Powrót   Forum CDRinfo.pl > Napędy optyczne i nagrywanie CD, DVD, Blu-ray, HD DVD > Napędy optyczne CD

Napędy optyczne CD Tematy poswięcone nagrywarkom i nagrywaniu płyt CD-R/RW



Witaj Nieznajomy! Zaloguj się lub Zarejestruj

Zarejestrowani użytkownicy mają dostęp do dodatkowych opcji, lepszej wyszukiwarki oraz mniejszej ilości reklam. Rejestracja jest całkowicie darmowa!

Dyskusja zamknięta
 
Opcje związane z dyskusją Tryby wyświetlania
Stary 30.07.2003, 20:16   #1
apatia77
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 30.07.2003
Posty: 2
apatia77 w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
bin i cue - czy potrzebuje obydwa pliki

sciagam sobie iso przez eDonkey,
mam 2 pliki .bin i .cue
odpalam CDRWIN 5 , wybieram opcje nagrywania z iso,
i co sie dzieje, jak upuszczam plik .bin i .cue to nie moge miec obydwu tych plikow jednoczesnie, albo jeden albo drugi,
jezeli wybieram plik .bin to plyta sie nagrywa, ale po co wtedy jest ten plik .cue
moze powinnienem uzywac innego programu do nagrywania jak mam 2 takie pliki ? no bo poco mi obydwa pliki skoro ich nie uzywam,

prosilbym o jakas odpowiedz, z gory wielie dzieki
apatia77 jest offline  

  #ads
CDRinfo.pl
Reklamowiec
 
 
 
Data rejestracji: 29.12.2008
Lokalizacja: Sieć globalna
Wiek: 31
Posty: 1227
 

CDRinfo.pl is online  
Stary 30.07.2003, 20:50   #2
grzeniu
XV1100
 
Avatar użytkownika grzeniu
 
Data rejestracji: 19.02.2002
Posty: 31,836
grzeniu ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>grzeniu ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>grzeniu ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>grzeniu ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>grzeniu ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>grzeniu ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>grzeniu ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>grzeniu ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>grzeniu ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>grzeniu ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>grzeniu ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>
Proponuje zajrzec do slownika pojec, wpisac tam cue i poczytac co to jest i z czym to sie je: http://www.cdrinfo.pl/software/slownik/
Dodam tylko ze czesto o ile nie jest konieczny to bardzo sie przydaje.
__________________
Pozdr./Grzeniu
grzeniu jest offline  
Stary 30.07.2003, 20:52   #3
Maciej
.:Esin Member:.
CDRinfo VIP
 
Avatar użytkownika Maciej
 
Data rejestracji: 31.12.2002
Lokalizacja: PL
Posty: 7,665
Maciej niedługo stanie się sławny ;) <50 - 149 pkt>Maciej niedługo stanie się sławny ;) <50 - 149 pkt>
plik .cue (CDRWin cuesheet file) ...przykładowy plik .cue:

FILE "WinXP_PL.bin" BINARY
TRACK 01 MODE1/2048
INDEX 01 00:00:00

Plik cue jest potrzebny do wypalenia bin'a to jakby klucz,link do daty bin. Najlepiej wypalić plik przez Nero tj. "Burn Image" i jako plik zaznaczamy "cue". Prawidłowo zawsze wypalamy bina poprzez wskazanie pliku .cue .Można także podmontować plik bin pod
jakiś VirtualCD np. Alcochol 120%, Demon Tools...
__________________
Jak mądrze zadawać pytania

Ostatnio zmieniany przez Maciej : 30.07.2003 o godz. 21:07
Maciej jest offline  
Stary 30.07.2003, 21:50   #4
apatia77
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 30.07.2003
Posty: 2
apatia77 w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
czyli jak w nero jako bede wypalal jako "Burn Image" i zaznacze plik .cue a plik bin bede mial w tym samym katalogu to sama sciezka dostepu sie znajdzie do pliku .bin i wypali sie prawidlowo ,tyle z tego zrozumialem, sproboje i zobaczymy czy zadziala,
dzieki za odpowiedzi
apatia77 jest offline  
Stary 30.07.2003, 21:51   #5
grafpion
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 30.07.2003
Posty: 7
grafpion w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Wypalam pliki tylko "bin" i jest oki. Używam demona. Więc jeśli jest dobrze, to po co mam zajmować się "cue"?
grafpion jest offline  
Stary 30.07.2003, 22:16   #6
ThanatoS
Silent Hunter ;)
 
