Powrót   Forum CDRinfo.pl > Napędy optyczne i nagrywanie CD, DVD, Blu-ray, HD DVD > Napędy optyczne CD

Napędy optyczne CD Tematy poswięcone nagrywarkom i nagrywaniu płyt CD-R/RW



Witaj Nieznajomy! Zaloguj się lub Zarejestruj

Zarejestrowani użytkownicy mają dostęp do dodatkowych opcji, lepszej wyszukiwarki oraz mniejszej ilości reklam. Rejestracja jest całkowicie darmowa!

Dyskusja zamknięta
 
Opcje związane z dyskusją Tryby wyświetlania
Stary 12.01.2002, 08:07   #1
oczo
Stały bywalec ;)
 
Data rejestracji: 28.08.2001
Posty: 91
oczo zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Co się dzieje z nagrywarkami TEAC

Witam. Pytanie tak jak w temacie. CZyżby nowe nagrywarki TEACA nie byly juz urządzeniami z najwyższej półki?? Na forum pojawia sie coraz więcej postów w sprawie tych piecyków (mam proble, problem z nagraniem, pomóżcie) i takie tam jeszcze inne.Więc pytam ponownie czy TEAC spada z górnych półek wprost na półki LG, LitOn-a??
oczo jest offline  

  #ads
CDRinfo.pl
Reklamowiec
 
 
 
Data rejestracji: 29.12.2008
Lokalizacja: Sieć globalna
Wiek: 31
Posty: 1227
 

CDRinfo.pl is online  
Stary 12.01.2002, 08:57   #2
bgn
`
 
Avatar użytkownika bgn
 
Data rejestracji: 10.08.2001
Lokalizacja: Dolny Śląsk
Posty: 1,770
bgn niedługo stanie się sławny ;) <50 - 149 pkt>
posty raczej nie dotycza samej nagrywarki, a zlej jej konfiguracja z reszta maszyny, badz oprogramowaniem. Nie widzialem postu typu-
nie nagrywa mi Teac bo popsula sie mechanika, walnela elektronika, etc.
Mysle, ze poki co- spoko
bgn jest offline  
Stary 12.01.2002, 09:47   #3
Tank
Gość
 
Posty: n/a
Nie chodzi o to że Teac spada z półek, ale o to że producenci zaczynają blokować możliwość przegrania niektórych zabezpieczeń przy pomocy Firmwearu (zmianami w biosie). Pracuje na Teac_ach już ponad 2 lata (teraz jstem szczęśliwym posiadaczem CD-RW x24), ani razu nie zdarzyło się żeby coś zaszwankowało w nagrywarce. Poprostu Teac-a ciężko zajechać. Mam styczność z nagrywarkami różnych firm (najwięcej odsyłam do serwisu LG i Samsung), coprawda więcej się ich sprzedaje niż Teac_ów ale jakość ich wykonania odzwierciedla też cenę.
Pozdro
 
Stary 12.01.2002, 14:15   #4
michu84
Gość
 
Posty: n/a
Zgadzam się z tym ,że to nie jakość produków jest problemem tylko niedoświadczenie użytkowników. Na ilość mowych tematów ma duży wpływ popularność TEAC-a w stosuku do innych producentów.
 
Stary 12.01.2002, 17:34   #5
oczo
Stały bywalec ;)
 
Data rejestracji: 28.08.2001
Posty: 91
oczo zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
W takim razie dlaczego nikt prawie ne narzeka na produkty Plextora, TDK, Yamahy?? A moze te nagry kupują tylko jakies luje i mistrzowie wypalania?? Nie sądzę!
oczo jest offline  
Stary 12.01.2002, 19:22   #6
albertartu
Stały bywalec ;)
 
