Powrót   Forum CDRinfo.pl > Napędy optyczne i nagrywanie CD, DVD, Blu-ray, HD DVD > Napędy optyczne CD

Napędy optyczne CD Tematy poswięcone nagrywarkom i nagrywaniu płyt CD-R/RW



Witaj Nieznajomy! Zaloguj się lub Zarejestruj

Zarejestrowani użytkownicy mają dostęp do dodatkowych opcji, lepszej wyszukiwarki oraz mniejszej ilości reklam. Rejestracja jest całkowicie darmowa!

Dyskusja zamknięta
 
Opcje związane z dyskusją Tryby wyświetlania
Stary 03.09.2003, 18:27   #1
wozmar
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 01.01.2003
Posty: 2
wozmar w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Błąd CRC

Nagrałem dla kumpla grę na swjej nagrywarce z prędkością 2x przy pomocy nero 5.5.10.42 na sprzęcie LG CED8080B.Nagrywanie poszło bez kłopotów.Z nagranej płyty instalka na moim kompie-bez problemów.Płytkę dałem kumplowi i problem wywalił mu błąd CRC.Sprawdzamy jeszcze raz u mie wszysko poszło ok na drugim kompie u sąsiada ok u niego błąd CRC. Co tu jest grane?? Aha nagranie poszło na płytce Verbatium.Na wszystkich kompach jest XP-PRO-SP1.
wozmar jest offline  

  #ads
CDRinfo.pl
Reklamowiec
 
 
 
Data rejestracji: 29.12.2008
Lokalizacja: Sieć globalna
Wiek: 31
Posty: 1227
 

CDRinfo.pl is online  
Stary 03.09.2003, 20:28   #2
Weron
All Eyez On Me
 
Avatar użytkownika Weron
 
Data rejestracji: 29.09.2001
Posty: 3,568
Weron niedługo stanie się sławny ;) <50 - 149 pkt>Weron niedługo stanie się sławny ;) <50 - 149 pkt>
Moze plyta nie jest zbyt dobrze nagrana tzn, cienka jakosc nosnika(chociaz verbatim jest raczej dobra firma wiec ta ewentualnosc powinna odpasc) a narywarka juz tak dobrze nie nagrywa jak kiedys itp.
Z tym, ze u ciebie i sasiada naped radzi sobie z odczytem tej plyty bo ma lepsza korekce bledow lub jest nowszy,optyka nie jest zabrudzona niz twojego kolegi u ktorego wyskakuje ten blad.
__________________
Benq DW1650
Weron jest offline  
Stary 03.09.2003, 20:55   #3
-Sid-The-Rat=>
Kocham Paskudy, Świntuszę
 
Avatar użytkownika -Sid-The-Rat=>
 
Data rejestracji: 30.03.2002
Posty: 6,017
-Sid-The-Rat=> niedługo stanie się sławny ;) <50 - 149 pkt>
wg mnie plyta zostala nagrana ZA WOLNO
na sporej czescni nowych nosnikow jest juz napis ze nie sa 'suitable for burning with 1x and 2x speeds (ja bym dodal az do 8x)'

i jako ze wasze czytniki (twoja nagrywarka zwlaszcza) sa w lepszym stanei niz sprzet kolegi to powstale bledy jakos koryguja - a kumpel ma problem

nagraj mu to anjszybciej jak pociagnie twoja nagrywara (czyli 8x jest dobrze pamietam)
__________________
2 * nec 20WGX2.. o mamo.. oczy za uszy
nie odpowiadam na pivy z pytaniami jak sie komus wlamac na mail [co za pomysl] i z prosba o pomoc w konfigu czegostam. te czasy sie skonczyly.
-Sid-The-Rat=> jest offline  
Stary 03.09.2003, 21:52   #4
SEBAW
Stary użytkownik
Zlotowicz
 
Avatar użytkownika SEBAW
 
Data rejestracji: 09.06.2002
Lokalizacja: W-ń
Posty: 3,916
SEBAW jest klejnotem wśród średnio znających się "w temacie" <250 - 349 pkt>SEBAW jest klejnotem wśród średnio znających się "w temacie" <250 - 349 pkt>SEBAW jest klejnotem wśród średnio znających się "w temacie" <250 - 349 pkt>SEBAW jest klejnotem wśród średnio znających się "w temacie" <250 - 349 pkt>
Ja się jeszcze wtrące do wypowiedzi SID-a. Otóż nagrywanie na dzisiejsze płyty z wolnymi prędkościami może spowodować trudniejszy odczyt. Spowodowane to jest tym, że nośniki są wykonane z ftalocyjaniny która "nie radzi" sobie dobrze z niskimi prędkościami nagrywania. Gdy chcesz nagrywać niskimi prędkościami 1x-8x to stosuj płyty wykonanych z barwnika - cyjaniny. Ale co do tych płyty to już ich nie spotkasz.:cool:
Twoja nagrywarka trochę jest stara więc możesz przeczyścić jej optykę oraz wgrać nowy biosik, ale to od Ciebie zależy.
Pozdrawiam
SEBAW jest offline  
Stary 07.09.2003, 04:47   #5
wozmar
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 01.01.2003
Posty: 2
wozmar w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Dzięki za chęci ale pokombinowałem i dało to efekt przestawiłem tryb transeru z udma na pio i teraz jest ok.Instalka poszła tak jak potrzeba.jeszcze raz dziękuję za wskazówki.
wozmar jest offline  
Stary 07.09.2003, 10:41   #6
pawelblu
Recydywista - Wielokrotny
Zlotowicz
CDRinfo VIP
 
Avatar użytkownika pawelblu
 
Data rejestracji: 17.01.2003
Lokalizacja: Wawa
Posty: 5,265
pawelblu niedługo stanie się sławny ;) <50 - 149 pkt>pawelblu niedługo stanie się sławny ;) <50 - 149 pkt>
A czy kolega nie ma przypadkiem plyty MSI KT4V(lub pochodnej) ze starym BIOSem (do wersji 1.7 pojawialy sie bledy crc ktore dalo sie uzunac przez miane trybu transferu). W nowych BIOSach jest to poprawione.
pawelblu jest offline  
Dyskusja zamknięta


Twoje uprawnienia:
Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz umieszczać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB codeWłączone
EmotikonkiWłączone
Kody [IMG]Włączone
Kody HTML są Wyłączone

Teleport


Wszystkie czasy w strefie CET. Aktualna godzina: 15:56.


Powered by vBulletin® Version 3.8.11
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions Inc.