Powrót   Forum CDRinfo.pl > Napędy optyczne i nagrywanie CD, DVD, Blu-ray, HD DVD > Napędy optyczne CD

Napędy optyczne CD Tematy poswięcone nagrywarkom i nagrywaniu płyt CD-R/RW



Witaj Nieznajomy! Zaloguj się lub Zarejestruj

Zarejestrowani użytkownicy mają dostęp do dodatkowych opcji, lepszej wyszukiwarki oraz mniejszej ilości reklam. Rejestracja jest całkowicie darmowa!

Dyskusja zamknięta
 
Opcje związane z dyskusją Tryby wyświetlania
Stary 01.08.2002, 15:09   #16
Weron
All Eyez On Me
 
Avatar użytkownika Weron
 
Data rejestracji: 29.09.2001
Posty: 3,568
Weron niedługo stanie się sławny ;) <50 - 149 pkt>Weron niedługo stanie się sławny ;) <50 - 149 pkt>
Jestem juz na tym forum troche ale szczerze mowiac jeszcze nie bylo tutaj tak bezczelnego goscia, ktory niedosc, ze chce zabezpieczyc plyte to jeszcze ma wygania dotyczace zabezpieczenia.

SoBal skoro juz chcesz sie wykazac i umiescic taki artykul to moze chociaz napisz o takich zabezpieczeniach, ktore mozna ominac i sa latwo rozpoznawalne.
Mniejsze zlo.
Weron jest offline  

  #ads
CDRinfo.pl
Reklamowiec
 
 
 
Data rejestracji: 29.12.2008
Lokalizacja: Sieć globalna
Wiek: 31
Posty: 1227
 

CDRinfo.pl is online  
Stary 01.08.2002, 18:23   #17
-Sid-The-Rat=>
Kocham Paskudy, Świntuszę
 
Avatar użytkownika -Sid-The-Rat=>
 
Data rejestracji: 30.03.2002
Posty: 6,017
-Sid-The-Rat=> niedługo stanie się sławny ;) <50 - 149 pkt>
nie resocjalizacja oj nie... po prostu na internetowych aukcjach mozna znalesc plyty po BARDZO atrakcyjnych cenach (King Crimson - Heavy ConstrucKtion (3*CD Bootleg koncertowy) za 45 zeta (alegro)) i na dodatek bardzo zadkie - polcam maniakom dobrej muzy (bo czasu trzeba troche stracic na szukanie i nieustanne sprawdzanie stanu ofery)

mnie do resocjalizacji jeszcze troche brakuje, ale - przyznaje sam - nieduzo...
__________________
2 * nec 20WGX2.. o mamo.. oczy za uszy
nie odpowiadam na pivy z pytaniami jak sie komus wlamac na mail [co za pomysl] i z prosba o pomoc w konfigu czegostam. te czasy sie skonczyly.
-Sid-The-Rat=> jest offline  
Stary 01.08.2002, 19:04   #18
Piotrek1984
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 30.07.2002
Posty: 10
Piotrek1984 w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Cytat:
Weron napisa***322;(a)
(ciach) jeszcze nie bylo tutaj tak bezczelnego goscia, ktory niedosc, ze chce zabezpieczyc plyte to jeszcze ma wygania dotyczace zabezpieczenia.
(bla bla bla)
O? Widac jestem gosciem z gieldy, bezczelnym, ktory chce pozabezpieczac najnowsze hity popowe i techno. Super diagnoza by to nawet byla, gdyby nie moje zastrzezenia, wymienie te najwazniejsze:
1.) nie jestem handlarzem plyt
2.) nie jestem bezczelny
3.) chce zabezpieczyc wlasna muzyke

A moze sie myle? Przeciez Wy macie racje - szanowni Eksperci, przez duze E nie moga sie mylic. A co ja mam do powiedzenia - Wy wiecie lepiej jaki jestem, co chce zrobic, jak chce zrobic a czego nie. Gratuluje - rozpocznijcie dzialalnosc firmy typu Dobre Wrozki Sp. z o.o. or sth, moze nawet KGP zechce skorzystac z Waszych uslug, do sadow Was wezma za sedziow i bedzie raj w tej krainie nad Wisla lezaca.

