Powrót   Forum CDRinfo.pl > Napędy optyczne i nagrywanie CD, DVD, Blu-ray, HD DVD > Napędy optyczne CD

Napędy optyczne CD Tematy poswięcone nagrywarkom i nagrywaniu płyt CD-R/RW



Witaj Nieznajomy! Zaloguj się lub Zarejestruj

Zarejestrowani użytkownicy mają dostęp do dodatkowych opcji, lepszej wyszukiwarki oraz mniejszej ilości reklam. Rejestracja jest całkowicie darmowa!

Dyskusja zamknięta
 
Opcje związane z dyskusją Tryby wyświetlania
Stary 29.04.2002, 08:15   #46
-Sid-The-Rat=>
Kocham Paskudy, Świntuszę
 
Avatar użytkownika -Sid-The-Rat=>
 
Data rejestracji: 30.03.2002
Posty: 6,017
-Sid-The-Rat=> niedługo stanie się sławny ;) <50 - 149 pkt>
farba mi nie zeszla, zrobilo sie za to cos innego - dwa verbatimy polozone farba do sibei sie... skleily!

nie ma plyt doskonalych
-Sid-The-Rat=> jest offline  

  #ads
CDRinfo.pl
Reklamowiec
 
 
 
Data rejestracji: 29.12.2008
Lokalizacja: Sieć globalna
Wiek: 31
Posty: 1227
 

CDRinfo.pl is online  
Stary 29.04.2002, 08:34   #47
cz
Wyjadacz ;)
 
Data rejestracji: 03.03.2002
Posty: 466
cz zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
nie bede uporczywie bronil Verbatimow, czy ja je produkuje?

moze to sklejenie to wina np. niekorzystnych warunkow otoczenia?
cz jest offline  
Stary 29.04.2002, 09:19   #48
bgn
`
 
Avatar użytkownika bgn
 
Data rejestracji: 10.08.2001
Lokalizacja: Dolny Śląsk
Posty: 1,770
bgn niedługo stanie się sławny ;) <50 - 149 pkt>
Cytat:
majonez (28-04-2002 23:12):
jezeli chodzi o czytanie plyt przez stacjonarne odtwarzacze to jezeli jakis czyta w gole cdr to nie powinien miec problemu czy to verbami czy esperanza

a teraz cos do dyskusji

do niedawna jeszcze nagrywalem tylko i wylacznie na verbach metal azo i to wszystko - nie mialem ani jednej walnietej plytki (nie licze kilku z mojej winy ale to i tak kilka na kilka ladnych setek)

ostatnio kupuje tez platinumy i uwazam ze z tych tanszych sa najlepsze nagrywam na nich dla innych a dla siebie filmy
muze - zrzuty calych plyt i dane nadal wypalam na verbach i wole dac 50 gr wiecej i miec pewnosc ze mi nie padna od razu

dla zainteresowanych gielda wroclaw polibuda 28.04
verbatim metal azo z kolka 100 szt 1.50
platinum 700 1-32x z kolka 100 szt 1.00 (jak zagadasz lepiej to 0.99)

a co do innych plytkow to np obecnie "testuje" osiem esperanz rw 700 mb 2x4x po 2.50 na sztuke - zobaczymy ile zniosa - jedna juz przezyla 10 nagran i formatow wiec calkiem calikem
*******************
bez sensu ta dyskusja. To co jest napisane na plycie to niestety coraz czesciej jest tylko nazwa handlowa, a producenci ( i jakosc plyty) moga sie roznic. Tak jest z Platinium i z z plytami o ktorych duskutujecie ( vide post cOrdata, ktory zdiagnozowal kupiona przez siebie partie jako Verbatimy Crystal).
Majonez na Robotniczej jest ciut taniej, a i folklor inny,a za te pieniadze a bez bitetu mozna kupic w Delfinie
bgn jest offline  
Stary 29.04.2002, 10:57   #49
Majonez
The Dark Admin Rises
CDRinfo VIP
 
Avatar użytkownika Majonez
 
Data rejestracji: 05.12.2000
Lokalizacja: Wrocław
Posty: 1,774
Majonez zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Cytat:
bgn..
bez sensu ta dyskusja. To co jest napisane na plycie to niestety coraz czesciej jest tylko nazwa handlowa, a producenci ( i jakosc plyty) moga sie roznic. Tak jest z Platinium i z z plytami o ktorych duskutujecie ( vide post cOrdata, ktory zdiagnozowal kupiona przez siebie partie jako Verbatimy Crystal).
Majonez na Robotniczej jest ciut taniej, a i folklor inny,a za te pieniadze a bez bitetu mozna kupic w Delfinie
wiem wiem chcialem tylko sie pokazac zeby nie mysleli ze tylko czatuje na pytanie o seriala
a tak serio to robotnicza czyli chodzi ci o elektroniczna za swiebodzkim ? czy troche mi sie ulice pomylily ?
a co delfina to wiem ale akurat byly mi potrzebne a nie mam czasu jechac do nich (gdzies kolo pkp) a na polibudzie z delfina nie mieli platinumkow

