Powrót   Forum CDRinfo.pl > Napędy optyczne i nagrywanie CD, DVD, Blu-ray, HD DVD > Napędy optyczne CD

Napędy optyczne CD Tematy poswięcone nagrywarkom i nagrywaniu płyt CD-R/RW



Witaj Nieznajomy! Zaloguj się lub Zarejestruj

Zarejestrowani użytkownicy mają dostęp do dodatkowych opcji, lepszej wyszukiwarki oraz mniejszej ilości reklam. Rejestracja jest całkowicie darmowa!

Odpowiedz na post
 
Opcje związane z dyskusją Tryby wyświetlania
Stary 07.01.2020, 09:09   #1
Robi1519
Zarejestrowany
 
Data rejestracji: 20.12.2019
Posty: 9
Robi1519 zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
CD-ROM CRMC-FX001D Montaż Tacki

Witam wszystkich.
Prośba o pomoc w montażu napędu.

Bardzo proszę o pomoc w temacie. Zebrałem kilka starych cd-romów głównie w celu słuchania muzyki. Wpadł mi w ręce stary napęd, jak w tytule. Nie wiem, czy jest sprawny technicznie, ale postanowiłem go rozebrać i porządnie wyczyścić, gdyż był w opłakanym stanie.
Po tych zabiegach szczerze mówiąc nie mogę sobie poradzić z jego ponownym złożeniem. Chodzi konkretnie o tackę na nośnik cd. Na zdjęciach, które dołączyłem, zaznaczyłem pewne punkty. Np. a żeby wsunąć tackę, to muszę ustawić duże niebieskie koło zębate w pozycji, jak na zdjęciu. Tylko wtedy długa listwa z naciętymi zębami tacki nie haczy o zęby koła zębatego i można wsunąć tackę. Jednak po tej operacji i włączeniu zasilania tacka nie działa prawidłowo. Albo nie domyka się do końca, albo coś się blokuje......
Rozumiem, że ustawienie zębów koła i zębów tacki jest względem siebie w błędnym położeniu.
Jest jeszcze możliwość obracania koła zębatego za pomocą pokrętła z przodu napędu. Zaznaczyłem ten mechanizm na zdjęciu.
Przyglądam się całości, ale nie mogę wpaść na to, jak prawidłowo zmontować ten napęd. Może są osoby, które miały podobny problem i zechcą coś podpowiedzieć.
Jak pisałem, to nie wiem nawet, czy sprzęt działa. Może trzeba było najpierw sprawdzić, ale teraz to już nie ważne. Poza tym wizualnie wygląda dobrze. Proszę o wsparcie i z góry dziękuję.
Dołączone obrazki (kliknij, aby powiększyć)
-img_20200107_082659.jpg   -1.jpg   -2.jpg   -3.jpg   -img_20200107_082626.jpg  

Robi1519 jest offline   Odpowiedz cytując ten post

  #ads
CDRinfo.pl
Reklamowiec
 
 
 
Data rejestracji: 29.12.2008
Lokalizacja: Sieć globalna
Wiek: 31
Posty: 1227
 

CDRinfo.pl is online  
Stary 07.01.2020, 15:04   #2
czary2mary
Zamaskowany
 
Avatar użytkownika czary2mary
 
Data rejestracji: 12.10.2005
Posty: 22,274
czary2mary ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>czary2mary ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>czary2mary ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>czary2mary ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>czary2mary ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>czary2mary ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>czary2mary ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>czary2mary ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>czary2mary ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>czary2mary ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>czary2mary ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>
Popatrz dobrze czy gdzieś na kołach i wnęce nie ma znaków do ustawienia początkowego dla tacki napędu.
__________________

Mój sklep on-line
czary2mary.pl
czary2mary jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 07.01.2020, 20:41   #3
misiozol
Moderator
 
Avatar użytkownika misiozol
 
Data rejestracji: 26.10.2008
Lokalizacja: Carnew
Posty: 6,674
misiozol jest wybitnie uzdolniony i zna sie rzeczowo na sprawach <1500 - 1999 pkt>misiozol jest wybitnie uzdolniony i zna sie rzeczowo na sprawach <1500 - 1999 pkt>misiozol jest wybitnie uzdolniony i zna sie rzeczowo na sprawach <1500 - 1999 pkt>misiozol jest wybitnie uzdolniony i zna sie rzeczowo na sprawach <1500 - 1999 pkt>misiozol jest wybitnie uzdolniony i zna sie rzeczowo na sprawach <1500 - 1999 pkt>misiozol jest wybitnie uzdolniony i zna sie rzeczowo na sprawach <1500 - 1999 pkt>misiozol jest wybitnie uzdolniony i zna sie rzeczowo na sprawach <1500 - 1999 pkt>misiozol jest wybitnie uzdolniony i zna sie rzeczowo na sprawach <1500 - 1999 pkt>misiozol jest wybitnie uzdolniony i zna sie rzeczowo na sprawach <1500 - 1999 pkt>misiozol jest wybitnie uzdolniony i zna sie rzeczowo na sprawach <1500 - 1999 pkt>misiozol jest wybitnie uzdolniony i zna sie rzeczowo na sprawach <1500 - 1999 pkt>
Uruchoma naped BEZ tacki, naped bedzie dazyl do zamkniecia i czujnik krancowy zostanie zwarty i sie rozlaczy , to bedzie punkt 0 na zamknietym , nastepnie wymus otwarcie guzikiem lub przy pomocy PC i masz punkt 0 przy otwartym napedzie
__________________
Reballing, BGA, Reflow, Service of all consoles and devices. Based in IRELAND for all your needs.
misiozol jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 07.01.2020, 22:17   #4
superrrmario
PODWÓJNY DZIADEK
Zlotowicz
 