Avatar użytkownika ThanatoS
 
Data rejestracji: 18.05.2002
Lokalizacja: Warszawa
Posty: 2,924
ThanatoS zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Cytat:
grafpion napisał(a):
Wypalam pliki tylko "bin" i jest oki. Używam demona. Więc jeśli jest dobrze, to po co mam zajmować się "cue"?
Bo moze sie okazac ze np. sa inne ustawienia tego obrazu, powiedzmy jedna sciezka danych i 17 audio. I bez cue bedziesz mial lipe z nagrywania.
__________________
Pozdrówka
--MODERATOR--
Opcja szukaj jest za darmo, ale nie na darmo
ThanatoS jest offline  
Stary 30.07.2003, 22:20   #7
grafpion
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 30.07.2003
Posty: 7
grafpion w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Cytat:
ThanatoS napisa***322;(a)
Bo moze sie okazac ze np. sa inne ustawienia tego obrazu, powiedzmy jedna sciezka danych i 17 audio. I bez cue bedziesz mial lipe z nagrywania.
Cóż jak się sparzę to napewno zacznę stosować "cue". Dzięki.
grafpion jest offline  
Stary 30.07.2003, 22:32   #8
yahol
Głupi Yasio
 
Avatar użytkownika yahol
 
Data rejestracji: 27.05.2003
Lokalizacja: **.#
Posty: 4,467
yahol po prostu jest dobry(a) <350 - 449 pkt>yahol po prostu jest dobry(a) <350 - 449 pkt>yahol po prostu jest dobry(a) <350 - 449 pkt>yahol po prostu jest dobry(a) <350 - 449 pkt>yahol po prostu jest dobry(a) <350 - 449 pkt>
W CDRWin plik .cue nie jest potrzebny, (i wiem to na 100%, bo uzywam CDRWina.)Podpinajac pod Daemona, tez nie jest potrzebny.
Jest potrzebny przy wypalaniu pod Nero, przy paleniu sciezek dzwiekowych (Nero), przydaje sie przy Alcoholu120%.
Co do Feurio - nie wiem.
Ale zawsze warto go sciagnac, to nic nie kosztuje, a moze sie przydac!
__________________
Powyższa wypowiedz, wyraża jedynie moja opinię w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko mnie ani w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym terminie. Ponadto zastrzegam sobie prawo zmiany poglądów bez ostrzeżenia i podawania przyczyn.
******************************************
Monarchista, podstępnie knujący przeciwko Republice i demokracji!
yahol jest offline  
Stary 31.07.2003, 07:29   #9
paput2000
lub po prostu Paput
 
Avatar użytkownika paput2000
 
Data rejestracji: 07.03.2002
Lokalizacja: Wrocław
Posty: 1,551
paput2000 niedługo stanie się sławny ;) <50 - 149 pkt>
Cytat:
yahol napisa***322;(a)
W CDRWin plik .cue nie jest potrzebny, (i wiem to na 100%, bo uzywam CDRWina.)Podpinajac pod Daemona, tez nie jest potrzebny.
Jest potrzebny przy wypalaniu pod Nero, przy paleniu sciezek dzwiekowych (Nero), przydaje sie przy Alcoholu120%.
Co do Feurio - nie wiem.
Ale zawsze warto go sciagnac, to nic nie kosztuje, a moze sie przydac!
Jeżeli chodzi o Feurio to cue raczej jest potrzebny - bez niego nie udałoby się stworzyć projektu audio o odpowiedniej strukturze (czasy, nazwy utworów itd.). W tym przypadku bez cue obraz byłby tylko duzym plikiem dźwiękowym który co najwyżej można podzielić ręcznie i ręcznie wpisać nazwy utworów.
Nie wiem jak w CDRWinie, ale inne programy takie jak np. Alcohol i Nero potrzebują pliku cue, ale tylko w przypadku kiedy obraz zawiera więcej niż jedną ścieżkę lub jest obrazem płyty nagranej np. w trybie Mixed Mode lub podobnym, w przypadku kiedy jednak obraz jest obrazem zawierajacym tylko jedną ścieżkę to można z powodzeniem obejść się bez pliku cue.
__________________
pozdrawiam
paput2000@o2.pl8)
ZX Spectrum + Elektron TV
paput2000 jest offline  
Dyskusja zamknięta

Opcje związane z dyskusją
Tryby wyświetlania

Twoje uprawnienia:
Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz umieszczać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB codeWłączone
EmotikonkiWłączone
Kody [IMG]Włączone
Kody HTML są Wyłączone

Teleport


Wszystkie czasy w strefie CET. Aktualna godzina: 04:14.


Powered by vBulletin® Version 3.8.11
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions Inc.