Powrót   Forum CDRinfo.pl > Napędy optyczne i nagrywanie CD, DVD, Blu-ray, HD DVD > Napędy optyczne CD

Napędy optyczne CD Tematy poswięcone nagrywarkom i nagrywaniu płyt CD-R/RW



Witaj Nieznajomy! Zaloguj się lub Zarejestruj

Zarejestrowani użytkownicy mają dostęp do dodatkowych opcji, lepszej wyszukiwarki oraz mniejszej ilości reklam. Rejestracja jest całkowicie darmowa!

Dyskusja zamknięta
 
Opcje związane z dyskusją Tryby wyświetlania
Stary 19.07.2005, 11:39   #1
Marcin_R
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 19.07.2005
Posty: 8
Marcin_R w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
problemy z odczytem płyt - Philips CDRW48A

Witam. Wiem, że podobne tematy juz były lecz nie znalazłem takiego o tej nagrywarce. Wszystko było dobrze z tym sprzętem, nagrywał i odtwarzał tego samego dnia gdy się coś zwaliło. Podczas nagrywania CDR programem Nero (było już ok 98%) system przestał odpowiadać na kilka sekund, nagrywanie ustało, poczym za chwilę dokończył nagrywanie i wyświetlił się komunikat o pomyślnym przebiegu nagrywania. Chciałem odczytać tą płytkę jednak nie udało się - urządzenie nie gotowe / brak napędu lub program odczytujący zawieszał się. Pomyślałem, że płytka została źle nagrana i sprawdziłem inne - rownież nie mogłem ich odczytać. A jeśli już to pokazała się tylko zawartość CDR ale nie moglem nic otworzyć. Zaniosłem tą płytkę do kolegi - wszystko ok. No i zaczęło się - płytka czyszcząca: nie pomogła; instalacja aspi programem forceaspi: nie pomogła; aktualizacja biosu: nie pomogła; na koniec jeszcze wyłączyłem DMA i też nic. Obecnie nagrywarka czyta tylko audio cd i płyty tłoczone np takie dodawane do czasopism. I jeszcze jedno - czasem jak odczyta zawartość jakiejś płytki na której są mp3 lub filmiki to traktuje ją jako audio cd i wyświetla w zawartości track01.cda
Ma ktoś jakiś pomysł co jeszcze mógłbym zrobić ?
Marcin_R jest offline  

  #ads
CDRinfo.pl
Reklamowiec
 
 
 
Data rejestracji: 29.12.2008
Lokalizacja: Sieć globalna
Wiek: 31
Posty: 1227
 

CDRinfo.pl is online  
Stary 19.07.2005, 13:08   #2
downloads
Wymiatacz
 
Data rejestracji: 07.01.2005
Posty: 575
downloads zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Sprawdź nagrywarke na innym komputerze i ewentualnie przeinstaluj Wina.
I nie używaj płyt czyszczących w napędach komputerowych- jeżeli nie puściłes jej z prędkością x1 to mogłeś nieźle nabroić. Takie rzeczy robi się albo samemu wacikiem albo jak się nie chce rozkręcac nagrywarki to od biedy można przedmuchać powietrzem w sprayu. I włącz spowrotem to DMA
Mozesz też sprawdzic tę felerną płytę na jakims LiteONie pod katem błedów i zobaczyc co sie właściwie stało na tych 98%.
downloads jest offline  
Stary 19.07.2005, 21:11   #3
Marcin_R
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 19.07.2005
Posty: 8
Marcin_R w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
problem prawie z głowy

Okazało się, że u kolegi nagrywarka działa tak jak powinna. U siebie jeszcze raz instalowalem aspi ale i tak nie pomogło. Czy da się coś poza formatem dysku zrobić?
Marcin_R jest offline  
Stary 19.07.2005, 21:20   #4
joujoujou
Ͼ Ͽ
Zlotowicz
 
Avatar użytkownika joujoujou
 
Data rejestracji: 15.05.2004
Lokalizacja: W domu.
Posty: 37,454
joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>
Spróbuj przeinstalować sterowniki kontrolerów IDE.
__________________
Pozdrawiam i zapraszam na www.joujoujou.com - całkiem nową galerię zdjęć z Irlandii.
Moje filmy są tutaj.
Forum ZielonaIrlandia.
Problemy i porady wyłącznie na forum.
Prywatne wiadomości lub przez komunikatory będą ignorowane.
joujoujou jest online  
Stary 20.07.2005, 14:16   #5
Maciej
.:Esin Member:.
CDRinfo VIP
 
