Powrót   Forum CDRinfo.pl > Napędy optyczne i nagrywanie CD, DVD, Blu-ray, HD DVD > Napędy optyczne CD

Napędy optyczne CD Tematy poswięcone nagrywarkom i nagrywaniu płyt CD-R/RW



Witaj Nieznajomy! Zaloguj się lub Zarejestruj

Zarejestrowani użytkownicy mają dostęp do dodatkowych opcji, lepszej wyszukiwarki oraz mniejszej ilości reklam. Rejestracja jest całkowicie darmowa!

Dyskusja zamknięta
 
Opcje związane z dyskusją Tryby wyświetlania
Stary 01.06.2004, 10:12   #1
irekzbr
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 31.05.2004
Posty: 4
irekzbr w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Czy to oznacze ze nagrywarka "Padla"??

Próbuje skasowac plyte CDRW i nie moge wyskakuje mi taki komunikat "SCSI Target error"

Jesli chce nagrac plyte, obojetnie czy to format mp3 czy Audio czy VCD czy grafike, tez nie moge nagrac, wyskakuje mi kolejno takie komunikaty:
SCSI Target error
Niewłaściwy sta zapisu
Nie mozna wykonac polecenia Zakoncz Sciezke
Session fixation error
Wykonanie polecenia Fiksacja jest niemozliwe
Session fixation error
Wykonanie polecenia Fiksacja jest niemozliwe
Zapis z predkoscia( w tym przypadku 8x 1200 kb/s) nie powiodl sie. Próbowalem z roznymi predkosciami.

a nagrywarka to Samsung CD-R/RW SW216B
prosze o pomoc i odpowiedzenia co to morze byc, czy nagrywarka szrot czy cos jest poprzestawiane,
ps. nagrywarka jako CDrom normalnie dziala odczytuje i kopiuje pliki, tylko mi nie nagrywa i nie kasuje plyt CDRW
irekzbr jest offline  

  #ads
CDRinfo.pl
Reklamowiec
 
 
 
Data rejestracji: 29.12.2008
Lokalizacja: Sieć globalna
Wiek: 31
Posty: 1227
 

CDRinfo.pl is online  
Stary 01.06.2004, 10:58   #2
Piterniel
Cichy mod
 
Avatar użytkownika Piterniel
 
Data rejestracji: 16.03.2003
Lokalizacja: Wrocław
Posty: 4,485
Piterniel jak się przyłoży ma szansę zostać specem <150 - 249 pkt>Piterniel jak się przyłoży ma szansę zostać specem <150 - 249 pkt>
Spróbuj inną płytke RW i zobacz czy ta płytka ma index mieszczący się w twojej palarce ?? Wydaje mi się, że masz coś z taśmą IDE. A jak idzie ci nagrywanie CDR ?
Piterniel jest offline  
Stary 01.06.2004, 11:12   #3
irekzbr
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 31.05.2004
Posty: 4
irekzbr w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Cytat:
Napisany przez Piterniel
Spróbuj inną płytke RW i zobacz czy ta płytka ma index mieszczący się w twojej palarce ?? Wydaje mi się, że masz coś z taśmą IDE. A jak idzie ci nagrywanie CDR ?
wogule nie moge nic wypalic zadnej plyty a probowalem juz na wielu, skasowac CDRW tez nie moge probowalem wiele plyt kasowac i za kazdym razem jest SCSI Tarhet error, a jak chce wypalic plyte CDR to wyskakuje takie komunikaty jak napisalem w 1 poscie w takiej kolejnosci.
irekzbr jest offline  
Stary 01.06.2004, 11:35   #4
nimal
Author
Zlotowicz
 
Avatar użytkownika nimal
 
Data rejestracji: 29.03.2003
Lokalizacja: The World
Posty: 16,809
nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>
CDR tez juz nie dzialaja? na dzien dobry sprawdz w innymkompie na plytach CDR lub RW o niskim indexie
jesli bezie dzialac - to masz nawalone w sysie, wtedy porzadkujesz stry, aspi itp
jesli nie bedzie dzialac to rozkrecasz i czyscisz soczewke - jak pomoze to git jak nie to daj znac - bedziemy kombinowac (choc wtedy to juz raczej smierc...)
nimal jest offline  
Stary 01.06.2004, 13:21   #5
irekzbr
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 31.05.2004
Posty: 4
irekzbr w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
no nie nagrywa mi nic, ani CDRW ani CDR, kapletnie nic, dziala tylko jako CDrom gdzie czyta i kopiuje wtedy jest wszystko ok,
Robilem format bo myslalem ze cos jest w kompie na******one, ale po formacie jest to samo, sprobuje przy drugim komp da znac co i jak
irekzbr jest offline  
Stary 01.06.2004, 14:12   #6
Piterniel
Cichy mod
 
