Powrót   Forum CDRinfo.pl > Napędy optyczne i nagrywanie CD, DVD, Blu-ray, HD DVD > Napędy optyczne CD

Napędy optyczne CD Tematy poswięcone nagrywarkom i nagrywaniu płyt CD-R/RW



Witaj Nieznajomy! Zaloguj się lub Zarejestruj

Zarejestrowani użytkownicy mają dostęp do dodatkowych opcji, lepszej wyszukiwarki oraz mniejszej ilości reklam. Rejestracja jest całkowicie darmowa!

Dyskusja zamknięta
 
Opcje związane z dyskusją Tryby wyświetlania
Stary 04.02.2003, 13:12   #46
shkieletor
Bywalec ?
 
Data rejestracji: 01.02.2003
Posty: 26
shkieletor w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
...

Ostatnio zmieniany przez -Sid-The-Rat=> : 05.02.2003 o godz. 13:22
shkieletor jest offline  

  #ads
CDRinfo.pl
Reklamowiec
 
 
 
Data rejestracji: 29.12.2008
Lokalizacja: Sieć globalna
Wiek: 31
Posty: 1227
 

CDRinfo.pl is online  
Stary 04.02.2003, 13:22   #47
Sprezyn
Pilot oblatywacz
 
Avatar użytkownika Sprezyn
 
Data rejestracji: 12.05.2002
Lokalizacja: DC (Wawa:)
Posty: 882
Sprezyn niedługo stanie się sławny ;) <50 - 149 pkt>
Cytat:
shkieletor napisa***322;(a)
tekst ponizej krytyki
a jednak^_^
Ten Shkieletor to wyluzowany gosc
on nas po prostu podpuszcza ^_^
Zdarowie
__________________
Pozdrawlaju
Sprężyn

Ostatnio zmieniany przez -Sid-The-Rat=> : 04.02.2003 o godz. 14:53
Sprezyn jest offline  
Stary 04.02.2003, 13:29   #48
paput2000
lub po prostu Paput
 
Avatar użytkownika paput2000
 
Data rejestracji: 07.03.2002
Lokalizacja: Wrocław
Posty: 1,551
paput2000 niedługo stanie się sławny ;) <50 - 149 pkt>
He, He jak jest taki luzak, to niech sobie poszuka forum dla luzaków.
__________________
pozdrawiam
paput2000@o2.pl8)
ZX Spectrum + Elektron TV
paput2000 jest offline  
Stary 04.02.2003, 14:54   #49
-Sid-The-Rat=>
Kocham Paskudy, Świntuszę
 
Avatar użytkownika -Sid-The-Rat=>
 
Data rejestracji: 30.03.2002
Posty: 6,017
-Sid-The-Rat=> niedługo stanie się sławny ;) <50 - 149 pkt>
shkieletorze - dobra rada - zmykaj...

PApa
__________________
2 * nec 20WGX2.. o mamo.. oczy za uszy
nie odpowiadam na pivy z pytaniami jak sie komus wlamac na mail [co za pomysl] i z prosba o pomoc w konfigu czegostam. te czasy sie skonczyly.
-Sid-The-Rat=> jest offline  
Stary 04.02.2003, 16:24   #50
cemi83
Stały bywalec ;)
 
Data rejestracji: 13.09.2002
Lokalizacja: Warszawa
Posty: 84
cemi83 w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
DO PLEMNIKA

DO PLEMNIKA

CYTAT:

2. Jeżeli poziom błędów nie przekroczy granicy "korygowalności" nie może być mowy o żadnej różnicy w brzmieniu oryginału i kopii.

Brednia... chociazby z powodu roznic podloza i stopnia kontrastu w danym nosniku miedzy czescia wypalona a nie. Mowisz o sytuacji idealnej kiedy kazdy sektor na plycie jest bezblednie zapisany/odczytywany a cos takiego po prostu nie zachodzi w rzeczywistosci - stad np pojecie bledow BLER (maksymalna norma to 220/s!!!)

KONIEC CYTATU.

Nie mówię o sytuacji idelanej....

To wyjaśnij mi dalczego ma być różnica w dźwięku jak wszystkie błędy zostaną skorygowane i strumień danych dochodzący do przetwornika C/A będzie identyczny ze strumieniem z płyty oryginalnej?
Czy uważasz że na płycie CDR jest tak potwornie dużo błędów, że nawet korekcja C2 nie pomoże?

Czytałem artykuł, do którego link podałeś.

