Powrót   Forum CDRinfo.pl > Napędy optyczne i nagrywanie CD, DVD, Blu-ray, HD DVD > Napędy optyczne CD

Napędy optyczne CD Tematy poswięcone nagrywarkom i nagrywaniu płyt CD-R/RW



Witaj Nieznajomy! Zaloguj się lub Zarejestruj

Zarejestrowani użytkownicy mają dostęp do dodatkowych opcji, lepszej wyszukiwarki oraz mniejszej ilości reklam. Rejestracja jest całkowicie darmowa!

Dyskusja zamknięta
 
Opcje związane z dyskusją Tryby wyświetlania
Stary 26.02.2002, 18:17   #1
Grzechu
Gość
 
Posty: n/a
Jak nagrac plyte z "dziura"

Jeden z ambitnych profesorow zadal nam nagranie plyty innej niz wszystkie.
Chodzi mi o nagranie plyty : dane-odstep-dane-odstep-dane
nie musi jej czytac, maja byc widoczne pierscienie

Moze ktos wie jak to zrobic ? Gdzie szukac ? Kogo pytac ??

Z gory dziekuje
 

  #ads
CDRinfo.pl
Reklamowiec
 
 
 
Data rejestracji: 29.12.2008
Lokalizacja: Sieć globalna
Wiek: 31
Posty: 1227
 

CDRinfo.pl is online  
Stary 26.02.2002, 18:30   #2
boho
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 01.06.2002
Posty: 10
boho w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Najprosciej zrobic to w kilku sesjach, z rozna predkoscia zapisu. Ale jak na zlosc plyta taka moze byc odczytana.
Jesli ma byc nieodczytywalna to te pierscienie mozna wyrzezbic od strony odblysnika (z gory).
boho jest offline  
Stary 26.02.2002, 18:43   #3
QMQ
Gość
 
Posty: n/a
Cześć Grzechu, słyszaqłem, że to ma być chyba "gwiazdka", jeśli ktoś mógłby to też się na to pisze ...
 
Stary 26.02.2002, 18:57   #4
obar
Forumator
 
Data rejestracji: 06.12.2000
Posty: 715
obar zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
taki sobie pomysł.... otóż otwarłem nero .. --> audiocd ...no i cózmy widzimy...
po prawej zazwyczaj jakiś swój dysk po lewej puste okno... wiec zmieniłem w prawym oknie na katalog z mp3... po lewej dalej nic ..no to sie wkurzyłem i przeciągnąłem jedną mp3kę do lewego okna ..to było boney m - sunny (disco club mix).mp3 ..komp chwile pomyślał...pomyślał, pomyślał, pomyślał, pomyslał.. i ku mojemu ździwienu po lewej stronie ukazał sie track o podobnej nazwie boney m - sunny (disco club mix) - YUPIE pomyslałem.. gdyż zabawa mi sie spodobała postanowiłem powtórzyć operacje . Tym razem mój wybór padł na Whenever, Wherever.mp3 ktąrą spiewa fjana nawe lasencja pod pseudonimem artustycznym Shakira. Pewnie kazdy widział videoklip ładnie macha zadkiem i w ogóle kolejna Britney Spears. No ale do rzeczy bo troche zjechałem z tematu... Po lewej stronie ku mojemu ździwienu i upłynięciu kolejnych cennych minut mego krótkiego życia pod 1 (słownie pierwszym) tytułem ukazał sie w/w tytuł Shakiry. YUPIE pomyślałem po raz kolejny gdyż operacja zakończyła sie sukcesem...
na pasku czasu wyswietliło niecałe 10 miin (co w języku palaczy można zrozumieć jako : chłopie daj se siana szkoda marnować płytki popatrz ile miejsca jeszcze jest wolnego) ... Na co ja odpowiedziałem mojemu komputerkowi ..spoko spoko malutki bez nerwów i niepotrzebnego poboru mocy.
Tak chwile pomyślałem (wiesz czasem lubie pomyśleć sobie bo w końcu to nie boli) jakby tak zupełnie niepotrzebnie zapełnić to miejsce ...mając tylko dwa utowory ?? No kto mi pomoże odpowiedzieć na to pytanie natury filozoficznej

- Nie. JA bym na to nie wpadł żeby importować (ale trudne słowo ciekawe kto to wymyślił?) kolejne utwory..

