Powrót   Forum CDRinfo.pl > Napędy optyczne i nagrywanie CD, DVD, Blu-ray, HD DVD > Napędy optyczne CD

Napędy optyczne CD Tematy poswięcone nagrywarkom i nagrywaniu płyt CD-R/RW



Witaj Nieznajomy! Zaloguj się lub Zarejestruj

Zarejestrowani użytkownicy mają dostęp do dodatkowych opcji, lepszej wyszukiwarki oraz mniejszej ilości reklam. Rejestracja jest całkowicie darmowa!

Dyskusja zamknięta
 
Opcje związane z dyskusją Tryby wyświetlania
Stary 26.07.2003, 00:56   #1
Aniaaaaa
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 26.07.2003
Posty: 10
Aniaaaaa w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Question CD text? - A może nie CD text???

Od kilku dni próbuję tak wypalic płytę, aby po ponownym włożeniu jej do stacji dysków i odpaleniu z Mój Komputer - napęd E, nagrane utwory posiadały tytuł (np: 1-Everything In Its Right Place 2-Kid A 3-The National Anthem etc.),a cała płyta w oknie Mój Komputer była widoczna pod właściwą sobie nazwą (np: Radiohead-Kid A).
Niestety nie potrafię dojść do tego jak to zrobić.Wiem, że jak nagram płytę używając opcji CD text to będę mogła ją odtwarzać z tytułami w odtwarzaczu obsługującym CD text, wiem też że można takich informacji szukać za pomocą CDDB etc. Wydaje mi się jednak że to co ja chciałabym zrobić to zupełnie inna para kaloszyWobec tego nie wiem czy dobrze szukam - czy to co chcę zrobić to sprawa Cd textu
Czy ktoś mógłby mi pomóc? Korzystam z NERO 5.5.10.20 OEM.Moja nagrywarka to LITE-ON LTR-48125S.Będę bardzo dźwięcznaza wszelkie sugestyje ^_^ Pozdrawiam
Aniaaaaa jest offline  

  #ads
CDRinfo.pl
Reklamowiec
 
 
 
Data rejestracji: 29.12.2008
Lokalizacja: Sieć globalna
Wiek: 31
Posty: 1227
 

CDRinfo.pl is online  
Stary 26.07.2003, 05:31   #2
-Sid-The-Rat=>
Kocham Paskudy, Świntuszę
 
Avatar użytkownika -Sid-The-Rat=>
 
Data rejestracji: 30.03.2002
Posty: 6,017
-Sid-The-Rat=> niedługo stanie się sławny ;) <50 - 149 pkt>
bedzie problem z takim nagraniem plyty - nie jestem do konca pewien ale juz z nazwa (tytulem) bedzie problem - domyslnie jest on ograniczony do duzych liter i podkreslnika i ma ograniczona bardzo dlugosc - czyli Radiohead - Kid A sie nie zmiesci

po drugie - bardzo nietypowe to wymaganie - odtwarzac plyte z poziomu Moj Komputer... - ale to inna sprawa

jesli nie chcesz kozystac z cddb (np nie masz netu) to wprowadz informacje o tej plycie do cdplayer.ini - to taka windowsowa baza danych o plytach - wtedy w czesci odtwarzaczy bedzie widac te tytuly

mozna tez 'zaczarowac' - zrobic plyte CDextra
nagrac na nia
a) plyte muzyczna
b) zbior winampowych playlist ponazywanych tak jak poszczegolne utwory z odnosnikami do tych wlasnie utworow - pomysl bardzo 'kwadratowy' ale wydaje mi sie ze moze zadzialac