Avatar użytkownika superrrmario
 
Data rejestracji: 26.06.2004
Lokalizacja: Łódź
Posty: 6,263
superrrmario ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>superrrmario ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>superrrmario ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>superrrmario ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>superrrmario ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>superrrmario ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>superrrmario ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>superrrmario ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>superrrmario ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>superrrmario ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>superrrmario ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>
Może nie zadziałać, bo switch położenia tacki wisi w zerowym położeniu.
Kręcąc niebieskim kółkiem musisz ustawić mechanizm z laserem na dole. To będzie pozycja wysuniętej szuflady.
__________________
superrrmario jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 08.01.2020, 06:38   #5
misiozol
Moderator
 
Avatar użytkownika misiozol
 
Data rejestracji: 26.10.2008
Lokalizacja: Carnew
Posty: 6,674
misiozol jest wybitnie uzdolniony i zna sie rzeczowo na sprawach <1500 - 1999 pkt>misiozol jest wybitnie uzdolniony i zna sie rzeczowo na sprawach <1500 - 1999 pkt>misiozol jest wybitnie uzdolniony i zna sie rzeczowo na sprawach <1500 - 1999 pkt>misiozol jest wybitnie uzdolniony i zna sie rzeczowo na sprawach <1500 - 1999 pkt>misiozol jest wybitnie uzdolniony i zna sie rzeczowo na sprawach <1500 - 1999 pkt>misiozol jest wybitnie uzdolniony i zna sie rzeczowo na sprawach <1500 - 1999 pkt>misiozol jest wybitnie uzdolniony i zna sie rzeczowo na sprawach <1500 - 1999 pkt>misiozol jest wybitnie uzdolniony i zna sie rzeczowo na sprawach <1500 - 1999 pkt>misiozol jest wybitnie uzdolniony i zna sie rzeczowo na sprawach <1500 - 1999 pkt>misiozol jest wybitnie uzdolniony i zna sie rzeczowo na sprawach <1500 - 1999 pkt>misiozol jest wybitnie uzdolniony i zna sie rzeczowo na sprawach <1500 - 1999 pkt>
Moze nie zadzailac zgadza sie , zalezy od konstrukcji sprzegla i krancowki , ale stawiam ze powinno
__________________
Reballing, BGA, Reflow, Service of all consoles and devices. Based in IRELAND for all your needs.
misiozol jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 08.01.2020, 14:30   #6
Robi1519
Zarejestrowany
 
Data rejestracji: 20.12.2019
Posty: 9
Robi1519 zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Dziękuję za chęć pomocy.
Udało mi się złożyć napęd, że tacka działa prawidłowo. Co prawda nie do końca ogarnąłem temat, ale już wie, o co chodzi. Napęd złożony połowicznie. Trzeba będzie jeszcze raz rozbierać. Generalnie składa się dość trudno. Nie to, co dzisiejsze napędy. W nowych wystarczy włożyć prawidłowo i popchnąć, a reszta sama się ustawia.

Tutaj jest to niebieskie koło zębate. W środku, co widać na zdjęciu są trzy blaszki. Środkowa jest powiedzmy blaszką główną. Jest tam również taki plastikowy ząbek.
Kiedy koło zaczyna się obracać, to kręci do momentu, aż ten ząbek oprze się o środkową, dłuższą blaszkę. Ona się ugina i tworzy kontakt elektryczny z drugą blaszką.
Wówczas jest informacja, że silnik ma się zatrzymać (ruch tacki). Następnie kiedy przyciśniemy guzik napędu, to koło zaczyna się obracać w drugą stronę do momentu, aż wykona pełny obrót i nastąpi kolejne połączenie z drugą skrajną blaszką.
Tacka się zatrzymuje.


Na górze tego niebieskiego koła jest jeszcze taki plastikowy rant, który zabezpiecza tackę przed niekontrolowanym wysuwaniem się, kiedy tacka jest w środku. Do tego celu pod spodem tacki jest taki ząbek z plastiku w kształcie klina.

