Powrót   Forum CDRinfo.pl > Napędy optyczne i nagrywanie CD, DVD, Blu-ray, HD DVD > Napędy optyczne CD

Napędy optyczne CD Tematy poswięcone nagrywarkom i nagrywaniu płyt CD-R/RW



Witaj Nieznajomy! Zaloguj się lub Zarejestruj

Zarejestrowani użytkownicy mają dostęp do dodatkowych opcji, lepszej wyszukiwarki oraz mniejszej ilości reklam. Rejestracja jest całkowicie darmowa!

Dyskusja zamknięta
 
Opcje związane z dyskusją Tryby wyświetlania
Stary 21.02.2003, 16:27   #1
Ziku
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 01.05.2002
Posty: 17
Ziku zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Co jest zgrane z tym 52x ?!

Pozdrawiam wszystkich na forum.
Mam Lite-On 32/12/40 z najnowszym firmware, system XP Professional.
Bardzo dużo przegrywałem CD "w locie" (NERO 5,5)z Asusa 40x, z prędkością 24x.Ostatnio ten Asus mi padł, więc kupiłem nowego 52x- ciesząc się że będe mógł wypalać "w locie" z 32x. Niestety ten Asus wyciąga nie więcej niż 22x ze stała prędkością od pierwszych do ostatnich sektorów CD (test w Nero CD Speed) - więc wypalam z "w locie" z predkością 16x!!!
Wkurzony poszedłem do sklepu - a tam na moich oczach przetestowali
CD ROMY LG, Sony, MSI wszystkie 52x - i one zachowują się podobnie stały odczyt około 22x i nie więcej!!! Co jest zgrane dlaczego moj nowy CD ROM 52x jest wolniejszy od starego 40x Dzięki za ewentualną odpowiedź - pozdrawiawam!
Ziku jest offline  

  #ads
CDRinfo.pl
Reklamowiec
 
 
 
Data rejestracji: 29.12.2008
Lokalizacja: Sieć globalna
Wiek: 31
Posty: 1227
 

CDRinfo.pl is online  
Stary 26.02.2003, 17:39   #2
pali
Թ
 
Avatar użytkownika pali
 
Data rejestracji: 13.02.2003
Posty: 3,066
pali wyróżnia się na forum <450 - 549 pkt>pali wyróżnia się na forum <450 - 549 pkt>pali wyróżnia się na forum <450 - 549 pkt>pali wyróżnia się na forum <450 - 549 pkt>pali wyróżnia się na forum <450 - 549 pkt>
Jak widzisz, oznaczenia typu 52x są do niczego, bo ważniejsze są faktyczne prędkości transferu. Spróbuj znaleźć w necie jakiś test tego cdromu i sprawdź czy u innych on jest faktycznie wolniejszy od tego starego.

Mi niedawno ostatecznie padł CD-ROM GoldStar 4x, bodajże z 1994 roku. Używałem go kiedyś głównie do gry w Starcrafta, bo niepotrzebnie nie "miotał" płytą, nie rysował, nie hałasował. I do niedawna czytał to, czego nie czytał Samsung 32x i Creative 48x (z powodu porysowania płytki). Miał także bardzo szybki czas dostępu, szczególnie po włożeniu płyty, identyfikował ją od razu i czytał od razu, bez rozpędzania silnika do jakichś nieziemskich prędkości.

To był mój najlepszy CD-ROM...
pali jest offline  
Stary 26.02.2003, 18:19   #3
Laser
Guru
Zlotowicz
 
Data rejestracji: 02.01.2002
Posty: 4,488
Laser zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Cytat:
pali napisa***322;(a)
Jak widzisz, oznaczenia typu 52x są do niczego, bo ważniejsze są faktyczne prędkości transferu. Spróbuj znaleźć w necie jakiś test tego cdromu i sprawdź czy u innych on jest faktycznie wolniejszy od tego starego.



