Powrót   Forum CDRinfo.pl > Napędy optyczne i nagrywanie CD, DVD, Blu-ray, HD DVD > Napędy optyczne CD

Napędy optyczne CD Tematy poswięcone nagrywarkom i nagrywaniu płyt CD-R/RW



Witaj Nieznajomy! Zaloguj się lub Zarejestruj

Zarejestrowani użytkownicy mają dostęp do dodatkowych opcji, lepszej wyszukiwarki oraz mniejszej ilości reklam. Rejestracja jest całkowicie darmowa!

Dyskusja zamknięta
 
Opcje związane z dyskusją Tryby wyświetlania
Stary 07.10.2002, 09:36   #1
zbgn
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 04.10.2002
Lokalizacja: W-wa
Posty: 4
zbgn w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Brak odczytu cd-textu

Nie mam możliwości odczytania cd-textu z płyt CDDA przy użyciu programów, które teoretycznie to umożliwiają - EAC, Feurio i inne (Jet-Audio też nie). Po włożeniu do napędu jakiejkolwiek płyty audio w liście ścieżek brak tytułów, tylko standardowo "Track 1", "Track 2" itd. Przy przegrywaniu muszę więc edytować ten cd-text ręcznie. Po nagraniu jest on widoczny na innyhc komputerach, tylko u mnie nie . Co jest tego przyczyną?
Dodam, że używam nagrywarki LiteOn 2410B, a system operacyjny to Windows 98SE (we wcześniejszej wersji Win 98 to samo).
Może ktoś zna przyczynę?
Będę wdzięczny za jakiekolwiek informacje z tym związane.
P.S. Wiem, że problem z cd-textem był wałkowany na forum, użyłem opcji wyszukaj, ale akurat odpowiedzi związanej z moim problemem nie znalazłem, dlatego nowy topic.

Pozdrawiam.
zbgn jest offline  

  #ads
CDRinfo.pl
Reklamowiec
 
 
 
Data rejestracji: 29.12.2008
Lokalizacja: Sieć globalna
Wiek: 31
Posty: 1227
 

CDRinfo.pl is online  
Stary 07.10.2002, 09:47   #2
Fantomas
=F=
 
Data rejestracji: 19.04.2002
Lokalizacja: Toruń
Posty: 883
Fantomas niedługo stanie się sławny ;) <50 - 149 pkt>
Jeśli chodzi o EAC, to trzeba go dobrze skonfigurować dla konkretnego napędu; m.in. będą tam opcje dotyczące odczytu, jak i zapisywania CD-Tekstu. Zaś jeśli chodzi o Feurio, to nie pamiętam, bo sam używam kombinacji EAC - odczyt -> Nero - nagywanie.
Miłego dnia.
Fantomas jest offline  
Stary 07.10.2002, 10:09   #3
zbgn
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 04.10.2002
Lokalizacja: W-wa
Posty: 4
zbgn w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Mam wrażenie, że wszystko jest skonfigurowane OK, zresztą EAC, jak i inne programy rozpoznaje napęd jako zgodny z cd-textem. Zresztą cd-text wyedytowany z palca jest prawidłowo nagrywany.
Pomyślałem teraz, że nie sprawdzałem jak sprawa wygląda w innym systemie operacyjnym, ale w sumie nie ma dużego znaczenia jak by to tam wyglądało, gdyż nie mogę zrezygnować z Win 98 jako głównego OS z paru przyczyn.
Chętnie bym się tylko dowiedział, co jest przyczyną tego problemu.
zbgn jest offline  
Dyskusja zamknięta


Twoje uprawnienia:
Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz umieszczać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB codeWłączone
EmotikonkiWłączone
Kody [IMG]Włączone
Kody HTML są Wyłączone

Teleport


Wszystkie czasy w strefie CET. Aktualna godzina: 05:05.


Powered by vBulletin® Version 3.8.11
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions Inc.