Powrót   Forum CDRinfo.pl > Napędy optyczne i nagrywanie CD, DVD, Blu-ray, HD DVD > Napędy optyczne CD

Napędy optyczne CD Tematy poswięcone nagrywarkom i nagrywaniu płyt CD-R/RW



Witaj Nieznajomy! Zaloguj się lub Zarejestruj

Zarejestrowani użytkownicy mają dostęp do dodatkowych opcji, lepszej wyszukiwarki oraz mniejszej ilości reklam. Rejestracja jest całkowicie darmowa!

Dyskusja zamknięta
 
Opcje związane z dyskusją Tryby wyświetlania
Stary 03.04.2003, 12:58   #1
buddylove
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 02.01.2003
Posty: 13
buddylove w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Question CDRW i DVD na jednym kanale???

Cześć!!!!!!!
Czy istnieje sposób, aby podłączyć napęd DVD i CDRW na jednym kanale IDE, aby oba te urzadzenia funkcjonowały poprawnie. Ustawiłem nagrywarkę jako Master a DVD jako Slave i okazało sie, że CDRW funkcjonuje PRAWIE całkowicie, poza tym, że nie nagrywa (postęp 6% i mission aborted).
Dopiero zmiana na osobne kanały rozwiazała sytuacje. lecz nie oto mi chodziło.
DVD,CDRW - LiteON
Płyta gł. - EpoX 8RDA+
Pozdrawiam
buddylove jest offline  

  #ads
CDRinfo.pl
Reklamowiec
 
 
 
Data rejestracji: 29.12.2008
Lokalizacja: Sieć globalna
Wiek: 31
Posty: 1227
 

CDRinfo.pl is online  
Stary 03.04.2003, 14:46   #2
Maciej
.:Esin Member:.
CDRinfo VIP
 
Avatar użytkownika Maciej
 
Data rejestracji: 31.12.2002
Lokalizacja: PL
Posty: 7,665
Maciej niedługo stanie się sławny ;) <50 - 149 pkt>Maciej niedługo stanie się sławny ;) <50 - 149 pkt>
a nagrywasz w "locie" czy z dysku HDD ...
__________________
Jak mądrze zadawać pytania
Maciej jest offline  
Stary 03.04.2003, 16:41   #3
buddylove
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 02.01.2003
Posty: 13
buddylove w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Dzieki za zainteresowanie się wątkiem.
Zawsze nagrywam z HDD. To jest jakiś koszmar, ponieważ jeśli odłączę (fizycznie) DVD z kanału na którym jest CDRW(Master) to wtedy wszystko idzie bez problemu. Kompletna wtopa.
Bardzo mi zależy, aby HDD był na osobnym kanale z niczym nie spięty.
Pozdrawiam.
buddylove jest offline  
Stary 03.04.2003, 16:48   #4
esem
OldBoy
 
Avatar użytkownika esem
 
Data rejestracji: 18.05.2002
Lokalizacja: Wrocław
Posty: 3,863
esem jak się przyłoży ma szansę zostać specem <150 - 249 pkt>esem jak się przyłoży ma szansę zostać specem <150 - 249 pkt>
To powinno chodzić.
Musisz trochę posprawdzać: zworki, ASPI, DMA itp.
Jak masz kabel 80 żył to może być uszkodzony: jest to cholernie delikatne. I to jest mój tip.
Poczytaj trochę lektury. Zacznij od postu: Podstawy podpinania napędów...
Jak coś Ci będzie niewychodzić: pisz. 8)
__________________
ASUS DRW-24B3LT
esem jest offline  
Stary 03.04.2003, 23:53   #5
cdwriter21
Wyjadacz ;)
 
Avatar użytkownika cdwriter21
 
Data rejestracji: 07.05.2001
Lokalizacja: POLSKA
Posty: 251
cdwriter21 zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Miałem ten sam problem !!!
Sprzęt: Epox 8RDA nforce2
Primary Master: Caviar 80GB
Primary Slave: kieszeń
Secondary Master: LiteOn CDRW 48x
Secondary Slave: DVD Panasonic 16x48x

identycznie jak u Ciebie po 6 sekundach po zaladowaniu bufora nagrywanie zostało przerwane i plyta wyjezdzala. Zmiana napędów kolejnością na taśmie nie pomogła.