Kiedy tacka się zamknie, to ten rant kółka zachodzi za ten występ i blokuje dodatkowo tackę przed wysunięciem. To właśnie przeszkadzało mi w prawidłowym ustawieniu. Kiedy dobrze ustawiłem niebieskie kółko (tacka wówczas ma być zamknięta) i chciałem dosunąć tackę, to ona się blokowała od spodu o ten rant.

Jako że to jest w kształcie klina, to mocniejsze naparcie na tackę powoduje przeskoczenie przez rant i wszystko pasuje. Może nie do końca robiłem to według "serwisówki", ale takowej nie posiadam Tacka działa prawidłowo, kolimator pracuje, ale nie wiem, czy czyta. W wolnej chwili podłączę pod staaary komputer i się przekonam. Jedno, co mogę powiedzieć, to sama budowa daleko odbiega od dzisiejszych napędów. Wszystko duże, solidne. Kolimator porządny, duży. Ot made i japan O efektach napiszę.

Jak nie będzie działać, to trudno, ale szkoda by było. Mam sentyment do porządnych staroci. Pozdrawiam. Robert.
Robi1519 jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 08.01.2020, 17:37   #7
misiozol
Moderator
 
Avatar użytkownika misiozol
 
Data rejestracji: 26.10.2008
Lokalizacja: Carnew
Posty: 6,674
misiozol jest wybitnie uzdolniony i zna sie rzeczowo na sprawach <1500 - 1999 pkt>misiozol jest wybitnie uzdolniony i zna sie rzeczowo na sprawach <1500 - 1999 pkt>misiozol jest wybitnie uzdolniony i zna sie rzeczowo na sprawach <1500 - 1999 pkt>misiozol jest wybitnie uzdolniony i zna sie rzeczowo na sprawach <1500 - 1999 pkt>misiozol jest wybitnie uzdolniony i zna sie rzeczowo na sprawach <1500 - 1999 pkt>misiozol jest wybitnie uzdolniony i zna sie rzeczowo na sprawach <1500 - 1999 pkt>misiozol jest wybitnie uzdolniony i zna sie rzeczowo na sprawach <1500 - 1999 pkt>misiozol jest wybitnie uzdolniony i zna sie rzeczowo na sprawach <1500 - 1999 pkt>misiozol jest wybitnie uzdolniony i zna sie rzeczowo na sprawach <1500 - 1999 pkt>misiozol jest wybitnie uzdolniony i zna sie rzeczowo na sprawach <1500 - 1999 pkt>misiozol jest wybitnie uzdolniony i zna sie rzeczowo na sprawach <1500 - 1999 pkt>
To przecie ci napisalem o wylacznikach krancowych ze sa , to sa wlasnie te blaszki , konstrukcja prosta jak cep
__________________
Reballing, BGA, Reflow, Service of all consoles and devices. Based in IRELAND for all your needs.
misiozol jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 08.01.2020, 22:19   #8
Robi1519
Zarejestrowany
 
Data rejestracji: 20.12.2019
Posty: 9
Robi1519 zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Cytat:
Napisany przez misiozol Podgląd Wiadomości
To przecie ci napisalem o wylacznikach krancowych ze sa , to sa wlasnie te blaszki , konstrukcja prosta jak cep
Dzięki misiozol No ale to mój drugi napęd, który rozebrałem, tak że raczkuję . Mam mały sterownik na kilku przyciskach, który podłączam do IDI-ATA, ale cd-rom musi być w trybie MASTER. Niestety ten napęd mitsumi nie posiada możliwości ustawienia zworki i sterownik go nie widzi. Możliwość grania tylko z komputerem. Szkoda. Na dodatek nie ma wyjścia spdif, a mam takiego daca.
Pozdrawiam.
Robi1519 jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz na post

Tagi
cd-rom, crmc-fx001d, montaż, tacki

Opcje związane z dyskusją
Tryby wyświetlania

Twoje uprawnienia:
Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz umieszczać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB codeWłączone
EmotikonkiWłączone
Kody [IMG]Włączone
Kody HTML są Wyłączone

Teleport

Podobne dyskusje
Dyskusja Autor Forum Odpow. Ostatni Post
Cd rom zgłupiał Robert Marek Flashowanie/Firmware/Podkręcanie napędów optycznych 1 29.10.2005 12:09
czy popsułem cd rom i cdr -a ??? help darek Napędy optyczne DVD 1 09.03.2004 21:44
DVD na CD Rom vegas Napędy optyczne DVD 1 14.02.2003 09:30
CD ROM Acer 52x i załamka radoos Off topic 5 30.01.2003 23:13
CD Rom LG 52x a kompatybilność z subkanałami w CloneCD Irys Napędy optyczne CD 4 13.11.2001 16:18


Wszystkie czasy w strefie CET. Aktualna godzina: 03:34.


Powered by vBulletin® Version 3.8.11
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions Inc.