Powrót   Forum CDRinfo.pl > Napędy optyczne i nagrywanie CD, DVD, Blu-ray, HD DVD > Napędy optyczne CD

Napędy optyczne CD Tematy poswięcone nagrywarkom i nagrywaniu płyt CD-R/RW



Witaj Nieznajomy! Zaloguj się lub Zarejestruj

Zarejestrowani użytkownicy mają dostęp do dodatkowych opcji, lepszej wyszukiwarki oraz mniejszej ilości reklam. Rejestracja jest całkowicie darmowa!

Dyskusja zamknięta
 
Opcje związane z dyskusją Tryby wyświetlania
Stary 13.06.2002, 20:22   #1
kremator
Gość
 
Posty: n/a
Co wybrac... ???

LG GCE-8320B i przerobic na LG GCE-8400B, czy LiteOn LTR-40125S i przerobic na LTR-48125W. Dodam ze glownie chodzi mi o komfort pracy i lamanie zabezpieczen - szybkosc stawiam na drugim miejscu. Prosilbym o odpowiedzi w stylu "wybralbym.....bo.....". Z gory dzieki za pomoc i opinie (a moze wybralibyscie cos innego ale w rozsadnej cenie).
Pozdrawiam
 

  #ads
CDRinfo.pl
Reklamowiec
 
 
 
Data rejestracji: 29.12.2008
Lokalizacja: Sieć globalna
Wiek: 31
Posty: 1227
 

CDRinfo.pl is online  
Stary 13.06.2002, 20:28   #2
Adik
Arab'ski
 
Avatar użytkownika Adik
 
Data rejestracji: 15.03.2002
Lokalizacja: Zabrze
Posty: 517
Adik zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
ja osobiście bym wybrał (i wybrałem ) LG GCE-8320B, bo jest to jedna z najlepszych i najtańszych nagrywarek, a poza tym tnie wszystko począwszy na key2audio a skończywszy na sd 2.51

a tak na marginesie takich postów było miliony więc wysil się trochę i poszukaj (opcje SZUKAJ na górnej belce)
__________________
Try Before You Die...

mail
Adik jest offline  
Stary 13.06.2002, 20:57   #3
TOMMYx
Gość
 
Posty: n/a
Cytat:
kremator (13-06-2002 21:22):
LG GCE-8320B i przerobic na LG GCE-8400B, czy LiteOn LTR-40125S i przerobic na LTR-48125W. Dodam ze glownie chodzi mi o komfort pracy i lamanie zabezpieczen - szybkosc stawiam na drugim miejscu. Prosilbym o odpowiedzi w stylu "wybralbym.....bo.....". Z gory dzieki za pomoc i opinie (a moze wybralibyscie cos innego ale w rozsadnej cenie).
Pozdrawiam
Wybierz LGx32

Pozdrawiam. TOMMYx
 
Stary 13.06.2002, 20:57   #4
kremator
Gość
 
Posty: n/a
Wiem ze takich postow juz bylo troche ale sytuacja zmienia sie z dnia na dzien (wraz z wypustami biosow) a ja chce byc na biezaco (bo niedlugo dokonam zakupu). Swoja droga upgradeowales ta swoja x32 na x40 ?
Pozdrawiam
 
Stary 13.06.2002, 21:04   #5
SoBal
Były user
 
Avatar użytkownika SoBal
 
Data rejestracji: 08.04.2002
Lokalizacja: Olsztyn
Posty: 562
SoBal zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Cytat:
Adik (13-06-2002 21:28):
ja osobiście bym wybrał (i wybrałem ) LG GCE-8320B, bo jest to jedna z najlepszych i najtańszych nagrywarek, a poza tym tnie wszystko począwszy na key2audio a skończywszy na sd 2.51

a tak na marginesie takich postów było miliony więc wysil się trochę i poszukaj (opcje SZUKAJ na górnej belce)
key2audio Taaaaaaaaak ?!? dziwne....
__________________
Komputer został stworzony po to, aby ludziom życie ułatwić, a ziemia jest płaska....
SoBal jest offline  
Stary 13.06.2002, 21:10   #6
kremator
Gość
 
Posty: n/a
Panowie ale jedna prosba - uzasadniajcie swoje wybory - chce poznac wasze opinie - to one beda mi pomocne przy zakupie. Dzieki.
 