Jedyna rada wpiołem DVD na taśmie z HDD :-( na razie do czasu kupienia dodatkowego kontrolera RAID tak pozostanie

Chyba ze ktos wie jak zmusic te urzadzonka do pracy na 1 tasmie tak zeby pracowaly poprawnie.
__________________
cdwriter21 jest offline  
Stary 04.04.2003, 00:34   #6
buddylove
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 02.01.2003
Posty: 13
buddylove w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Thumbs up

Dzieki ludzie za wszelką pomoc. Tu naprawdę można dowiedzieć się ciekawych rzeczy - hmm czapki z głów.
A rozwiązanie jest takie (przynajmniej u mnie): W biosie należy ustawić Secondary Master UDMA - disabled, Secondary Master PIO - Auto.
Wynik jest taki, że teraz można już recordować. To na razie jedna z możliwości. Nasuwa się pytanie, czy konfig SM UDMA - Auto, SM PIO - disabled też pozwoli nagrywać poprawnie. A może nalezy przekonfigurować w biosie Secondary Slave?
Ciekawi mnie teraz opinia tutejszych wyjadaczy co do wydajności takiego stanu rzeczy.
Jeszcze raz dzięki. Pozdrawiam
buddylove jest offline  
Stary 09.04.2003, 11:08   #7
buddylove
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 02.01.2003
Posty: 13
buddylove w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Przepraszam za mój przedwczesny optymizm.
PROBLEM POWRÓCIŁ!!!!!!
Ponownie nagrywarka (LiteON 24/10/40) nie nagrywa. Wygląda na to, że nie lubi ona towarzystwa innych napędów lub nie wyrabia kontroler na płycie.
Racje ma cdwriter21 na płycie EpoX 8RDA+ nie idzie zmusić do pracy na jednym kanale IDE DVD i CDRW. Mimo, że nagrywarka wszystko odczytuje potrafi czyścić płyty, to z nagrywaniem już się wszystko kasztani.
Objaw: W Nero dochodzi do 6-8% i staje wydając komunikat IDE/SCSI Command Aborted i lipa.
Kable zostały sprawdzone (40 żyłowe) ustawienie DMA (tylko z poziomu BIOS-u) wszystkie możliwe kombinacje, zworki itd. i nadal nic.
Przełączenie DVD na kanał z HDD lub odłączenie DVD z kanału z nagrywarką rozwiązuje problem na 100%
Ludzie jak macie jakieś inne pomysły to dajcie znać - szczególnie posiadacze tego rodzaju płyty, ale i nie tylko.
Pozdrawiam
buddylove jest offline  
Stary 09.04.2003, 11:29   #8
esem
OldBoy
 
Avatar użytkownika esem
 
Data rejestracji: 18.05.2002
Lokalizacja: Wrocław
Posty: 3,863
esem jak się przyłoży ma szansę zostać specem <150 - 249 pkt>esem jak się przyłoży ma szansę zostać specem <150 - 249 pkt>
Co to znaczy ustawione DMA z poziomu BIOSu? A z poziomu windy to niełaska?
A co z ASPI? A co Ci mówi (pokazuje) Nero Info? 8)
__________________
ASUS DRW-24B3LT
esem jest offline  
Stary 09.04.2003, 12:00   #9
buddylove
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 02.01.2003
Posty: 13
buddylove w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Z poziomu windy może byłaby i łaska, ale przy kontrolerze NVIDIA nForce IDE Controller nie mam możliwości ustawienia typu transferu dla poszczególych kanałów IDE - mogę tylko aktualizawać, odinstalować sterownik itd.
Co do Aspi to Nero pokazuje, że jest zainstalowany i pracuje poprawnie v.460.
I co Ty na to.
Jeszcze jeden szczegół - w nero info mam przyporządkowaną inną literę nagrywarki niż w sytemie.
Pozdrawiam

Ostatnio zmieniany przez buddylove : 09.04.2003 o godz. 12:24
buddylove jest offline  
Stary 09.04.2003, 12:26   #10
esem
OldBoy
 