Ostatnio zmieniany przez cemi83 : 04.02.2003 o godz. 16:26
cemi83 jest offline  
Stary 04.02.2003, 19:07   #51
Plemnik
Forumator
 
Avatar użytkownika Plemnik
 
Data rejestracji: 05.04.2002
Lokalizacja: Szczecin
Posty: 787
Plemnik zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Kolego... z calym szacunkiem - mowisz o sytuacji idealnej, przynajmniej jesli mowa o odtwarzaczach w wiezach itp. Nawet nowka plyta z tloczni nie daje zupelnie wolnego od bledow wyniku - mozna zalozyc, ze nigdy nie dzieje sie tak ze kazdy sektor jest bezblednie odczytany a korekcja w CDaudio jest dosc umowna. Owszem na komputerze mozesz uzyskac idealny odczyt ale okupione to jest wielokrotnym odczytywaniem tego samego miejsca na plycie przez czytnik i porownywaniem wynikow - tak na przyklad dziala tryb secure w EAC'u. W wiezach audio i ogolniej czytnikach audio nie ma na to czasu bo przeciez muzyka caly czas leci sobie dalej, prawda? Totez poswiecono drobne niezgodnosci celem nieprzerywanego odgrywania dzwieku. Za to zgodze sie z Toba, ze w wiekszosci przypadkow nie slyszymy tych drobnych zaklocen...

"...jak wszystkie błędy zostaną skorygowane i strumień danych dochodzący do przetwornika C/A..." - to wlasnie jest ta sytuacja idealna o ktorej mowilem a ktora jest tylko sytuacja hipotetyczna...
Czytnik audio nie stara sie odczytac idealnie plyty - probuje w miare poprawnie ja odczytac to jest bez przerw i w miare zgodnie z oryginalem ale pewne przeklamania sa na porzadku dziennym.

A tak w ogole to milo dla odmiany pogadac z kims kto uznaje pewne formy grzecznosciowe w dyskusji - dzieki ;-) i pozdrawiam.
__________________
Rozmowa dwóch ślepych koni: Stary, startujesz jutro w Wielkiej Pardubickiej? Nie widze żadnych przeszkód...
GG 773442
Plemnik jest offline  
Stary 04.02.2003, 23:45   #52
/||\aster
Gość
 
Posty: n/a

Podsumowanie dyskusji:
Gadaj z dupa to cie osra.
 
Stary 04.02.2003, 23:58   #53
RAVENSHEART
Stały bywalec ;)
 
Avatar użytkownika RAVENSHEART
 
Data rejestracji: 13.01.2003
Lokalizacja: ŁÓDŹ
Posty: 158
RAVENSHEART zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Cytat:
/\aster napisa***322;(a)

Podsumowanie dyskusji:
Gadaj z dupa to cie osra.

^_^ ^_^ ^_^ ^_^ ^_^ ^_^ ^_^

Dokładnie tak - właściwe podsumowanie .
Chociaż przy okazji dowiedziałem sie troche ciekawych rzeczy.
__________________
Pozdrowienia

Ravensheart
RAVENSHEART jest offline  
Stary 05.02.2003, 00:45   #54
cemi83
Stały bywalec ;)
 
Data rejestracji: 13.09.2002
Lokalizacja: Warszawa
Posty: 84
cemi83 w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Do plemnika

Zmusiłeś mnie do przejścia do prób praktycznych!!!

Nie przygotowałem specjalnej płyty ale wykorzystałem to co miałem pod ręką. A mam płytę, na której nagrałem niedawno na jednej ze ścieżek sygnał 19Khz. Sygnał nagrany pod koniec nośnika - płyta traxdata cdr74 12x nagrana z prędkością 16x. Oto co zrobiłem:

1. Podłączyłem stacjonarny odtwarzacz CD "ruski" WEGA C122 (w środku
Sanyo) do karty dźwiękowej
2. Nagrałem 2sekundowy fragment tego sygnału
3. Podjąłem się syzyfowego zadania oglądania przebiegu w edytorze dźwiękowym. Wysoka częstotliwość sygnału (19Khz) wyklucza jakąkolwiek interpolcję dźwięku przez odtwarzacz - gdyby wystąpił jakiś nieskorygowany błąd w strumieniu dla przetwornika C/A to na pewno byłoby go widać.
4. Nie zauważyłem żadnej różnicy!!!!!!!!

I CO WY NA TO?

