Powrót   Forum CDRinfo.pl > Napędy optyczne i nagrywanie CD, DVD, Blu-ray, HD DVD > Napędy optyczne CD

Napędy optyczne CD Tematy poswięcone nagrywarkom i nagrywaniu płyt CD-R/RW



Witaj Nieznajomy! Zaloguj się lub Zarejestruj

Zarejestrowani użytkownicy mają dostęp do dodatkowych opcji, lepszej wyszukiwarki oraz mniejszej ilości reklam. Rejestracja jest całkowicie darmowa!

Dyskusja zamknięta
 
Opcje związane z dyskusją Tryby wyświetlania
Stary 19.09.2004, 12:03   #61
memorando
Młody żonkoś
 
Data rejestracji: 02.02.2003
Lokalizacja: Szczecin
Posty: 3,324
memorando zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Cytat:
Napisany przez szukajek
mam 5238s wzorcuje sie ona jedynie 17cm dlugoscia
problem mialem z wersia nero5 dopiero nero6 czytal i jak narazie jest ok (2dzien uzytkowania 2plytki wypalone)
a z tego co widze po postach jak za ta cene to byl dobry zakup
a ps dalem 110 nieprzeplacilem? jaka jest naj naj najtansza nagrywaka na rynku nowa!
lg gce 8526B dalem za nią


107 zeta w paczce byl kabelek ide audio nero express i wersja bulk czyli bez pudla tak jakby oem z dodatkami cichutkie bydle i dziala nawet
__________________
Dotyk idący daleko poza definicję słowa instynkt...Julio Cortazar
memorando jest offline  

  #ads
CDRinfo.pl
Reklamowiec
 
 
 
Data rejestracji: 29.12.2008
Lokalizacja: Sieć globalna
Wiek: 31
Posty: 1227
 

CDRinfo.pl is online  
Stary 19.09.2004, 12:31   #62
szukajek
Stały bywalec ;)
 
Data rejestracji: 18.09.2004
Lokalizacja: mikolow
Posty: 198
szukajek zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
slyszalem! iz w auchanie jest jakas nagrywarka po 80zl jest to mozliwe?? jakos mi sie w to wierzyc niechcialo i dlatego kupilem to co mam tez tak jak ty kabelek nero srobki i woreczki
szukajek jest offline  
Stary 20.09.2004, 00:34   #63
djcrash
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 20.09.2004
Lokalizacja: Zabrze
Posty: 2
djcrash w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Kurcze i ja dołoże swoje 3grosze do LiteOn'a
Mam LTR 52246S od Sierpnia 2002 i ani razu z nia nic sie nie stalo wiec w 100% POZYTYW (jak na alelgro ]
djcrash jest offline  
Stary 20.09.2004, 02:48   #64
Ghost_82
Bywalec
 
Avatar użytkownika Ghost_82
 
Data rejestracji: 17.08.2004
Posty: 31
Ghost_82 w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Ja tez posiadam nagrywarke lite-ona 401s sprawuje sie wysmielicie od roku pali bardzo fajnie plytki CD\DVD a ostanio ja przerobilem na 401@811 i jestem bardzo zadowolony
pozdrawiam @all
Ghost_82 jest offline  
Stary 21.09.2004, 17:35   #65
papieju
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 09.03.2003
Lokalizacja: Włoszczowa
Posty: 15
papieju w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Ltr-52327s

Nagrywarka ma 3 miesiace, przebieg okolo 200cd i ... do dzis pluje w brode ze nie dalem 5zl wiecej na LG. Najpierw sypnal sie BIOS - zaczela zamulac system nawet przy nagrywaniu x16 - nawet sie na forum radzilem. Wgralem nowszy BIOS - juz nie muli. Za to ma problemy z zapisem - co ktores plyta jest nagrana z bledami - nic nie wywala przy nagrywaniu, ale objawy sa takie, ze widzi CD, widzi katalogi, pliki - ale ani nie odczytuje ich poprawnie, ani nie moze skopiowac. Za to inne napeedy w ogole takich plyt nie widza. Zmuszony przez to jestem nagrywac z testem zapisu na koncu, co powoduje ze szybciej wychodzi mi na starej poczciwej LG 16 - tam testu robic nie musze - w swej karierze spalila moze max 5 plytek, czego nie moge powiedziec o Liteonie. I nie mowcie ze to wina tanich plyt - poswiecilem sie kiedys i kupilem TDK, potem Verbatimy - to samo, co bym nie wkladal. Nagrywarki LG mialem juz dwie - 8x (zrobila u mnie podad 5tys cd, ale dziala nadal u szczesliwego nabywcy) i 16x (ktora mam do dzis, tez z przebiegiem kolo 5tys) - nie bylo nigdy z nimi zadnych problemow. Nigdy w zyciu nie kupue juz Liteona, chocby mial zlote guziki - po prostu kaszanka. Oto moja obiektywna opinia. Zastanawiam sie teraz jak ja oddac do serwisu, bo zaden znany mi nie uwzgledni - nie zmarnuja przeciez 20cd na testy, a nawet jesli to powiedza ze raz na jakis czas ma prawo - trzeba bedzie ja albo spalic, albo jzu sam nie wiem co. I wymienic na LG.
papieju jest offline  
Stary 21.09.2004, 18:09   #66
memorando
Młody żonkoś
 
