Powrót   Forum CDRinfo.pl > Napędy optyczne i nagrywanie CD, DVD, Blu-ray, HD DVD > Napędy optyczne CD

Napędy optyczne CD Tematy poswięcone nagrywarkom i nagrywaniu płyt CD-R/RW



Witaj Nieznajomy! Zaloguj się lub Zarejestruj

Zarejestrowani użytkownicy mają dostęp do dodatkowych opcji, lepszej wyszukiwarki oraz mniejszej ilości reklam. Rejestracja jest całkowicie darmowa!

Dyskusja zamknięta
 
Opcje związane z dyskusją Tryby wyświetlania
Stary 08.12.2001, 14:17   #1
artoor
Forumator
 
Avatar użytkownika artoor
 
Data rejestracji: 21.11.2001
Lokalizacja: Częstochowa
Posty: 719
artoor zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Co Wy na to ? Pomysł na zgrywanie płytek audio.

Niektóre płyty pomiędzy utworami mają (ja to nazywam międzyczas) subkanały, w których czasami, choć rzadko są np. oklaski, jeżeli jest to płytka koncertowa.
Hmmm... Przy zgrywaniu "track at once" w różnych progsach pomiędzy utworami słychać trzaski.
Natomiast przy "disc at once" sam program robi króciutką przerwę. Kopiowanie też robiło mi przerwę, ale to dlatego, że mój CDROM nie czyta subkanałów.
No ale ludzie słuchajcie tego, jak nie czyta, jeżeli po zaznaczeniu w audiograbberze (ostatniego sektora z ostatniego numeru utworu i skopiowaniu go jako ostatni sektor pierwszego utworu, co w efekcie daje jeden utwór z całej płyty taki bardzo długi) sczytuje wszystko, nawet ten CDROM który ponoć nie czyta subkanałów.
Co dalej? No to już banał. W CDRWin robię plik .cue i zmieniam dane z rozszerzenia .bin na .wav (wave zamiast binary) i wypalam w CDRWinie.
Nie wiem, może długi pomysł ale...

Dlaczego tak robię sobie myślicie.
Już mówię. Powiedzmy że płyta jest porysowana, to clone* jej nie zgra z synchronizacją sektorów (chyba, że bym miał CDROM Plextora, który już sprzętowo ma Jitter corect = synchro), ale ja nie mam Plexa, tylko Hitachi. Jeżeli nie ma synchro, to na wypalonej płycie słychać trzaski, a tego chyba nie chcemy. To jest pierwszy "+"
Powiedzmy jeszcze, że nasz (mój) SIDIROM może zgrywając pojedyncze wavy czasem na początku piosenki trzasnąć, tego się też nie lubi. A robiąc jednego długiego wava zmniejszamy prawdopodobieństwo trzasków, ponieważ wszystko jest w jednym wavie i jest tylko jeden początek. To jest kolejny "+"
Ostatnim "+" jest to, że na płytce będą takie same indexy jak w oryginale. Subkanały = subkanałom z wydrążonej płytki.
Łooooo. Alem się napisał. A mianowicie dążyłem do dwóch rzeczywistości.
!Pierwsza! Co Wy na taki pomysł zgrywania ? Proszę o komentarz (dążenie moje jest następujące: chodzi o w miarę najwierniejszy duplikat nawet porysowanej płyty [synchro] z subkanałami)
!Drugie!. Adnotacja poniżej

ad do "*" czy clone ma funkcję programową do synchronizacji sektorów, czy ktoś to może wie

Z góry dziękuję Wam za wszelkie uwagi i pomysły.
Pozdawiam.
artoor jest offline  

  #ads
CDRinfo.pl
Reklamowiec
 
 
 
Data rejestracji: 29.12.2008
Lokalizacja: Sieć globalna
Wiek: 31
Posty: 1227
 

CDRinfo.pl is online  
Stary 08.12.2001, 18:10   #2
albertartu
Stały bywalec ;)
 
Data rejestracji: 03.07.2001
Posty: 119
albertartu zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Kiedys tez mialem dziwne pomysly z tymi trzaskami na koncu i poczatku, ale doszlem do tego jak bylem zmuszony. To co Ty robisz zgrywajac cala plyte ja zgrywam kawalki jakie chce koncertowe i nie, i robie to progsem o nazwie Fuerio, no oczywiscie w nim nagrywam, ale nie chce mi sie tlumaczyc jak i co. Podaje to jako uwage i pomysl co do Twojego Oooollllbrzymiego posta.
PS Jestem pod wrazeniem ze Ci sie chcialo tyle pisac.
albertartu jest offline  
Stary 08.12.2001, 19:22   #3
artoor
Forumator
 
Avatar użytkownika artoor
 
Data rejestracji: 21.11.2001
Lokalizacja: Częstochowa
Posty: 719
artoor zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Cytat:
albertartu (08-12-2001 19:10):
Kiedys tez mialem dziwne pomysly z tymi trzaskami na koncu i poczatku, ale doszlem do tego jak bylem zmuszony. To co Ty robisz zgrywajac cala plyte ja zgrywam kawalki jakie chce koncertowe i nie, i robie to progsem o nazwie Fuerio, no oczywiscie w nim nagrywam, ale nie chce mi sie tlumaczyc jak i co. Podaje to jako uwage i pomysl co do Twojego Oooollllbrzymiego posta.
PS Jestem pod wrazeniem ze Ci sie chcialo tyle pisac.

Właśnie mi się nie chciało tyle pisać, ale bardzo mnie to inetresuje jak to widzą inni.
Dzięki za uwagę :-)
Pozdrawiam!
artoor jest offline  
Stary 09.12.2001, 07:25   #4
bgn
`
 
Avatar użytkownika bgn
 
Data rejestracji: 10.08.2001
Lokalizacja: Dolny Śląsk
Posty: 1,770
bgn niedługo stanie się sławny ;) <50 - 149 pkt>
bardzo to skomplikowane. Walnij jakims ripperem ( albo programem do nagrywarki) do wava,
trzask jesli jest to przeciez mozna usunac.
PS Hitachi ci zle czyta- dziwne ( chcialbym miec zamiast tego co mam).
bgn jest offline  
Stary 09.12.2001, 10:46   #5
artoor
Forumator
 
Avatar użytkownika artoor
 
Data rejestracji: 21.11.2001
Lokalizacja: Częstochowa
Posty: 719
artoor zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Ten mój Hitach wiele przeszdł i może dlatego czasem (rzadko) coś trzaśnie.
Dzięki za uwagi
artoor jest offline  
Dyskusja zamknięta


Twoje uprawnienia:
Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz umieszczać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB codeWłączone
EmotikonkiWłączone
Kody [IMG]Włączone
Kody HTML są Wyłączone

Teleport


Wszystkie czasy w strefie CET. Aktualna godzina: 21:17.


Powered by vBulletin® Version 3.8.11
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions Inc.