Powrót   Forum CDRinfo.pl > Napędy optyczne i nagrywanie CD, DVD, Blu-ray, HD DVD > Napędy optyczne CD

Napędy optyczne CD Tematy poswięcone nagrywarkom i nagrywaniu płyt CD-R/RW



Witaj Nieznajomy! Zaloguj się lub Zarejestruj

Zarejestrowani użytkownicy mają dostęp do dodatkowych opcji, lepszej wyszukiwarki oraz mniejszej ilości reklam. Rejestracja jest całkowicie darmowa!

Dyskusja zamknięta
 
Opcje związane z dyskusją Tryby wyświetlania
Stary 21.05.2001, 18:43   #1
C_I_N_E_K
Gość
 
Posty: n/a
Czy ktoś zna się na naprawie Philips 3600

Problem to Laser power calibration failure. Pomocy!!!!!!!
mój e-mail to: cinek200@wp.pl
 

  #ads
CDRinfo.pl
Reklamowiec
 
 
 
Data rejestracji: 29.12.2008
Lokalizacja: Sieć globalna
Wiek: 31
Posty: 1227
 

CDRinfo.pl is online  
Stary 22.05.2001, 07:55   #2
martinez
Wyjadacz ;)
 
Data rejestracji: 17.04.2001
Posty: 225
martinez zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Serwis ?
__________________
martinez\nGG #755669
martinez jest offline  
Stary 22.05.2001, 15:19   #3
obar
Forumator
 
Data rejestracji: 06.12.2000
Posty: 715
obar zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
6
na jednym rodzaju płyt to się zdarza ?
spróbuj inną czystą płytkę wsadzić jeśli nie pomoże to jeszcze inną
jeśli nie to do kosza

pozdro 6
__________________
obar
obar jest offline  
Stary 22.05.2001, 19:01   #4
LoTuS
Gość
 
Posty: n/a
Kolego raczej na pewno masz walniety laser w nagrywarce sprobuj ja rozebrac tylko delikatnie i wyczyscic laser np spirolem metylowym (nie etylowym bo szkoda ) lub benzyna ekstrakcyjna jesli to niepomoze to wymiana lasera koszt okolo 250 zlotych netto ale nie jest to oplacalne bo teac ide 4 x 4 x 24 kosztuje okolo 400 brutto wiec decyzja nalezy do ciebie PoZdRoWO LoTuS
 
Stary 22.05.2001, 22:45   #5
gAzZzZoR
Kinetic
 
Avatar użytkownika gAzZzZoR
 
Data rejestracji: 09.04.2001
Lokalizacja: Rybnikkk
Posty: 607
gAzZzZoR zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Cytat:
LoTuS (22-05-2001 20:01):
Kolego raczej na pewno masz walniety laser w nagrywarce sprobuj ja rozebrac tylko delikatnie i wyczyscic laser np spirolem metylowym (nie etylowym bo szkoda ) lub benzyna ekstrakcyjna jesli to niepomoze to wymiana lasera koszt okolo 250 zlotych netto ale nie jest to oplacalne bo teac ide 4 x 4 x 24 kosztuje okolo 400 brutto wiec decyzja nalezy do ciebie PoZdRoWO LoTuS
Nie wiem czy z tą benzyną to dobry pomysł (o ile sie nie myle benzyna rozpuszcza plastyk i może Ci cos po drodze rozpuscic) a z metylem sie 100% zgadzam.

A od dłuższego czasu mnie to zastanawia - poco jest to całe "LASER POWER CALIBRATION" ?
Jest ta opcja w Clonie, ja wogóle z nij nie korzystam a jakos chodzi. Po co ona jest ?

Dzięki za odpowiedz. Gazor
gAzZzZoR jest offline  
Stary 23.05.2001, 08:33   #6
obar
Forumator
 
Data rejestracji: 06.12.2000
Posty: 715
obar zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
6
ja ją mam włączoną
na razie mnie się ona nie przydała poza tym że wydłuża o parę sekund czas do zaczęcia nagrywania... wydaje mi się że program ustawia moc lasera potrzebną do nagrania przy danej prędkości jeśli ta próba się nie powiedzie wtedy nie stracisz płytki ... natomiast jesli tego nie masz wł. to może zdarzyc sięże płyta nie wytrzymuje nagrywania z taką prędkością i gdy już laser zacznie wypalać okaze sie że nagrywanie z dana prędkością sienie powiedzie = strata płytki
(drgania płytki itp)
jednak jak na razie nie mogę potwierdzić żeby się ta opcja przydawała gdyż wszystkie płytki jak na razie ida w clonie natomiast brak tej opcji zauważyłem w nero gdy jedna płytka nie wytrzymała i mam zapisane jeden obrót na płycie (co znaczy że jest do wyrzucenia ... a szkoda )

pozdro 6
__________________
obar
obar jest offline  
Stary 23.05.2001, 22:37   #7
MsDzaga
Gość
 
Posty: n/a
Hmmm mialem raz ten sam problem na teac 54e , jest nowiutki a pewnego pieknego dnia wypali mi cd tak ze widac bylo wypalenie tam gdzie jest ten napis na metalu juz...
smieszna sprawa nastepna plytke wypalil juz normalnie
ale guarantie jest wiec spie spokojnie
 
Dyskusja zamknięta


Twoje uprawnienia:
Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz umieszczać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB codeWłączone
EmotikonkiWłączone
Kody [IMG]Włączone
Kody HTML są Wyłączone

Teleport


Wszystkie czasy w strefie CET. Aktualna godzina: 18:37.


Powered by vBulletin® Version 3.8.11
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions Inc.