Powrót   Forum CDRinfo.pl > Napędy optyczne i nagrywanie CD, DVD, Blu-ray, HD DVD > Napędy optyczne CD

Napędy optyczne CD Tematy poswięcone nagrywarkom i nagrywaniu płyt CD-R/RW



Witaj Nieznajomy! Zaloguj się lub Zarejestruj

Zarejestrowani użytkownicy mają dostęp do dodatkowych opcji, lepszej wyszukiwarki oraz mniejszej ilości reklam. Rejestracja jest całkowicie darmowa!

Odpowiedz na post
 
Opcje związane z dyskusją Tryby wyświetlania
Stary 29.06.2003, 22:17   #31
QBUS
Wyjadacz ;)
 
Avatar użytkownika QBUS
 
Data rejestracji: 26.08.2002
Lokalizacja: Kraków
Posty: 371
QBUS zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Cytat:
gen.italia napisa***322;(a)
W momencie kiedy podlacze wszystko tak jak mowisz spowolni mi to dyski, ktore dzialaja na ATA 100, a DVD i CDRW chyba na ATA 60 albo nawet 33 (nie pamietam dokladnie). Dlatego unika sie laczenia napedow w taki wlasnie sposob. Co do flashowania BIOSA to pewnie tak trzeba bedzie zrobic, ale najpier wywale to $#^&*#@! winde i zainstaluje od nowa...
A z tym spowalnianiem to sa jaja. Ja wprawdzie nie mam problemu z urzadzeniami (kazde ma wlasny kanal - mam RAIDA, na ktorym sa dwa dyski w raid 0, plus na standardowych kanalach CDROM i Nagrywarka), ale moj brat ma dysk, DVD i nagrywarke, robilem u niego testy - dysk UDMA 100 przy podpietej nagrywace (ktora jest zwykla ATA33) jak i bez niej na tym samym kanale osiaga te same transfery (testowane w Nero, HDParm i Sisoft Sandra)... Oczywiscie DMA100 wlaczone (dysk ma 40mb/sek czyli tyle ile powinien miec Seagate Barracuda nominalnie)... I co wy na to?
__________________
Let The Burn Begin :-)
QBUS jest offline   Odpowiedz cytując ten post

  #ads
CDRinfo.pl
Reklamowiec
 
 
 
Data rejestracji: 29.12.2008
Lokalizacja: Sieć globalna
Wiek: 31
Posty: 1227
 

CDRinfo.pl is online  
Stary 29.06.2003, 23:06   #32
CrazyLucas
Forumator
 
Avatar użytkownika CrazyLucas
 
Data rejestracji: 30.12.2002
Lokalizacja: Gdansk
Posty: 996
CrazyLucas zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
puki nagrywara nie pracuje jest ok bo sie programowo odlacza od magistrali ale jak zaczniesz czytac albo spawac plytke to gwarantuje ze caly kanal ci sie nagle zrobi ata33
CrazyLucas jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 30.06.2003, 10:05   #33
QBUS
Wyjadacz ;)
 
Avatar użytkownika QBUS
 
Data rejestracji: 26.08.2002
Lokalizacja: Kraków
Posty: 371
QBUS zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Cytat:
CrazyLucas napisa***322;(a)
puki nagrywara nie pracuje jest ok bo sie programowo odlacza od magistrali ale jak zaczniesz czytac albo spawac plytke to gwarantuje ze caly kanal ci sie nagle zrobi ata33
Eee to zupelnie mi to nie przeszkadza, bo nagrywarka jest uzywana tylko do nagrywania , a jak nagrywam to nie potrzebuje (a raczej moj brat) szybkiego dostepu do dysku .
Najlepiej to jednak zrobic tak jak ja - kupic jakis niedrogi kontroler RAID UDMA100/133 (np jakiegos HPT albo Promisca) i na nim podpiac dyski, a nagrywarke i cdromra/dvd na oddzielne kanaly IDE. Wszelkie problemy z niekompatybilnosciami odchodza wowczas jak reka odjal 8)
__________________
Let The Burn Begin :-)
QBUS jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 30.06.2003, 11:18   #34
andrzejj9
the one
CDRinfo VIP
 