Data rejestracji: 03.07.2001
Posty: 119
albertartu zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Panowie to jest tak!!!! Jeżeli "dzieci" zabierają sie za komputer nie mając o tym pojęcia to nie dziwcie się, że jest aż tyle postów. Ja mam u mnie na osiedlu takich co potrafią powiedziec ze nie nagral plyty bo ona jest 700mb, a nie 650, lub inny powiedział, że nie mógł nagrać płyty audio bo miejsca mu zabrakło i nagrał tylko 20min. Więc nie dziwcie sie ze tak jest. Co niektórzy nie potrafią, zainstalować njprostszych programów, podstawowych sterowników, ale mówią z dumą "Ja mam kompa takiego i takiego", ale nie wie jak i co zrobic. Teraz na topie jest komp z nagrywarką i z bajerami różnego typu, które nigdy przez tego kogoś nie będą wykorzystane. Sami widzicie że cena płyt pirackich spadła na łeb, a przez kogo? przez właśnie takich ludzi. Bardzo dużo tychże młodych ludzi nie ma pojęcia że istnieje coś takiego jak komenda pisana, gdzie jest takowa potrzebna nawet przy instalacji win 98se. Te czasy gdzie się uczyło i dochodziło się jak i co zrobić dawno minęły teraz bardzo dużo osób nim spróbuje rozwiązać jakiś problem najpierw pisze na forum, liste dyskusyjną itp.
A co do drugiego, to że nikt nie pisze o plexach, tdk itp. to dlatego, że większość tych nagrywarek jest kupowana przez ludzi kasownych, a co za tym idzie jest ich mniej. Teraz Teac jest cholernie tani i popularny podobnie jak LG i jest tego troche więcej po sklepach, bo schodzi.
Jeżeli kogoś obraziłem to bardzo przepraszam, ale może to da coś do myślenia, tym osobom, które z błachostką występują na forum lub liści dyskusyjnej i zastanowi się, i postara sie poszukac rozwiązania sam.
albertartu jest offline  
Stary 12.01.2002, 19:34   #7
oczo
Stały bywalec ;)
 
Data rejestracji: 28.08.2001
Posty: 91
oczo zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Sorry koles ale ja jestem samoukiem i tyle, niejeden raz kompa ****alem przez to, ze lubie majsterkowac i kombinowac. Co do tych "dzieci" co starsi kupują im kompu za "dobr oceny" (***ane qurwa śmierdziele, lizusy s****iale), to masz 100% rację. Sma znam takich i to duzo, na gwiazdek nawet ich przybylo i to az 5-ciu. Z kazydm gówienkiem potrafią przyjść nawet z instalacją softu i to najprostszego. I jeszce jedno: Naprawde nie rozumiem ludzi którzy gnebią nagrywarki LG bo wlasnie sie nazywają LG. Nagry ta firma wedlug mnie ma niezle jak za taką ceną, inna sprawa to CD-ROm-y czy DVD-ROM-y tejze firmy. To jest po prostu jedno wielkie G które powinno zejsc jak najszybciej z rynku, napędy CD, DVD robia do dupy, i tyle. POZDRO & NARA
oczo jest offline  
Stary 12.01.2002, 20:42   #8
TeacMan
Wyjadacz ;)
 
Avatar użytkownika TeacMan
 
Data rejestracji: 05.08.2001
Lokalizacja: Wałbrzych
Posty: 255
TeacMan zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Cytat:
oczo (12-01-2002 18:34):
W takim razie dlaczego nikt prawie ne narzeka na produkty Plextora, TDK, Yamahy?? A moze te nagry kupują tylko jakies luje i mistrzowie wypalania?? Nie sądzę!
Nikt nie narzeka dlatego ponieważ coraz mniej osób psiada takie nagrywarki. Plextor wciąż drogi, a według mnie nie lebszy od Teac'a, Yamachy co seria to gorsze , a TDK trudno spotkać na rynku dawno niewidziałem ich nagry w żadnym sklepie (w Wałbrzychu). To wyjaśnia pewnie sprawę postów, a raczej ich braku.

[IMG="http://members.fortunecity.com/initzero/pages/smiles/happya/flamingdevil.gif"] Pozdrawiam wszystkich [IMG="http://members.fortunecity.com/initzero/pages/smiles/happya/flamingdevil.gif"]
__________________
"Człowiek powinien sięgać dalej niż na wyciągnięcie ręki, bo pocóż było by niebo."
Robert Brauning

http://s13.bitefight.onet.pl/c.php?uid=82993
TeacMan jest offline  
Stary 13.01.2002, 00:41   #9
michu84
Gość
 
Posty: n/a
Jak już się zorientowałem ta dyskusja przeradza się ze strony pomysłodawcy tematu w atak na TEAC-a. Pisanie ,że na innych producentów nikt nie na rzeka to bzdura (wystarczy zerknąć na forum). Jestem przeciwny bezmyślnemu rzucaniu haseł by tylko postawić na swoim nie przytaczając rzetelnych argumentów.
 