Avatar użytkownika Piterniel
 
Data rejestracji: 16.03.2003
Lokalizacja: Wrocław
Posty: 4,485
Piterniel jak się przyłoży ma szansę zostać specem <150 - 249 pkt>Piterniel jak się przyłoży ma szansę zostać specem <150 - 249 pkt>
Na mój gust to będzie sprawa uszkodzenia nagrywarki [może BIOS źle wgrany]. Powiedz może nam jeszcze czy nie masz może podkręconego procesora i płyty VIA [VIA nie ma dzielników AGP itd]

Pozdro
Piterniel jest offline  
Stary 01.06.2004, 15:42   #7
irekzbr
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 31.05.2004
Posty: 4
irekzbr w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
zrobiłem cos takie, wyciagnelem nagrywarke, przeczyscilem, i zamontowalem, nagrywa mi ale tylko z predkoscia 4x, jesli ustawie predkosc wieksza to wyskakuje mi takie komunikaty jak powyzej, nie wiem czy z biosem nagrywarki cos jest czy nie, bo sie na tym nieznam, ale nic tam nie grzebalem, a nagrywarka przestala nagrywac z dnia na dzien bez zadnych wczesniejszych objawow. I po zrobieniu format c: bylo to samo, teraz sa zmiany ale nagrywa tylko z predkoscia 4 jak wyzej napisalem.
irekzbr jest offline  
Stary 01.06.2004, 15:50   #8
nimal
Author
Zlotowicz
 
Avatar użytkownika nimal
 
Data rejestracji: 29.03.2003
Lokalizacja: The World
Posty: 16,809
nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>
no to masz objawy padajacego lasera - zwolnienie praedkosci, odmowa nagrywania, blad fikasacji... ble ble ble...
skoro czyszczenie nie pomoglo na dluzej to mozesz sprobowac updatu biosu (moze ale nie musi przyniesc krotkotwala poprawe) i zaczac sie rozgladac za nowym sprzetem... pomyslec nad wyborem teraz juz tylko kwestia czasu kiedy stanie zupelnie - moze tak nawet pol roku pojechac, a moze tylko tydzien...
nimal jest offline  
Stary 01.06.2004, 16:05   #9
grzeniu
XV1100
 
Avatar użytkownika grzeniu
 
Data rejestracji: 19.02.2002
Posty: 31,843
grzeniu ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>grzeniu ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>grzeniu ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>grzeniu ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>grzeniu ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>grzeniu ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>grzeniu ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>grzeniu ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>grzeniu ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>grzeniu ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>grzeniu ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>
Moze jeszcze dac efekty uzywanie dobrych plytek, znaczy drozszych...ale i tak bedzie coraz gorzej.

PS Nie zakladaj topica 'jaka nagrywarke kupic' tylko poszukaj, bo tu co chwila padaja takie pytania i odpowiedzi sa jak najbardziej aktualne
__________________
Pozdr./Grzeniu
grzeniu jest online  
Stary 01.06.2004, 16:17   #10
Piterniel
Cichy mod
 
Avatar użytkownika Piterniel
 
Data rejestracji: 16.03.2003
Lokalizacja: Wrocław
Posty: 4,485
Piterniel jak się przyłoży ma szansę zostać specem <150 - 249 pkt>Piterniel jak się przyłoży ma szansę zostać specem <150 - 249 pkt>
Cytat:
Napisany przez irekzbr
zrobiłem cos takie, wyciagnelem nagrywarke, przeczyscilem, i zamontowalem, nagrywa mi ale tylko z predkoscia 4x, jesli ustawie predkosc wieksza to wyskakuje mi takie komunikaty jak powyzej, nie wiem czy z biosem nagrywarki cos jest czy nie, bo sie na tym nieznam, ale nic tam nie grzebalem, a nagrywarka przestala nagrywac z dnia na dzien bez zadnych wczesniejszych objawow. I po zrobieniu format c: bylo to samo, teraz sa zmiany ale nagrywa tylko z predkoscia 4 jak wyzej napisalem.
Gdzies kiedyś czytałem, że można zwiększyć moc LASERA, a czy to prawda to nie wiem . Było coś o podnoszeniu napięć, ale lepiej kupić nowa palare :

Jaka ?? Oczywiście taką jaką mam w podpisie
Piterniel jest offline  
Dyskusja zamknięta


Twoje uprawnienia:
Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz umieszczać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB codeWłączone
EmotikonkiWłączone
Kody [IMG]Włączone
Kody HTML są Wyłączone

Teleport


Wszystkie czasy w strefie CET. Aktualna godzina: 18:50.


Powered by vBulletin® Version 3.8.11
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions Inc.