Powrót   Forum CDRinfo.pl > Napędy optyczne i nagrywanie CD, DVD, Blu-ray, HD DVD > Napędy optyczne CD

Napędy optyczne CD Tematy poswięcone nagrywarkom i nagrywaniu płyt CD-R/RW



Witaj Nieznajomy! Zaloguj się lub Zarejestruj

Zarejestrowani użytkownicy mają dostęp do dodatkowych opcji, lepszej wyszukiwarki oraz mniejszej ilości reklam. Rejestracja jest całkowicie darmowa!

Dyskusja zamknięta
 
Opcje związane z dyskusją Tryby wyświetlania
Stary 25.05.2001, 20:31   #31
cos
Gość
 
Posty: n/a
sorry
 

  #ads
CDRinfo.pl
Reklamowiec
 
 
 
Data rejestracji: 29.12.2008
Lokalizacja: Sieć globalna
Wiek: 31
Posty: 1227
 

CDRinfo.pl is online  
Stary 25.05.2001, 21:03   #32
gAzZzZoR
Kinetic
 
Avatar użytkownika gAzZzZoR
 
Data rejestracji: 09.04.2001
Lokalizacja: Rybnikkk
Posty: 607
gAzZzZoR zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Cytat:
cos (25-05-2001 21:31):
sorry
Sorry

Co takiego zrobiles ?

gAzZzZoR jest offline  
Stary 25.05.2001, 21:43   #33
robins
Gość
 
Posty: n/a
Czy jest jakas strona na cdrinfo.pl (wyłączając forum) która mówi, że "aby przegrać gre x należy skorzystać z cracka y

może jest może nie ma a czy ktoś może napisał że aby przegrać grę x musisz kupić nagrywarkę. chyba dla większości osób które to robią bądź zamierzają zrobić jest to oczywiste

Zgodnie z prawem każdy ma prawo do wykonania jesnej kopi dla siebie (tzw. backup). Więc Ci co pytają jak ją przegrać to np. mogą ją przegrywać dla siebie

być może ale nie jak piszą że przegrywają bądź będą przegrywać 10 płyt tygodniowo. ciekaw jestem ilu z nas posiada orginalną grę schowaną gdziś w szufladzie a korzysta z jej kopii

ludzi woli i tak kupic pirata za 10zl, niz orginal za 50.

jeśli tak twierdzisz to dlaczego nie przesiadujesz na stronie "cdr-news" która jest warta 10 zł tylko na "cdrinfo" które jako oryginał kosztuje 50 zł

ogólnie się zgadzam z wami wszystkimi ale to nie powód żeby gościa gnoić, a tak poza tym jeśli ta strona jest kopią cdrinfo to okropnie kiepską
 
Stary 25.05.2001, 23:02   #34
obar
Forumator
 
Data rejestracji: 06.12.2000
Posty: 715
obar zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
ta odpowiedz "cos"ia była do innego postu .. tak siędomyśliłem to chodzi o jego MAPKĘ POLSKI z zaznaczonymi punktami gdzie najwięcej płyt się kopiuje....
a i jeszcze jedno nie wiem czy słyszeliście z ostatnich badań wynika że firmy produkujące oprogramowanie starciły 1,2 mld dolarów (chyba jeśli dobrze usłyszałem) z powodu piractwa ...a drugie to ponoć Polska i tak nie wypada najgorzej pod tym kątem a podobno raj dla piratów jest w krajach azjatyckich

to tak na marginesie ..
obar jest offline  
Stary 25.05.2001, 23:20   #35
gAzZzZoR
Kinetic
 
Avatar użytkownika gAzZzZoR
 
Data rejestracji: 09.04.2001
Lokalizacja: Rybnikkk
Posty: 607
gAzZzZoR zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Tak faktycznie były takie wyliczenia ale znacznie przekraczały sume ktora napisales (tj. 1,2 mld)

Poza tym do Rysia:
Dobra, ale to co robi Misiek jest gratis (chyba tak ) a gość jego bezinteresowna prace zerżnał, i nie byłoby to takie chamskie gdyby dupek nie napisał na dole strony "prawa zastrzeżone dla Perki" (czy jakos tak)

To tak, jakbym na piracie napisał: "Wszystkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie zabronione. Copyright by Gazor Corporation" - czyż nie byłoby to chamskie ?