Stary 13.01.2002, 08:24   #10
oczo
Stały bywalec ;)
 
Data rejestracji: 28.08.2001
Posty: 91
oczo zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Sorry ale czy ktoś tu mówi wprost, ze TEAC jest szajs?? Nie po prostu coraz więcej postów dotyczy tych nagrywarek i po prostu chcialem sie dowiedziec dlaczego!!
oczo jest offline  
Stary 13.01.2002, 20:43   #11
gAzZzZoR
Kinetic
 
Avatar użytkownika gAzZzZoR
 
Data rejestracji: 09.04.2001
Lokalizacja: Rybnikkk
Posty: 607
gAzZzZoR zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Cytat:
albertartu (12-01-2002 20:22):
Panowie to jest tak!!!! Jeżeli "dzieci" zabierają sie za komputer nie mając o tym pojęcia to nie dziwcie się, że jest aż tyle postów. Ja mam u mnie na osiedlu takich co potrafią powiedziec ze nie nagral plyty bo ona jest 700mb, a nie 650, lub inny powiedział, że nie mógł nagrać płyty audio bo miejsca mu zabrakło i nagrał tylko 20min. Więc nie dziwcie sie ze tak jest. Co niektórzy nie potrafią, zainstalować njprostszych programów, podstawowych sterowników, ale mówią z dumą "Ja mam kompa takiego i takiego", ale nie wie jak i co zrobic. Teraz na topie jest komp z nagrywarką i z bajerami różnego typu, które nigdy przez tego kogoś nie będą wykorzystane. Sami widzicie że cena płyt pirackich spadła na łeb, a przez kogo? przez właśnie takich ludzi. Bardzo dużo tychże młodych ludzi nie ma pojęcia że istnieje coś takiego jak komenda pisana, gdzie jest takowa potrzebna nawet przy instalacji win 98se. Te czasy gdzie się uczyło i dochodziło się jak i co zrobić dawno minęły teraz bardzo dużo osób nim spróbuje rozwiązać jakiś problem najpierw pisze na forum, liste dyskusyjną itp.
A co do drugiego, to że nikt nie pisze o plexach, tdk itp. to dlatego, że większość tych nagrywarek jest kupowana przez ludzi kasownych, a co za tym idzie jest ich mniej. Teraz Teac jest cholernie tani i popularny podobnie jak LG i jest tego troche więcej po sklepach, bo schodzi.
Jeżeli kogoś obraziłem to bardzo przepraszam, ale może to da coś do myślenia, tym osobom, które z błachostką występują na forum lub liści dyskusyjnej i zastanowi się, i postara sie poszukac rozwiązania sam.
Wiesz albertartu, mnie tez to kur.a wkurza wszystko juz powoli ...
Ktoś uwarza, ze jest ode mnie lepszy tylko dlatego, bo ma lepszego kompa ! Bzdura !!!!!

Ludzie wierzcie mi, jak slysze jak ktos sie wymadza na temat kompa, a ma go rok-dwa, to wedlug mnie to ciu.a, bo napewno nie umi podstaw dosa !
Mam kompa jakies 5-6 lat juz (tzn. mialem 5-6 lat temu).

Faktem jest, ze nie umiem (tzn. moze umiem ale nie probowalem) instalowac windowsow 3.1x (zreszta ponoc nic trudnego, ale nie instalowalem wiec nie wiem) ale znam przeciez dosa. I jak slysze taka lame co sie wymondza jaki to on dobry i szczyci sie ze umi zainstalowac win98se to mnie szlag trafia ...

Bo prędzej by sie zesral, niz skopiowal plik pod dosem, nie mowiac o nagraniu windy i utorzeniu jakiegos pliku *.bat !!! (nie mowiac o edycji autoexeca)
NIestety, duzo podobnych osob pisze na forum, dosyc beznadziejne rzeczy, zed lg to syf bo pod nero nie nagrywa, albo ze teac to dziwactwo bo wywala blad buffer underrun ( a tu sie okazuje ze 5 antywirow w tle, scandisk, defragmentator 8 ramu i p486 ...+zle skonfigurowany system !)

Osobiscie mam kumpela, ktory wedlug mnie zna sie,, ale tylko na grach... Oczywwiscie, on wie zawsze najlepiej, i jak on powie ze tylko ten glide mu chodzi do voodoo1, to tak jest, i nie ma drugiego takiego nawet w internecie (serio, taki podup) . A ostatnio zainstalowal gg, i nie wiedzial jak sie zarejestrowac i pytal sie mnie o obsluge programu... absurd !!!!
Gosciu ma kompa 3 lata ponad ...

Nie mam nic do posta bo przynajmniej, bo faktycznie z postow mozna wyciagnac takie wnionski ...
I nie mam nic do Ciebie oczo ( z reszta tez jestem samoukiem, no w wiekszosci (czytam sporo))

I jeszcze jedno, racja, ludzie czesto sie chwala czyms, czego nie umia obsluzyc ... Tak samo, ceny spadly przez to ze takie podupy sprzedaja plyty po 3-4 zile, bo tak jak gosciu ktorego wspomnialem dostal nagrywarke od wujka i mial ja za darmo ...
Za to ja kupielm miesiac wczesniej od niego, wydalem jakos 650 zili po to zeby tren podup za darmo plytki sprzedawal ...

