Powrót   Forum CDRinfo.pl > Napędy optyczne i nagrywanie CD, DVD, Blu-ray, HD DVD > Napędy optyczne CD

Napędy optyczne CD Tematy poswięcone nagrywarkom i nagrywaniu płyt CD-R/RW



Witaj Nieznajomy! Zaloguj się lub Zarejestruj

Zarejestrowani użytkownicy mają dostęp do dodatkowych opcji, lepszej wyszukiwarki oraz mniejszej ilości reklam. Rejestracja jest całkowicie darmowa!

Dyskusja zamknięta
 
Opcje związane z dyskusją Tryby wyświetlania
Stary 19.06.2002, 22:51   #1
Yahol
Gość
 
Posty: n/a
Chłodzenie nagrywarki

Palę w firmie dużo płyt, ok.12-15 dziennie. (teoretycznie), praktyka wygląda tak, że po ok. godzinie ciągłej pracy nagrywarka LG8080b, zaczyna ciąć. Trzeba zrobić przerwę na jakiś czas, ok.1 godz. i można palić dalej.
W domu mam identyczną LG, z tym że palę 5-6 płyt w tygodniu, nad, w kieszeni jest HDD,- ale mam pod nagrywarką dwa wentylatory 0,6 m3/min. i nie mam problemów. W jakimś piśmie czytałem o chłodzeniu nagrywarek, co wiecie na ten temat?
 

  #ads
CDRinfo.pl
Reklamowiec
 
 
 
Data rejestracji: 29.12.2008
Lokalizacja: Sieć globalna
Wiek: 31
Posty: 1227
 

CDRinfo.pl is online  
Stary 20.06.2002, 05:41   #2
oldgringo
old Member
 
Avatar użytkownika oldgringo
 
Data rejestracji: 31.01.2002
Lokalizacja: Warszawa
Posty: 680
oldgringo zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Ja też chłodzę ,ale browarem.Wystarczy 2-3 wieczorkiem i nagrywara(a takżę ja) działa bez problemu. ;D
A tak poważnie to w pracy na LiteOn x24 wypalamy jakieś 10 płyt dziennie i wszystko w porządku.Tylko nową trzeba kupować co 4 miesiące.Ale w mojej pracy wszystko trzeba wymieniać co 4 miesiące.
__________________
Tantric Yoga rulez
skrzynka
oldgringo jest offline  
Stary 20.06.2002, 07:56   #3
obar
Forumator
 
Data rejestracji: 06.12.2000
Posty: 715
obar zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Cytat:
Yahol (19-06-2002 23:51):
Palę w firmie dużo płyt, ok.12-15 dziennie. (teoretycznie), praktyka wygląda tak, że po ok. godzinie ciągłej pracy nagrywarka LG8080b, zaczyna ciąć. Trzeba zrobić przerwę na jakiś czas, ok.1 godz. i można palić dalej.
W domu mam identyczną LG, z tym że palę 5-6 płyt w tygodniu, nad, w kieszeni jest HDD,- ale mam pod nagrywarką dwa wentylatory 0,6 m3/min. i nie mam problemów. W jakimś piśmie czytałem o chłodzeniu nagrywarek, co wiecie na ten temat?
..wiec moze czas rzucić palenie ?
podziwiam tę nagrywarkę ze jeszcze działa nie dlatego ze jest niechłodzona... generalnie ja tez nie chłodzę ale producenci stosują coolery z tyłu nagrywarki, pewnie z braku miejsca gdzie indziej ale chodzi o to by powietrze chłodziło środek, nie wiem cze pomoaga tak bardzo chłodzenie obudowy, najlepiej aby powietrze było wymieniane w środku ... tak mi sie zdaje , ale nie wierć w niej otworów na Boga
obar jest offline  
Stary 14.07.2002, 10:19   #4
Tabaluga
Bywalec
 
