - jesli mam utwor w mp3, ktory jest zapisany jako jednen utwor powiedzmy 74 minuty, czy moge utworzyc jakies "znaczniki" - takie miejsca w utworze ktore, po nacisnieciu na odtwarzaczu przewijania, przesunelyby odtwarzanie do odpowiedniego miejsca, a nie ze bym byl zmuszony do samodzielnego przewijania utworu??
chriss15 jest offline  

  #ads
CDRinfo.pl
Reklamowiec
 
 
 
Data rejestracji: 29.12.2008
Lokalizacja: Sieć globalna
Wiek: 31
Posty: 1227
 

CDRinfo.pl is online  
Stary 11.09.2005, 23:45   #2
Yarozelsky
Gość
 
Posty: n/a
Cytat:
Napisany przez chriss15
Witam!

Po pierwsze - chcialbym nagrac plyte cd audio, nagrywajac taka plyte programem nero, program ten dodaje miedzy utworami 2 sekund przerwy. Chcialem te przerwy zlikwidowac, albo skrocic do 1 sekund, lecz kompletna likwidacja jest mozliwa przy wszystkich utworach, tylko nie przy utworze nr 1. Jak to zrobic by z calej plyty zlikwidowac przerwy??
Witamy,
Bo przed utworem 1 nie ma nic wiec przed czym chcesz ustawiac 0 sekund [to tylko moja teoria]

Cytat:
Napisany przez chriss15
Po drugie - jesli mam utwor w mp3, ktory jest zapisany jako jednen utwor powiedzmy 74 minuty, czy moge utworzyc jakies "znaczniki" - takie miejsca w utworze ktore, po nacisnieciu na odtwarzaczu przewijania, przesunelyby odtwarzanie do odpowiedniego miejsca, a nie ze bym byl zmuszony do samodzielnego przewijania utworu??
Możesz pociąc cala plyte na pojedyncze utwory ,jest do tego masa progzów np.nero wave editor,cooledit 2000, chyba nawet foobar2000 potrafi

edit: jesli bardzo dobrze pokroisz mp3 to w nero -opcja CrossFade ze sciezka wstecz niemalże zlikwidujesz przerwy miedzy utworami

Ostatnio zmieniany przez Yarozelsky : 11.09.2005 o godz. 23:49
 
Stary 11.09.2005, 23:56   #3
chriss15
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 19.03.2005
Posty: 13
chriss15 w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
tzn. chodzi nie o sekundy przed pierwszym utworem, bo takiego czegos nie ma tylko po pierwszym utworze (zreszta przeciez nero nie dodaje sekund przed utworem tylko na koncu utworu). Przeciez aby zmienic dlugosc przerwy to wybieramy dany utwor na liscie i klikamy wlasciwosci i tam sa sekundy do ustawienia.

Ja nie chce ciac mp3 tylko zrobic cos takiego - nie wiem jak to fachowow nazwac - by zrobic na plycie takie "punkty", do ktorych przesuwaloby sie odtwarzanie.Np. po nacisnieciu next w zwyklej plycie odtworzyloby np. track2 a ja chce by tylko przesunelo do danego miejsca w utworze
chriss15 jest offline  
Stary 12.09.2005, 00:14   #4
Yarozelsky
Gość
 
Posty: n/a
Cytat:
Napisany przez chriss15
tzn. chodzi nie o sekundy przed pierwszym utworem, bo takiego czegos nie ma tylko po pierwszym utworze (zreszta przeciez nero nie dodaje sekund przed utworem tylko na koncu utworu). Przeciez aby zmienic dlugosc przerwy to wybieramy dany utwor na liscie i klikamy wlasciwosci i tam sa sekundy do ustawienia.
niewiem jak to do konca jest bo ja zawsze w nero uzywam opcji 'cross fade ze sciezka wstecz' i wszystko gra i buczy o ile plyta jest dobrze pocieta

