Powrót   Forum CDRinfo.pl > Napędy optyczne i nagrywanie CD, DVD, Blu-ray, HD DVD > Napędy optyczne CD

Napędy optyczne CD Tematy poswięcone nagrywarkom i nagrywaniu płyt CD-R/RW



Witaj Nieznajomy! Zaloguj się lub Zarejestruj

Zarejestrowani użytkownicy mają dostęp do dodatkowych opcji, lepszej wyszukiwarki oraz mniejszej ilości reklam. Rejestracja jest całkowicie darmowa!

Dyskusja zamknięta
 
Opcje związane z dyskusją Tryby wyświetlania
Stary 17.06.2004, 15:40   #1
monroe
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 20.04.2004
Posty: 13
monroe w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Unhappy Lite-On 40125S i CD-RW. Proszę o pomoc!

Witam!

Kiedyś już pytałem, co może być problemem, jednak nikt nie odpowiedział...

Sformułuję więc pytanie inaczej:
Z nagrywaniem płyt CD-R w Nero nie mam problemu. Pojawia się on dopiero, gdy nagrywam płyty CD-RW. KAŻDA jest błędnie nagrana, nie można jej w ogóle odczytać. Próbowałem na wielu płytach (zarówno Dysany jak i TDK i Media Store). W info o nośniku napisane jest, że dysk nie posiada formatu Mount Rainier, nie wiem czy akurat to może być przyczyną?! Mam nowe sterowniki ASPI, nowy bios (ściągnięty z waszej strony - nagrywarka obsługuje Mt. Rainier) i k*** żadnej CD-RW nagrac nie mogę :/ Co to może być

A z nagrywarek korzystam od 2 lat i nigdy takich problemów nie miałem.

Proszę o pomoc, bo ciągle szukam rozwiązania mojego problemu, jednak nic nie pomaga...
monroe jest offline  

  #ads
CDRinfo.pl
Reklamowiec
 
 
 
Data rejestracji: 29.12.2008
Lokalizacja: Sieć globalna
Wiek: 31
Posty: 1227
 

CDRinfo.pl is online  
Stary 17.06.2004, 18:04   #2
Y@nkee_PL
Maciek: Reaktywacja
CDRinfo VIP
 
Avatar użytkownika Y@nkee_PL
 
Data rejestracji: 18.11.2002
Lokalizacja: Zielona Góra
Posty: 4,776
Y@nkee_PL zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
a te RW to HS czy US - jakie maja indeksy?
jesli US - 16-24x - to zapomnij ze cos dobrze na nich nagrasz, twoja nagrywarka obsluguje tylko HS (do 12x)
__________________
...yea-ea-ea-ah, yea-ea, I feel hardcore
yea-ea-ea-ah, yea-ea, always hardcore...

The firmware page - stronka z BIOSami do napędów optycznych
Y@nkee_PL jest offline  
Stary 18.06.2004, 13:08   #3
monroe
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 20.04.2004
Posty: 13
monroe w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Wiem, że Ultra Speed moja nagrywarka nie obsługuje. Te CD-RW są High Speed, do x12 lub x10. Choć nie ma różnicy - nawet starsze CD-RW (x1-x4) nie mają szans z moją nagrywarką. Próbowałem nawet całkowicie sformatować w Nero CD-RW (czyli nie było to formatowanie szybkie) i nic... Zwykłe nagrywanie w Winie również nic nie daje...

Czy jest możliwość, że posypała mi się nagrywarka?? Choć - tak jak mówię - CD-R są nagrywane normalnie. Czy ma z tym coś wspólnego Mt. Rainier Ja już nie wiem o co chodzi... (nie mogę nagrać nawet całkowicie nowej Dysany HS).

monroe jest offline  
Stary 18.06.2004, 14:03   #4
Y@nkee_PL
Maciek: Reaktywacja
CDRinfo VIP
 
Avatar użytkownika Y@nkee_PL
 
Data rejestracji: 18.11.2002
Lokalizacja: Zielona Góra
Posty: 4,776
Y@nkee_PL zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
zacznij od wgrania nowszego biosa, jesli taki jest
jesli nie pomoze to trzeba bedzie przeczyscic optyke
__________________
...yea-ea-ea-ah, yea-ea, I feel hardcore
yea-ea-ea-ah, yea-ea, always hardcore...