a tak w ogole to kupilem taniej ale po co glosno gadac - potem idzie taki jeden z drugim i mowi "prose pana a tydzien temu spzedal pan majonezowi 2 gr taniej a dlacego ja nie moge tez tak " (wszelkie bledy sa zamierzone)

a na polibude poszedlem cedeka kupic bratu kupilem mu oczywiscie teaca bo padlo mu .. i nie chcialo mi sie jechac az na swiebodzki a kalkulujac to dla mnie jeden pikus bo na polibude ide na piechote (dobrze jest mieszkac na grunwaldzie ) czyli tam wejscie plus bilety na tramwaj a tu tylko wejscie
__________________
M a j o n e z

- - - - - - - - - - - - - - - - - - info - - - - - - - - - - - - - - - - - -
66 zarejestrowany użytkownik
Pierwszy Moderator/Administrator
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
Majonez jest offline  
Stary 29.04.2002, 15:02   #50
gosciu
Stały bywalec ;)
 
Avatar użytkownika gosciu
 
Data rejestracji: 22.01.2002
Posty: 86
gosciu zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
cz!!!
Odpowiem ci na pytanie o verbatimy!
Nie zlazla mi farba z zadnej plyty....zadnej firmy.
---------------------------------------------------

A ten wypadek z farba na twojej plycie....moze to wina niekorzystnych warunkow otoczenia?
wiesz....mieszkasz..np. na slasku..przy hucie....albo klaser miales lipny...folia..jakas byla badziewiarska....moze np. wlozyles zapocona reka.....wiesz w pocie jest rowniez w malej ilosci mocznik...to nie dobrze reaguje...z roznymi materialami....moze wlasnie z farba....brak dostepu powietrza + wilgoc...i gotowe....farba sie rozpuscila....
wiesz jak to jest....

------------------------------------
Co do tego ze nie zwrocilem sie do ciebie wprost...to tylko przez wzglad na to zeby nie bylo niepotrzebnych klotni.
Ale skoro poczules ze to do ciebie.....to ...OK. Tak mialo byc.

Dodam jeszcze ze nie zrobilem tego dlatego ze boje sie jakis konsekwencji.......haha....a jakiez to ja z twojej strony moglbym ponies konsekwencje?
Rozbawiles mnie tym.....na prawde.......to bylo smieszne...
----------------------------------
Nie obrazilo mnie osobiscie zadne twoje slowo....mnie jest tudno obrazic......trzeba to umiec zrobic.....
nie odpowiadam po prostu na bezsensowne.....listy.
Inni mam wrazenie ostro ci odpowiadali wiec przyjelem ze mogli sie obrazic.
----------------------------------
Czlowieku...wiecej szacunku do innych ludzi..mniej zajadliwosci i zlosci...swiat bedzie piekniejszy...dla ciebie i innych.
--------------------------------
Przepraszam ze swojej strony jesli czyms cie urazilem.
Dyskusja byla goraA..TAKIE SA NAJLEPSZE....W KONCU TO FORUM DYSKUSUJNE...PRAWDA.

NIECH ZYJE VERBATIMY I AKOSSY......OBIE MARKI SA GORA...CHOC KAZDA W INNEJ KLASIE. A MOZE I W TEJ SAMEJ.....KTOZ TO WIE....
gosciu jest offline  
Stary 29.04.2002, 15:13   #51
cz
Wyjadacz ;)
 
Data rejestracji: 03.03.2002
Posty: 466
cz zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Gosciu: ;D

spoko... ja tez nie chcialem w zaden sposob obrazic/urazic wspolrozmowocow,
chociaz niektorzy sa dosc napastliwi, ja po prostu odpowiadam tym samym
cz jest offline  
Stary 29.04.2002, 16:14   #52
Quest
Bywalec
 