Cytat:
Napisany przez chriss15
Ja nie chce ciac mp3 tylko zrobic cos takiego - nie wiem jak to fachowow nazwac - by zrobic na plycie takie "punkty", do ktorych przesuwaloby sie odtwarzanie.Np. po nacisnieciu next w zwyklej plycie odtworzyloby np. track2 a ja chce by tylko przesunelo do danego miejsca w utworze
odpowiedziałes sobie sam-musisz ciąc w tylu miejscach w ilu chcesz miec ''punkt'' innej opcji nie widze

Ostatnio zmieniany przez Yarozelsky : 12.09.2005 o godz. 00:16
 
Stary 12.09.2005, 08:17   #5
nimal
Author
Zlotowicz
 
Avatar użytkownika nimal
 
Data rejestracji: 29.03.2003
Lokalizacja: The World
Posty: 16,809
nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>
przerwy sa przed utworami
czyli musisz zaznaczyc wszystkie i dac na zero
przy tytule pierwszego utworu i tak zostanie 2sec i to nie ma znaczenia bo to przerwa PRZED utworem, jak ci slusznie napisal Pan General

co do ciecia mp3
jak masz do niej plik cue to zaden problem - mozna operacje zautymatyzowac - wystarczy uzyc mp3direct cuter albo foobar2000 albo EAC albo... lista moze byc dluga
ja nie masz pliku cue to dodaj w nero ta mp3 jako sciezke, wejdz w edycje i wstaw indexy tam gdzie maja byc podzialy na piosenki
odradzam ciecie - latwiej i wygodniej wstawic indexy w programie nagrywajacym - i efekt tez bedzie lepszy - bo bedzie plynny (jak nie wiezysz w to ze po cieciu slychac przeskoki to poczytaj o ramkach w mp3)

powodzenia
nimal jest offline  
Stary 12.09.2005, 10:01   #6
Wawelski
Always newbie
 
Avatar użytkownika Wawelski
 
Data rejestracji: 14.11.2003
Lokalizacja: Warszawa
Posty: 2,844
Wawelski jest klejnotem wśród średnio znających się "w temacie" <250 - 349 pkt>Wawelski jest klejnotem wśród średnio znających się "w temacie" <250 - 349 pkt>Wawelski jest klejnotem wśród średnio znających się "w temacie" <250 - 349 pkt>Wawelski jest klejnotem wśród średnio znających się "w temacie" <250 - 349 pkt>
Cytat:
Napisany przez chriss15
Witam!
Witaj.
Litości
__________________
Ludzie tak bardzo lubią oszukiwać się wzajemnie, że wymyślili rząd, by robił to za nich.
WAŻNE
Wawelski jest offline  
Stary 13.09.2005, 02:59   #7
chriss15
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 19.03.2005
Posty: 13
chriss15 w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Cytat:
Napisany przez nimal
przerwy sa przed utworami
czyli musisz zaznaczyc wszystkie i dac na zero
przy tytule pierwszego utworu i tak zostanie 2sec i to nie ma znaczenia bo to przerwa PRZED utworem, jak ci slusznie napisal Pan General

co do ciecia mp3
jak masz do niej plik cue to zaden problem - mozna operacje zautymatyzowac - wystarczy uzyc mp3direct cuter albo foobar2000 albo EAC albo... lista moze byc dluga
ja nie masz pliku cue to dodaj w nero ta mp3 jako sciezke, wejdz w edycje i wstaw indexy tam gdzie maja byc podzialy na piosenki
odradzam ciecie - latwiej i wygodniej wstawic indexy w programie nagrywajacym - i efekt tez bedzie lepszy - bo bedzie plynny (jak nie wiezysz w to ze po cieciu slychac przeskoki to poczytaj o ramkach w mp3)

powodzenia
o wlasnie chodzilo mi o indeksy-dzieki
chriss15 jest offline  
Dyskusja zamknięta

Opcje związane z dyskusją
Tryby wyświetlania

Twoje uprawnienia:
Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz umieszczać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB codeWłączone
EmotikonkiWłączone
Kody [IMG]Włączone
Kody HTML są Wyłączone

Teleport


Wszystkie czasy w strefie CET. Aktualna godzina: 09:59.


Powered by vBulletin® Version 3.8.11
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions Inc.