Avatar użytkownika Tabaluga
 
Data rejestracji: 16.06.2002
Lokalizacja: Małopolska
Posty: 51
Tabaluga zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Chłodzenie nagrywarki

w czasopismie PC WORLD KOMPUTER nr 3/2002r jest artykuł "CD-RW na dłużej" tam było mowa o chłodzenie nagrywarki m.in. nowoczesne nagrywarki są tak skonstruowane, że elementy podatne na ciepła są umieszczone na spód nagrywarki, w ten sposób nie są narażone na temperaturę wytwarzaną przez nagrywarkę ale są narażone na temperatuę wytwarzaną przez inne podzespoły komputera np. twardy dysk, cd-rom ...
tak więc w domu twoja nagrywarka ma chłodzenie i to ma wpływ na jej żywotność.
Tabaluga jest offline  
Stary 14.07.2002, 20:30   #5
Laser
Guru
Zlotowicz
 
Data rejestracji: 02.01.2002
Posty: 4,488
Laser zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Witam !

Najprościej by było poprostu zwoooooolnić np zmniejszyć V ??

Nagrywarkę wynieść ponad wszystko żeby nie udzielało sie jej ciepło innych urządzeń w miarę możliwości !


Otworzyć tackę podmuchać , szepnąć miłe słówko , powiedzieć żeby się tak nie podniecała ... yyyyyy to nie to forum !!! - no dobra to był rzart !
Laser jest offline  
Stary 15.07.2002, 05:11   #6
gALL
Stały bywalec ;)
 
Data rejestracji: 21.03.2001
Posty: 106
gALL zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
hmm.. prawdy sie nie dowiesz, ja na lg 16x (no niby tylko 16) pale raz na miesiac a porzadnie (mam 80gb hdd wiec czekam az mi sie troche nazbiera ) wypalam okolo 40 cd i co moze stwierdzic? narywara jest wy***iscie goraca, ale wszystkie plyty nagrywaja sie ok. schlodzic nigdy nie zaszkodzi. ja sie raczej matwie bo mam procka od amd i ten athlon troche ciepla wydziela...
gALL jest offline  
Stary 15.07.2002, 07:59   #7
Leyo
Bywalec
 
Data rejestracji: 07.05.2002
Posty: 39
Leyo zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
[QUOTE]Laser napisa***322;(a)

Nagrywarkę wynieść ponad wszystko żeby nie udzielało sie jej ciepło innych urządzeń w miarę możliwości !


Na nagrywarkach to ja nie bardzo się znam, ale wymiany ciepła uczę się już 9 lat i wiem na pewno że ciepło unosi sie w górę, więc nagrywarka raczej pod "wszystko"
Leyo jest offline  
Stary 15.07.2002, 08:52   #8
Laser
Guru
Zlotowicz
 
Data rejestracji: 02.01.2002
Posty: 4,488
Laser zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
[QUOTE]Leyo napisa***322;(a)
Cytat:
Laser napisa***322;(a)

Nagrywarkę wynieść ponad wszystko żeby nie udzielało sie jej ciepło innych urządzeń w miarę możliwości !


Na nagrywarkach to ja nie bardzo się znam, ale wymiany ciepła uczę się już 9 lat i wiem na pewno że ciepło unosi sie w górę, więc nagrywarka raczej pod "wszystko"
Witam !

To rzecz oczywista sorry popierniczyło mi się !!!:-D
Laser jest offline  
Stary 15.07.2002, 10:26   #9
Yahol
Gość
 
Posty: n/a
Dzięki:-D Obecnie rozważam projekt zamocowania nagrywarki POD komputerem i schładzania jej za pomocą ciekłego azotu. Mojego AMD ATHLONA będę chłodził ciekłym helem, a cały komputer włożę do ciekłej wody:-D
Jeszcze raz dzięki za wkład w rozwój techniki schładzania nagrywarek.
Z odrobiną ironii
YAHOL
 