Witam !

I tu kolego nie masz racji - ten naped jest w stanie bez problemu asiagnac taka predkosc / pod koniec płyty jak wszytskie napedy / rozkreca sie na maxa !

Musisz poprostu włączyć DMA dla nagrywarki i CDROMU i bedziesz miał swoje 52x !

mam ten naped ASUS 52x i rozpedza sie on do tych 52x a nawet troche wiecej

na dowód załaczam screena

Pozdrawiam !
Dołączone obrazki (kliknij, aby powiększyć)
Co jest zgrane z tym 52x ?!-test.jpg  
Laser jest offline  
Stary 26.02.2003, 20:47   #4
pali
Թ
 
Avatar użytkownika pali
 
Data rejestracji: 13.02.2003
Posty: 3,066
pali wyróżnia się na forum <450 - 549 pkt>pali wyróżnia się na forum <450 - 549 pkt>pali wyróżnia się na forum <450 - 549 pkt>pali wyróżnia się na forum <450 - 549 pkt>pali wyróżnia się na forum <450 - 549 pkt>
Cytat:
Laser napisa***322;(a)
Witam !

I tu kolego nie masz racji - ten naped jest w stanie bez problemu asiagnac taka predkosc / pod koniec płyty jak wszytskie napedy / rozkreca sie na maxa !

Ja tam się nie kłócę... Nie mam Asusa 52x, nie ja jestem autorem wątku, nie wiem. Ale czy ty Laser możesz coś skopiować w locie z prędkością 24x - z czym właśnie ma problem autor? Bo mi z twojego wykresu wynika, że mogą być z tym problemy...

A poza tym to czy uważasz, że jeśli napęd X ma napisane 52x i napęd Y też ma 52x na obudowie, to znaczy, że są to napędy o tej samej prędkości odczytu? Ja myślę, że nie i również na pewno znajdzie się napęd 40x szybszy od 52x. Być moze jest tak w tym przypadku. Ciekawe co ustali w końcu autor wątku.
pali jest offline  
Stary 26.02.2003, 20:56   #5
Laser
Guru
Zlotowicz
 
Data rejestracji: 02.01.2002
Posty: 4,488
Laser zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Cytat:
pali napisa***322;(a)
Ja tam się nie kłócę... Nie mam Asusa 52x, nie ja jestem autorem wątku, nie wiem. Ale czy ty Laser możesz coś skopiować w locie z prędkością 24x - z czym właśnie ma problem autor? Bo mi z twojego wykresu wynika, że mogą być z tym problemy...

A poza tym to czy uważasz, że jeśli napęd X ma napisane 52x i napęd Y też ma 52x na obudowie, to znaczy, że są to napędy o tej samej prędkości odczytu? Ja myślę, że nie i również na pewno znajdzie się napęd 40x szybszy od 52x. Być moze jest tak w tym przypadku. Ciekawe co ustali w końcu autor wątku.
Witam !

Ja tesh sie nie kłuce bo nie w tym rzecz polega - poprostu pokazuje ze na koncu cd ten naped osiaga ta prdkosc a srednia predkosc odczytu wynosi 40x

Moze mi nie uwierzysz ale nagrywam w locie z maxymalna predkoscia z jaka moge nagrywac czyli 44x i bufor wynosi 98% - jak chcesz to moge cos nagrac on the Fly 44x i zrobic zrzuty ekranu - nie ma sprawy

Jesli chodzi o predkosci - sa to podawane maxymalne predkosci jakie moze osiagnac naped w sprzyjajacych mu warunkach - wiec nie zawsze on sie rozkołysze do takiego speeeda - wiele razy tego doswiadczyłem

Nie jest powiedziane ze cdrom 40x jest zawsze wolniejszy od tego 52x to wszytsko zalezy od wielu czynników.