Data rejestracji: 02.02.2003
Lokalizacja: Szczecin
Posty: 3,324
memorando zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Cytat:
Napisany przez papieju
Nagrywarka ma 3 miesiace, przebieg okolo 200cd i ... do dzis pluje w brode ze nie dalem 5zl wiecej na LG. Najpierw sypnal sie BIOS - zaczela zamulac system nawet przy nagrywaniu x16 - nawet sie na forum radzilem. Wgralem nowszy BIOS - juz nie muli. Za to ma problemy z zapisem - co ktores plyta jest nagrana z bledami - nic nie wywala przy nagrywaniu, ale objawy sa takie, ze widzi CD, widzi katalogi, pliki - ale ani nie odczytuje ich poprawnie, ani nie moze skopiowac. Za to inne napeedy w ogole takich plyt nie widza. Zmuszony przez to jestem nagrywac z testem zapisu na koncu, co powoduje ze szybciej wychodzi mi na starej poczciwej LG 16 - tam testu robic nie musze - w swej karierze spalila moze max 5 plytek, czego nie moge powiedziec o Liteonie. I nie mowcie ze to wina tanich plyt - poswiecilem sie kiedys i kupilem TDK, potem Verbatimy - to samo, co bym nie wkladal. Nagrywarki LG mialem juz dwie - 8x (zrobila u mnie podad 5tys cd, ale dziala nadal u szczesliwego nabywcy) i 16x (ktora mam do dzis, tez z przebiegiem kolo 5tys) - nie bylo nigdy z nimi zadnych problemow. Nigdy w zyciu nie kupue juz Liteona, chocby mial zlote guziki - po prostu kaszanka. Oto moja obiektywna opinia. Zastanawiam sie teraz jak ja oddac do serwisu, bo zaden znany mi nie uwzgledni - nie zmarnuja przeciez 20cd na testy, a nawet jesli to powiedza ze raz na jakis czas ma prawo - trzeba bedzie ja albo spalic, albo jzu sam nie wiem co. I wymienic na LG.
subiketywna opinia to raz kolego a dwa ja mam opinię dobrą o litku i o zgrozo lg kupilem piecyk lg bo byl tani i jestem zadowolony po trzecie lg i liteony to dobre marki a to że trafi się na trefny model nieoznacza że obie firmy są do bani ja uważam lg ma plusy i liteon i to co kto wybierze i na co trafi to jego indywidualna sprawa owszem liteon jak się sypnie to trafileś na trefny model i nieoznacza to że wszystko cvo produkują jest do bani druga kwestia jest taka jak palisz powyżej 32 to nawet boskie tdk i verbcie mają błędów dużo więc pali się cdki razy 32 max
__________________
Dotyk idący daleko poza definicję słowa instynkt...Julio Cortazar
memorando jest offline  
Stary 21.09.2004, 18:19   #67
papieju
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 09.03.2003
Lokalizacja: Włoszczowa
Posty: 15
papieju w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
?