Avatar użytkownika Maciej
 
Data rejestracji: 31.12.2002
Lokalizacja: PL
Posty: 7,665
Maciej niedługo stanie się sławny ;) <50 - 149 pkt>Maciej niedługo stanie się sławny ;) <50 - 149 pkt>
Sprawdż taśme IDE.
__________________
Jak mądrze zadawać pytania
Maciej jest offline  
Stary 20.07.2005, 14:21   #6
Marcin_R
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 19.07.2005
Posty: 8
Marcin_R w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
tasma jest ok bo tez sprawdzalem u kolegi. Napewno cos w systemie jest nie tak. Dzis zainstaluje jeszcze raz sterowniki ide a jak nie pomoze to format (znofuuu.....)
Marcin_R jest offline  
Stary 20.07.2005, 22:42   #7
Marcin_R
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 19.07.2005
Posty: 8
Marcin_R w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Zainstalowałem domyślne windowsowe sterowniki IDE i nie pomogło. Probowałem też nowsze stery zainstalowac jednak coś chyba było niekompatybilnego bo wtedy wcale nie byl widoczny naped w menadżerze urządzeń. Ehh zostaje więc format :-(
Marcin_R jest offline  
Stary 20.07.2005, 23:35   #8
pomona
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 20.07.2005
Posty: 1
pomona w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Cool mam pewnie banalny problem

mam pewnie banalny ( jak dla was !!!lecz nie dla mnie)problemik !!mam filmik 900mb i nie wiem co i jak mam zrobić żeby go zgrać na płytki !!!jeśli znajdzie się jakiś milutki osobnik co mi pomoże będę bardzo wdzięczna!!!pozdrawiam pomona
pomona jest offline  
Stary 21.07.2005, 09:57   #9
Mich@ł
Ismail Delivered
 
Avatar użytkownika Mich@ł
 
Data rejestracji: 29.08.2003
Lokalizacja: Wyloguj
Posty: 5,055
Mich@ł wyróżnia się na forum <450 - 549 pkt>Mich@ł wyróżnia się na forum <450 - 549 pkt>Mich@ł wyróżnia się na forum <450 - 549 pkt>Mich@ł wyróżnia się na forum <450 - 549 pkt>Mich@ł wyróżnia się na forum <450 - 549 pkt>
Cytat:
Napisany przez pomona
mam pewnie banalny ( jak dla was !!!lecz nie dla mnie)problemik !!mam filmik 900mb i nie wiem co i jak mam zrobić żeby go zgrać na płytki !!!jeśli znajdzie się jakiś milutki osobnik co mi pomoże będę bardzo wdzięczna!!!pozdrawiam pomona
Można było utworzyć nowy temat, bo Twój temat z problemem odczytu płyt przez Philipsa nie ma nic wspólnego

A jeśli chodzi o Twój problem... Można podzielić winraremna dwie części i nagrać na dwie płyty
Mich@ł jest offline  
Stary 21.07.2005, 14:30   #10
Maciej
.:Esin Member:.
CDRinfo VIP
 
Avatar użytkownika Maciej
 
Data rejestracji: 31.12.2002
Lokalizacja: PL
Posty: 7,665
Maciej niedługo stanie się sławny ;) <50 - 149 pkt>Maciej niedługo stanie się sławny ;) <50 - 149 pkt>
pomona ...virtualdub podzieli film -> http://gordianknot.republika.pl/nandub.html#2
__________________
Jak mądrze zadawać pytania
Maciej jest offline  
Stary 21.07.2005, 14:34   #11
grzeniu
XV1100
 
Avatar użytkownika grzeniu
 
Data rejestracji: 19.02.2002
Posty: 31,866
grzeniu ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>grzeniu ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>grzeniu ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>grzeniu ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>grzeniu ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>grzeniu ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>grzeniu ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>grzeniu ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>grzeniu ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>grzeniu ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>grzeniu ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>
Pomona - a jaki to jest film, bo jesli vcd/svcd to moze nagrac to na plyte 800 z owerbirniniem?
Jesli avi to, jak wyzej koledzy napisali, musisz go podzielic.
__________________
Pozdr./Grzeniu
grzeniu jest offline  
Stary 06.08.2005, 12:04   #12
Marcin_R
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 19.07.2005
Posty: 8
Marcin_R w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Hej
Sformatowałem dysk i nadal nagrywarka nie odczytuje płyt. A co dziwniejsze nagrywarka od kolegi działa i jest ok. Co może być nie tak
Marcin_R jest offline  
Dyskusja zamknięta


Twoje uprawnienia:
Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz umieszczać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB codeWłączone
EmotikonkiWłączone
Kody [IMG]Włączone
Kody HTML są Wyłączone

Teleport


Wszystkie czasy w strefie CET. Aktualna godzina: 20:42.


Powered by vBulletin® Version 3.8.11
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions Inc.