Pozdrawiam wszytskich

----------------------------------

Aha zapomniałem dodac - jak wyłacze DMA to nie ma mocnych nie moge nagrywac nie wazne czy w locie czy z hdd szybciej nish 16x - poprostu komp sie dusi i nie moze szybciej.

Tak wiec moja rada dla autora watku - właczenie DMA, instalacja ASPI oraz wyłączenie programów w tle szczególnie antywirusowych które bardzo skutecznie spowalniaja transfer danych - skanujac strumien / Golomb miał z tym problem - i okazało sie ze Norton skutecznie spowalniał mu kompa / po wyłaczeniu tego cuda wszytsko było ok.

Ostatnio zmieniany przez Laser : 26.02.2003 o godz. 21:02
Laser jest offline  
Stary 26.02.2003, 21:29   #6
pali
Թ
 
Avatar użytkownika pali
 
Data rejestracji: 13.02.2003
Posty: 3,066
pali wyróżnia się na forum <450 - 549 pkt>pali wyróżnia się na forum <450 - 549 pkt>pali wyróżnia się na forum <450 - 549 pkt>pali wyróżnia się na forum <450 - 549 pkt>pali wyróżnia się na forum <450 - 549 pkt>
Cytat:
Laser napisa***322;(a)

Moze mi nie uwierzysz ale nagrywam w locie z maxymalna predkoscia z jaka moge nagrywac czyli 44x i bufor wynosi 98% - jak chcesz to moge cos nagrac on the Fly 44x i zrobic zrzuty ekranu - nie ma sprawy
Wierzę, bo własnie też mi sie to udało, zresztą i tak bym ci uwierzył, czemu miałbym Ci nie wierzyć.

Ale bufor mi skakał do 20%. Pewnie wina cd-roma albo IDE, bo mam chwilowo na jednym kanale.

Jak Ty masz podpięte napędy?

Ostatnio zmieniany przez pali : 26.02.2003 o godz. 21:33
pali jest offline  
Stary 26.02.2003, 21:42   #7
P_M_
Stały bywalec ;)
 
Data rejestracji: 06.06.2002
Lokalizacja: Wrocław
Posty: 115
P_M_ w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Kwestia konfiguracji sprzętu i tyle

Ostatnio byłem u znajomych. Mieli tam kompa dość zabytkowego (cel 400 na soyo bx, 128 MB, hdd seagate 8,4 GB) do tego cdrom LGx52 i cdrw liteon x48. Ustawiłem ten sprzęt tak, że nagrywał x40 (szybciej się nie mogłem spróbować, bo płyty miał przeciętne, a nie chcieliśmy ich psuć, jeśli nagrywarka rozpoznała je jako x40). DCROM i HDD na jednym kanale, a cdrw na drugim. DMA włączone (win98se). Żadnego skakania buforu i zero skopanych płyt (skopiował ich "w locie" 30 sztuk, jedna po drugiej).
Podejrzewam, że gościu ma źle skonfigurowany sprzęt. Przy niewłączonym dma miałby x8 może x12. Niby cdrom na jednej taśmie z hdd jest jak kula u nogi dla twardego, ale coś za coś.
P_M_ jest offline  
Stary 26.02.2003, 21:43   #8
Laser
Guru
Zlotowicz
 
Data rejestracji: 02.01.2002
Posty: 4,488
Laser zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Cytat:
pali napisa***322;(a)
Wierzę, bo własnie też mi sie to udało, zresztą i tak bym ci uwierzył, czemu miałbym Ci nie wierzyć.

Ale bufor mi skakał do 20%. Pewnie wina cd-roma albo IDE, bo mam chwilowo na jednym kanale.

Jak Ty masz podpięte napędy?
Witam !

Nagrywarke i Cdrom mam podpiete na jednej tasmie / tej co dostalem z YAMAHA / ale jest to zwykła 40 zyłowka - do pierwszego kanału kontrolera IDE na płycie głownej.