Stary 13.06.2002, 21:50   #7
TOMMYx
Gość
 
Posty: n/a
Cytat:
kremator (13-06-2002 21:57):
Wiem ze takich postow juz bylo troche ale sytuacja zmienia sie z dnia na dzien (wraz z wypustami biosow) a ja chce byc na biezaco (bo niedlugo dokonam zakupu). Swoja droga upgradeowales ta swoja x32 na x40 ?
Pozdrawiam
Jeśli mnie pytałeś, czy upgrade'owałem swoją LGx32 na x40 - odpowiedź brzmi NIE, ponieważ ja również niedawno kupiłem tego LG'ka, wcześniej miałem RICOH'a x4, więc prędkość x32 w zupełności mi wystarczy.
A jeśli chcesz poczytać o upgrade do x40 to zajrzyj tutaj:
http://www.cdrinfo.pl/cgi-bin/Ultra/UltraBoard.cgi?action=Read&BID=1&TID=31309&SID=819 71

Pozdrawiam. TOMMYx
 
Stary 13.06.2002, 22:13   #8
Dzony
Stały bywalec ;)
 
Avatar użytkownika Dzony
 
Data rejestracji: 03.02.2002
Lokalizacja: Wawka
Posty: 135
Dzony zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Ja upieralbym sie przy uzyciu opcji SZUKAJ
Dzony jest offline  
Stary 14.06.2002, 16:23   #9
kremator
Gość
 
Posty: n/a
Skorzystalem z opcji szukaj i nic ciekawego nie znalazlem - nie bylo postow porownujacych oba modele (moze nie umiem szukac . Jak na razie widze same glosy za LG x32. Czyli za x40 przeplace ? A co ze zwolennikami Liteona Czyzby Liteon nie byl taki dobry... ? Polecano mi tez Asusa i Teaca - jak widzicie te 2 firmy
 
Stary 14.06.2002, 16:50   #10
TOMMYx
Gość
 
Posty: n/a
Cytat:
kremator (14-06-2002 17:23):
Skorzystalem z opcji szukaj i nic ciekawego nie znalazlem - nie bylo postow porownujacych oba modele (moze nie umiem szukac . Jak na razie widze same glosy za LG x32. Czyli za x40 przeplace ? A co ze zwolennikami Liteona Czyzby Liteon nie byl taki dobry... ? Polecano mi tez Asusa i Teaca - jak widzicie te 2 firmy
No skoro widzisz same głosy za LG , więc...... ;-)
Ja osobiście o nagrywarkach Asus'a i Teac'a mało wiem, więc nie mogę na ten temat nic powiedzieć.
Mam LGx32 i jestem z niego zadowolony.:-)

A zaglądałeś może tutaj: http://www.cdrinfo.pl/cdr/porady/poczatkujacy-jaka_nagrywarka.php3
 
Stary 14.06.2002, 18:42   #11
kremator
Gość
 
Posty: n/a
Hmmm...
Porady dla poczatkujacych mnie rozwalily szczegolnie swoja aktualnoscia (ten text o niewielu nagrywarkach wspierajacych Burn-Proof na rynku ). Nie uwazam sie za poczatkujacego w sumie a celem dla ktorego zamiescilem tu swoj post bylo poznanie opinii uzytkownikow sprzetu ktory mam do wyboru. I jako ze wypowiedzieli sie sami zwolennicy LGx32 (co oznacza ze userzy Liteona mnie nie lubia albo ze Liteonx40 nie jest taki dobry), bede weryfikowal swoje stanowisko w tej kwestii gdyz powiem uczciwie ze Liteon mi bardziej podchodzil... Heh ta mozliwosc wyboru to dylemat mowie wam .
Pozdrawiam i dzieki za dotychczasowe opinie.
 