A każdy widzi że pirat, a jak wchodzi na jakiś cdr-news to myśli że to strona tego gościa.

Pozdro. Gazor
gAzZzZoR jest offline  
Stary 27.05.2001, 16:19   #36
Ryszard
Gość
 
Posty: n/a
niestety, wszystko wskazuje na to że strona o której piszesz w ostatnim zdaniu jest tego "gościa", nie jego może być tylko treść na niej zawarta,
co do uwag poczynionych w stosunku do mojego komentarza,
jak ktoś ma 15 lat, nosi bluzę ze starszego brata, spodnie z kieszeniami w okolicach kostek i krokiem poniżej kolan, to może sobie drwić z prawa, BSA, i firm zajmujących się produkcją i dystrybucją oprogramowania.
Tylko że potem przykro patrzeć na takiego 15 latka płaczącego w radiowozie.
Ale jeśli ktoś uważa się za rozsądnego człowieka, powinien przestać bredzić.
Proszę przecztyać umowę licencyjną firmy Microsoft, czy jest tam napisane coś na temat wykonania kopii zapasowej ? Nie i za wykonanie takowej prawo przwiduje odpowiedzialność karną i majątkową (powództowo w procesie cywilnym).
Proszę dokładnie zapoznć się z tematem na który macie zamiar zabrać głos, i brać odpowiedzialność za to co piszecie. To smutne ale niektórzy złapani na nielegalnym kopiowaniu tłumaczą się opowiadając że przecież myśleli że im wolno, bo na stronie X czy Y było napisane że wolno.
Na zakończenie, mam nadzieję że w niedługim czasie technika pozwoli na klonowanie (kopiowanie) ludzi, wtedy chętnie bez zgody właścicieli (lub autorów)oryginałów chętnie sklonuję kilku piratów uprzednio pozbawiając ich części ciała odpowiedzialnych za używanie sprzętu do nagrywania.

Pozdrowienia dla funkcjonariuszy Służby Więziennej, niech będą mili dla wszystkich którzy ich odwiedzą w związku z produkcją kopii zapasowych.
 
Stary 27.05.2001, 20:29   #37
gAzZzZoR
Kinetic
 
Avatar użytkownika gAzZzZoR
 
Data rejestracji: 09.04.2001
Lokalizacja: Rybnikkk
Posty: 607
gAzZzZoR zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Rysiu przesadzasz.

Jak Cie złapią to co najwyżej Ci sprzet zakoszą, i zapłacisz jakiś mandat.

A w polskim prawie jest wyraźnie napisane, że coś tam na własne potrzeby z licencją można posiadać jedną kopie zapasowa płyty.

A jak Cie złapią z piratem i licencja to kary NIE PŁACISZ (no chyba że trafisz na upierdliwego urzedasa i cos Ci wlapia)
A jak ja przegrywam kilka płyt na tydzień to to sie nazywa u Policji "Mała szkodliwość społeczna".

Wiem, bo kiedyś kradli węgiel spod Apteki (kilkanascie kilo dziennie) i Policja powiedziała że to jest mała szkodliwość społeczna i że oni nic nie mogą zrobić.
gAzZzZoR jest offline  
Stary 28.05.2001, 07:41   #38
cana
Łaskobójca
 
Avatar użytkownika cana
 
Data rejestracji: 24.04.2001
Lokalizacja: Sigil
Posty: 2,160
cana zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Hail
Rysiu tu /albo tam / wszystkim oburzonym chodzi o to że gostek podpisał się nie pod swoim, to że skopiował to pal to licho / a licho nie śpi/ ale dlaczego podpisał sie jak pod swoim / a tak swoją droga to dobrze że kopiuje dobre wzorce / i to wszystkich oburza. A jeśli chodzi o kopie bezpieczeństwa to polskie prawo pozwala na to i licencja ma tu g.. do powiedzenia

pozdro
cana jest offline  
Stary 28.05.2001, 07:49   #39
obar
Forumator
 
Data rejestracji: 06.12.2000
Posty: 715
obar zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
6
jedno co moge powiedzieć to mnie nie żal takiego małolata w radiowozie z kilku powodów :

jak handlują na giełdzie to wpadają zawsze płotki ( 15 latkowie) bo im nic nie zrobią nic tylko wpis do kartoteki nic u nich nie znajdą postraszą i wypuszczą ... a na giełde przyjda inni albo i Ci sami po tygodniu czy 2ch.