Postaram się przygotować na przyszłość bardziej dokładny i dłuższy test (przynajmniej minuta zapisu). Spróbuję napisać program, który "obejrzy" zarejestrowany sygnał pod kątem anomali (w porównaniu z czystą sinusoidą).

Jeżeli się okaże, że w dalszym ciągu nie ma żadnych zniekształceń to chyba będzie to oznaczało koniec mitów o kopiach audio
cemi83 jest offline  
Stary 05.02.2003, 02:26   #55
-Sid-The-Rat=>
Kocham Paskudy, Świntuszę
 
Avatar użytkownika -Sid-The-Rat=>
 
Data rejestracji: 30.03.2002
Posty: 6,017
-Sid-The-Rat=> niedługo stanie się sławny ;) <50 - 149 pkt>
napisz taki program - bo bez tego na oko nie dostrzezesz roznic - probkowanie 44.1kHz - czyli ile tam jest probek? - chyba wlasnie 44tys na sekunde - troche ciezko czytac to z monitora i nie stwierdzic roznic (stwierdzic je byloby rownie trudno)

i czy mozesz te plytke troche zarysowac - albo nagrac nowa z takim dzwiekiem i nagrac ja SZYBKO?
__________________
2 * nec 20WGX2.. o mamo.. oczy za uszy
nie odpowiadam na pivy z pytaniami jak sie komus wlamac na mail [co za pomysl] i z prosba o pomoc w konfigu czegostam. te czasy sie skonczyly.
-Sid-The-Rat=> jest offline  
Stary 05.02.2003, 07:21   #56
paput2000
lub po prostu Paput
 
Avatar użytkownika paput2000
 
Data rejestracji: 07.03.2002
Lokalizacja: Wrocław
Posty: 1,551
paput2000 niedługo stanie się sławny ;) <50 - 149 pkt>
Ja dalej o błędach jitter. Poczytajcie sobie FAQ z tej strony http://digido.com/portal/pmodule_id=...der_page_id=28 i tutaj http://digido.com/portal/pmodule_id=...der_page_id=52 Jak to człowiek mało wie.
Widziałem też na stronach zachodnich specjalistyczne układy pomiarowe wyglądające na dużo profesjonalne niż domowe rozwiązanie.
__________________
pozdrawiam
paput2000@o2.pl8)
ZX Spectrum + Elektron TV

Ostatnio zmieniany przez paput2000 : 05.02.2003 o godz. 07:26
paput2000 jest offline  
Stary 05.02.2003, 07:34   #57
-Sid-The-Rat=>
Kocham Paskudy, Świntuszę
 
Avatar użytkownika -Sid-The-Rat=>
 
Data rejestracji: 30.03.2002
Posty: 6,017
-Sid-The-Rat=> niedługo stanie się sławny ;) <50 - 149 pkt>
heh - z bledow jitter mialem CALA laborke - 3h z kompem i naprade dobrym przetwornikiem - to sa bledy probkowania - rozklad probek nei jest rownomierny - im wieksza dynamika sygnalu tym wieksze bledy (tnie wyskoie czestotliwosci)
__________________
2 * nec 20WGX2.. o mamo.. oczy za uszy
nie odpowiadam na pivy z pytaniami jak sie komus wlamac na mail [co za pomysl] i z prosba o pomoc w konfigu czegostam. te czasy sie skonczyly.
-Sid-The-Rat=> jest offline  
Stary 05.02.2003, 08:21   #58
szperacz
Bywalec
 
Data rejestracji: 09.01.2003
Lokalizacja: Bydgoszcz
Posty: 57
szperacz w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Cytat:
-Sid-The-Rat=> napisa***322;(a)
heh - z bledow jitter mialem CALA laborke - 3h z kompem i naprade dobrym przetwornikiem - to sa bledy probkowania - rozklad probek nei jest rownomierny - im wieksza dynamika sygnalu tym wieksze bledy (tnie wyskoie czestotliwosci)
To może masz jakieś sprawozdanko z częścią teoretyczną . Byłoby przydatne do celów samokształcenia
Pozdrawiam
P.S.
szperacz jest offline  
Stary 05.02.2003, 08:36   #59
-Sid-The-Rat=>
Kocham Paskudy, Świntuszę
 