Stary 14.06.2002, 19:47   #12
ThanatoS
Silent Hunter ;)
 
Avatar użytkownika ThanatoS
 
Data rejestracji: 18.05.2002
Lokalizacja: Warszawa
Posty: 2,924
ThanatoS zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
I Lite-on i LG jest dobry. Ale Lite-on obsługuje UDMA, a LG nie
ThanatoS jest offline  
Stary 14.06.2002, 20:25   #13
Plemnik
Forumator
 
Avatar użytkownika Plemnik
 
Data rejestracji: 05.04.2002
Lokalizacja: Szczecin
Posty: 787
Plemnik zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Heh.. bo widzisz zwolennicy liteonow wiedza ze jest lepszy i nie chce im sie po raz setny tego udowadniac... co innego zakompleksieni zwolennicy LG hehehehehe ;-)))

Konkretnie i krotko: Liteon szybciej zrzuca plyty zabezpieczone, ma krotszy czas dostepu do plyty a poza tym obsluguje UDMA.
Plemnik jest offline  
Stary 14.06.2002, 22:19   #14
Majonez
The Dark Admin Rises
CDRinfo VIP
 
Avatar użytkownika Majonez
 
Data rejestracji: 05.12.2000
Lokalizacja: Wrocław
Posty: 1,774
Majonez zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Cytat:
kremator (14-06-2002 19:42):
Hmmm...
Porady dla poczatkujacych mnie rozwalily [...]
nie chcialo mi sie Cie odsylac do faqa wiec po prostu wkleje tutaj

"To chyba najczęściej zadawane pytanie. Niestety nie ma na nie obiektywnej odpowiedzi. Każdy będzie chwalić swoją nagrywarkę i przekonywać o jej wyższości nad innymi.
Być może wybór ułatwi wam przeczytanie artykułu "Jaką wybrać nagrywarkę" (autorem jest Misiek4) oraz odwiedzenie naszego Forum.

Polecam także odwiedzenie poniższych stron:
Testy nagrywarek - znajdziecie tam testy nagrywarek zarówno tych najnowszych jak i starszych modeli;
Bazy nagrywarek - istnieje tam możliwość zestawienia sprzętu o zadanych przez nas parametrach (prędkość nagrywania, wielkość buforu itd. ).
Powodzenia w wyborze nagrywarki "

to pogrubione zwlaszcza w tm miejscu jest sednem sprawy
__________________
M a j o n e z

- - - - - - - - - - - - - - - - - - info - - - - - - - - - - - - - - - - - -
66 zarejestrowany użytkownik
Pierwszy Moderator/Administrator
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
Majonez jest offline  
Stary 15.06.2002, 00:53   #15
TOMMYx
Gość
 
Posty: n/a
Cytat:
kremator (14-06-2002 19:42):
Hmmm...
Porady dla poczatkujacych mnie rozwalily szczegolnie swoja aktualnoscia (ten text o niewielu nagrywarkach wspierajacych Burn-Proof na rynku ). Nie uwazam sie za poczatkujacego w sumie a celem dla ktorego zamiescilem tu swoj post bylo poznanie opinii uzytkownikow sprzetu ktory mam do wyboru. I jako ze wypowiedzieli sie sami zwolennicy LGx32 (co oznacza ze userzy Liteona mnie nie lubia albo ze Liteonx40 nie jest taki dobry), bede weryfikowal swoje stanowisko w tej kwestii gdyz powiem uczciwie ze Liteon mi bardziej podchodzil... Heh ta mozliwosc wyboru to dylemat mowie wam .
Pozdrawiam i dzieki za dotychczasowe opinie.
Nie pomyśl, że biorę Cię za początkującego, ale te porady to była pierwsza rzecz, jaka przyszła mi na myśl :-)
Hm, skoro bardziej Ci podchodzi LiteOn to bierz LiteOn'a.
W sumie jest p-cav (x40, jak w LG :-) ), UDMA, design też jest niczego sobie.
Ostatnio doszły mnie słuchy od znajomych ( takich, którzy mają 'małe firmy domowe' :-) ), że LiteOn nie toleruje wszystkich płyt, ale jakich dokładnie - tego nie wiem.
Pewnie dlatego jest tyle aktualizacji bios'u.
Nie wiem, czy ta firma to czasem nie jest tzw. "kogucik", ma swoje 5 min a później znika bez śladu :-) (mam na myśli konkretny produkt tej firmy - nagrywarki).

Tak czy inaczej, wybór należy do Ciebie.
 
Dyskusja zamknięta


Twoje uprawnienia:
Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz umieszczać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB codeWłączone
EmotikonkiWłączone
Kody [IMG]Włączone
Kody HTML są Wyłączone

Teleport


Wszystkie czasy w strefie CET. Aktualna godzina: 01:31.


Powered by vBulletin® Version 3.8.11
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions Inc.