Tak sie sklada ze pale wlasnie max 32, a przewaznie 24, tak wiec ta przyczyna odpada - nagralem jzu an tyle plyt ze wiem o co w tym biega zeby bylo poprawnie. Kurde, zadna Lg an dzien dobry nie wymagala biosu nowego, ani tez w trakcie uzywania nie wymagala bo sie sypala - a jak widze po forum to w liteonach czesta przypadlosc. Dlatego tez szybko przesiade sie na LG. Ciekawe czy jakbys mial 2 liteony a kupil 3 lg i ona by sie sypnela po 3 miesiacach niecalych to bys tak dalej za lg byl - analogiczna sytuacja. przejechalem sie i wiecej nie chce. a ocena jest jak najbardziej subiektywna
papieju jest offline  
Stary 21.09.2004, 18:34   #68
memorando
Młody żonkoś
 
Data rejestracji: 02.02.2003
Lokalizacja: Szczecin
Posty: 3,324
memorando zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Cytat:
Napisany przez papieju
Tak sie sklada ze pale wlasnie max 32, a przewaznie 24, tak wiec ta przyczyna odpada - nagralem jzu an tyle plyt ze wiem o co w tym biega zeby bylo poprawnie. Kurde, zadna Lg an dzien dobry nie wymagala biosu nowego, ani tez w trakcie uzywania nie wymagala bo sie sypala - a jak widze po forum to w liteonach czesta przypadlosc. Dlatego tez szybko przesiade sie na LG. Ciekawe czy jakbys mial 2 liteony a kupil 3 lg i ona by sie sypnela po 3 miesiacach niecalych to bys tak dalej za lg byl - analogiczna sytuacja. przejechalem sie i wiecej nie chce. a ocena jest jak najbardziej subiektywna
mialem 7 spawar liteona CDRW żadna nie sypnęła soniacza przerobionego na litka ma ktoś z forum ode mnie niepodaję nikow bo szanuję tą osobę niejestem więc upoważniony do rozpowszechniania info kto to i też niepadla 3 nagrywarki DVD litka jeden owsze mial problem jakiś ale potem okazala się winna taśma od ide i też niepadly lg mam jest dobry i tyle ale to pierwszy naped CDRW napęd Cdrom padly mi lg 3 ale to normalne zaś dvd są dosyć dobre ale slaba korekcja więc mam opinię dobrą o litku i lg
__________________
Dotyk idący daleko poza definicję słowa instynkt...Julio Cortazar
memorando jest offline  
Stary 27.09.2004, 20:31   #69
Master/Pentium
Stały bywalec ;)
 
Data rejestracji: 30.10.2002
Lokalizacja: Zielona Góra
Posty: 107
Master/Pentium zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
A ja na odwrót - mam pecha do LG

Cytat:
Napisany przez papieju
Nagrywarka ma 3 miesiace, przebieg okolo 200cd i ... do dzis pluje w brode ze nie dalem 5zl wiecej na LG. Najpierw sypnal sie BIOS - zaczela zamulac system nawet przy nagrywaniu x16 - nawet sie na forum radzilem. Wgralem nowszy BIOS - juz nie muli. Za to ma problemy z zapisem - co ktores plyta jest nagrana z bledami - nic nie wywala przy nagrywaniu, ale objawy sa takie, ze widzi CD, widzi katalogi, pliki - ale ani nie odczytuje ich poprawnie, ani nie moze skopiowac. Za to inne napeedy w ogole takich plyt nie widza. Zmuszony przez to jestem nagrywac z testem zapisu na koncu, co powoduje ze szybciej wychodzi mi na starej poczciwej LG 16 - tam testu robic nie musze - w swej karierze spalila moze max 5 plytek, czego nie moge powiedziec o Liteonie. I nie mowcie ze to wina tanich plyt - poswiecilem sie kiedys i kupilem TDK, potem Verbatimy - to samo, co bym nie wkladal. Nagrywarki LG mialem juz dwie - 8x (zrobila u mnie podad 5tys cd, ale dziala nadal u szczesliwego nabywcy) i 16x (ktora mam do dzis, tez z przebiegiem kolo 5tys) - nie bylo nigdy z nimi zadnych problemow. Nigdy w zyciu nie kupue juz Liteona, chocby mial zlote guziki - po prostu kaszanka. Oto moja obiektywna opinia. Zastanawiam sie teraz jak ja oddac do serwisu, bo zaden znany mi nie uwzgledni - nie zmarnuja przeciez 20cd na testy, a nawet jesli to powiedza ze raz na jakis czas ma prawo - trzeba bedzie ja albo spalic, albo jzu sam nie wiem co. I wymienic na LG.
U Liteon mój i znajomych (razem to 6 sztuk) chodzą dobrze. Za to z LG u ludzi mam notoryczne problemy. Głównie z cyklu WinXP i DMA.