The firmware page - stronka z BIOSami do napędów optycznych
Y@nkee_PL jest offline  
Stary 19.06.2004, 02:02   #5
monroe
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 20.04.2004
Posty: 13
monroe w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Bios jest najnowszy - z tego co się orientuję, nie ma nowszego niż w wersji "R" (w jednym z przyklejonych tematów znalazłem też firmware w wersji "R" z tymże z roszerzeniem *.bin. Rozumiem, że wgrywa się go innym programem, ale moje pytanie brzmi: to ten sam, czy nie??).

"Przeczyścić optykę" to brzmi groźnie. Czy trzeba oddać do serwisu, czy polega to na zakupie płytki czyszczącej laser? Pewnie to głupie pytanie, ale no...hmm...aż taki obcykany nie jestem

A może to wina Mount Rainier??

No i jeszcze jedno pytanie: ale skoro nie ma problemów z nagrywaniem płyt CD-R?? To czemu "czyścić optykę"??

Ostatnio zmieniany przez monroe : 19.06.2004 o godz. 02:22
monroe jest offline  
Stary 20.06.2004, 13:19   #6
monroe
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 20.04.2004
Posty: 13
monroe w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Ogromne "thanx" za pomoc. Wiedziałem, że na specjalistycznym forum, mogę na takową liczyć. I to już drugi raz...
monroe jest offline  
Stary 20.06.2004, 13:28   #7
Y@nkee_PL
Maciek: Reaktywacja
CDRinfo VIP
 
Avatar użytkownika Y@nkee_PL
 
Data rejestracji: 18.11.2002
Lokalizacja: Zielona Góra
Posty: 4,776
Y@nkee_PL zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
no przeciez napisalem zeby przeczyscic optyke
a to dlatego ze rw wymaga innej mocy lasera
__________________
...yea-ea-ea-ah, yea-ea, I feel hardcore
yea-ea-ea-ah, yea-ea, always hardcore...

The firmware page - stronka z BIOSami do napędów optycznych
Y@nkee_PL jest offline  
Stary 20.06.2004, 15:54   #8
monroe
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 20.04.2004
Posty: 13
monroe w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
ok, dzięki.
monroe jest offline  
Stary 22.06.2004, 21:34   #9
Romulus77
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 22.06.2004
Posty: 7
Romulus77 w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
mam taką samą nagryware !!

Witam!

mam tez liteona 40125S i zadnych problemów z ta nagrywarka niemam ! CDRW pali poprawnie i naprwde niemam klopotu !
bios mam w wersji ZSON i w nero 6 pokazuje wszystkie opcje dostepne wlacznie z mount ranierem .
moze przeinstaluj nero i pomoze albo sprubuj wypalic innym programem CDRW i zobacz efekt
nagrywarke mam podlaczoną pod drugiego slave - secondary slave !

pozdrawiam!
Romulus77 jest offline  
Stary 09.07.2004, 20:00   #10
Sneake
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 09.07.2004
Posty: 5
Sneake w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Jako, ze to moj pierwszy post na tym Forum - Witam Wszystkich!

Podpinam sie pod ten temat bo wydaje mi sie, ze mam podobny problem tyle, ze z Liteonem LDW-451S. CD-R, DVD+/-R, DVD+RW (-RW nie sprawdalem) pali bez problemu praktycznie wszystkie. Natomiast z CD-RW sa schody - zwykle raczej pali wszystkie, z HS bywa roznie, a o US moge zapomniec, chocicaz Nero podsumowuje, ze operacja zakonczyla sie sukcesem na plytce nic nie ma ... (testowalem rozny soft do nagrywania oraz plytki roznych producentow ... wynik zawsze ten sam). Firmware najnowszy ze stronki liteona, aspi tez swieze ...

Ma ktos jakas wizje?