Avatar użytkownika -Sid-The-Rat=>
 
Data rejestracji: 30.03.2002
Posty: 6,017
-Sid-The-Rat=> niedługo stanie się sławny ;) <50 - 149 pkt>
sprawozdanie u nas sie odaje - niewyklczone ze kiedys jeszcze je znajde
zreszta byla to stosunkowo malo wazna laborka

ale samo zjawisko zapamietalem dosc dobrze - bardzo potrafi psuc - zwlaszcza sygnaly o bardzo duzej dynamice (w przypadakch skrajnych z sinusojdy moze zrobic linie ciagla..)

radze przebic sie przez te artykuly - sa co prawda po ang i dosc gleboko wnikaja w temat - ale sa madrzejsze nzz jakiekolwiek moje sprawozdanie (ktore odwalam zawsze jak leci...)
__________________
2 * nec 20WGX2.. o mamo.. oczy za uszy
nie odpowiadam na pivy z pytaniami jak sie komus wlamac na mail [co za pomysl] i z prosba o pomoc w konfigu czegostam. te czasy sie skonczyly.
-Sid-The-Rat=> jest offline  
Stary 05.02.2003, 11:14   #60
Plemnik
Forumator
 
Avatar użytkownika Plemnik
 
Data rejestracji: 05.04.2002
Lokalizacja: Szczecin
Posty: 787
Plemnik zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Cytat:
cemi83 napisa***322;(a)
Do plemnika

Zmusiłeś mnie do przejścia do prób praktycznych!!!

Nie przygotowałem specjalnej płyty ale wykorzystałem to co miałem pod ręką. A mam płytę, na której nagrałem niedawno na jednej ze ścieżek sygnał 19Khz. Sygnał nagrany pod koniec nośnika - płyta traxdata cdr74 12x nagrana z prędkością 16x. Oto co zrobiłem:

1. Podłączyłem stacjonarny odtwarzacz CD "ruski" WEGA C122 (w środku
Sanyo) do karty dźwiękowej
2. Nagrałem 2sekundowy fragment tego sygnału
3. Podjąłem się syzyfowego zadania oglądania przebiegu w edytorze dźwiękowym. Wysoka częstotliwość sygnału (19Khz) wyklucza jakąkolwiek interpolcję dźwięku przez odtwarzacz - gdyby wystąpił jakiś nieskorygowany błąd w strumieniu dla przetwornika C/A to na pewno byłoby go widać.
4. Nie zauważyłem żadnej różnicy!!!!!!!!

I CO WY NA TO?

Postaram się przygotować na przyszłość bardziej dokładny i dłuższy test (przynajmniej minuta zapisu). Spróbuję napisać program, który "obejrzy" zarejestrowany sygnał pod kątem anomali (w porównaniu z czystą sinusoidą).


Jeżeli się okaże, że w dalszym ciągu nie ma żadnych zniekształceń to chyba będzie to oznaczało koniec mitów o kopiach audio
Nie wiem czy zauwazyles ale taki wynik testu obali rowniez sensownosc uzywania drogi studyjnych kart muzycznych, bardzo drogich audiofilskich odtwarzaczy CD (chociaz podobno specjalne gramofony sa jeszcze bardziej cenione). specjalnych kabli czy tez swiatlowodow (nie wiem czego uzywaja specjalisci nie jestem jednym z nich). Czyli na calej drodze od odtwarzacza poprzez kabel i karte muzyczna pozniej przez magistrale w kompie nie mialb prawa zmienic sie nawet jeden bit informacji (pomijajac juz wymagany idealny odczyt z cd i fakt dwukrotnej konwersji z sygnalu cyfrowego na analogowy) - jak myslisz jakie sa szanse na to?

Podsumowojac bo nie chce mi sie juz ciagnac tematu - sa tu widze ludzie znajacy go o wiele lepiej ode mnie i moze oni beda go kontynuowac(?) - jesli nie slyszysz roznicy i czas ma duze znaczenie to pal z jak najwieksza predkoscia, jednak pamietaj tez o zmniejszonej trwalosci takiego nosnika (zwlaszcza tanich plytek palonych X >40).

Pozdrawiam.
__________________
Rozmowa dwóch ślepych koni: Stary, startujesz jutro w Wielkiej Pardubickiej? Nie widze żadnych przeszkód...
GG 773442
Plemnik jest offline  
Dyskusja zamknięta


Twoje uprawnienia:
Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz umieszczać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB codeWłączone
EmotikonkiWłączone
Kody [IMG]Włączone
Kody HTML są Wyłączone

Teleport


Wszystkie czasy w strefie CET. Aktualna godzina: 19:31.


Powered by vBulletin® Version 3.8.11
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions Inc.