Powrót   Forum CDRinfo.pl > Napędy optyczne i nagrywanie CD, DVD, Blu-ray, HD DVD > Napędy optyczne CD

Napędy optyczne CD Tematy poswięcone nagrywarkom i nagrywaniu płyt CD-R/RW



Witaj Nieznajomy! Zaloguj się lub Zarejestruj

Zarejestrowani użytkownicy mają dostęp do dodatkowych opcji, lepszej wyszukiwarki oraz mniejszej ilości reklam. Rejestracja jest całkowicie darmowa!

Dyskusja zamknięta
 
Opcje związane z dyskusją Tryby wyświetlania
Stary 07.03.2006, 14:03   #1
zeisse
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 01.09.2002
Posty: 6
zeisse w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Asus DRW 1604P nie wstaje po opróżnieniu buforu

Problem wygląda następująco:
W czasie nagrywania w Nero 7 w pewnym momencie bufor spada i juz sie nie napełnia. Nero nie daje sie wyłaczyć, dioda w napedzie świeci przez kilka minut po czym gaśnie, ale płyty nie można wyciagnac. Pomaga jedynie restart.
Spaliłem tak 9 płyt DVD. Oddałem do serwisu, ale po dwóch tygodniach zwrócili twierdząc, że u nich wszystko wygląda OK.

- system był przeinstalowany,
- instalowałem najnowsze ASPI,
- DMA właczone co potwierdza zarówno Nero tool jak i manager urzadzeń
- na tasmie jest tylko ta nagrywarka, drugi kanał wolny,

Dyski to dwa WD 40 i 200Gb, płyta gigabyte GAX7, Athlon 1700+, 768 ramu, radeon 9550 gigabyte.

Co moze byc przyczyna takiego problemu?

Ostatnio zmieniany przez zeisse : 07.03.2006 o godz. 14:08
zeisse jest offline  

  #ads
CDRinfo.pl
Reklamowiec
 
 
 
Data rejestracji: 29.12.2008
Lokalizacja: Sieć globalna
Wiek: 31
Posty: 1227
 

CDRinfo.pl is online  
Stary 07.03.2006, 14:21   #2
icemac
RESTECPA ~ SZACUKEN
Zlotowicz
 
Avatar użytkownika icemac
 
Data rejestracji: 24.02.2003
Lokalizacja: śmietnik
Posty: 13,764
icemac ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>icemac ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>icemac ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>icemac ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>icemac ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>icemac ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>icemac ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>icemac ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>icemac ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>icemac ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>icemac ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>
skasuj kontrolery w panelu sterowania i zrob restart aby zainstalowaly sie na nowo moze pomoze
__________________
Blog o perypetiach z miniakiem
icemac jest offline  
Stary 07.03.2006, 14:25   #3
zeisse
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 01.09.2002
Posty: 6
zeisse w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Cytat:
Napisany przez icemac
skasuj kontrolery w panelu sterowania i zrob restart aby zainstalowaly sie na nowo moze pomoze
Nie pomaga.
Kasowałem konrolery, instalowałem najnowsze ASPI i nic. Po tym przeinstalowałem cały system, zainstalowałem ASPI i dalej bez zmian...

Przez poł roku nie spaliłem ani jednej płyty, a nagle 9 w ciagu jednego weekendu. Po odebraniu z serwisu wypaliłem jedna dobrze, a nastepna znowu sie wysypała...
zeisse jest offline  
Stary 07.03.2006, 14:35   #4
icemac
RESTECPA ~ SZACUKEN
Zlotowicz
 
Avatar użytkownika icemac
 
Data rejestracji: 24.02.2003
Lokalizacja: śmietnik
Posty: 13,764
icemac ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>icemac ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>icemac ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>icemac ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>icemac ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>icemac ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>icemac ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>icemac ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>icemac ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>icemac ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>icemac ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>
a na jakich nosnikach palisz ??
__________________
Blog o perypetiach z miniakiem
icemac jest offline  
Stary 07.03.2006, 14:48   #5
zeisse
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 01.09.2002
Posty: 6
zeisse w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Cytat:
Napisany przez icemac
a na jakich nosnikach palisz ??
Verbatim. Zawsze je kupowałem i nie było problemu. Pierwsze które padły były z jednego pudełka z którego kilka dni wczesniej wypalałem bez problemów.
zeisse jest offline  
Stary 07.03.2006, 15:04   #6
Sunset.Project
Nowy na forum
 
Avatar użytkownika Sunset.Project
 
Data rejestracji: 07.03.2006
Lokalizacja: Warszawa
Posty: 4
Sunset.Project w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Napisałes o nero 7, moze spróbuj 6.6.1.4 albo wypal coś np alcoholem dla próby bo jednak czesto z nero 7 występują problemy, u mnie np. tez mi niszczyło płyty podczas nagrywania (bład zapisu w trybie dao) odisnstalowałem IDE_SW bo jest zje$%^ przywróciłem nero 6.6.1.4 oraz odinstalowałem aspi (killASPI z pakietu force ASPI) i jak dotąd działa bez problemu. sprawdź
Sunset.Project jest offline  
Dyskusja zamknięta


Twoje uprawnienia:
Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz umieszczać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB codeWłączone
EmotikonkiWłączone
Kody [IMG]Włączone
Kody HTML są Wyłączone

Teleport


Wszystkie czasy w strefie CET. Aktualna godzina: 16:59.


Powered by vBulletin® Version 3.8.11
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions Inc.