Avatar użytkownika Quest
 
Data rejestracji: 09.03.2002
Posty: 77
Quest zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Ojej przewijałem tą strone moim scrolem oj przewijałem
Nastepnym razem jak będe wchodził na te forum to se ustawie scrola na 7 linijek .
Ad.1.
Co do czytania gazet:
Czytałem prawie rok Komputer Świat (polecam go zwłaszcza początkującym) - Już nie czytam ponieważ ciagle wałkowane to samo: te same testy, artykuły nic nowego.
Czytam Chip i Enter (moim zdaniem najlepsze gazety).
Jak ktos nie ma kasy to są od tego Vortale techniczne.
Ad.2.
Pale na akoss, ale już ich nie bede kupował, przechodze na verbatimy.
Akoss uzywam tylko do testowania i bawienia się. Tak sobie myśle, ze Verbatimy są o niewiele droższe od Akosów i mam pudełeczko slim (tego mi trzeba).
Specjalnie żeby się dowiedzeć czy z akosów odpada farba wziołem takową płytkę i zrobiłem lekką rysę (naprawde lekką) farba odpadła można było ją poprostu zdjąć. Te płytki się szybko rysują itp zmienił się producent moim zdaniem tanie płytki to jakieś odpady tych lepszych.
Ad.3.
Mam nagrywarke PleXtora 16/10/40
lecz zmieniam na LiteOna 40x dlaczego na LiteOna a nie na PleXtora?
Już mówie:
LiteOn wygrywa wszystkie testy przegrywa wszystkie zabezpieczenia (na dzień dzisiejszy) 2 lata gwarancji, (to o czyms świadczy) tania nagrywarka.
Co do PleXtora - droga, nie przegrywa zabezpieczeń ale nie nażekam na nia.

Ps: Jak chcecie zeby płytki wam sie nie niszczyły w klaserach to nie trzymajcie ich w foliach tylko w spejalnych welurowych klaserach dla płyt ok 25 zł na 50 płyt.

Ps2: NIE KOMENTUJCIE TEGO CZEGO NIE UZYWALISCIE I NIE WIDZIELISCIE!!!!
Quest jest offline  
Stary 29.04.2002, 17:14   #53
Weron
All Eyez On Me
 
Avatar użytkownika Weron
 
Data rejestracji: 29.09.2001
Posty: 3,568
Weron niedługo stanie się sławny ;) <50 - 149 pkt>Weron niedługo stanie się sławny ;) <50 - 149 pkt>
Cytat:
cz (29-04-2002 16:13):
niektorzy sa dosc napastliwi

?!
Weron jest offline  
Stary 29.04.2002, 17:17   #54
-Sid-The-Rat=>
Kocham Paskudy, Świntuszę
 
Avatar użytkownika -Sid-The-Rat=>
 
Data rejestracji: 30.03.2002
Posty: 6,017
-Sid-The-Rat=> niedługo stanie się sławny ;) <50 - 149 pkt>
to moglo byc do mnie...
__________________
2 * nec 20WGX2.. o mamo.. oczy za uszy
nie odpowiadam na pivy z pytaniami jak sie komus wlamac na mail [co za pomysl] i z prosba o pomoc w konfigu czegostam. te czasy sie skonczyly.
-Sid-The-Rat=> jest offline  
Stary 29.04.2002, 17:30   #55
cz
Wyjadacz ;)
 
Data rejestracji: 03.03.2002
Posty: 466
cz zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
średnio śmieszne

ja sie nie skarze, ani nie placze, jestem taki sam jak moi rozmowcy
cz jest offline  
Stary 29.04.2002, 17:32   #56
Plemnik
Forumator
 
Avatar użytkownika Plemnik
 
Data rejestracji: 05.04.2002
Lokalizacja: Szczecin
Posty: 787
Plemnik zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Cytat:
cz (27-04-2002 16:59):
a ty nawet nie jestes pewien na jakiej bazie sa przedruki esperanzy... watpie, aby byly na Verbatimach, no chyba, ze na tych z uszkodzonych partii itd. czyli ze smieci
Juz jestem pewien - sprawdzilem ATIP ten sam, producent ten sam. A z uszkodzonych partii nie moga byc bo niby jakim sposobem?! To nie samochod zebys mogl miec zbita szybe a pozatym sprawny - plytki albo sie wypalaja albo nie. Przedruki to plyty stworzone z innych, takich na ktorych nadruk sie nie udal a firma z prestizem nie moze sobie pozwolic na sprzedawanie zle nadrukowanych plyt...
Plemnik jest offline  
Stary 29.04.2002, 17:36   #57
Plemnik
Forumator
 