Bezczelny? Oczywiscie - na forum o nagrywaniu plyt zadaje konkretne pytanie, chcac uzyskac konkretna odpowiedz a nie 90 (jak nie wiecej) % NTG. Jesli takie jest kryterium bycia bezczelnym - chyba nim jestem. Ale swoja droga netykieta w takim razie zmienila sie przez te 5 lat.

Pozdrawiam towarzystwo wzajemnej adoracji za wspaniala pomoc w pogrzebywaniu podziemia polskiej muzyki!
Piotrek1984 jest offline  
Stary 01.08.2002, 19:31   #19
bas
MAJSTER zlotowy
 
Avatar użytkownika bas
 
Data rejestracji: 16.05.2002
Lokalizacja: Łódź
Posty: 1,097
bas niedługo stanie się sławny ;) <50 - 149 pkt>
Idea jest taka, żeby nie zabezpieczać, żeby każdy mógł sobie skopiować, a czy to etyczne czy nie to pozostaw, każdemu, każy ma jakieś sumienie i to od niego zależy czy kupi czy skopiuje. Wiesz jaki jest koszt produkcji albumu 2 płytowego np. Iron Maiden Rock in Rio przy masowej produkcji?
nośnik z nagraniem 2*0,50zł = 1zł
opakowanie + wkładka 1 zł = 1zł
koszt nagrania(studio+artyści) 1 albumu max 2zł
inne koszta związane z transportem max 1zł
w sumie: 5zł

Niech Ci będzie, że 10 złotych. Ten album w sklepie kosztuje 80złotych, więc gdzie podziało się 70zł? To kasa jaką kradną wielkie koncerny płytowe, dystrybutorzy i państwo(podatki)!!!

Chcąc być poprawnym politycznie powinienem albo kupić albo nie słuchać!!!

Dopuki doputy to nie zacznie mieć normalnej ceny będą istniały mp3!!!
A po kiego zabezpieczać własną twórczość? Chyba tak popularny nie jesteś, żeby ludzie chcieli kupować Twoje płyty, jak byś był to pewnie wielka wytwórnia by się o to martwiła, żeby abezpieczyć Twoje genialne darcie kotów a nie Ty!!! Bo jeśli jesteś genialny ale masz problem z popularnością to powinno Ci zależyć, żeby jak najwięcej ludzi Cię słuchało, kopiowało itd.
Wniosek:
Albo produkujesz pirackie płytki i zależy Ci, żeby facet, który sprzedaje te płyty potrzebował nadal Ciebie(a nie sam nagrywał) albo jesteś poprostu ...
bas jest offline  
Stary 01.08.2002, 20:03   #20
Piotrek1984
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 30.07.2002
Posty: 10
Piotrek1984 w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Owszem nie jestem genialnym slawnym czlowiekiem z branzy. Przy wspolczesnych tendencjach nie mam marginalne szanse by nim zostac, a nie jestem modelka z usa z niepiszczacym glosem. Tak wiec chyba zostaje mi podziemie. A i owszem - plytki moge pozyczac jak ktos chce - jesli sie nie spodoba - oki, plyta do mnie, no ale chcialbym jesli sie spodoba miec chociaz za przegranie kasy - nie duzo, na 2-3 plytki nowe. Zbieram na sprzet do nagran itp, a rozdawajac plyty cd szybko nie nazbieram odpowiedniej kwoty.

No ale chyba powinienem rzucic to w takim razie... szkoda, nie urodzilem sie chyba w odpowiednim kraju.

Pozdrawiam
Piotrek1984 jest offline  
Stary 01.08.2002, 21:35   #21
-Sid-The-Rat=>
Kocham Paskudy, Świntuszę
 
Avatar użytkownika -Sid-The-Rat=>
 
Data rejestracji: 30.03.2002
Posty: 6,017
-Sid-The-Rat=> niedługo stanie się sławny ;) <50 - 149 pkt>
no coz pozostaja ci 3 wyjscia

