Powrót   Forum CDRinfo.pl > Napędy optyczne i nagrywanie CD, DVD, Blu-ray, HD DVD > Napędy optyczne CD

Napędy optyczne CD Tematy poswięcone nagrywarkom i nagrywaniu płyt CD-R/RW



Witaj Nieznajomy! Zaloguj się lub Zarejestruj

Zarejestrowani użytkownicy mają dostęp do dodatkowych opcji, lepszej wyszukiwarki oraz mniejszej ilości reklam. Rejestracja jest całkowicie darmowa!

Dyskusja zamknięta
 
Opcje związane z dyskusją Tryby wyświetlania
Stary 08.02.2004, 09:51   #16
Chińczyk
Stały bywalec ;)
 
Data rejestracji: 24.01.2004
Posty: 159
Chińczyk zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
[QUOTE=remix]Witam!

Bledy sa na kazdej plycie? Co Ty gadasz!!??
Mam Ci pokazac obrazki z NeroCDSpeed jak wszystkie kwadraciki sa zielene

Witam ponownie!
Ko_darek ma trochę racji. Błędy są na każdej płycie, ale od tego są rezerwowe sektory korekcyjne, żeby dane mozna było odczytac, i nawet Nero CD Speed nie znajdzie wszystkich błędów. Poniekąd, przed przegraniem, sprawdzanie za każdym razem, ile na danej płycie jest błedów byłoby troche nużące, ale posłuchać efekty kopiowania warto. To, że jest błąd na płycie wcale nie oznacza że go usłyszysz. Gdyby na płycie z danymi zgubił się choć 1 bajt - danych tych nie odczytasz, a audio tak. Jesli natomiast chodzi o temat audio, kopiowania z dysku czy tez w locie - tu mam spore doświadczenie, bo po lekku licząc wypaliłem ponad 3000 płyt audio na róznym sprzęcie i róznymi programami. Mój ulubiony program to Feurio! i choc ma interfejs nieco zagęszczony, goraco polecam. Mozna robić przerwy, można też je ususwać - do wyboru do koloru. Jedno wazne spostrzeżenie, które moge przekazać jest takie: nie warto nagrywać muzyki na gównianych płytach. CD ROMy poradza sobie (wcześniej czy później) z płytą, która jest np. nierównomiernie wytłoczona. Ale jaki z niej pozytek jesli chce sie posłuchac muzyki?
Chińczyk jest offline  

  #ads
CDRinfo.pl
Reklamowiec
 
 
 
Data rejestracji: 29.12.2008
Lokalizacja: Sieć globalna
Wiek: 31
Posty: 1227
 

CDRinfo.pl is online  
Stary 08.02.2004, 10:01   #17
ko_darek
Bywalec
 
Data rejestracji: 19.11.2003
Lokalizacja: Radom
Posty: 53
ko_darek zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Witam!

Sunstroke ma pewien problem:
Nagrywarkę, Nero i koncertowy track audio w którym trzeba postawić indeksy.
Napisał że: ustawiał przerwy na "0" i nic to nie dało.

Proponujecie:
1. Nagrać w TAO - ale będzie miał trzaski (stwierdziłem organoleptycznie, że tak jest) i będzie mógł sobie coś dograć np. przemówienie prezydenta RP.
2. Zaistalować Feurio (status -> shareware) i po kilku godzinach nauki wypalić to co chce.
3. Przegrać w locie - a jeżeli zrzucił track z kasety lub winyla to jak? W takim wypadku Clone też odpada.
4. Brak błędów oznacza, że korekcja sobie z nimi poradziła. Nie widziałem jaszcze idealnie czystej płytki bez ryski lub odrobinki kurzu.

Wobec powyższego powtórzę:

Nero -> track -> właściwości ścieżki -> Indeksy, granice, podział -> postaw indeksy tam gdzie chcesz -> kliknij "podziel". (Robiłem to wielokrotnie i zajmuje to ok. 5 minut).