a do odtwarzania plyt jako takich (i wogole muzyki) polecam program o wdziecznej nazwie foobar2000 - zapewnia rewelacyjna jakosc dzwieku przy prostym i funkcjonalnym wygladzie i prostej (choc wymagajacej pewnej widzye) konfiguracji
__________________
2 * nec 20WGX2.. o mamo.. oczy za uszy
nie odpowiadam na pivy z pytaniami jak sie komus wlamac na mail [co za pomysl] i z prosba o pomoc w konfigu czegostam. te czasy sie skonczyly.
-Sid-The-Rat=> jest offline  
Stary 26.07.2003, 09:03   #3
Aniaaaaa
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 26.07.2003
Posty: 10
Aniaaaaa w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Czyli dobrze myślałam, że to o co mi chodzi to zupełnie coś innego.Nie chodzi mi oczywiście o odtwarzanie płyt z poziomu Mój Komputer, po prostu intryguje mnie dlaczego niektóre wypalone płyty
po włożeniu do CD-romu mają tytuł (tak samo jak i tytuły utworów na niej się znajdujących), a niektóre nie.Chciałabym wiedzieć jak to zrobić.Swoją drogą, ciekawe też że inne MP3-ójki, które nagrywałam na płytę,MP3-ójki zawierające np, detektywa inwektywa, albo kabarety, albo jeszcze coś innego, zachowują tytuły. Powstaje pytanie na jakim etapie wypalania (a może tworzenia MP3)danemu plikowi nadaje sie tytuł który widać po włożeniu do cd-romu?
A wogóle to dziękuję za odpowiedź, spróbuję tego co mi poradziłeś.
Aniaaaaa jest offline  
Stary 26.07.2003, 11:17   #4
grzeniu
XV1100
 
Avatar użytkownika grzeniu
 
Data rejestracji: 19.02.2002
Posty: 31,960
grzeniu ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>grzeniu ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>grzeniu ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>grzeniu ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>grzeniu ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>grzeniu ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>grzeniu ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>grzeniu ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>grzeniu ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>grzeniu ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>grzeniu ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>
O ile dobrze zrozumialem o co chodzi, to nazwe plycie mozna nadac tylko w kompilacji iso (data) czyli daloby rade nazwac plyte z mp-trojkami, mozna zaznaczyc opcje Joliet i wpisac dluzsza nazwe. Co do tytulow samych mp3 to moze to byc kwestia tagow (czy maja zapisane tagi) ale nie jestem pewien. Tak by to moglo wygladac skoro piszesz ze jedne maja tytuly a inne nie.
W kompilacji audioCD masz mozliwosc tylko zapisania cd-textu ktory moze byc czytany przez odtwarzacz go obslugujacy. Mozesz tez wyprobowac "kwadratowy" pomysl Sida.
__________________
Pozdr./Grzeniu
grzeniu jest offline  
Stary 26.07.2003, 13:26   #5
Aniaaaaa
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 26.07.2003
Posty: 10
Aniaaaaa w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Smile

Dzięki Grzeniu!Wypróbowałam Twoją podpowiedź i działa! W dodatku nie tylko w przypadku tytułu płyty i nazwy wykonawcy, ale również w przypadku tytułów poszczególnych numerów!!!
Pozdrawiam
P.S.Ciekawe zainteresowania
Aniaaaaa jest offline  
Stary 26.07.2003, 13:48   #6
Aniaaaaa
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 26.07.2003
Posty: 10
Aniaaaaa w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Chyba jednak pozostanę przy zapisie z CDtextem - plyta nagrana w kompilacji ISO niestety nie odbiera w stacjonarnym odtwarzaczu . Ale nic to .Jeden krok do przodu, no nie?
Aniaaaaa jest offline  
Stary 26.07.2003, 14:04   #7
grzeniu
XV1100
 
Avatar użytkownika grzeniu
 
Data rejestracji: 19.02.2002
Posty: 31,960
grzeniu ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>grzeniu ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>grzeniu ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>grzeniu ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>grzeniu ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>grzeniu ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>grzeniu ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>grzeniu ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>grzeniu ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>grzeniu ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>grzeniu ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>


Ja muze tez nagrywam z cd-textem tylko jako audioCD mimo ze nie mam odtwarzacza ktory by go czytal, ale moze kiedys....? Twoj stacjonarny pewnie nie czyta mp3 ale sa takie co czytaja.
A zainteresowania - da sie je pogodzic w dowolnej kombinacji
__________________
Pozdr./Grzeniu
grzeniu jest offline  
Stary 28.07.2003, 08:17   #8
Aniaaaaa
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 26.07.2003
Posty: 10
Aniaaaaa w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Rzeczywiście, nie czyta, z tym, że ja nagrałam na płytę pliki w formacie wave i spodziewałam sie że będę coś słyszeć.Czy kompilacja ISO ma jakieś szczególne właściwości i nie 'przyswaja' plików wave I jak to jest z tymi wavami - one nagrywają się bez tytułu (przynajmniej w kompilacji audio CD), a MP3-ójki bez problemu ten tytuł zachowują. W końcu, co to jest multisesja? Niestety, pomoc w NERO jest do KITU!!! Opisuje jak coś zrobić, ale nie mówi czym to coś jest

