Powrót   Forum CDRinfo.pl > Napędy optyczne i nagrywanie CD, DVD, Blu-ray, HD DVD > Napędy optyczne CD

Napędy optyczne CD Tematy poswięcone nagrywarkom i nagrywaniu płyt CD-R/RW



Witaj Nieznajomy! Zaloguj się lub Zarejestruj

Zarejestrowani użytkownicy mają dostęp do dodatkowych opcji, lepszej wyszukiwarki oraz mniejszej ilości reklam. Rejestracja jest całkowicie darmowa!

Dyskusja zamknięta
 
Opcje związane z dyskusją Tryby wyświetlania
Stary 02.02.2004, 11:37   #1
Kaz202
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 29.10.2003
Posty: 7
Kaz202 w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Czy da sie odzyskac dane z CD z blednym "spisem tresci"??

Witajcie,

Zwracam sie do Szanowych Forumowiczów ;-) z prosba o ratunek.
Nagralem CD z mieszanina roznych dokumentow. A poniewaz mam nagrywarke ktora jest wrazliwa na "brak danych w buforze" wiec najpierw zrobilem w nero obraz tej plyty a dopiero potem go nagralem na CD. Odczekalem tydzien, sprawdzilem, ze wszystkie pliki z CD mozna odczytac wiec wykasowalem obraz i pliki z dysku a CD schowalem do archiwum. Kilka dni temu siegnalem po CD i wtedy "opadla mi szczeka" Okazalo sie, ze wszystkie pliki zawiekaja przypadkowe dane. Zaczalem analizowac zawartosc plikow i wtedy okazalo sie, ze nagrane dane sa, mozna je odczytac, ale znajduja sie w innych sektorach niz te, na ktore wskazuje "spis tresci" plyty. Kazdy plik, jaki odczytam, zawiera przypadkowa mieszanke danych: kawalek pliku binarnego, kawalek txt, jak leci. Czy da sie z takiej plyty jeszcze cos uratowac?? Tak naprawde to bardzo, bardzo zalezy mi na tylko na kilkunastu plikach *.doc i *.cdr.
Kaz202 jest offline  

  #ads
CDRinfo.pl
Reklamowiec
 
 
 
Data rejestracji: 29.12.2008
Lokalizacja: Sieć globalna
Wiek: 31
Posty: 1227
 

CDRinfo.pl is online  
Stary 02.02.2004, 12:25   #2
nimal
Author
Zlotowicz
 
Avatar użytkownika nimal
 
Data rejestracji: 29.03.2003
Lokalizacja: The World
Posty: 16,809
nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>
bad copy
easy recovery
zobacz obydwa - moze cos da rade?w dziale pliki na cdrinfo znajdziesz linki i opisy
nimal jest offline  
Stary 09.02.2004, 14:08   #3
Kaz202
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 29.10.2003
Posty: 7
Kaz202 w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Sciagnalem Bad Copy ale ten kopiuje tak, jak leci i cieszy sie, ze cos naprawil. Moze nie znalazlem odpowiednich opcji. Jak znajde wiecej czasu, to jeszcze pokopie w nim. Easy recovery nie znalazlem :-(
Ale znalazlem rowniez CDRoller. Ten sprawial wrazenie, ze potrafi czytac nawet nie korzystajac z zawartosci "spisu tresci" a przede wszystkim wskazal, ze na CD sa bledy, co mnie ucieszylo. Znalazl katalogi i pliki ale skopiowal dokladnie to samo, czyli nici z naprawy.
Obecnie jestem na etapie badania pisma heksadecymalnego :-)
Za pomoca HexEdytora odzyskalem 3 pliki Doc, 1 plik Xls ale nie moge ugryźć plików Corel Draw 8 cdr. Za kazdym razem, bez wzgledu na wielkosc pliku, Corel czyta 40% pliku i przerywa stwierdzeniem, ze blad odczytu pliku.
Gdyby udalo mi sie odzyskac jeszcze te pliki to byloby juz super.
Kaz202 jest offline  
Stary 12.02.2004, 12:22   #4
Kaz202
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 29.10.2003
Posty: 7
Kaz202 w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Cytat:
Napisany przez nimal
bad copy
easy recovery
zobacz obydwa
Po raz kolejny sam sobie odpowiadam ale moze komus przydadza sie moje "odkrycia". Znalazlem Program, ktory ma w nazwie " file recovery" :-)
Tylko, ze ten program nie obsluguje CD. :-(
Ale to nie problem, gdyz program odczytuje obrazy dyskow. No wiec zrobilem ISOImage i podsunalem mu ten pliczek z ustawieniem "No FAT", rozmiar klastra: 2048 bajtów i kazałem szukać plików takich, jakie tylko potrafi. Znalazł tego mnóstwo i pozwolił zapisać na dysku. Ale to, co zapisał na dysk to były tylko początki tych plików a dokładniej pierwsze sektory. Nazwy plików zawierały numer tego klastra. I na tym skończyła się rola tego programu. :-(
Ale przypomniał mi się ISOBuster!! Tym razem wstawiłem CD w stację, a ISO Buster zrzucał z CD do plików sektory (tylko data 2048 bajtów) o numerach od tego, który był w nazwie pliku do - dobór eksperymentalny :-). W ten sposób w ciągu pół godziny odzyskałem 23 pliki z Corel-a :-)))) czyli wszystko to, o co mi chodziło.
Kaz202 jest offline  
Dyskusja zamknięta


Twoje uprawnienia:
Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz umieszczać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB codeWłączone
EmotikonkiWłączone
Kody [IMG]Włączone
Kody HTML są Wyłączone

Teleport


Wszystkie czasy w strefie CET. Aktualna godzina: 11:44.


Powered by vBulletin® Version 3.8.11
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions Inc.