Powrót   Forum CDRinfo.pl > Napędy optyczne i nagrywanie CD, DVD, Blu-ray, HD DVD > Napędy optyczne CD

Napędy optyczne CD Tematy poswięcone nagrywarkom i nagrywaniu płyt CD-R/RW



Witaj Nieznajomy! Zaloguj się lub Zarejestruj

Zarejestrowani użytkownicy mają dostęp do dodatkowych opcji, lepszej wyszukiwarki oraz mniejszej ilości reklam. Rejestracja jest całkowicie darmowa!

Dyskusja zamknięta
 
Opcje związane z dyskusją Tryby wyświetlania
Stary 22.02.2001, 23:12   #1
Wawron
Gość
 
Posty: n/a
Beznadziejny problem, RATUNKU!!!

Posiadam nagrywke Samsunga SW-408b. Co 4 nagrana plytka (TDK dview, Verbatim itd.) jest ****ana. Nagrywanie konczy sie pomyslnie, ale gdy probuje odczytac plytke naped zwalnia, syczy , troche sie rozpedzi poczym zwalnia i nic. Gdy wchodze na CD-ROM Windows mi wyswietla ze Cd nie jest dostepny. O co w tym chodzi?
Dzieje sie tak i w Nero i w CloneCD.
Mam P200mmx, 128ram, Cd-rom x24. Nagrywka na master cdrom na slave, na jednej tasmie.
RATUJCIE!!!!
 

  #ads
CDRinfo.pl
Reklamowiec
 
 
 
Data rejestracji: 29.12.2008
Lokalizacja: Sieć globalna
Wiek: 31
Posty: 1227
 

CDRinfo.pl is online  
Stary 23.02.2001, 14:21   #2
SitekP
Gość
 
Posty: n/a
Kupiłeś Samsunga to masz.

Nie nagrywaj z maksymalną prędkością czyli nie 8x a 6 lub 4. Pozatym jezeli co czwarta to znaczy że ngrywasz je jedna po drugiej bez odstępów czasowych to proponuję odczekać około 10 min między wypaleniami. Pozatym możesz (tu nie widzę związku) włączyć lub wyłączyć DMA.

Może się uda, na drugi raz nie kupuj Samsunga.
 
Stary 04.03.2001, 20:52   #3
Morpheus
Gość
 
Posty: n/a
Upewnij się że zaznaczasz opcję Disc-at-Once i Twój problem zniknie.
 
Stary 26.03.2001, 23:06   #4
wojtek
Gość
 
Posty: n/a
mam podobny problem tez mam nagryware samsnga (4/8/32).Gdy nagrywam w clonie to mi syczy i wyskakuje napis, ze dysk nie jest sformatowany
 
Stary 27.03.2001, 22:27   #5
wojtek
Gość
 
Posty: n/a
Mialem podobny problem ,ale moj problem rozwial sie po zainstalowaniu nowego biosu(mam samsunga sw-208b)
Sprawdz swojego biosa (najlepiej progs o nazwie cdr indentifier- do zassania na cdrinfo) i jezeli bedzie nowszy to go sobie zainstaluj(jak nie wiesz jak to zajrzyj do dzialu poczatkujacy-bios)
 
Stary 29.03.2001, 01:11   #6
D.Z.
Gość
 
Posty: n/a
tak z wlasnego doswiadczenia to kazdemu polecam zainstalowanie wiatraka chlodzacego nagrywarke gdyz samimialem podobne problemy i zajezdzilem 4 nagrywarki-na gwarancji.Jezeli zauwazyliscie to najnowsze maja wiatraczki wbudowane w obudowe i dzieki temu elektronika pracuje bardziej stabilnie (problem z pomyslnym nagraniem i niemoznosc odczytania, gdzie nagranie bylo skopane ale wewnetrzne przegrzane uklady w nagrywarce nie stwierdzaly bledu, najczesciej blad nastepuje podczas kalibracji lasera i cala plyta zoztaje blednie zapisana)
 
Stary 29.03.2001, 17:52   #7
K@mKul
Gość
 
Posty: n/a
Mam sw-408b.
Trzeba nagrywac plyty 700mb x4
a 650mb x8.

Po prostu cos jest zle z nagrywaniem plyt 700mb.
Trzeba poczekac na nowy bios.
 
Dyskusja zamknięta


Twoje uprawnienia:
Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz umieszczać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB codeWłączone
EmotikonkiWłączone
Kody [IMG]Włączone
Kody HTML są Wyłączone

Teleport


Wszystkie czasy w strefie CET. Aktualna godzina: 20:14.


Powered by vBulletin® Version 3.8.11
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions Inc.