Ja musiałem być oryginalny. Wyjąłem moją prawicę ze spodni (kurde, co ona tam robiła? - ależ jestem zrelaxowany) i sięgnąłem po myszę tak tak tę od komputera. Najechałem na ekranie na drugi importowany (ooo znowu to słowo) utwór i wcisnąłem prawy myszy ... ujawiało się okno podręczne a mniejwięcej na dole tego okna, a konkretnie drugie od dołu jest opcja "Properies" (niestety nie mam polskiej wesji nero więc dalej nie wiem co to słowo znaczy ale fajnie brzmie Properies hmmmmmmmmmm......
No dobra dałem to Properies i co widze - wyskoczyło takie śmieszne okno gdzie jest nazwa utworu (domysliłem sie bo przecież angielskiego ni w ząb) pod tajemniczą nazwą Title, poniżej już nie wiem co to mogło być ale miało równie tajemniczą nazwę Artist...hmmm czemu tam nic nie było napisane... chyba bede musiał siegnąć po translator ,, -- translator a co to takiego ? i skąd u mnie takie trudne słowa w głowie ? .. ile pytań sie namnorzyło... chyba pójde sie przejść....

c.d.n.
obar jest offline  
Stary 26.02.2002, 19:45   #5
obar
Forumator
 
Data rejestracji: 06.12.2000
Posty: 715
obar zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
uff ale pogoda ... no dobra juz jestem...

na czym to skonczyłem? aha juz wiem no więc ..ponizej tego dziwnego napisu który brzmi Artist (to juz wiem ze to Artysta wykonywanego utworu - sprawdziłem w translatorze a translator to tłumacz haha - wzbogaciłem swoej słownictwo ..teraz to około 200 słów)
a poniżej jest inny napis, na którym chciałem sie skupić a mianowicie -Pause- wiem że to pauza miedzy utworamie (skąd ja to wiem ? - nie pytaj) domyślnie jest 2 sekundy ... krótki ten czas. A co by było gdybym dał np.: 20000 ? - ano nic nero wywalił ze max 1000 sekund.. oki niech mu bedzie pomyślałem YUPIEE ... i dałem 1000 sekund. Zaakceptowałem i co ? i ku mojemu ździwieniu czas nagrania zwiększył się do około 27 minut. hmmm pomyslałem co wtedy robi nagrywarka przez te 100 sek. oczywiście można tak zrobić z każdym utworem... też sprawdziłem...po wydłużeniu czasu dla tych dwóch utworów, czas wydłużył sie do ok 43min.... co Ty na to ?/

niestety ja tej płytki nie nagrałem a więc sie nie przekonam co sie stało i czy faktycznie będzie zauważalna przerwa między utworami - danymi. i co robi nagrywarka podczas tej przerwy czy wypala "jedynki" czy nie nie robi ?

jesli zdecydujesz sie na ten experyment koniecznie napisz o efekcie ... to tylko taki sobie pomysł....

WSZYSTKO CO ROBISZ - ROBISZ NA SWOJĄ ODPOWIEDZIALNOŚĆ

p.s. sorry za ten pościk ale musiałem sie streszczać

p.s.2 oczywiście z tą prawicą w spodniach to był żart - oczywistym jest ze to nie była prawica tylko lewica

pozdro 6
obar jest offline  
Stary 26.02.2002, 20:02   #6
gosciu
Stały bywalec ;)
 
Avatar użytkownika gosciu
 
Data rejestracji: 22.01.2002
Posty: 86
gosciu zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Nie kumam o czym piszesz...ale pieknie piszesz.....
co trzeba zrobic aby tak pisac......
Sorry za moje poczucie humoru..ale tak mi sie zrobilo wesolo jak to przeczytalem.....i nic nie zrozumialem...
ale dto dlatego ze taki maly jeszcze jestem...
gosciu jest offline  
Stary 26.02.2002, 21:03   #7
cana
Łaskobójca
 
Avatar użytkownika cana
 
Data rejestracji: 24.04.2001
Lokalizacja: Sigil
Posty: 2,160
cana zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
po prostu C0rdat zapodał ci przepis na przerwy między trackami audio o limitowanej do 1k sekund długości ale z tego co ja qmam to najlepiej pod linuxowatymi bo tam masz pełną kontrolę nad tym jak wypala / bo że te progsy ładnie wyglądają to tylko tak dla niepoznaki , sens tkwi w skrypcikach i linii komend / i tam mozna taki patent wykonać na 100% / ale jak to jusz nie wiem bo w temacie linux i wypalanie to jeszzce za dobry nie jestem ( nadakll lubię te ładne nakładki /
pozdro
__________________
. Lenistwo jest drogą do świętości,
^|^^ a bluźnierstwo do raju ^^|^
^| Vintage Sansui & Braun/ADS |^
cana jest offline  
Stary 27.02.2002, 00:19   #8
Majonez
The Dark Admin Rises
CDRinfo VIP
 
Avatar użytkownika Majonez
 
Data rejestracji: 05.12.2000
Lokalizacja: Wrocław
Posty: 1,774
Majonez zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Cytat:
po prostu C0rdat zapodał ....
za dlugo czytales post o c0rdacie
poscik nad Toba umiescil OBAR
__________________
M a j o n e z

- - - - - - - - - - - - - - - - - - info - - - - - - - - - - - - - - - - - -
66 zarejestrowany użytkownik
Pierwszy Moderator/Administrator
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
Majonez jest offline  
Stary 27.02.2002, 06:51   #9
cana
Łaskobójca
 
