Powrót   Forum CDRinfo.pl > Napędy optyczne i nagrywanie CD, DVD, Blu-ray, HD DVD > Napędy optyczne CD

Napędy optyczne CD Tematy poswięcone nagrywarkom i nagrywaniu płyt CD-R/RW



Witaj Nieznajomy! Zaloguj się lub Zarejestruj

Zarejestrowani użytkownicy mają dostęp do dodatkowych opcji, lepszej wyszukiwarki oraz mniejszej ilości reklam. Rejestracja jest całkowicie darmowa!

Dyskusja zamknięta
 
Opcje związane z dyskusją Tryby wyświetlania
Stary 27.01.2003, 09:28   #1
astral699
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 27.01.2003
Lokalizacja: Warszawa
Posty: 4
astral699 w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Question Błędy odczytu (CRC)

Witam

Słuchajcie mam taki problem. Posiadam nagrywarke firmy Yamaha (24x10x40) i mniej więcej po 10 misiącach żywania zaczął się pojawiać problem z odczytywaniem płyt (niemal wszystkich). A mianowicie, gdy usiłuję np skopiowam muzykę mp3 z płytki cd-r na dysk w 90% wyskakuje mi jakis błąd danych "CRC" , kilka dni puźniej udaje mi się skopiowaą tą sama płyte na dysk !
Kolejny problem to niemożliwość nawet zainstalowania zwykłej gry komputerowej.......ponownie błąd przesyłu danych (crc). Ogólnie rzecz ujmując mam koszmarne problemy z odczytem płyt cd-r (do nagrywania nia mam wikeszych zarzutów). Poradźcie mi czy można coś z tym zrobić ? Czy moze to być np. problem w laserze ?
Słyszałem , że po takim okresie uzywania takie problemy z odczytem płyt to nie żadkość, oraz , że mozna temu zaradzić poprzez zakup jakichś płyt samoczyszczacych laser nagrywarki (ale tu nie jestem pewien )
Please, HELP !!!

Pozdrawiam ,Astral
astral699 jest offline  

  #ads
CDRinfo.pl
Reklamowiec
 
 
 
Data rejestracji: 29.12.2008
Lokalizacja: Sieć globalna
Wiek: 31
Posty: 1227
 

CDRinfo.pl is online  
Stary 27.01.2003, 10:31   #2
ob@r
Wyjadacz ;)
 
Avatar użytkownika ob@r
 
Data rejestracji: 26.01.2003
Lokalizacja: kkw
Posty: 224
ob@r zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
no dziwne bo skoro nagrywa OK tylko przy czytaniu sie wykłada, nie napisałeś jeszcze jakie to płytki z którymi są problemy bo nagrywarka to ze nagra to nagra nawet na paściu a odczyt .. no cóż tego nie musi juz zrobić. Napisz jaką masz konfiguracje czy nic nie zmieniałeś może jakiś zawalisty upgrade ASPI dokonałeś bo chyba biosu nie wgrywałeś od LG x52 ?

pzdr

a co do czyszczenia to jakbys poszukał to chyba znajdziesz jakiś sensowny post donośnie czyszczenia jesli juz chcesz koniecznie to zrobić osobiście zapewniam ze nagrywarka jest o wiele bardziej "strzeżona" przed kurzem niż cd-rom ale też sie zdarza jej zakurzyć - ale zdecydowanie odradzam stosowanie płyt czyszczących. Nie ma to jak "kontakt" bezpośredni, zreszta kazdy amerykanin Ci to powie dlatego lubią Football Amerykański i Wrestling, Box zawodowy i Hamburgery...
__________________
none
ob@r jest offline  
Stary 27.01.2003, 21:23   #3
ZiP
Wyjadacz
 
Data rejestracji: 09.05.2002
Posty: 1,740
ZiP zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Re: Błędy odczytu (CRC)

Cytat:
astral699 napisa***322;(a)

Słyszałem , że po takim okresie uzywania takie problemy z odczytem płyt to nie żadkość, oraz , że mozna temu zaradzić poprzez zakup jakichś płyt samoczyszczacych laser nagrywarki (ale tu nie jestem pewien )
Ja bym zaczął od czyszczenia lasera, ale raczej ręcznie, bez użycia płyty czyszczącej. Odrazu możesz się też wziąć za konserwację mechaniki, to tylko wyjdzie nagrywarce na dobre.

Jeśli nie masz pojęcia o czyszczeniu napędu, lepiej oddaj to w ręce specjalisty, bo to delikatny sprzęt i łatwo o uszkodzenie.
__________________
Jeżeli mój post Ci pomógł - nie zapomnij o reputacji, przynajmniej będę wiedział, że ktoś czyta moje wypociny i nie produkuję się tu na próżno.
ZiP jest offline  
Dyskusja zamknięta


Twoje uprawnienia:
Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz umieszczać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB codeWłączone
EmotikonkiWłączone
Kody [IMG]Włączone
Kody HTML są Wyłączone

Teleport


Wszystkie czasy w strefie CET. Aktualna godzina: 15:17.


Powered by vBulletin® Version 3.8.11
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions Inc.