sprzedają kichę za którą nie są odpowiedzialni ale biora odpowiedzialnoś gdy to sprzedadzą ... (bo im szefowie to dają do sprzedania)

zmieniają miejsca sprzedawania aby uniknąć zwrotów ...

chca szybko i łatwo zarobić nie zdając sobie sprawy że mogą sobie spaprać papiery

chcą szybko być dorośli unikając odpowiedzialności bo w końcu "to jeszcze małolaty"

czesto nabierają innych sami nie wiedząć ze sa nabierani.....

oki starczy ... kiedyś taki wazniak w radio mówił że jeśli ktoś zakabluje kogoś że używa nielegalnego oprogramowania ( wszystko pod kątem MS) to w nagrodę może otrzymać legalne oprogramowanie

i była wzmianka że wolno mieć jedną kopię dla siebie ( mówię o Polsce)

pozdro 6
__________________
obar
obar jest offline  
Stary 28.05.2001, 08:59   #40
martinez
Wyjadacz ;)
 
Data rejestracji: 17.04.2001
Posty: 225
martinez zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Miałem coś napisać, ale..... ehhhh.....

Uznałem że nie ma sensu nic "mądrego" szrajbnąć...

Napiszę tylko jedno - każdy ma prawo do wykonani kopii zapasowej swojego oryginału.
I żaden prokurator tego nie podważy.

pozdrawiam wszystkich przyszłych klientów sądownictwa polskiego
__________________
martinez\nGG #755669
martinez jest offline  
Stary 28.05.2001, 15:02   #41
Ryszard
Gość
 
Posty: n/a
Panowie,
proszę przeczytać umowę licencyjną, a dopiero wtedyzabierać głos.
Co do prokuratora, to nie bardzo wiem co miałby do powiedzenia w sprawie pozwu do Wydziału Cywilnego Sądu Powszechnego.
Jeśli zaś chodzi o kopie dla siebie - odsyłam do wspomnianej umowy licencyjnej,
generalnie jeśli się nabywa produkt i go instaluje to należy się stosować do ograniczeń w niej zawartych. No chyba że wykażemy abuzywność wzorca umowy, oczywiście uprawnienie nie dotyczy podmiotów gospodarczych kupujących oprogramowanie.

Nawiasem, też mi nie żal tych płaczących w radiowozach 15 latków, żal mi ich rodziców.
Pozdrowienia.
 
Stary 28.05.2001, 18:23   #42
berserk
Wymiatacz
 
Avatar użytkownika berserk
 
Data rejestracji: 01.01.2001
Posty: 510
berserk zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
co do kopii zapasowej, to w umowie licencyjnej jest napisane, ze nie wolno sporzadzac NIELEGALNYCH kopii oprogramowania. natomiast polskie prawo pozwala sporzadzic 1 (jedna) kopie zapasowa (na wypadek kradziezy, zniszczenia itp.).\
wniosek: kopia taka jest LEGALNA, wiec umowa licencyja nie zostala zlamana (u nas stosuje sie polskie prawo i takowe nas dotyczy).
zapetlenie?
moze sie myle?

pozdrawiam
berserk jest offline  
Stary 28.05.2001, 19:04   #43
woyteckk
Gość
 
Posty: n/a
Panowie !
Po co ta cala dyskusja
Robie kilka kopii plyt tygodniowo i za to pojde do wiezienia??
chyba cos wam sie pomylilo . Przeciez po ulicach chodzi tylu prawdziwych przestepcow , a wy chcecie ,zeby policja lapala dzieciakow , ktorzy kopiuja se gierki??
Po drugie , Panie Ryszardzie wyluzuj sie , zapal se jointa
i odzczep sie od tej umowy licencyjnej!! Jezeli zakupilem legalny program mam prawo do wykonania kopii zapasowej. A jezeli ciagle twierdzisz ,ze w umowie licencyjnej tak napisano to idz na jakies forum dla prawnikow i tam sie o to spieraj.