Obydwa napedy właczone maja DMA - nagrywałem NERO

Wszytsko pod kontrola Win2k SP2 PL

ASPI 4.72

Pozdrawiam

------------------

YAMAHA jest na MASTER
ASUS na slave
Laser jest offline  
Stary 26.02.2003, 21:51   #9
pali
Թ
 
Avatar użytkownika pali
 
Data rejestracji: 13.02.2003
Posty: 3,066
pali wyróżnia się na forum <450 - 549 pkt>pali wyróżnia się na forum <450 - 549 pkt>pali wyróżnia się na forum <450 - 549 pkt>pali wyróżnia się na forum <450 - 549 pkt>pali wyróżnia się na forum <450 - 549 pkt>
Cytat:
Laser napisa***322;(a)
Witam !

Nagrywarke i Cdrom mam podpiete na jednej tasmie / tej co dostalem z YAMAHA / ale jest to zwykła 40 zyłowka - do pierwszego kanału kontrolera IDE na płycie głownej.
To Ty masz hdd na drugim kanale?! Prawdziwy maniak nagrywania!
Cytat:

YAMAHA jest na MASTER
ASUS na slave
A zauważyłeś, że w instrukcji do YAMAHA sugerują aby w przypadku CD i F1 na jednej taśmie - podpiąć F1 jako slave? Ja tak nie zrobiłem, ale zastanawiam się czemu ten rysunek jest taki a nie inny? Być może jest w tym jakiś sens, a może grafika mieli do bani?
pali jest offline  
Stary 26.02.2003, 21:57   #10
Laser
Guru
Zlotowicz
 
Data rejestracji: 02.01.2002
Posty: 4,488
Laser zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Cytat:
To Ty masz hdd na drugim kanale?! Prawdziwy maniak nagrywania!
HDD mam na PRIMARY master ale kontrolera PROMISE - dodatkowy kontroler na płycie głównej


Cytat:
A zauważyłeś, że w instrukcji do YAMAHA sugerują aby w przypadku CD i F1 na jednej taśmie - podpiąć F1 jako slave? Ja tak nie zrobiłem, ale zastanawiam się czemu ten rysunek jest taki a nie inny? Być może jest w tym jakiś sens, a może grafika mieli do bani?
Kurde przejrzałem te instrukcje ale nie zwróciłem na to uwagi !

Zaraz lookne do tej czerwonej biblii - ale moim zdaniem to bład - z regóły nagrywarke podpina sie jako urzadzenie nadrzedne

Pozdrawiam
Laser jest offline  
Stary 26.02.2003, 23:43   #11
VermilioN
Wyjadacz ;)
 
Avatar użytkownika VermilioN
 
Data rejestracji: 08.09.2002
Posty: 200
VermilioN zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
sorry ale nie chcialo mi sie czytac all :)

ale na moim palniku jest analogicznie jak w przedstawionym problemie. z DMA max, bez DMA okolo 22.
__________________
-==>> LTR-40125W (WS0B) <<==-
VermilioN jest offline  
Stary 26.02.2003, 23:51   #12
Martin_TP
Kitty loves Agit! =^_^=
 
Avatar użytkownika Martin_TP
 
Data rejestracji: 25.11.2002
Posty: 991
Martin_TP zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Laser a nie lepiej podlaczyc tak:
Promise:
- Master Primiary: HDD
- Master Secondary: HDD

BX:
- Master Primiary: Asus
- Master Secondary: YAmaha

Ja tak mam.. (z ta roznica ze wiecej dyskow, i wczesniej na Primiary Slave BXa byla jeszcze druga nagrywra)i chodzi baardzo wydajnie
__________________
=^.^= Pioneer DVR-A06, Plextor 4824TA, Toshiba SD-M1612
Sometimes in the dark, When I close my eyes, I dream of you...
If I could fly across this night, Faster than the speed of light... i would be with you
Martin_TP jest offline  
Stary 27.02.2003, 06:50   #13
Laser
Guru
Zlotowicz
 