Avatar użytkownika cana
 
Data rejestracji: 24.04.2001
Lokalizacja: Sigil
Posty: 2,160
cana zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
o qrde / i nie post tylko info o nowym progsie /
a tak BTW to tak sie starałem dobrze C0rdat napisać

Obar wybacz
ale plama
trza se chyba zrobić przerwę bo mi sie juz pier.....

ale reszta jest raczej? w porządku
pozdro
__________________
. Lenistwo jest drogą do świętości,
^|^^ a bluźnierstwo do raju ^^|^
^| Vintage Sansui & Braun/ADS |^
cana jest offline  
Stary 27.02.2002, 10:08   #10
c0rdat
Wyjadacz ;)
 
Avatar użytkownika c0rdat
 
Data rejestracji: 31.05.2001
Posty: 363
c0rdat zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Łuuuuuuuuuuu!
To jaaaaaaaaa!

Włączysz radio - ja!
Włączysz kompa - ja!

Buaaaahhhhaaaaaaahhhhaaaa !

P.S.
Mam nadzieję, że nie za bardzo Cię zdominowałem, cana ?
c0rdat jest offline  
Stary 27.02.2002, 11:55   #11
cana
Łaskobójca
 
Avatar użytkownika cana
 
Data rejestracji: 24.04.2001
Lokalizacja: Sigil
Posty: 2,160
cana zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
a feee ładnie się to tak nabijać z niewinnej pomyłki?
pozdro
__________________
. Lenistwo jest drogą do świętości,
^|^^ a bluźnierstwo do raju ^^|^
^| Vintage Sansui & Braun/ADS |^
cana jest offline  
Stary 27.02.2002, 12:41   #12
bgn
`
 
Avatar użytkownika bgn
 
Data rejestracji: 10.08.2001
Lokalizacja: Dolny Śląsk
Posty: 1,770
bgn niedługo stanie się sławny ;) <50 - 149 pkt>
do obara. Nie wyjda pierscienie.
Do Grzecha - ma taka plyte, ale zrobila sie przypadkowo
w nastepujacy sposob ( ktory tez moze byc przypadkowy)
Zrzucalem na podejrzanego LG pliki w trybie multisesyjnym
i po pierwszej nie zamknietej sesji chyba nad nagranym juz miejscem uszkodzil sie lekko nosnik ( mala ledwie widoczna ryska). Moj wion zaczal wydziwiac przy imporcie sesji ale cos tam wczytal. Po wgraniu drugiej sesji jest miedzy nimi widoczny odstep ( pierscien). Plyta sie czyta.
bgn jest offline  
Stary 27.02.2002, 12:48   #13
MaciejT
Team Member
CDRinfo VIP
 
Avatar użytkownika MaciejT
 
Data rejestracji: 20.06.2000
Lokalizacja: Bydgoszcz
Posty: 1,952
MaciejT zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Kiedyś hen dawno był taki lub podobny post.
Poszukajcie, ale to było daaaawno temu.
__________________
Copyright (C) 2000-2011 MaciejT, All Rights Reserved
MaciejT jest offline  
Stary 27.02.2002, 12:58   #14
obar
Forumator
 
Data rejestracji: 06.12.2000
Posty: 715
obar zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
bgn ja tego nie sprawdziłem..po prostu tak sobie pomyslałem... a co do pomyłki w xywie nie ma sprawy cana zdarza sie .. w koncu o ob. c0rdacie jest ostatnio głośno...tak zaczynali wielcy poitycy///
obar jest offline  
Stary 27.02.2002, 13:19   #15
bgn
`
 
Avatar użytkownika bgn
 
Data rejestracji: 10.08.2001
Lokalizacja: Dolny Śląsk
Posty: 1,770
bgn niedługo stanie się sławny ;) <50 - 149 pkt>
obar - akurat mialem dziewicza CDRW to sprawdzilem z duzymi przerwami w modzie TAO - a chciales znac wynik
eksperymentu - napisalem. A jak polityka to polityka
cOrdat na prezydenta
obar na premiera
cana na szefa MSW
a do UOP-u dalbym niejakiego BLUEMANA - ma chrakter odpowiedni

Program wyborczy nastepujacy:
1. Zakazac importu nagrywarek nie kopiujacy SD i innych zabezpieczen
2.1000% clo wwozowe placone przez producenta na oprogramowanie czymkolwiek zabezpieczone
bgn jest offline  
Dyskusja zamknięta


Twoje uprawnienia:
Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz umieszczać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB codeWłączone
EmotikonkiWłączone
Kody [IMG]Włączone
Kody HTML są Wyłączone

Teleport


Wszystkie czasy w strefie CET. Aktualna godzina: 21:32.


Powered by vBulletin® Version 3.8.11
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions Inc.