I co do awaryjnosci teacow, mam w54e, jak narazie jedyne problemy jakie wynikly z jej uzytkowania (m.in. bledy pod melenium) to byly z mojej nie wiedzy. Wypalila dosc sporo, nie wiem ile, ale bywaly dni, ze nagrywalem 10-15 plyt (plyta=20 minut bo to 4x)

Pozdro. gaz

P.S Sorry za tasiemca, i sorry za offtopic, ale musialem sie wyzalic :-)
gAzZzZoR jest offline  
Stary 13.01.2002, 20:54   #12
cana
Łaskobójca
 
Avatar użytkownika cana
 
Data rejestracji: 24.04.2001
Lokalizacja: Sigil
Posty: 2,160
cana zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
gAzZzZoR nie żołądkuj się bo wrzodów jeszcze dostaniesz , masz rację / duży browarek cla Ciebie na priva idzie / ale co do cen to takjuż po prostu jest i tego nie zmienimy tak samo jaqk kretynów co to kompa na gwiazdke dostali i za bosow robią
pozdro
__________________
. Lenistwo jest drogą do świętości,
^|^^ a bluźnierstwo do raju ^^|^
^| Vintage Sansui & Braun/ADS |^
cana jest offline  
Stary 13.01.2002, 22:10   #13
TVC
www.ds.art.pl
 
Avatar użytkownika TVC
 
Data rejestracji: 01.05.2001
Lokalizacja: Gdańsk
Posty: 297
TVC zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Zgadzam sie z gazzzorem i cana!A co do teaca to teraz pelno ludzi je kupuje bo uwazaja je za najlepszy sprzet!A potem pojawiaja sie problemy,w wiekszosci to nie wiedza uzytkownikow, po co samemu szukac rozwiazania jak mozna odrazu zapodac na forum!(ktos to juz napisal, bardzo dobre stwierdzenie)
TVC jest offline  
Stary 14.01.2002, 09:58   #14
c0rdat
Wyjadacz ;)
 
Avatar użytkownika c0rdat
 
Data rejestracji: 31.05.2001
Posty: 363
c0rdat zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
[...] tu była powtórka listu (sorry) patrz niżej:
c0rdat jest offline  
Stary 14.01.2002, 09:58   #15
c0rdat
Wyjadacz ;)
 
Avatar użytkownika c0rdat
 
Data rejestracji: 31.05.2001
Posty: 363
c0rdat zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
No to i mój "kamyczek do ogródka":

Mam kompa od ponad 17 lat (oczywiście nie od razu PC - wcześniej miałem Timex'a 2048 i Atari 1040STE) PC-ta mam już 12 lat - zaczynałem od XT . Przeszedłem wszystkie stopnie edukacji - od DOS'a 3.30 wzwyż (pamiętam jeszcze MS-Windows 2.0 !!!) - więc nie można chyba powiedzieć, że krótko jestem "w branży". Jestem programistą (co prawda na PC-ty teraz piszę tylko czasami i tylko dla rozrywki - ostatnie poważne oprogramowanie (bazodanowe dla firm) pisałem ładnych parę lat temu), i cracker'em (to już tylko na PC-ty i nawet mam sukcesy ).

Mnie również doprowadzają do szału niektórzy "domorośli kopierzy". Dostanie taki (ew. wyłudzi) nagrywarkę od rodziców, a później mówi "nie umim skopiować tej twojej płyty - ****ałem 5 CD-ków i nic - coś masz po***one". A płyta to po prostu dość wierna kopia oryginału RAZEM z zabezpieczeniem (uwielbiam to )). Ale taki człowiek nigdy nie zrozumie przyjemności z wykonania idealnej (no, przynajmniej prawie...) kopii jakiegoś dysku. Często odbezpieczam różne programiki (uwaga cenzura: oczywiście tylko dla zabawy i tylko własne i zaraz je kasuję )) i naprawdę większą przyjemność daje mi złamanie go poprzez idealne skopiowanie CD-ka lub wykonanie software'owego emulatora klucza sprzętowego (a jak!) niż wstawienie paru chamskich skoków lub wy-NOP-owania jakiejś procedurki. To tak jak różnica między kopiowaniem dobrze a kopiowaniem byle-jak i dogrywaniem *****'ów z internetu.

Ale się rozgadałem. Uffff....

Pozdro 4 all. 6
c0rdat jest offline  
Dyskusja zamknięta


Twoje uprawnienia:
Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz umieszczać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB codeWłączone
EmotikonkiWłączone
Kody [IMG]Włączone
Kody HTML są Wyłączone

Teleport


Wszystkie czasy w strefie CET. Aktualna godzina: 21:01.


Powered by vBulletin® Version 3.8.11
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions Inc.