- pozyczac plyty kudziom do korych masz zaufanie

- sprzedawac plyty po 2-5 zlotych - za takie pieniadze sam bym kupil, zwlaszcza gdybym mogl przy okazji porozmawiac z autorem i w ten sposob poznac jego poziom (gram na skrzypcach od 7 a na gitarze od 14 roku zycia wiec troche sie na tym znam) - najlepiej by bylo gdyby na plycie poza muza (koniecznie z CD-TEXTem - dobrze ulozony nie pozwoli sluchajacemu zapomniec kto i co gra) znalazl sie jakis teledysk (jesli to wykonalne) ale na pewno: teksty piosenek, tabulatury 2-3 utworow, DOBREJ jakosci mp3 (z kompletem tagow), okladka w dobrej jakosci (jpg bez kompresji albo tif) - eliminuje to dosc drogi proces niskonakladowego druku okladek i przerzuca go na odbiorce - jesli chce

i rozwiaznie trzecie - dac muze w mp3 na jakis darmowy portal i tam szukac rozglosu (na WP jest dzial mp3 - znalazlem tam zespol Antares - musze przyznac ze pojde na koncert i kupie ich plyte przy pierwszej mozliwej okazji bo sa po prostu niezli)

sproboj

innym sie tak udalo, bo zabezpieczanie (zwlaszcza takie ktore da sie zlamac) ci tylko zaszkodzi...
__________________
2 * nec 20WGX2.. o mamo.. oczy za uszy
nie odpowiadam na pivy z pytaniami jak sie komus wlamac na mail [co za pomysl] i z prosba o pomoc w konfigu czegostam. te czasy sie skonczyly.
-Sid-The-Rat=> jest offline  
Stary 01.08.2002, 21:39   #22
lopus
WeldMaster
 
Avatar użytkownika lopus
 
Data rejestracji: 16.08.2001
Posty: 1,246
lopus niedługo stanie się sławny ;) <50 - 149 pkt>
Cytat:
Piotrek1984 napisa***322;(a)
Owszem nie jestem genialnym slawnym czlowiekiem z branzy. Przy wspolczesnych tendencjach nie mam marginalne szanse by nim zostac, a nie jestem modelka z usa z niepiszczacym glosem. Tak wiec chyba zostaje mi podziemie. A i owszem - plytki moge pozyczac jak ktos chce - jesli sie nie spodoba - oki, plyta do mnie, no ale chcialbym jesli sie spodoba miec chociaz za przegranie kasy - nie duzo, na 2-3 plytki nowe. Zbieram na sprzet do nagran itp, a rozdawajac plyty cd szybko nie nazbieram odpowiedniej kwoty.

No ale chyba powinienem rzucic to w takim razie... szkoda, nie urodzilem sie chyba w odpowiednim kraju.

Pozdrawiam
...A kupować gry na handel to byś chciał niezabezpieczone,tak i dopiero od ciebie wychodziłyby protected..ładnie-nie można jednocześnie "mieć ciastko i zjeść ciastko" czy jakoś tak.
lopus jest offline  
Stary 01.08.2002, 21:44   #23
tomgoo
&lt;&lt;&lt;Watcher&gt;&gt;&gt;
 
Avatar użytkownika tomgoo
 
Data rejestracji: 28.06.2002
Lokalizacja: Sokołów Młp.
Posty: 2,766
tomgoo niedługo stanie się sławny ;) <50 - 149 pkt>
sid nie wiedziałem że jeteś taki muzykalny:-D
__________________
Pozdro for all
Chat
Tomgoo
tomgoo jest offline  
Stary 01.08.2002, 21:48   #24
bas
MAJSTER zlotowy
 
Avatar użytkownika bas
 
Data rejestracji: 16.05.2002
Lokalizacja: Łódź
Posty: 1,097
bas niedługo stanie się sławny ;) <50 - 149 pkt>
Zgadzam się z Sidem, zamiast wymagać od ludzi pieniędzy, lepiej rozpowszechnij swoją tworczość np. w mp3 za darmo, a jak komuś się podoba to niech Ci postawi browar. Zabezpieczanie może tylko zniechęcić ludzi, kasy na tym nie zbijesz a tylko się nakombinujesz, większość płyt mam zripowanych do mp3- łatwiej zabrać 3 płyty i odtwarzacz na wyjazd czy do samochodu niż kilkadziesiąt. Dlatego zabezpieczanie przed kopiowaniem jest bezsensu, a mp3 nagranej 192kbit, naprawdę da się słuchać a nie sądzę, żebyś w tramwaju, autobusie, pociągu, samochodzie itd. zauważył różnicę. Może mi słoń na ucho nadepnął ale ja nie potrafię tak wyizolować dźwięków otoczenia, żeby słyszeć różnicę.
bas jest offline  
Stary 02.08.2002, 10:16   #25
bgn
`
 