P.S.To nieźle musisz kombinować
Aniaaaaa jest offline  
Stary 28.07.2003, 09:15   #9
bgn
`
 
Avatar użytkownika bgn
 
Data rejestracji: 10.08.2001
Lokalizacja: Dolny Śląsk
Posty: 1,770
bgn niedługo stanie się sławny ;) <50 - 149 pkt>
strasznie wszystko pomieszalas.
Iso to data, a audio to audio , czyli zupelnie cos innego. Mp3 to tez data, mimo .ze gra.
P{roponuje ci lekture pracy nieocenionego Majoneza na stronie glownej cdrinfo
http://www.cdrinfo.pl/software/stronafaq.php
i lekture z tej strony dzialu "nagrywanie od A do Z"
( nie dlatego, zebym byl leniwy- ale tam to juz ladnie i klarownie opisano),
Zeby gralo z cdpalyera to tak jak sid pisal - musza byc dane z cdtextu wprowadzone do pliku cdlayer.ini.
Mozna robic recznie, ale automatycznie takie dane wprowadza Easy CD-DA ( taki ripper jest tez na stronie cdrinfo).
Nie uzywam Nero, ale w napewo w audio jest opcja nagrywanie z cdtextem, przy czym, cdtext nalezy pobrac z bazy, albo wklepaqc recznie

Ostatnio zmieniany przez bgn : 28.07.2003 o godz. 09:18
bgn jest offline  
Stary 28.07.2003, 10:47   #10
Aniaaaaa
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 26.07.2003
Posty: 10
Aniaaaaa w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Pewnie i pomieszałam, nie jestem expertem w tych sprawach. Staram się jak mogę.A wavy nagrane w ISO odsłuchiwałam w kompie i było ok.W Nero oczywiście jest opcja z CD Textem i nawet jej używam chodziło mi tylko o możliwość nagrania płyty i nadania jej tytułu tak jak można zrobić to w kompilacji ISO.
Pozdrawiam i dziękuję za informacje.
Aniaaaaa jest offline  
Stary 28.07.2003, 11:36   #11
grzeniu
XV1100
 
Avatar użytkownika grzeniu
 
Data rejestracji: 19.02.2002
Posty: 31,960
grzeniu ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>grzeniu ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>grzeniu ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>grzeniu ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>grzeniu ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>grzeniu ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>grzeniu ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>grzeniu ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>grzeniu ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>grzeniu ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>grzeniu ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>
Jak to mowia na chama wszystko da sie nagrac jako iso, nawet wavy tyle ze takiego formatu plyty nie obsluguje stacjonarny odtwarzacz (no poza mp3 jesli je czyta). Muzyke musisz miec w formacie CD-DA, no i wtedy jest to ograniczenie tylko do cd-textu. Do powyzszych porad i linkow Bgn dodam jeszcze: http://www.cdrinfo.pl/cdr/porady/ply...ojemnosccd.php
jest tu opis formatow plyt i z czym sie to je
__________________
Pozdr./Grzeniu
grzeniu jest offline  
Stary 28.07.2003, 13:12   #12
Aniaaaaa
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 26.07.2003
Posty: 10
Aniaaaaa w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Smile

Dzięki! Napewno spróbuję.
Aniaaaaa jest offline  
Stary 29.07.2003, 14:11   #13
tower
Wyjadacz ;)
 
Data rejestracji: 09.05.2003
Lokalizacja: bydgoszcz
Posty: 209
tower w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
mimo że wav to pcm stacjonarny odtważacz nie odczyta go ponieważ dla iso jest inny system korekcji błędów niż dla audio CD (kod reda salomona)
tower jest offline  
Dyskusja zamknięta


Twoje uprawnienia:
Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz umieszczać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB codeWłączone
EmotikonkiWłączone
Kody [IMG]Włączone
Kody HTML są Wyłączone

Teleport


Wszystkie czasy w strefie CET. Aktualna godzina: 10:07.


Powered by vBulletin® Version 3.8.11
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions Inc.