Avatar użytkownika Plemnik
 
Data rejestracji: 05.04.2002
Lokalizacja: Szczecin
Posty: 787
Plemnik zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Cytat:
grzeniu (28-04-2002 01:27):
No to ja wam powiem co mnie spotkalo z akossami...otoz jakies 2 tyg temu zgralem divx wladce pierscieni na akossy (2 cd niezabezpieczony), wsio oki... teraz - wczoraj chcialem to z kolei skopiowac dalej, i co sie okazalo-moj cdrom lg52x zastrajkowal, przy ok 15% wskoczyl w bad sektory i d... blada (plyta do kosza). Zrobilem wiec to przez image teac 524e i poszlo, ale wniosek jaki sie sam nasuwa jest taki ze z czytaniem tych plytek jest cos nie tak. Wiem, ze cedek lg to rowniez szajs ale z innymi plytami jakos sobie radzi. Mam tych akossow jeszcze parenascie, ale juz nie mam ich zamiaru wiecej kupowac ( a sa to akoss silver-silver 24x slim). Z innych wrazen moge powiedziec ze muza (ta sama) nagrana na tym akossie i na verbatimie okazuje sie nie taka sama. Ciekawe jak dlugo beda czytelne. Co do producenta tych plytek to wg nero cd speed jest "unknown" a wg cdr identifier nie wiem bo on cos u mnie nie dziala. Mozliwe ze przyczyna lezy w producencie tych plyt bo jest ich ponoc kilku, choc ja osobiscie w to watpie, dla mnie sa one tyle warte ile kosztuja a wlasciwie to nawet mniej. Juz sie nauczylem nie kupowac badziewia, czekam tylko na okazje wyjazdu na gielde.
Co do producenta:
Akoss Silver 80min 700MB 24X [chropowaty nadruk]
ATIP: 97m 32s 19f
Disc Manufacturer: Prodisc Technology Inc.
Reflective layer: Dye (Short strategy; e.g. Phthalocyanine)
Media type: CD-Recordable
Recording Speeds: min. unknown - max. unknown
nominal Capacity: 702.83MB (79m 59s 74f / LBA: 359849)

Akoss Silver 80min 700MB 24X [gładki nadruk - jasniejszy]
ATIP: 97m 15s 36f
Disc Manufacturer: NAN-YA Plastics Corp.
Reflective layer: Dye (Short strategy; e.g. Phthalocyanine)
Media type: CD-Recordable
Recording Speeds: min. unknown - max. unknown
nominal Capacity: 702.83MB (79m 59s 74f / LBA: 359849)
Plemnik jest offline  
Stary 29.04.2002, 17:40   #58
Plemnik
Forumator
 
Avatar użytkownika Plemnik
 
Data rejestracji: 05.04.2002
Lokalizacja: Szczecin
Posty: 787
Plemnik zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Cytat:
Weron (28-04-2002 08:53):
Wypalilem ostatnio 50 szt i nie narzekam wszystkie pieknie chodza, zadnych problemow z odczytem.
A akoss wygral nawet w tescie komputer swiat w kategori cena jakosc, to tez o czyms swiadczy.
Jak narazie nie mialem problemow wiec uwazam, ze sa wporzadku.
Zreszta czego wy chcecie od plyty za ta cene?
hehehee akurat zwyciestwo w konkursie Komputer Świata uważam za raczej ujmę niż honor - imho jedna z najbardziej stronniczych gazet tak jak i bratni (tak mi sie wydaje) Auto Świat w ktorym zawsze i we wszystkim najlepsze sa samochody niemieckie ;-)
Plemnik jest offline  
Stary 29.04.2002, 17:49   #59
Plemnik
Forumator
 
Avatar użytkownika Plemnik
 
Data rejestracji: 05.04.2002
Lokalizacja: Szczecin
Posty: 787
Plemnik zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Cytat:
Weron (28-04-2002 13:48):

A co do profesjonalnosci tej gazety to jej sprzedaz sama sie broni.
Tak samo jak nagrywarek LG(zapewne wiesz co mam na mysli)
Napewno ludzie ktorzy tam pracuja znaja sie kilka razy lepiej od ciebie.
Bzdura Bzdura bzdura! Ludzie nauczcie ze cos co sie dobrze sprzedaje wcale nie musi i najczesciej nie jest najlepsze w swojej kategorii!! Gazeta ma dużą sprzedawalnośc bo jest a)najtansza na rynku b) skierowana do ludzi poczatkujacych z niewielka wiedza na temat komputerów c)ma bardzo silne zaplecze (potężny wydawca). Czy naprawde musze dawac przyklady kiedy najwiekszy shit swietnie sie sprzedawal bo byl dobrze promowany?
Plemnik jest offline  
Stary 29.04.2002, 17:49   #60
cz
Wyjadacz ;)
 
Data rejestracji: 03.03.2002
Posty: 466
cz zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Cytat:
Plemnik (29-04-2002 18:40):
hehehee akurat zwyciestwo w konkursie Komputer Świata uważam za raczej ujmę niż honor - imho jedna z najbardziej stronniczych gazet tak jak i bratni (tak mi sie wydaje) Auto Świat w ktorym zawsze i we wszystkim najlepsze sa samochody niemieckie ;-)

co ty wiesz, co ty wiesz
to DOBRA gazeta, nie wiesz ? (wcale nie jestem napastliwy)
cz jest offline  
Dyskusja zamknięta


Twoje uprawnienia:
Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz umieszczać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB codeWłączone
EmotikonkiWłączone
Kody [IMG]Włączone
Kody HTML są Wyłączone

Teleport


Wszystkie czasy w strefie CET. Aktualna godzina: 15:46.


Powered by vBulletin® Version 3.8.11
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions Inc.