Pozdrawiam.
D.
ko_darek jest offline  
Stary 08.02.2004, 21:13   #18
sunstroke
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 06.02.2004
Posty: 6
sunstroke w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
sunstroke

Trochę nie rozumiem - w jakiej postaci masz ten album - oryginalna płyta, plik mp3 czy coś jeszcze innego?

Mam go w formacie MP3 ale wiem,że piosenki są z tego samego albumu i powinny być dobrze połaczone. Na pewno też nie ma przerwy na początku i na końcu samego utworu (sprawdzałem kowetując je do Wava i otwierając w Creative Wave Lab).

A co do ustawienia na 0 to słychać przerwy i to za każdym razem jak nagrywam w taki sposób płyte.

Płyty nagrywam w systemie DAO. Tao raczej nie używam do nagrywania płyt Audio. Wiem jakie są jego mozliwości.
sunstroke jest offline  
Stary 08.02.2004, 21:26   #19
sunstroke
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 06.02.2004
Posty: 6
sunstroke w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
[QUOTE=Chińczyk]
Cytat:
Napisany przez remix
Witam!

Bledy sa na kazdej plycie? Co Ty gadasz!!??
Mam Ci pokazac obrazki z NeroCDSpeed jak wszystkie kwadraciki sa zielene

Witam ponownie!
Ko_darek ma trochę racji. Błędy są na każdej płycie, ale od tego są rezerwowe sektory korekcyjne, żeby dane mozna było odczytac, i nawet Nero CD Speed nie znajdzie wszystkich błędów. Poniekąd, przed przegraniem, sprawdzanie za każdym razem, ile na danej płycie jest błedów byłoby troche nużące, ale posłuchać efekty kopiowania warto. To, że jest błąd na płycie wcale nie oznacza że go usłyszysz. Gdyby na płycie z danymi zgubił się choć 1 bajt - danych tych nie odczytasz, a audio tak. Jesli natomiast chodzi o temat audio, kopiowania z dysku czy tez w locie - tu mam spore doświadczenie, bo po lekku licząc wypaliłem ponad 3000 płyt audio na róznym sprzęcie i róznymi programami. Mój ulubiony program to Feurio! i choc ma interfejs nieco zagęszczony, goraco polecam. Mozna robić przerwy, można też je ususwać - do wyboru do koloru. Jedno wazne spostrzeżenie, które moge przekazać jest takie: nie warto nagrywać muzyki na gównianych płytach. CD ROMy poradza sobie (wcześniej czy później) z płytą, która jest np. nierównomiernie wytłoczona. Ale jaki z niej pozytek jesli chce sie posłuchac muzyki?


Zgadzam się co do uzywania dobry płytek. Co do błędów to mnie nie intereją dopóki ich wyraźnie nie słychać. Fourio używałem. Ma duzo funkcji. Nagrywałem też ten album w nim bez przerw i tak jak w nero, przerwy minimalne ale są.

Próbowałem go jeszcze pare razy nagrywać z opcją Corsfade i są coraz lepsze wyniki. Można w samym drugim i trzecim utworze zaznaczyć tą opcje (nie wiem jak ale można ). Dam jeszcze znać jak mi sie uda. Pozdrawiam.
sunstroke jest offline  
Stary 08.02.2004, 21:54   #20
sunstroke
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 06.02.2004
Posty: 6
sunstroke w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Dzieki wszystkim za odpowiedzi. A ja wacze dalej. Jak mi sie uda osiągnąć cel to napisze dokładnie jak to zrobiłem.
Pozdrawiam
sunstroke jest offline  
Stary 08.02.2004, 22:07   #21
ko_darek
Bywalec
 
Data rejestracji: 19.11.2003
Lokalizacja: Radom
Posty: 53
ko_darek zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Witam!

Ja to zrobiłem i dokładnie opisałem jak. Działa w 100%.

Pozdrawiam.
D.
ko_darek jest offline  
Dyskusja zamknięta


Twoje uprawnienia:
Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz umieszczać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB codeWłączone
EmotikonkiWłączone
Kody [IMG]Włączone
Kody HTML są Wyłączone

Teleport


Wszystkie czasy w strefie CET. Aktualna godzina: 03:01.


Powered by vBulletin® Version 3.8.11
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions Inc.