Stary 16.07.2002, 21:01   #10
Tabaluga
Bywalec
 
Avatar użytkownika Tabaluga
 
Data rejestracji: 16.06.2002
Lokalizacja: Małopolska
Posty: 51
Tabaluga zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Twój projekt jest bardzo praktyczny, rozważam nad wprowadzeniem w czyn
z PC WORLD COMPUTER dowiedzałem się,że w nagrywarce element najbardziej podatny na ciepło jest optyka. zaleca się zostawić puste miejsce pod i nad nagrywarką, no cóż u mnie nie było miejsca ani pod ani nad nagrywarką, mam zainstalowane dwa twarde dyski (jeden w szufladzie), CD-ROM i nagrywarka nad wszystkim, no już druga nagrywarka znalazła się w śmietniku po roku użytkowania właśnie przez układ optyczny
Tabaluga jest offline  
Stary 17.07.2002, 16:18   #11
bas
MAJSTER zlotowy
 
Avatar użytkownika bas
 
Data rejestracji: 16.05.2002
Lokalizacja: Łódź
Posty: 1,097
bas niedługo stanie się sławny ;) <50 - 149 pkt>
temp

Cytat:
Yahol napisa***322;(a)
Dzięki:-D Obecnie rozważam projekt zamocowania nagrywarki POD komputerem i schładzania jej za pomocą ciekłego azotu. Mojego AMD ATHLONA będę chłodził ciekłym helem, a cały komputer włożę do ciekłej wody:-D
Jeszcze raz dzięki za wkład w rozwój techniki schładzania nagrywarek.
Z odrobiną ironii
YAHOL
Jest taki patent do hdd-torebka(specjalna - nie uzywac zwyklej foli) i zatapiasz dysk, tyle ze dysk jest hermetyczny a nagrywarka nie. W ostateczności możesz położyć na niej parownik od klimatyzacji-pomysł fajny tylko trochę drogi i zajmuje sporo miejsca. Zawsze możesz poczekać do zimy...
bas jest offline  
Stary 14.08.2002, 12:22   #12
shirley
Bywalec
 
Avatar użytkownika shirley
 
Data rejestracji: 09.08.2002
Lokalizacja: Piaseczno
Posty: 25
shirley w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Cos wam powiem znam kolesia ktory kiedys kupil jedna z pierwszych nagrywarek w Polsce nagrywala z predkoscia 1x (nie trudno sie zgadnac) i miala wbudowana grzalke. Wierzcie mi to prawda bo jak sie skonczyla gwarancja to rozkrecilismy ja zeby sprawdzic czy rzeczywiscie jest. Kumpel sie zastanawial czemu takie gorace plytki z niej wychodza i dopiero w serwisie sie o tym fakcie dowiedzial. Przyczyna umieszczenia tej grzalki byla taka (to stwierdzil serwis) "Nagrywarka musi pracowac w stalej temperaturze, wiec producent umiescil w obudowie grzalke ktora rozgrzewa plyty do temepratury 45 stopni" Wiec nie przejmowalbym sie tak faktem grzania sie nagrywarki. Bo ta jego chodzila przez jakies 2 lata.
__________________
sH
shirley jest offline  
Stary 14.08.2002, 12:27   #13
shirley
Bywalec
 
Avatar użytkownika shirley
 
Data rejestracji: 09.08.2002
Lokalizacja: Piaseczno
Posty: 25
shirley w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Wiecie co dobrym pomyslem jest tez zdjecie obudowy, postawienie nagrywarki na kompie i ustawienie nad nia wiatraczka. Wtedy juz o cyrkulacje powietrza sie nie martwimy a jedynie o ewentualne zalanie zimnym piwem, choc z drugiej strony to by ja nawet niezle schlodzilo
__________________
sH
shirley jest offline  
Stary 14.08.2002, 13:00   #14
pepperman
Guru
 
Data rejestracji: 10.08.2002
Posty: 1,642
pepperman zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
jak masz miejsce to dobrze byłoby, aby nad nagrywarką i pod nia były wolne sloty w obudowie (lepsza cyrkulacja powietrza). umnie to działa.
pepperman jest offline  
Dyskusja zamknięta


Twoje uprawnienia:
Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz umieszczać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB codeWłączone
EmotikonkiWłączone
Kody [IMG]Włączone
Kody HTML są Wyłączone

Teleport


Wszystkie czasy w strefie CET. Aktualna godzina: 23:45.


Powered by vBulletin® Version 3.8.11
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions Inc.