Aha skoro twój Liteon źle nagrywa to nie cuduj tylko zaiwaniaj do serwisu. Mają to naprawić. Nie obchodzi cię co i dlaczego. Wydałeś pieniądze i masz mieć sprawny napęd. Niestety przy masowej produkcji zdarzają się felerne egzamplarze i serie (u wszystkich, była nawet trefna seria Plextor Premium).
Master/Pentium jest offline  
Stary 28.09.2004, 14:40   #70
javor
jav-or-not
 
Avatar użytkownika javor
 
Data rejestracji: 30.12.2003
Lokalizacja: Wawa
Posty: 228
javor zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Cytat:
Napisany przez papieju
Nagrywarka ma 3 miesiace, przebieg okolo 200cd i ... do dzis pluje w brode ze nie dalem 5zl wiecej na LG. Najpierw sypnal sie BIOS - zaczela zamulac system nawet przy nagrywaniu x16 - nawet sie na forum radzilem. Wgralem nowszy BIOS - juz nie muli. Za to ma problemy z zapisem - co ktores plyta jest nagrana z bledami - nic nie wywala przy nagrywaniu, ale objawy sa takie, ze widzi CD, widzi katalogi, pliki - ale ani nie odczytuje ich poprawnie, ani nie moze skopiowac. Za to inne napeedy w ogole takich plyt nie widza. Zmuszony przez to jestem nagrywac z testem zapisu na koncu, co powoduje ze szybciej wychodzi mi na starej poczciwej LG 16 - tam testu robic nie musze - w swej karierze spalila moze max 5 plytek, czego nie moge powiedziec o Liteonie. I nie mowcie ze to wina tanich plyt - poswiecilem sie kiedys i kupilem TDK, potem Verbatimy - to samo, co bym nie wkladal. Nagrywarki LG mialem juz dwie - 8x (zrobila u mnie podad 5tys cd, ale dziala nadal u szczesliwego nabywcy) i 16x (ktora mam do dzis, tez z przebiegiem kolo 5tys) - nie bylo nigdy z nimi zadnych problemow. Nigdy w zyciu nie kupue juz Liteona, chocby mial zlote guziki - po prostu kaszanka. Oto moja obiektywna opinia. Zastanawiam sie teraz jak ja oddac do serwisu, bo zaden znany mi nie uwzgledni - nie zmarnuja przeciez 20cd na testy, a nawet jesli to powiedza ze raz na jakis czas ma prawo - trzeba bedzie ja albo spalic, albo jzu sam nie wiem co. I wymienic na LG.
Tak jak powiedział przedmówca - wal jak w dym do serwisu. Ja miałem identyczny problem z modelem 48125S - raz na jakiś czas źle nagrywał płytkę i nigdzie już nie dało rady tego odczytać (choć program do nagrywania pokazywał, że wsio jest ok :/). No i nagrywara powędrowała do serwisu producenta i.... po 3tyg. żadnej wiadomości o niej - więc dostałem 52327S. Problem zniknął od razu żadnej płytki jeszcze spawara nie skopała a już jakieś 0,5roku pali

Ale cóż..jak ktoś się raz zrazi do firmy to już raczej nic nie poradzisz...Ja się tak zraziłem do twardych dysków Seagate'a. Mój pierwszy hdd...aghhh - równiutko po 1roku (akuracik po gwarancji) zaczęły wyskakiwać bad sectory i to lawinowo... A w IBM 20GB poszło mi połowę cache'u (choć i tak było jedynie 512KB). Jedyne jak na razie mnie nie zawiodły Caviarki i przy nich zostaję (ooooops ale zszedłem z tematu ).

aha, zapomniałem dodać, że męczyłem się z tym walniętym exemplarzem LiteOn'a przez 1,5roku. Więc na oddanie do serwisu nigdy nie jest za późno (od czego jest dwuletnia gwarancja na te spawary, heh )
__________________
LG GSA-4167B
Lite-On LTR-52327S

Ostatnio zmieniany przez javor : 28.09.2004 o godz. 14:45
javor jest offline  
Stary 06.10.2004, 22:07   #71
XSzuflaX
..::The Straight Edge::..
 