A poza tym co ty taki swietobliwy
Jezeli Ci mama\tata\szef
auczycielka itp. mowi ci , ze czegos nie wolno robic ty tego nie robisz??

na zakonczenie powiem tylko , ze polskie prawo jest do dupy i wszyscy ci panowie co nami rzadza mysla tylko o kasie i o stolkach dal siebie, wiec sie tak nie przejmuj co jest napisane w umowie licencyjnej
[img="http://www.fmup.org.pl/protest/wlepka.gif"]
 
Stary 30.05.2001, 03:18   #44
Ryszard
Gość
 
Posty: n/a
Cytat:
woyteckk (28-05-2001 20:04):
Panowie !
Po co ta cala dyskusja
Robie kilka kopii plyt tygodniowo i za to pojde do wiezienia??
chyba cos wam sie pomylilo . Przeciez po ulicach chodzi tylu prawdziwych przestepcow , a wy chcecie ,zeby policja lapala dzieciakow , ktorzy kopiuja se gierki??
Po drugie , Panie Ryszardzie wyluzuj sie , zapal se jointa
i odzczep sie od tej umowy licencyjnej!! Jezeli zakupilem legalny program mam prawo do wykonania kopii zapasowej. A jezeli ciagle twierdzisz ,ze w umowie licencyjnej tak napisano to idz na jakies forum dla prawnikow i tam sie o to spieraj.


A poza tym co ty taki swietobliwy
Jezeli Ci mama\tata\szef
auczycielka itp. mowi ci , ze czegos nie wolno robic ty tego nie robisz??

na zakonczenie powiem tylko , ze polskie prawo jest do dupy i wszyscy ci panowie co nami rzadza mysla tylko o kasie i o stolkach dal siebie, wiec sie tak nie przejmuj co jest napisane w umowie licencyjnej
[img="http://www.fmup.org.pl/protest/wlepka.gif"]
No i się znudziłem, a i czytleników nie chcę dłużej nudzić.

a co do jointów, to palą je tylko MURZYNI !!! (i kolesie od deskorolek z pieluchami w spodniach)
dlatego mają płaskie nosy, brzydką cerę i nic im się nie chce,
czy na Jamajce, gdzie każdy płaski nos ze sprężynkami na głowie pali od dziecka
jest jakaś rodzima rdzenna cywilizacja ? Czy może wszystko łącznie z bibułką do zawijania przywieźli biali
 
Stary 30.05.2001, 03:29   #45
Ryszard
Gość
 
Posty: n/a
Cytat:
berserk (28-05-2001 19:23):
co do kopii zapasowej, to w umowie licencyjnej jest napisane, ze nie wolno sporzadzac NIELEGALNYCH kopii oprogramowania. natomiast polskie prawo pozwala sporzadzic 1 (jedna) kopie zapasowa (na wypadek kradziezy, zniszczenia itp.).\
wniosek: kopia taka jest LEGALNA, wiec umowa licencyja nie zostala zlamana (u nas stosuje sie polskie prawo i takowe nas dotyczy).
zapetlenie?
moze sie myle?

pozdrawiam
wiesz, jestem może niedouczony ale że lubię poszerzać swoją wiedzę mam prośbę, podaj gdzie można znaleźć regulacje prawne wyłączające postanowienia umowne zawarte w umowie licencyjnej ?
albo inaczej, gdzie ustawodawca napisał że wolno sobie robić jedną kopię
a może chociaż masz jakieś orzeczenie Sądu Najwyższego w tej sprawie
Niestety nie udało mi się odnaleźć żadnych regulacji prawnych zgodnych z Twoim tokiem myślenia, a problemem interesuje się już ładnych kilka lat. (5 lat studiów prawniczych + 3 pracy w tzw. org. scigania)

Pozdrawiam wszystkich,
 
Dyskusja zamknięta


Twoje uprawnienia:
Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz umieszczać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB codeWłączone
EmotikonkiWłączone
Kody [IMG]Włączone
Kody HTML są Wyłączone

Teleport


Wszystkie czasy w strefie CET. Aktualna godzina: 18:35.


Powered by vBulletin® Version 3.8.11
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions Inc.