A Ty monroe, poradziles sobie jakos?

PS Co do czyszczenia optyki to na razie nie chce tego robic bo sprzet jest na gwarancji ...
Sneake jest offline  
Stary 09.07.2004, 21:02   #11
CrazyLucas
Forumator
 
Avatar użytkownika CrazyLucas
 
Data rejestracji: 30.12.2002
Lokalizacja: Gdansk
Posty: 996
CrazyLucas zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
sprawdzales czy ta nagrywara obsluguje te plyty US?
niby to nowa nagrywarka ale moze tego nie miec (na stronce glownej cdrinfo jest ladna baza danych sprzetu)
CrazyLucas jest offline  
Stary 09.07.2004, 22:43   #12
Sneake
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 09.07.2004
Posty: 5
Sneake w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Na stronie liteona (http://www.liteonit.com/ODD/English/.../e_ldw451s.asp) w specyfikacji obslugiwanych nosnikow jest m.in.: "CD-RW 24x ( 3600KB/sec ) maximum by Partial-CAV in UltraSpeed disc" wiec powinna obslugiwac US. Poza tym w manualu sa wyspecyfikowane wszystkie typy CD-RW: low, high i ultra. Wczesniej palilem na LS i HS i raczej bylo ok (tzn. jakis szczegolnych problemow nie bylo). Ostanio wpadlo mi lapki pare plytek US i zauwazylem, ze nie da sie ich zapisac. Szukajac rozwiazania problemu uaktualnilem firmware na GSB7 (choc fabryczne byl ten sam numerek). Teraz problemy pojawily z wiekszoscia plytek CD-RW, nawet ze starymi Verbatimami i TDKami 2x-4x ... Obecnie udaje mi sie wypalic tylko CD-RW Philipsa HS 4-12x, Dysany HS i US oraz Memorex'y US pozostaja nieugiete
Nie wiem czy to w wina upgreadu firmware czy moze w zbieglo sie w to w czasie z padaczka napedu ...
Sneake jest offline  
Stary 09.07.2004, 22:49   #13
grzeniu
XV1100
 
Avatar użytkownika grzeniu
 
Data rejestracji: 19.02.2002
Posty: 31,874
grzeniu ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>grzeniu ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>grzeniu ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>grzeniu ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>grzeniu ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>grzeniu ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>grzeniu ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>grzeniu ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>grzeniu ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>grzeniu ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>grzeniu ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>
Tylko ze ultra to rowniez nowe 32x, a tych ci nie obsluzy. Usilowanie wypalenia takich plytek moze doprowadzic (nie musi) do uszkodzenia napedu, a ty nie piszesz jakie konkretnie ultra speed uzyles.
__________________
Pozdr./Grzeniu
grzeniu jest offline  
Stary 10.07.2004, 08:35   #14
Sneake
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 09.07.2004
Posty: 5
Sneake w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
32x nie uzywalem. Te, ktorych uzylem to US 16-24x (Dysana i Memorexa). Ale te US to nie problem, moglbym sobie je podarowac ... Tak jak pisalem wyzej problem w tym, ze obecnie nie zapisuje CD-RW ktore wczesniej smigaly bez problemu x2-4, x8-12. Jedna jedyna plytka CD-RW jaka da sie wypalic jest jakis Philips HS x4-12.
Sneake jest offline  
Stary 19.07.2004, 22:58   #15
Duch
Bywalec
 
Data rejestracji: 19.07.2004
Lokalizacja: Wrocław
Posty: 48
Duch w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Jestem ciekaw jak se poradziliście z tymi problemami bo chce kupić LITEON COMBO SOHC-5232K a mam zamiar wypalać na nim przeważnie CD-RW
Duch jest offline  
Dyskusja zamknięta


Twoje uprawnienia:
Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz umieszczać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB codeWłączone
EmotikonkiWłączone
Kody [IMG]Włączone
Kody HTML są Wyłączone

Teleport


Wszystkie czasy w strefie CET. Aktualna godzina: 19:10.


Powered by vBulletin® Version 3.8.11
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions Inc.