Powrót   Forum CDRinfo.pl > Napędy optyczne i nagrywanie CD, DVD, Blu-ray, HD DVD > Napędy optyczne CD

Napędy optyczne CD Tematy poswięcone nagrywarkom i nagrywaniu płyt CD-R/RW



Witaj Nieznajomy! Zaloguj się lub Zarejestruj

Zarejestrowani użytkownicy mają dostęp do dodatkowych opcji, lepszej wyszukiwarki oraz mniejszej ilości reklam. Rejestracja jest całkowicie darmowa!

Dyskusja zamknięta
 
Opcje związane z dyskusją Tryby wyświetlania
Stary 14.10.2003, 18:22   #1
Sebi
Nowy na forum
 
Avatar użytkownika Sebi
 
Data rejestracji: 18.02.2003
Lokalizacja: Wrocław
Posty: 4
Sebi w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Teac CD-W548E na CD-W552E ! ! !

Witam wszystkich

Tytuł postu sugeruje, iż tematem będzie podkręcenia nagrywarki firmy TEAC?a CD-W548E do modelu CD-W552E i faktycznie o ten trik chodzi. O teoretycznej możliwości takiego przedsięwzięcia jestem przekonany niemal na 100% (m.in. po przeczytaniu artykułu oraz kilku innych na zagranicznych serwisach). Autor powyższego artykułu stwierdza, iż ?TEAC CD-W548E jest pierwszym napędem tej firmy zbudowanym w oparciu o chipset firmy Mediatek (poprzednie modele oparte były o układ firmy Sanyo). Dzięki temu jest w pełni zgodny z programem MTKflash 1.55, co przy pewnej wiedzy, pozwala na podkręcenie CD-W548E do CD-W552E?. Otóż tę właśnie wiedzę postanowiłem posiąść, gdyż sam posiadam model, o którym mowa i jestem gorąco zainteresowany jego podkręceniem. Pierwszą rzeczą było zdobycie programu MTKflash, co nie przysporzyło żadnych trudności. Schody zaczęły się w momencie poszukiwań BIOS?u od nagrywarki CD-W552E, którym to należy sflashować starszy napęd. Na stronie producenta istnieją, co prawda, BIOSy do sprzętu, lecz w formie pliku exe, który po rozpakowaniu generuje BIOS w postaci pliku *.bin oraz kolejny plik wykonywalny, który pełni role programu ładującego BIOS do pamięci napędu. Wszystko niby pięknie, lecz program ten rozpoznaje jaki sprzęt posiadamy i nie pozwala na wgranie BIOSu do innej nagrywarki niż CD-W552E (a przecież zależy nam na umieszczeniu takiego BIOS?a w naszym CD-W548E co zaowocuje podrasowaniem go o model wzwyż). Wróciłem więc do metody wspomnianej w artykule, czyli użyłem programu MTKflash w wersji 1.55. Niestety, próbując użyć pliku *.bin, z katalogu, który rozpakował wcześniej opisany program ze strony producenta na ekranie obejrzałem jedynie wiadomość o błędzie (nieznany format pliku chyba). Dodam, iż próbowałem wgrać plik *.bin również nowszą wersją programu MTKflash 1.62, MTKWinflash i wciąż oglądałem ten sam błąd. Postanowiłem na własną rękę poszukać BIOS?a od modelu CD-W552E w formacie *.bin i natrafiłem na link. Oczywiście ściągnąłem pliki i rozpakowałem następnie z pełnym optymizmem zacząłem ponowne próby. Niestety, również i tym razem programy wyświetlały podobny komunikat o błędzie. Z tego, co można przeczytać na forum, którego link powyżej, nie tylko ja mam taki problem. W poczuciu beznadziejności zacząłem szukać biosu od modelu CRW-5224A firmy ASUS, który jest sprzętowym bliźniakiem modelu TEAC?a CD-W552E (w zasadzie napęd TEAC?a jest o dziwo/o zgrozo wersją OEM napędu ASUS?a), jednak i tu niczego nie znalazłem.

Kończąc ten długi wywód mam jedno pytanie i ewentualną proźbę:
1. Jeśli jest ktoś, kto zna rozwiązanie tego problemu, sam się jakoś uporał lub znalazł opis gdzieś w sieci proszę o opis.
2. Jeśli jest ktoś w posiadaniu modelu CD-W552E firmy TEAC i byłby skłonny poświęcić chwilkę na zgranie swojego biosu (obojętnie w jakiej wersji) do pliku *.bin za pomocą programu MTKfhash (dodam iż sam próbowałem i program bez żadnych kłopotów zgrywa BIOS napędu do jednego pliku *.bin) a później umieścić tu np. spakowany plik to wierze, że nie tylko ja byłbym wielce wdzięczny .
Zamieszczam link opisujący działanie programu MTKflash (co prawda na przykładzie ?Podkręć swojego LiteOn'a? ale zasada jest identyczna jak dla TEAC?a). Dodaje jeszcze nowszą wersje MTKflash (1.62) w załączniku:
Dołączone pliki
File Type: zip mtkflash162.zip (26.6 KB, 43 oglądane)
Sebi jest offline  

  #ads
CDRinfo.pl
Reklamowiec
 
 
 
Data rejestracji: 29.12.2008
Lokalizacja: Sieć globalna
Wiek: 31
Posty: 1227
 

CDRinfo.pl is online  
Dyskusja zamknięta


Twoje uprawnienia:
Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz umieszczać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB codeWłączone
EmotikonkiWłączone
Kody [IMG]Włączone
Kody HTML są Wyłączone

Teleport


Wszystkie czasy w strefie CET. Aktualna godzina: 20:49.


Powered by vBulletin® Version 3.8.11
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions Inc.