Data rejestracji: 02.01.2002
Posty: 4,488
Laser zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Cytat:
Martin_TP napisa***322;(a)
Laser a nie lepiej podlaczyc tak:
Promise:
- Master Primiary: HDD
- Master Secondary: HDD

BX:
- Master Primiary: Asus
- Master Secondary: YAmaha

Ja tak mam.. (z ta roznica ze wiecej dyskow, i wczesniej na Primiary Slave BXa byla jeszcze druga nagrywra)i chodzi baardzo wydajnie
Witam !

Nie mam dwuch HDD w - ale ten co mam mam podpiety pod promise na PM.

Co do podłaczenia Nagry i CD - nie ma róznicy czy podłacze je razem na tasmie czy osobno to działaja tak samo - nie odczułem różnicy

Aha patrzyłem w instrukcji YAMAHY - kurde paranoja - pisza ze najlepiej jest podłaczyc YAMAHE jako SLAVE !!! gdy na kablu wisza dwa napedy !

Gdy natomiast mamy HDD i YAMAHE to cytat jest taki :

Cytuje "For The Best performance of the CRW F1 drive, connecting the drive as the sole secondary master is recommended"

W tym przypadku HDD jest na Primary MASTER - oni chyba wzieli pod uwage to ze na MOBO sa tylko dwa ganiazda kontrolerów czyli max 4 urzadenia - jak ja mam cztery to moge zaszaleć

Laser jest offline  
Stary 27.02.2003, 12:30   #14
pali
Թ
 
Avatar użytkownika pali
 
Data rejestracji: 13.02.2003
Posty: 3,066
pali wyróżnia się na forum <450 - 549 pkt>pali wyróżnia się na forum <450 - 549 pkt>pali wyróżnia się na forum <450 - 549 pkt>pali wyróżnia się na forum <450 - 549 pkt>pali wyróżnia się na forum <450 - 549 pkt>
Cytat:
Laser napisa***322;(a)

Co do podłaczenia Nagry i CD - nie ma róznicy czy podłacze je razem na tasmie czy osobno to działaja tak samo - nie odczułem różnicy
Nie odczułeś, bo masz dobry sprzęt, ale teoretycznie nie jest dobrze wieszać na jednym kanale, bo transmisja nie może odbywać się jednocześnie z 2 urządzeń IDE na jednym kanale. Spróbuj z Asusa i F1 na jednym kanale kopiować jednocześnie 2 cd na hdd - wtedy zobaczysz.
Cytat:

Aha patrzyłem w instrukcji YAMAHY - kurde paranoja - pisza ze najlepiej jest podłaczyc YAMAHE jako SLAVE !!! gdy na kablu wisza dwa napedy !
Tego właśnie nie rozumiem, może ktoś wpadnie na jakiś pomysł?
pali jest offline  
Stary 27.02.2003, 12:51   #15
Laser
Guru
Zlotowicz
 
Data rejestracji: 02.01.2002
Posty: 4,488
Laser zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Cytat:
pali napisa***322;(a)


Tego właśnie nie rozumiem, może ktoś wpadnie na jakiś pomysł?
Witam !

Ja mysle ze to moze byc bug - bo na rysuknku YAMAHA jest wpieta w drugi wtyk na tasmie IDE - moze przyjeli ze jak sie podpina urzadzenie na pierwszym górnym złaczu to powinno byc ono na master a jak na tym nizszym to na SLAVE ??

Serio innej teori nie mam
Laser jest offline  
Dyskusja zamknięta


Twoje uprawnienia:
Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz umieszczać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB codeWłączone
EmotikonkiWłączone
Kody [IMG]Włączone
Kody HTML są Wyłączone

Teleport


Wszystkie czasy w strefie CET. Aktualna godzina: 20:37.


Powered by vBulletin® Version 3.8.11
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions Inc.