Avatar użytkownika XSzuflaX
 
Data rejestracji: 09.09.2002
Lokalizacja: Londyn
Posty: 113
XSzuflaX w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
No to ja troche rozbije ta sielanke

Mam LiteOn-a LTR-40125s BIOS ZS0R. Mam go juz ponad 2 lata plytek wypalonych sporo. I wlasnie zaczyna sie piep***ć. Wlasciwie to on nigdy nie chodzil dobrze bo zadna plyta wypalona x40 nie byla dobrze wypalona ;[ zawsze byly czerwone kropeczki na koncu (bad sec). Wiec wypalalem x24. Naped nie znosi Dysanow kazdy Dysan wlozony do palenia rozpedza sie i ordazu po nagaraniu led-in wypada (DAO-RAW). Plytki zadnej inne firmy sie nie pierdzieliliy az tak ;). Teraz to samo zaczyna sie dziac z Esperanza. Wczoraj 10 poszlo do kubelka ;(.[Plyty kupowane we Wroclawiu w Mikro-Zecie dla przestrogi bo podejzewam ze to wlanieta partia gdyz inne wypalaj sie super] A wypalac juz tylko moge x8 bo kazda wyzsza predkosc powoduje wywalenie procesu nagrywania w losowo wybranych miejscach. Ale pali wszystko i po wszystkim, nawet jak plyta ma dziore to proces palenia dochodzi do konca ( oczywiscie w odpowiedniej predkosci). Mam plan zeby przetrezc spirytusem "laser" ale to w wolnej chwili i jak juz bede zabezpieczony inna nagrywara. Teraz to juz chyba DVD DL ;) oczywiscie tez LIteOn. Gdyz sa to nagrywary prawie nie do zajechania ;)
__________________
..:::http://szufla.no-ip.org:::..
___"Stay punk, stay clean"___
XSzuflaX jest offline  
Stary 07.10.2004, 17:14   #72
papieju
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 09.03.2003
Lokalizacja: Włoszczowa
Posty: 15
papieju w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
a zadnym spirytusem aniz adna pochodna - na suchow acikiem. spirol slicznie matowi oczka laserow...
papieju jest offline  
Stary 07.10.2004, 20:13   #73
mario2
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 21.07.2004
Lokalizacja: Zielona Góra
Posty: 10
mario2 w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
ja posiadam liteon 52327s i u mnie tez sie zdaza ze plyta po nagraniu przez nero jest zakonczona powodzeniem to gdy próbuje ja otworzyc nie otwiera sie i tak sie dzieje co jakis czas raz nagrywa raz nie i zaczynam podejrzewac ze to wina sprzetu
mario2 jest offline  
Stary 10.10.2004, 20:43   #74
night_hawk
Nowy na forum
 
Avatar użytkownika night_hawk
 
Data rejestracji: 10.10.2004
Lokalizacja: Kołobrzeg
Posty: 3
night_hawk w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Ja niestety mam problem z miom ukochanym LiteOn'em LTR-40125S, a dokładnie z wypalaniem- wypalona płytka jest "poprzecinana" na mniejsze sektory, nie wiem czmu tak jest, ale przez to straciłem już parenascie CD... praktycznie nigdy nie maiłem takiego problemu (2lata), wypaliłem nią koło 500Cd... ale teraz zaczęła sprawaić w/w problemy... Jesli ktoś miał podobny i go rozwiązał- prosze o kontakt krzychu.zuk.01@wp.pl lub 0693211022
night_hawk jest offline  
Stary 12.10.2004, 18:09   #75
night_hawk
Nowy na forum
 
Avatar użytkownika night_hawk
 
Data rejestracji: 10.10.2004
Lokalizacja: Kołobrzeg
Posty: 3
night_hawk w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Miałem troche szczęścia chyba, odkurzyłem LiteOna, wznowiłem BIOS, i teraz działa, ale nie wiem czemu tylko tak jak mówili poprzednicy na nizszych- 8-24x predkościach, choc powiem szczerze, że i tak jestem szcześliwy że nie musze kupowac nowej.

W przyszłości planuje DVD jak tylko ceny deko spadnąi tam nagrywarka przestanie słuzyc (odpukac), oczywiście LiteOn'a, bo ta awaria nie zraziła mnie do tej zaufanej i porządnej firmy...
night_hawk jest offline  
Dyskusja zamknięta


Twoje uprawnienia:
Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz umieszczać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB codeWłączone
EmotikonkiWłączone
Kody [IMG]Włączone
Kody HTML są Wyłączone

Teleport


Wszystkie czasy w strefie CET. Aktualna godzina: 17:41.


Powered by vBulletin® Version 3.8.11
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions Inc.