Powrót   Forum CDRinfo.pl > Napędy optyczne i nagrywanie CD, DVD, Blu-ray, HD DVD > Napędy optyczne CD

Napędy optyczne CD Tematy poswięcone nagrywarkom i nagrywaniu płyt CD-R/RW



Witaj Nieznajomy! Zaloguj się lub Zarejestruj

Zarejestrowani użytkownicy mają dostęp do dodatkowych opcji, lepszej wyszukiwarki oraz mniejszej ilości reklam. Rejestracja jest całkowicie darmowa!

Dyskusja zamknięta
 
Opcje związane z dyskusją Tryby wyświetlania
Stary 14.05.2002, 07:22   #1
norbic
Bywalec
 
Data rejestracji: 29.04.2002
Posty: 51
norbic w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
czy wypalarka ma wplyw na trwalosc danych na nosnikach ?

z moich doswiadczen wynika ze ma
na dwoch takich samych plytach 1,5 roku temu nagralem takie same dane
jedna wypalarka to plextor a druga lg
plytki byly przechowywane w klaserze ( archiwum danych idealne warunki ) na zadnej ani jednej ryski brak jakichkolwiek sladow uszkodzenia i z jednej z nich nieda sie odczytac kilku katalogow ( to ta nagrywana na lg )
ma ktos jakies doswiadczenie w tym temacie ?
__________________
brak nadzieji na brak cuduw
norbic jest offline  

  #ads
CDRinfo.pl
Reklamowiec
 
 
 
Data rejestracji: 29.12.2008
Lokalizacja: Sieć globalna
Wiek: 31
Posty: 1227
 

CDRinfo.pl is online  
Stary 14.05.2002, 08:32   #2
+++LeWaP+++
Guru
 
Avatar użytkownika +++LeWaP+++
 
Data rejestracji: 17.04.2002
Lokalizacja: Kłodzko
Posty: 2,534
+++LeWaP+++ zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
I jaki z tego wniosek: lepsze są plextory.

Może jedną z tych płyt zostawiłeś gdzieś na słońcu, np. przy oknie. A może była ona uszkodzona już od początku. Sprawdzałeś ją tuż po nagraniu za 1 razem? A może to była np. podróbka Verbatima (taka srebrna u góry). A może zeszło gdzieś trochę wartswy ochronnej z nośnika....
+++LeWaP+++ jest offline  
Stary 14.05.2002, 13:57   #3
Bzyk2
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 26.02.2002
Posty: 16
Bzyk2 zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Nagrywam zawsze na PleXtorze i nigdy nie miałem problemu z odczytem dowolnej płyty, nawet tych archaicznych x4 a nawet x2.
Bzyk2 jest offline  
Stary 14.05.2002, 14:00   #4
MacGyver
Team Member
 
Avatar użytkownika MacGyver
 
Data rejestracji: 14.05.2002
Lokalizacja: Cheyenne Mountain Complex
Posty: 5,318
MacGyver jak się przyłoży ma szansę zostać specem <150 - 249 pkt>MacGyver jak się przyłoży ma szansę zostać specem <150 - 249 pkt>MacGyver jak się przyłoży ma szansę zostać specem <150 - 249 pkt>
Mam LG i jakoś nie zdarzyło się aby któraś z CD po jakims czsie była źle odczytana.
__________________
We all know how these things work, so when you hear the beep, go for it...
MacGyver jest offline  
Stary 14.05.2002, 14:08   #5
-=KoWaLiK=-
Gość
 
Posty: n/a
Ja rowniez mam LG-ka i nie mam problemu z odczyywaniem plytek, wg mnie naped nie ma nic do rzeczy jesli chodzi o trwalosc plyt chyba ze masz tak stary i tak dowalony naped ze on sam uszkadza plytki (tak jak moj koles). Pozdrawiam
 
Stary 16.05.2002, 07:31   #6
statistica
Bywalec
 
Data rejestracji: 01.03.2002
Posty: 67
statistica zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
moim zdaniem , wplyw na trwalosc danych na nosnikach maja 3 rzeczy : 1) jaka to wypalarka, 2) jaka predkość wypalania, 3) jaka to plytka

Wiez z doswiadczenia ze .... z tej samej partii (akoss) polowe plytek wzial kumpel ...i nagrywal je na max (x16)

mniej wiecej co 4 nie chodzi, nawet na nagrywarce , natomiast moja pula (druga polowa) nagrywana x4 - dzialaja wszystkie....na wszystkim

- co do palnikow.... teace (ktore mam , model x8 i x 24 wypalaja na wszystkim) , lg 16 - calkiem niezla ale juz nie wszystko , swego czasu kumpel przynosil mi plytki ktorych nie mogl u siebie wypalic a u mnie spoko poszly ...

wniosek z tego jeden...

kupic dobra nagrywarke !
kiepskie nosniki wypalac powoli

i nie bedzie raczej problemow (chociaz na pewno sa partie plytek nie do wypalenia)
statistica jest offline  
Stary 28.05.2002, 02:46   #7
norbic
Bywalec
 
Data rejestracji: 29.04.2002
Posty: 51
norbic w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
wnosek ze to na bank nagrywarka
plytki o ktorych mowilem to basfy (zloty kolor) 4x max speed a nagrywarki obydwie to byly 2x dawne czasy i innych niebylo
ale wlasnie dzis znalazlem jeszcze dwa przypadki tez na plytkach basf tyle ze na granatoym nosniku - i to samo tyle ze tutaj niemam 100% pewnosci ktora na ktorej nagrywarce ale na 80% uwalona to lg jak poszperam w wydrukach to bede mial pewnosc narazie niechce mi sie przewalac tone papierow
a co do slonca to w magazynie w klaserach niema okna nawet i od nagrania tych plytek to po raz pierwszy z tamtad wyciagniete
sparawa jest ciekawa
__________________
brak nadzieji na brak cuduw
norbic jest offline  
Dyskusja zamknięta

Opcje związane z dyskusją
Tryby wyświetlania

Twoje uprawnienia:
Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz umieszczać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB codeWłączone
EmotikonkiWłączone
Kody [IMG]Włączone
Kody HTML są Wyłączone

Teleport


Wszystkie czasy w strefie CET. Aktualna godzina: 14:05.


Powered by vBulletin® Version 3.8.11
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions Inc.