Avatar użytkownika bgn
 
Data rejestracji: 10.08.2001
Lokalizacja: Dolny Śląsk
Posty: 1,770
bgn niedługo stanie się sławny ;) <50 - 149 pkt>
a ci twoi kolesie, co podkradaja ci muza maja pojecie o przegrywaniu, czy tylko potrafia walnac plyte na plyte?.
bgn jest offline  
Stary 03.08.2002, 10:13   #26
Piotrek1984
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 30.07.2002
Posty: 10
Piotrek1984 w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Cytat:
bgn napisa***322;(a)
a ci twoi kolesie, co podkradaja ci muza maja pojecie o przegrywaniu, czy tylko potrafia walnac plyte na plyte?.
nie maja raczej, ale juz sie po poszukiwaniu softu w necie wreszcie z tym problemem uporalem sam
Piotrek1984 jest offline  
Stary 03.08.2002, 16:38   #27
epol
przeciętny zjadacz...piwa
Zlotowicz
 
Avatar użytkownika epol
 
Data rejestracji: 12.04.2002
Lokalizacja: śląsk
Posty: 4,869
epol niedługo stanie się sławny ;) <50 - 149 pkt>
Stary tutaj się łamie a nie zabezpiecza. Poszukaj w starszych postać. A jeśli to twoja twórczośc to ją promuj !!!
__________________
epol jest offline  
Stary 04.08.2002, 10:54   #28
MacGyver
Team Member
 
Avatar użytkownika MacGyver
 
Data rejestracji: 14.05.2002
Lokalizacja: Cheyenne Mountain Complex
Posty: 5,319
MacGyver jak się przyłoży ma szansę zostać specem <150 - 249 pkt>MacGyver jak się przyłoży ma szansę zostać specem <150 - 249 pkt>MacGyver jak się przyłoży ma szansę zostać specem <150 - 249 pkt>
Cool

8) POlecam SafeLocka. Do nabycia u Koliego 8)
__________________
We all know how these things work, so when you hear the beep, go for it...
MacGyver jest offline  
Stary 05.08.2002, 07:21   #29
bgn
`
 
Avatar użytkownika bgn
 
Data rejestracji: 10.08.2001
Lokalizacja: Dolny Śląsk
Posty: 1,770
bgn niedługo stanie się sławny ;) <50 - 149 pkt>
Cytat:
Piotrek1984 napisa***322;(a)


nie maja raczej, ale juz sie po poszukiwaniu softu w necie wreszcie z tym problemem uporalem sam
***********************
no to nadpal plytke, tak zeby koncowa sciezka sie nie miescila. Bradzo skutecznie to zniecheca tych co potrafia tylko plytke na plytke walnac, a nie bedziesz posadzany o specjalne zabezpieczenie plytek
bgn jest offline  
Stary 06.08.2002, 10:30   #30
BD
Team Member
CDRinfo VIP
 
Data rejestracji: 15.07.2002
Posty: 2,210
BD zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Cytat:
SoBal napisa***322;(a)
sid, przeciez te programy sa ogolnie dostepne, nawet u nas w dziale download... ja po prostu opisze metody zabezpiecznia i odbezpieczania takich plytek audio... a poza tym cdrinfo.pl to site o nagrywaniu plyt, a zabezpieczanie to jedna z 'dzidzin' tego tematu... zobaczymy, na razie zrobilem testy softu na roznych wiezach, playerach itp, no i na kilkunastu napedach... ale na razie - na przestrzeni tygodnia - dwoch, na pewno nikt go nie zobaczy
masz w 100% racje i zgadzam sie z toba w tej kwestii
ze strona jest o nagrywaniu plyt CD a co za tym idzie
lamaniu zabezpieczen oraz zabezpieczaniu
BD jest offline  
Dyskusja zamknięta


Twoje uprawnienia:
Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz umieszczać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB codeWłączone
EmotikonkiWłączone
Kody [IMG]Włączone
Kody HTML są Wyłączone

Teleport


Wszystkie czasy w strefie CET. Aktualna godzina: 05:22.


Powered by vBulletin® Version 3.8.11
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions Inc.