Powrót   Forum CDRinfo.pl > Napędy optyczne i nagrywanie CD, DVD, Blu-ray, HD DVD > Napędy optyczne CD

Napędy optyczne CD Tematy poswięcone nagrywarkom i nagrywaniu płyt CD-R/RW



Witaj Nieznajomy! Zaloguj się lub Zarejestruj

Zarejestrowani użytkownicy mają dostęp do dodatkowych opcji, lepszej wyszukiwarki oraz mniejszej ilości reklam. Rejestracja jest całkowicie darmowa!

Dyskusja zamknięta
 
Opcje związane z dyskusją Tryby wyświetlania
Stary 17.02.2002, 13:22   #1
CoJeR
Gość
 
Posty: n/a
audio, audio, audio.......

sie zara zdenerwuje bo ja nagram sobie audio płytke to mi nie chce czytać wieża.....próbowałem na 16x, na 8x, na 4x......polećcie mi jakieś fajne płytki do nagrywania w audio. Z góry dzieki.

(Moja nagrywara - LG 16/10/40)
 

  #ads
CDRinfo.pl
Reklamowiec
 
 
 
Data rejestracji: 29.12.2008
Lokalizacja: Sieć globalna
Wiek: 31
Posty: 1227
 

CDRinfo.pl is online  
Stary 17.02.2002, 13:26   #2
Mad
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 03.06.2002
Posty: 3
Mad w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
mam ten sam problem tyle że z LG 8320B i nie mogę używać prędkości x4. Może w Twoim przypadku płyta ma jakieś zabezpieczenia, sprawdź.
Mad
Mad jest offline  
Stary 17.02.2002, 18:16   #3
artoor
Forumator
 
Avatar użytkownika artoor
 
Data rejestracji: 21.11.2001
Lokalizacja: Częstochowa
Posty: 719
artoor zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Hmmmmmmm.... A może z wieżą masz problem Czasem się tak zdarza. Spróbuj palic na płytkach do audio, albo na princo.
__________________
"Jeśli uczysz się od innych, ale sam nie pomyślisz - to najczystsze oszołomstwo;
Jeśli myślisz, ale nie uczysz się od innych - to może być dla Ciebie wręcz niebezpieczne."

/ Konfucjusz /
artoor jest offline  
Stary 18.02.2002, 00:04   #4
Marius The Mad
Gość
 
Posty: n/a
Verbatim Data Life (NIE CRYSTAL !!!) i zero problemow, przynajmniej u mnie. Predkosc x8 jest najbardziej optymalna. Jesli masz duzo kasy (3.50 za plytke), to Kodak Ultima Gold dla audio - NAJLEPSZE plyty w tej czesci galaktyki (paranoja wlasnie mi podpowiedziala, zebys sprawdzil przy kodakach, czy sa z fabryki Taiyo Yuden - tylko TE sa najlepsze, no i podobno niektore Philipsy tez tam robia).
 
Stary 18.02.2002, 08:38   #5
sasza
Gość
 
Posty: n/a
moim zdaniem w tym przypadku nie jest to sprawa nosnika niestety takie sa juz LG polecam PLATINUM, ja wypalam nawet 24x i nie mam rzadnych problemow cdrw - NEC
 
Stary 18.02.2002, 13:33   #6
latimer
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 11.02.2002
Posty: 5
latimer w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Też mam LG 16/10/40 i żadnych problemów z odczytem nagranych płyt na wieżech i przenośnych odtwarzaczach. Audio nagrywam na CDR SONY i czasem Samsungach, szybkość - 8x i 16x.
Pozdrawiam
latimer jest offline  
Stary 18.02.2002, 15:51   #7
bzyk2
Gość
 
Posty: n/a
Powtarzam to już kolejny raz. To nie wina nagry, tylko zbyt mała moc lasera czytającego w wieży. Po regulacji mocy lasera czytnik powinien czytać wszystkie płyty CD-R. Problem może być tylko ze sprzętem najwyższej klasy z czytnikiem komputerowym. Tam może być zaimplementowana obsługa odczytu danych płyty i odczyta Ci tylko płyty oryginalne. Przy CD-R wypisze Ci, że nie jest to płyta oryginalna i nie może jej odczytać.

Pozdro, Bzyk.
 
Stary 18.02.2002, 23:24   #8
Paine
Gość
 
Posty: n/a
jezeli ci wieza nie czyta cdr to moze byc wina zabrudzonego (zakurzonego) cd w wieży. Także starsze wieże (odtwarzacze cd) nie czytają płyt z niebieskim nośnikiem, najlepsze są jasno-zielone. Np mój technics sprzed 7 lat ma problemy z niebieskimi nośnikami inne czyta bez problema.
 
Stary 18.02.2002, 23:27   #9
Paine
Gość
 
Posty: n/a
szaszka daj se siana z tymi dogryzkami do lg mam takiego - to był swiadomy wybór i jestem zadowolony. A takich bufonków psedoznawców to niecierpię.
 
Stary 27.02.2002, 16:38   #10
paco
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 27.02.2002
Posty: 8
paco w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Cytat:
bzyk2 (18-02-2002 15:51):
Powtarzam to już kolejny raz. To nie wina nagry, tylko zbyt mała moc lasera czytającego w wieży. Po regulacji mocy lasera czytnik powinien czytać wszystkie płyty CD-R. Problem może być tylko ze sprzętem najwyższej klasy z czytnikiem komputerowym. Tam może być zaimplementowana obsługa odczytu danych płyty i odczyta Ci tylko płyty oryginalne. Przy CD-R wypisze Ci, że nie jest to płyta oryginalna i nie może jej odczytać.

Pozdro, Bzyk.
a co powiesz na to:

1) palenie (yamaha2100S oraz 2200E) na prawie wszystkim co znajdziesz w sprzedaży i wieza ma problem z odczytaniem TOC-a jak go odczyta to dalej juz bez problemu no chyba ze chcesz wybrac jakis konkretny utwor to wtedy by by malenski, jedyne jakie nagrywa i moj marantz czyta to cdrw
2) plextor x16 wszystko co zapisal to i marantz odczytal
3) ricoh xcos tylko jasno zielone a najlepiej verbatim

czy to mozliwe ze problem tkwi w tylko odtwarzaczu ?
paco jest offline  
Stary 28.02.2002, 09:16   #11
bolo69
Gość
 
Posty: n/a
wypalam audio na 24*liteon i cdr all dzialaja,niektore wieze nie czytaja cdrw ale cdr wszystko!!!mam nadzieje ze przed wypaleniem zmieniles mp3 na wave!!!powodzenia
 
Stary 28.02.2002, 13:32   #12
sototh
n/a
 
Avatar użytkownika sototh
 
Data rejestracji: 07.02.2002
Posty: 24
sototh w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Cytat:
Marius The Mad (18-02-2002 00:04):
Predkosc x8 jest najbardziej optymalna.
A najwięcej masła jest w maśle...
Nie może być coś bardziej lub mniej optymalne... Albo jest optymalne (czyli znaleziono najlepszy kompromis), albo nie...
sototh jest offline  
Dyskusja zamknięta

Opcje związane z dyskusją
Tryby wyświetlania

Twoje uprawnienia:
Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz umieszczać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB codeWłączone
EmotikonkiWłączone
Kody [IMG]Włączone
Kody HTML są Wyłączone

Teleport


Wszystkie czasy w strefie CET. Aktualna godzina: 19:11.


Powered by vBulletin® Version 3.8.11
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions Inc.