Avatar użytkownika esem
 
Data rejestracji: 18.05.2002
Lokalizacja: Wrocław
Posty: 3,863
esem jak się przyłoży ma szansę zostać specem <150 - 249 pkt>esem jak się przyłoży ma szansę zostać specem <150 - 249 pkt>
Cytat:
buddylove napisa***322;(a)
Z poziomu windy może byłaby i łaska, ale przy kontrolerze NVIDIA nForce IDE Controller nie mam możliwości ustawienia typu transferu dla poszczególych kanałów IDE - mogę tylko aktualizawać, odinstalować sterownik itd.
Co do Aspi to Nero pokazuje, że jest zainstalowany i pracuje poprawnie v.460.
I co Ty na to.
Nie miałem jeszcze okazji pracować z MB na nForce. Ale coś Ci ten kontroler pokazuje: jest UDMA czy nie?
ASPI 4.60 to trochę stare... Z pakietu Force ASPI praktyczne zastosownie (moim zdaniem) ma wyłącznie deinstalator... 8)
__________________
ASUS DRW-24B3LT
esem jest offline  
Stary 09.04.2003, 13:16   #11
buddylove
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 02.01.2003
Posty: 13
buddylove w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
No właśnie tu jest pies pogrzebany. Z powłoki windy patrząc na ten kontroler nie mogę stwierdzić czy jest UMDA on/off. Tylko przez BIOS mogę ustawić dla poszczególnych kanałów ten typ komunikacji.
buddylove jest offline  
Stary 09.04.2003, 14:55   #12
memorando
Młody żonkoś
 
Data rejestracji: 02.02.2003
Lokalizacja: Szczecin
Posty: 3,324
memorando zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Cytat:
buddylove napisa***322;(a)
No właśnie tu jest pies pogrzebany. Z powłoki windy patrząc na ten kontroler nie mogę stwierdzić czy jest UMDA on/off. Tylko przez BIOS mogę ustawić dla poszczególnych kanałów ten typ komunikacji.
masz xp czy win 2k jak masz jeden z tych wejdź do menedźera urządzeń weź na podstawowym kanale ide wlaściwosci i ustawienia zaawansowane daj dma jeżeli dostępne zresetuj jak wywali ntdll exploit to reset awaryjny daj pio zamiast dma
__________________
Dotyk idący daleko poza definicję słowa instynkt...Julio Cortazar
memorando jest offline  
Stary 09.04.2003, 14:56   #13
Pabloz
Stały bywalec ;)
 
Avatar użytkownika Pabloz
 
Data rejestracji: 09.02.2003
Lokalizacja: Szczecin
Posty: 194
Pabloz zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Cytat:
buddylove napisa***322;(a)
No właśnie tu jest pies pogrzebany. Z powłoki windy patrząc na ten kontroler nie mogę stwierdzić czy jest UMDA on/off. Tylko przez BIOS mogę ustawić dla poszczególnych kanałów ten typ komunikacji.
A nero info tool? Przeciez podaje czy udma jest wlaczona przy kazdym uzadzeniu. Sprawdz...

Pozdrawiam.
Pabloz jest offline  
Stary 09.04.2003, 16:38   #14
buddylove
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 02.01.2003
Posty: 13
buddylove w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Na początku chciałbym podziękować ESEMU-u, który naprowadził mnie na możliwe rozwiązanie tego wrednego problemu.
Jak wcześniej pisałem przy instalacji driverów nForce'a, istnieje możliwość instalacji lub nie sterownika Nvidia NForce IDE controller.
I to on jak się okazuje jest głównym winowajcą. Gdy wywaliłem to gówno i zacząłem używać standardowego domyślnego z Windy sterownika kontrolera IDE (uzyskałem dostęp do poszczególnych kanałów), nagrywanie idzie jak po maśle. Co ciekawe litery przyporządkowane poszczególnym napędom pokrywają już się z tymi co pokazaje Nero Info Tool.
Nie chcę wyciągać już pochopnych wniosków i zaczekam jeszcze parę dni z końcową oceną tego rozwiązania.
Na razie dzięki wszystkim.
Pozdrawiam
buddylove jest offline  
Stary 09.04.2003, 17:03   #15
esem
OldBoy
 
Avatar użytkownika esem
 
Data rejestracji: 18.05.2002
Lokalizacja: Wrocław
Posty: 3,863
esem jak się przyłoży ma szansę zostać specem <150 - 249 pkt>esem jak się przyłoży ma szansę zostać specem <150 - 249 pkt>
No to fajnie, że sobie poradziłeś.
Moja rola żadna, próbujemy sobie pomagać. Ale jak szukasz pomocy to najpierw pomóż sobie sam.
Pozdrawiam
__________________
ASUS DRW-24B3LT
esem jest offline  
Dyskusja zamknięta


Twoje uprawnienia:
Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz umieszczać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB codeWłączone
EmotikonkiWłączone
Kody [IMG]Włączone
Kody HTML są Wyłączone

Teleport


Wszystkie czasy w strefie CET. Aktualna godzina: 09:57.


Powered by vBulletin® Version 3.8.11
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions Inc.