Avatar użytkownika andrzejj9
 
Data rejestracji: 08.12.2002
Lokalizacja: Wrocław
Posty: 17,900
andrzejj9 jest świetnie znany wszystkim <550 - 649 pkt>andrzejj9 jest świetnie znany wszystkim <550 - 649 pkt>andrzejj9 jest świetnie znany wszystkim <550 - 649 pkt>andrzejj9 jest świetnie znany wszystkim <550 - 649 pkt>andrzejj9 jest świetnie znany wszystkim <550 - 649 pkt>andrzejj9 jest świetnie znany wszystkim <550 - 649 pkt>
Cytat:
QBUS napisa***322;(a)
Eee to zupelnie mi to nie przeszkadza, bo nagrywarka jest uzywana tylko do nagrywania , a jak nagrywam to nie potrzebuje (a raczej moj brat) szybkiego dostepu do dysku .
Najlepiej to jednak zrobic tak jak ja - kupic jakis niedrogi kontroler RAID UDMA100/133 (np jakiegos HPT albo Promisca) i na nim podpiac dyski, a nagrywarke i cdromra/dvd na oddzielne kanaly IDE. Wszelkie problemy z niekompatybilnosciami odchodza wowczas jak reka odjal 8)
A wiesz, ja nie donca moge sie z tym zgodzic. Mam plyte glowna Gigabyte 7VRXP z RAID-em i postanowilem jakis czas temu w koncu wykorzystac te dodatkowe sloty do podpiecia twardych dyskow. Przepialem Maxtora (60GB) na RAID 0 i po dlugich problemach zwiazanych ze zmuszeniem komputera z wykryciem dysku na tym kontrolerze, a potem do startowania z niego, zostawilem taka konfiguracje. Denerwowalo mnie troche, ze przy uruchamianiu systemu (jeszcze w Dosie) przez pewien czas szuka twardego dysku, ale ze trwalo to doslownie sekunde, lub dwie, to przestalem sie tym przejmowac. Mialem nadzieje, ze nadrobie to wydajnoscia juz w samym Windowsie (XP Professional). Jednak okazalo sie, ze po pierwsze nie ma najmniejszej roznicy w dzialaniu dysku (no tu sie zgodze, ze wlasciwie nie bylo powodu, dla ktorego cos mialoby chodzic lepiej), ale co ciekawsze - przegrywanie w locie, co do tej pory zajmowalo mi z 3-4 minuty (z predkoscia 32x) teraz znacznie zwolnilo (okolo 7-8 minut). Specjalnie sie tym nie przejalem, jednak czy nie powinno byc odwrotnie? W koncu wczesniej nagrywarka (Lite-on 48125S) byla podpieta na tasmie razem z CD-Romem (Teac 32x), a teraz oba napedy byly osobno.
Nie zalezalo mi na predkosci wiec zostawilem to wszystko tak, jak bylo i dopiero okolo dwa tygodnie temu przy reinstalacji Windowsa (jakos nie chcial w ogole w dosie widziec danych z dysku podpietego pod RAID-a), podlaczylem dysk z powrotem pod zwykly slot, a nagrywarke i CD-Roma (od dwoch dni juz DVD ) na drugim. I szczerze mowiac stwierdzilem, ze wszystko jakos lepiej chodzi. Ze w Windowsie to w sumie oczywiste, bo po reinstalacji to normalna sprawa, ale jakos szybciej przelatuje przez dosa i znowu szybciej przegrywa w locie (to akurat ostatnio moglem sprawdzic, bo ktos mnie poprosil o przegranie kilku plytek).
Tak wiec nie do konca rozumiem sprawe z tym RAID-em. Z jednej strony dobrze jest go miec, sam swiadomie doplacilem troche wiecej do plyty glownej, zeby miec go od razu w komplecie, a z drugiej w moim przypadku korzystac z niego bede jedynie, kiedy bedzie to konieczne, bo jak widze, wydajnosc wcale dzieki temu nie jest wieksza.
Dziwne to troche, ale na razie takie mialem z nim doswiadczenia
__________________


neverending path to perfection..
andrzejj9 jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 30.06.2003, 12:31   #35
CrazyLucas
Forumator
 
Avatar użytkownika CrazyLucas
 
Data rejestracji: 30.12.2002
Lokalizacja: Gdansk
Posty: 996
CrazyLucas zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
sporo zalezy od kontrolera na mobo i kontrolera RAID - w mojej mobo (epox ep7kxa na via apollo 133) kontroler na plycie jest slabiutki i nawet stara 20gb ata66 dostala ostrego kopa po przepieciu na hpt 370 ale zastanawiam sie czy podobnego kopa bym mial gdybym wlozyl ten kontroler do najnowszej mobo z porzadnym kontrolerem ata133 i podpial reszta jak poprzednio - chyba nie
CrazyLucas jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 30.06.2003, 12:38   #36
andrzejj9
the one
CDRinfo VIP
 
Avatar użytkownika andrzejj9
 
Data rejestracji: 08.12.2002
Lokalizacja: Wrocław
Posty: 17,900
andrzejj9 jest świetnie znany wszystkim <550 - 649 pkt>andrzejj9 jest świetnie znany wszystkim <550 - 649 pkt>andrzejj9 jest świetnie znany wszystkim <550 - 649 pkt>andrzejj9 jest świetnie znany wszystkim <550 - 649 pkt>andrzejj9 jest świetnie znany wszystkim <550 - 649 pkt>andrzejj9 jest świetnie znany wszystkim <550 - 649 pkt>
No ja wlasnie na plycie glownej i tak mam kontroler ATA133, wiec pewnie dlatego nie bylo roznicy w samym dzialaniu twardego dysku. Pytanie dlaczego napedy tak sie dziwnie zachowywaly
__________________


neverending path to perfection..
andrzejj9 jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 30.06.2003, 19:28   #37
CrazyLucas
Forumator
 
Avatar użytkownika CrazyLucas
 
Data rejestracji: 30.12.2002
Lokalizacja: Gdansk
Posty: 996
CrazyLucas zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
stawiam na stery - jakies niedopracowane albo za stare
CrazyLucas jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz na post


Twoje uprawnienia:
Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz umieszczać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB codeWłączone
EmotikonkiWłączone
Kody [IMG]Włączone
Kody HTML są Wyłączone

Teleport


Wszystkie czasy w strefie CET. Aktualna godzina: 09:55.


Powered by vBulletin® Version 3.8.11
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions Inc.